Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser20114
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser20114

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Ty się tutaj z choinki urwałeś? Procedura zamykania światów jest niezmienna od dawna, więc nie wiem dlaczego nagle widzisz w tym problem...a do tego, to nawet support nie zamyka świata, tylko automat :)

A to komentowanie starych postów, to już w ogóle parodia...przez ten czas wiele się mogło zmienić. Choć i tak, nie zmienia to nic w kwestii szybkiego zamykania światów. Po cudach i tak gra się praktycznie kończy...pozostają nieliczni i grać nie ma z kim, bo w międzyczasie otwierane są różne nowe światy i ludzie zaczynają tam walkę o zwycięstwo. Po co grać na świecie, gdzie znane jest rozstrzygnięcie? Nie mówiąc już o tym, że jest to nieopłacalne dla twórców gry...utrzymanie serwera kosztuje, a 300 graczy zwrotu kasy nie zapewni.
Bo Ty nie rozumiesz, że to się nam należy jak koniowi owies. Serwer ma być otwarty do ostatniego gracza a przywileje premium i funkcje "złotnicze" kompletnie wyłączone, bo są niesprawiedliwe. Możliwość rzucania czarów ograniczona do 1 na miesiąc, pod warunkiem, że nie jest to czas negatywny na czyjeś miasto. Ponadto koniecznym jest całkowite usunięcie supportu (bo przecież i tak nic nie robi a tylko utrudnia granie) oraz zablokowanie możliwości rejestracji graczom zarejestrowanym w Urzędzie Pracy.



( jak chodze na wagary )
widać efekty.....
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Dzięki za otworzenie mi oczu! W sumie jak się nad tym dłużej zastanowić, to masz absolutną rację...może w końcu gra będzie sprawiedliwa!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Niee anpu@ czegoś takiego na pewno nie wprowadzą hehe
Im się to nie opłaca,to nie leży w ich interesie aby coś zmienić na coś co by wgl nie leżało,
smiley_emoticons_fluch4_GREEN.gif


To tak jak skończyć z 3x na 1x.
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif


I tak musimy czekać do końca tego roku aby zobaczyć co chcą wprowadzić.I tak od naszej wersji PL nic nie zależy.

[ciach]
smiley_emoticons_bravo2.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25428

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Chcę po cudach świata ery Olimpu! Szkoda, że inno tego nie zrobi. A po ewentualnej erze Olimpu przy zamykaniu serwera powinny być usuwane na tych serwerach konta graczy. Po co zachowywać konta graczy na takich serwerach na których nie można się zarejestrować. Gra wtedy jest nudna. Odchodzą gracze bo brak eventów i fajnych rzeczy na takich przestarzałych serwerach. Nie ma z kim grać aż w końcu serwer "umiera" i jest masa szaraków, których nikt nie podbije. Jeśli inno nie doda ery Olimpu to chciałbym usunięcia Grepolis i wprowadzenia nowej gry o starożytnej Grecji.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

O czym Ty w ogóle do nas mówisz, bo się trochę pogubiłem?
smiley_emoticons_confusednew.gif
Jedno zdanie przeczy drugiemu i cuda na kiju prawisz.
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Nie zrozumiałam o co chodzi, jaka era olimpu?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Jaka akurat Erę Olimpu kojarzę, bo pojawiała się tutaj jako bodajże alternatywne zakończenie świata. Mnie raczej ciekawi to usuwanie kont graczy i brak eventów na światach po EC.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

a ja odpowiem wszytskim graczom bez owijania w bawełne jedno. Piszczie co chcecie inno nie zmieni cudów świata. No może w 2017 :)
 

DeletedUser20805

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

A ja myślę, że powinno się wprowadzić jakięs pkt, nazwijmy to punktami honoru, reputacji jakkolwiek, które dostawałby sojusz, za różne osiągnięcia jego członków - dajmy na to za blaszkę agresora - 100 pkt, obrońcy - 50 pkt, za nagrodę w eventach, konkursach na forum, pkt walki etc, etc . Nazbieranie odpowiedniej ilości pkt honoru skutkowałoby możliwością zbudowanie dajmy na to Siedziby Bogów - Olimpu - co automatycznie dawało by zwycięstwo. Cementowało by to sojusz... Nie wazne wtedy by było jak wielu tragarzy surki czy złotników w sojuszu by było, bo nie zawsze gruby portfel daje sznsę na bycie dobrym graczem - pomaga owszem, ale gwarancji na to nie ma...
 

DeletedUser9983

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

By odpalić budowę cudów sojusz musiałby posiadać wszystkie miasta na wyspie ale właścicielem każdego musiałby być inny gracz. To urozmaici rozgrywkę w obu stronom.. Jedni będą mieli mniejsze zaufanie do swoich graczy (trudno znaleźć 20 lojalnych) a sojusz odbijający łatwiej znajdzie słaby punkt.
 

DeletedUser25916

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

Cudy trzeba było by zrobić tak ,aby sojusze się nie okopywały. Na Baris nie dosyć ,że sojusze top 20 itd nie dają rady zrobić cudów i klepią bide... (choć cuda są dla wszystkich +/- mało opłacalne wedle mojej oceny powinny dawać większą sadysfakcję ,że zrobiliśmy cud). Mianowicie Cuda na Baris wyglądały tak iż biją się 2 sojusze przejmują sobie po 1 mieście robią tam bunkier aby przeciwnik nie mógł zrobić cudu ,a 3 sojusz kożystał... małe sojusze są wtedy raczej męczone bo szuka się defensywy ;) ale cóż taka gra i tego się nie zmieni choć "ceny" jakie się płaci za cud są kosmiczne dla mnijszych sojuszy np 50członków i strzelmy ,że każdy ma po 4 miasta ... wygląda to tak albo cud (wyłącznie 1 bo więcej się niezrobi nawet do 3 poz... albo ktoś zapuka i powie wyskakuj z deffa lub przejmę miasto i sam to drobię ...) cud powinien dawać np. 5 k do magazynu na + (już się buźka uśmiecha) (to tak na przykładzie i obserwacjach) ogólnie to wygląda tak :

1. Cuda mało dają i się nie opłacają dla mniejszych sojuszy + nie mogą go ukończyć na 10 poz (przynajmniej 1 ...)
2. Strasznie dużo kosztują albo ładujesz w cuda i nie masz woja albo na odwrót

przydało by się to tak rozkręcić aby sojusze się wręcz zabijały ,a nie robiły sobie na złość ...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry

2. Strasznie dużo kosztują albo ładujesz w cuda i nie masz woja albo na odwrót

max. 20h ładowania surki na 10 lvl - prędkość 2/2/2 :)

Nie czytałem tego wątku, ale jeśli chodzi o cuda to m.in. bonusy za zbudowanie danego cudu są... i tu brakuje mi trafnego określenia.
Ale moim zdaniem to czyste lenistwo tych u góry, bo nie ma większego problemu, aby zmienić kilka cyferek...

Przyjrzyjmy się bliżej:
1) Piramida Cheopsa
Bonus: + 1500 pojemności magazynu

Z pozoru jedyny bonus, który wydaje się atrakcyjny, ale dla aktywnego gracza, który regularnie wydaje surowce jest on niezbyt potrzebny.

2) Wiszące ogrody Semiramidy w Babilonie
Bonus: +3% do produkcji surowców

Bazowa produkcja surowca "-" na świecie 2x to 549/h. Jeśli dobrze rozumiem ten bonus to 0,03 * 549 = 16,5
Właśnie o tyle w czasie jednej godziny zwiększy nam się produkcja. W czasie jednej doby będzie to 396 surowca.
Już teraz nie wiem na co to wydać, a na świecie 1x to porażka całkowita.
Na marginesie - już od kilku lat można by ten wynik podnieść do chociażby 10%.

3) Złoty posąg Zeusa
Bonus: +5% do produkcji boskich łask Zeusa

Nie czytam aktywnie forum, ale gdzieś przewijał się pewien wątek. Pojemność magazynów jest nieproporcjonalna do przyrostu łask.
Także przyjmując, że gracz nie korzysta z usług arcykapłanki i gra na świecie 3x to po jakimś czasie ma przyrost łask np. 90/h. "Średnio" pojemność magazynu to 500 łask (korona może mieć każdy, natomiast +50 pojemności już troszkę mniej ludzi).
500/90 daje nam 5,5 h - tyle potrzeba na zapełnienie magazynu łaskami na full. Czyli, gdy się budzimy to przeważnie jest czerwono.
Reasumując, co z tego, że nasz przyrost łask wzrośnie do 94,5/h? Otóż, rano i tak magazyny będą czerwone :) A po drugie - nawet regularnie wykorzystując łaski Zeusa korzyść jest niewielka. Myślę, że 15% byłoby troszeczkę zauważalne, aczkolwiek uważam, że ten bonus powinien być całkiem zastąpiony.

4) Świątynia Artemidy w Efezie
Bonus: +5% do produkcji boskich łask dla wszystkich bogów

Jak wyżej, z tym, że jakim to trzeba być... żeby zdublować tak lipny bonus? :p
Wystarczyło puścić zapytanie na forum i gracze z pewnością podsuną wiele ciekawszych pomysłów/bonusów.

5) Mauzoleum w Halikarnasie
Bonus: obniżenie kosztów jednostek mitycznych o 5%

Jedyny plus to taki, że mamy 5%, a nie 3% :)
Skomentuję to w ten sposób:
smiley_emoticons_lol.gif

I nagroda dla tego, kto zauważył wpływ tego bonusu na jego rozgrywkę :)

6) Kolos Rodyjski
Bonus: obniżenie długości pochodu triumfalnego o 10%

Co jakiś czas mam do przerobienia ok. 1 mln punktów walki. Jest mi bez różnicy czy czas przerobienia tego na punkty kultury będzie wynosił 4h na jeden pkt. czy 5h. Może na początku gry czas jest istotny, ale cuda są rozgrywane, gdy nasze konta są już średnio zaawansowane i ten czas gra rolę tła. Zamiast takiego bonusu można byłoby wprowadzić chociaż - czas budowy w senacie -10% bądź koszty budowy w senacie -10%. W połączeniu z badaniami w Akademii sojusz posiadający taki Cud mógłby naprawdę szybciej rozbudowywać swoje miasta, a nawet kolonizować i rozbudowywać od podstaw w celu podbicia kolejnych cudów bądź zagęszczenia obszaru w pobliżu swoich Cudów.

7) Latarnia morska na Faros
Bonus: obniżenie kosztu handlarza fenickiego o 5%

Za pierwszym razem śmieszne, za drugim już żałosne i za każdym kolejnym również.
Fenicki handlarz to jedna z największych porażek Grepolis. Takie dodatki jak handlarz powinny wprowadzać do gry pewien klimat - można by te opcje wzbogacić, ulepszyć, zrewolucjonizować, ale innowacja zespołu kreującego tę grę jest naprawdę bliska zeru.
Ale nie trudno się domyśleć, dlaczego Fenicki handlarz nadal istnieje. Początek gry - mur 0 - okupacja na starym systemie podboju. Co robić? Paczkę Mant w godzinę :)
Wg mnie ten bonus out w pierwszej kolejności. I tak samo Fenicki handlarz.

Jeśli chodzi o same cuda - zamysł dobry. Po się sojusz rozwija, podbija, wchłania mniejsze, aby na koniec zmierzyć się z innymi swoim potencjałem ekonomicznym, strategicznym i organizacyjnym. Powiedziałbym, że w budowaniu są nawet emocje i sam je przeżywałem.
Kluczowe wybranie lokalizacji, następnie przewidzenie ruchu przeciwnika, bądź ryzykowne granie na 7 Cudów do ostatniej chwili, kiedy inne sojusze wyłożą karty na stół bądź możliwości ekonomiczne nie pozwolą na dalszą kontynuację tej strategii. W końcu umiejętność odpowiedniej kolejności ich budowania. Czy skracać ten czy może ten. Przewidywanie pory, o której cud się skończy budować - 6:00 rano - ok, 8:00 - za późno - ludzie już w pracy i szkole... Finalnie - czy grać na 4 czy nawet na 1-2, gdy rywalizuje ze sobą 7 równych ekip. Nawet jeśli są dwie przewodnie, to Ci mniejsi mogą o wszystkim zdecydować - każdy jest w stanie urwać ten 1 cud...

Także dla prowadzących cuda są jakimś urozmaiceniem - gorzej mają osoby, które wolę walkę - taką jaka rozpoczyna się wraz z otwarciem serwera. Dla nich cuda = zakończenie świata. 1 - nie interesuje ich przesyłanie surki, ani układanie strategii, 2 - po wstępnej fazie ery cudów świata, jest drastyczny spadek ilości aktywnych graczy, 3 - nagrody są śmieszne, a koronę ma już prawie każdy kto chce ją jeszcze mieć, a od pewnego czasu coraz więcej osób twierdzi, że lepiej jej nie mieć. Także zwykli gracze, którzy logują się po pracy i przed spaniem nie żyją tymi cudami i dla nich to też żadna frajda, a jeśli ich sojusz przegra już na samym początku, to przeważnie Radni zaczynają łańcuszek kłótni, sensu gry, który w końcu dosięga większość mebersów - sojusz się rozpada, kilku graczy wciela inny sojusz, reszta kończy, bądź klika już tylko domki.

Natomiast jeśli chodzi o wyspy pod cuda, kontrolą nad nimi itd. - jest to nieprzemyślane rozwiązanie. Nie mam aktualnie pomysłu jak to zmienić i nie chce się na tym zastanawiać, bo te cuda na pewno nie ulegną żadnym korektom, a może za kilka lat pojawi się inne zakończenie :p, ale weźmy chociażby to, że nie mamy żadnych zabezpieczeń tego cudu - ktoś po pijaku może go rozwalić, ze złości, z głupoty itd., a największą porażkę jest to, że Cud można zbudować na skraju świata, gdzie na wyspie jest tylko jedno miasto i zablokowana możliwość dalszej kolonizacji, bo rejestracja została zakończona. W ten jedno miasto wsadza się gościa z morale 30% i jeśli ktoś marzy o koronie, a ostatni Cud znajduje się u wrogiego obozu właśnie na takiej wyspie, to pozostaje zapomnieć o cudach i albo militarnie udowodnić, że jest się lepszym, albo zmienić serwer bądź w ogóle grę...

O północy miałem skończyć, także to tyle na dzisiaj :p miałem godzinkę wolną więc ją spożytkowałem :)

Dobranoc
 

DeletedUser13230

Guest
Z innego tematu:

Na razie nie ma potrzeby tworzenia propozycji, plany modyfikacji czasu istnienia świata są już uwzględnione w koncepcie zakończenia rozgrywki :) Zdecydowanie przydałoby się wcześniej zamykać światy, po zbudowaniu cudów większość graczy z niecierpliwością oczekuje zamknięcia serwera albo po prostu kończy grę.

Jeśli macie jakiekolwiek sugestie dotyczące cudów/zakończenia, zachęcam do przedstawienia ich w tej dyskusji, przekażemy je osobom, które nad tym pracują.

Więc skoro szanowna Shannqa zachęca to nie wypada nie zareagować. Moja propozycja przedstawiona była w propozycji: https://pl.forum.grepolis.com/index.php?threads/propozycja-nowej-formy-zakończenia-gry.24970/
https://pl.forum.grepolis.com/index.php?threads/propozycja-nowej-formy-zakończenia-gry.24970/
W dużym skrócie:

- Na świecie x1 odliczanie do startu EC trwa około 6 miesięcy
- Po 6 miesiącach pojawiają się cuda na wyspach. 2 na m45,44,54,55 i po 1 na morzach przyległych (34, 35, 46, 56, 64, 65, 43, 53). Łącznie na 16 wyspach pojawiają się i zaczynają rosnąć przez miesiąc cudowne budynki. System pojawiania się ma parę opcji od zupełnie losowych po mini gry liderów największych sojuszy.
- Po miesiącu wstępnym zaczynają być generowane Punkty Zwycięstwa. Za każde z 320 miast posiadanych przez sojusz na wyspach z cudami przyznawany jest co 4 godziny punkt. Nie trzeba mieć większości ani kontroli na danej wyspie, aczkolwiek mogłoby to dla urozmaicenia generować dodatkowe modyfikatory przyrostu PZ.
- Sama EC założona jest na 4-5 miesięcy i toczy się do jednego z 3 wariantów:
a) przewaga sojuszu topowego nad 2gim i 3cim wynosi więcej niż xxx pkt
b) sojusz topowy uzyskał określoną liczbę PZ jako pierwszy
c) kończy się czas, wygrywa sojusz aktualnie na prowadzeniu.

Jest to system prosty do implementacji (Inno już ma przecież dziesiątki tysięcy liczników, które sobie tykają na każdym serwerze, ma już gotowe grafiki cudów), ciekawszy (finał rozgrywki oparty na wojnie i dyplomacji) a także bardziej dochodowy dla Inno (wojna wyzwala emocje, emocje przekuwają się na zakupy złota). Jednocześnie leczy patologie dzisiejszego systemu (podatność na wałki, mało ekscytujący, promujący tworzenie wielkich bloków zamiast wielu mniejszych rywalizujacych sojuszy).
 

DeletedUser27444

Guest
Hmmm .. ja jestem raczej za tym żeby grać w grę jaka jest ..
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif

Dobra żarty na bok ...
Na Farsali podczas którejś tam dyskusji o EC gmart miał propozycję żeby świat przyspieszać po EC.
Dla mnie wyglądało by to po prostu tak :

1.EC - bym zostawił jaka jest .. ma swoje plusy i minusy ale jest od jakiegoś czasu i niektórzy się z nią zżyli
smiley_emoticons_grepolove.gif

2.Po wybudowaniu 7 cudu rozpocząłbym przyspieszanie świata .. co tydzień ciut szybciej ... zmniejszyłoby to "rozmiar" świata i zbliżyło do siebie zmniejszającą się populację graczy .
smiley_emoticons_cuinlove.gif

3.To samo zrobiłbym z morale .. po zbudowaniu 7 cudu wpływ morale stopniowo by zanikał.
smiley_emoticons_steckenpferd.gif

4.Ilość potrzebnych punktów kultury na slot ograniczyłbym powyżej np 100 miast do stałej wartości .

I z takim dynamicznym światem niech Inno sobie ustala szybkość tych zmian tak żeby im odpowiadał czas trwania serwera ...
Choć z drugiej strony może się wtedy zacząć nawalanka jak na wiejskim weselu i nikt nie będzie chciał takiego świata opuszczać
smiley_emoticons_viking.gif

no ale skończyłoby się to pewnie tak
smiley_emoticons_skullhaufen.gif
 

DeletedUser11944

Guest
Odp: Dyskusja na temat Cudów / zakończenia gry



Zmiany w zakończeniu światów zaplanowane są na ten rok. Póki co wiemy tyle, że mają się w większym stopniu opierać na współpracy pomiędzy sojusznikami, nie będzie to zwykłe wysyłanie ogromnej ilości surowców :)

ten cytat ma juz 2 lata
zadnych zmian nie bylo ani w 2015, ani w 2016 roku
moze juz najwyzszy czas to odwolac i po prostu przyznac, ze zadnych zmian nigdy nie bedzie, co najwyzej pojawia sie bezsensowne "ulepszenia" EC w obecnej formie takie jak wprowadzenie nowych regul dla graczy - straznikow cudow w postaci utrudniania im pojscia na urlop?
 

DeletedUser23967

Guest
dostałam ankietę jakąś do wypełnienia i zastanawiam się co autor miał na myśli pisząc "zakończenie gry" skoro takiego czegoś tu w ogóle nie ma, chyba że szarzenie z nudów na serwerze aż zostanie 300 ludzi nazywa zakończeniem ^^ a granie po 2-3 miesiące mija się z celem w ogóle wchodzenia na jakikolwiek serwer, bo już teraz można się własną ręką zabić z nudy jak sojusze tworzą koalicje na cały świat w pierwszym tygodniu z zakazem atakowania i pokojowym wygraniem serwera stawiając paliki i dłubiąc w nosie a wojska biorąc z eventu albo świecąc pustymi miastami przez 6 miesięcy,a jak delikwent z takiej koalicji widzi atak to szarzeje...
i jakie mamy tu scenariusze zakończenia świata, bo nie wiem czy my w tą samą grę gramy

Co dokładnie nie podoba Ci się w zakończeniu gry?
Możesz wybrać kilka stwierdzeń, ale prosimy o wybranie co najmniej jednego.
Zbyt wcześnie staje się oczywiste, kto zwycięży w danym świecie.
Era Cudów Świata rozpoczyna się za późno.
Walka powinna mieć większy wpływ na to, kto zwycięży w danym świecie.
Scenariusze końca świata nie są dość różnorodne.
Świat powinien się kończyć po ogłoszeniu zwycięzców.
Końcowa faza gry nie daje zbyt wiele frajdy.
Gra do końca świata nie jest odpowiednio nagradzana.
Warunki końca gry dla świata, w którym grałem, nie były dla mnie jasne.
Nie widzę żadnego powodu, żeby starać się o awans na szczyt rankingu.
Inny powód (prosimy o podanie szczegółów):
 
Do góry