1. Witaj na forum Grepolis!
    Jeżeli jesteś tu nowy(a), zapraszamy do rejestracji i wzięcia udziału w dyskusjach.
    Dismiss Notice

Dyskusja na temat DevBloga

Dyskusja w 'Dyskusje' rozpoczęta przez użytkownika Shannqa, 18. Lut 2016.

Poleć tę stronę

1. Shannqa

Shannqa Grepolis Team

Docenione treści:
    285
  2. sarq35476

sarq35476

Docenione treści:
    1
    Odp: Dyskusja na temat DevBloga

Zmiany super podobają mi się ewentualnie można pomyśleć jeszcze nad czasem tutaj :
    miasta innych graczy, które były niedawno przez Was atakowane (w ciągu ostatnich 12 godzin?) - dzięki temu będziecie wiedzieć które polis ostatnio splądrowaliście, bez potrzeby sprawdzania raportów
    bo według mnie jest on za długi proponował bym połowę tego czyli jakieś 6 godzin chociaż nie wiem co na to inni gracze.
    Inna opcja to możliwość dla każdego gracza ustawienia innego czasu :)

A co do wyświetlanych informacji to osobiście wolałbym informacje podstawowe bez żadnych bonusów.

Ostatnio edytowane: 21. Lut 2016
  3. DonBeker

DonBeker

Docenione treści:
    309
    Odp: Dyskusja na temat DevBloga

Ten znak zapytania jest tam specjalnie, aby właśnie zebrać opinie na temat długości tego czasu:) Jak dla mnie, to wprowadzanie tych zmian większego sensu nie ma...jedynie mógłbym się pokłonić nad tą "kopułą" nad miastami z ochronką dla początkujących, nic poza tym.

A co do dymków, to jedynie dodałbym w nich ewentualną wzmiankę o czasie zakończenia ochronki...więcej informacji jest mi niepotrzebnych. Część z nich już zapewniają skrypty w odpowiednim miejscu.

4. Jack Herer

Jack Herer

Docenione treści:
    17
    Propozycja zmian DevBlog w statystykach rydwanow:
    Atak: z 14 na 20
    Obrona/razem: 37 na 14,5
    Obrona/dystans: z na 14 na 5,5
    Obrona/tnaca: z 4 na 1,5
    Obrona/obuch: z 19 na 7,5
    Reszta statow bez zmian, tu padane w przeliczeniu na jednego mieszkanca polis.
    Zmiany powoduja przeksztalcenie rydwana z jednostki uniwersalnej na ofensywna.

Jesli zmiana wejdzie w gre zmieni sie duzo, a w poczatkowej fazie gry bardzo duzo, bo nastapi konkretny podzial na jednostki def i off i chyba malo kto bedzie uzywal hopkow do ataku w sytuacji gdy rydwany maja atak wiekszy o 4. Posrednio zmiana ta sprawi, ze po raz kolejny poprawiona zostaje wydajnosc atakow obuchem (dodane gryfy, zebranie paczki fruwadel nie jest tak czasochlonne jak kiedys, a oprocz gryfow sa jeszcze harpie, ulepszona kawaleria). Stanie sie tak poniewaz do tej pory to rydwan byl najmocniejszy w obronie przeciw obuchowi, choc i tak slabo to wygladalo w porownaniu z innymi rodzajami broni.

Dotychczas:
    Dystans: Procarz 23 / Szermierz 30 (-7)
    Tnaca: Hoplita 16 / Lucznik 25 (-9)
    Obuch: Kawalerzysta 20 / Rydwan 19 (+1)

Tak by to wygladalo po zmianie:
    Dystans: Procarz 23 / Szermierz 30 (-7)
    Tnaca: Rydwan 20 / Lucznik 25 (-5)
    Obuch: Kawalerzysta 20 / Hoplita 18 (+2)

Jak widac, oprocz oczywistej poprawy w ataku bronia tnaca, juz w tej chwili nie ma naprawde dobrej opcji aby postawic sie obuchowi, a po zmianie bedzie jeszcze odrobinke trudniej. Pewne schematy odejda do lamusa (rydki/luki, rydki/hopki). Boski Znak stanie sie zakleciem o znikomej wartosci.

Jestem zdecydowanie na nie jesli chodzi o wprowadzenie tej zmiany na juz trwajacych swiatach, bo skazuje graczy na sporo przerobek. Jestem na nie dla tej zmiany na nowych swiatach jesli zmienione maja byc tylko te 4 wartosci.

5. -Areczek-

-Areczek-

Docenione treści:
    3
    Ja również jestem na nie...

6. Shannqa

Shannqa Grepolis Team

Docenione treści:
    285
    Dziękuję za wasze opinie :) Jack Herer, zwróciłeś uwagę na bardzo ważne powody, przekażę je do projektantów gry.

7. silos1

silos1

Docenione treści:
    8
    Jeśli o mnie chodzi to zmiana z przesunięciem kolona niżej w wymaganiach zabije to rozgrywkę. Wystarczy spojrzeć na serwer Nikaia tam jakiś inteligent włączył bota na budowanie miast (miasta te były poblokowane przez bany później zniknęły z mapy a serwer zdech wzajemnym palikowaniem. Zamiast takiej zmiany lepszym pomysłem było by wchodzenie na serwer bez miasta możliwość przescrollowania mapy wzdłuż i w szerz i wybrania sobie wyspy jaka nam odpowiada. Nie lubię gościa chcę go zlać? Nie ma problemu szukam jego Nick i ładuję się w jego pobliżu. Nie mam czasu na grę, jestem nowy? Staram się znaleźć spokojniejsze rejony (Tu akurat przydał by się jakiś popup z ostrzeżeniem coś w stylu " To Twoja pierwsza przygoda z grepo? Zacznij na uboczu" z drugiej strony boby i festyniarze będą skakać z radości.

PS.
    Jak się nowemu graczowi zabierze miasto które bobował przez x dni to czy będzie budował palika, którego wystrugał czy może na mapie pojawi się jedno tysięczna szara kropka?

Ostatnio edytowane: 28. Mar 2017
    Big Kamil lubi to.
  8. grzesiu166

grzesiu166

Docenione treści:
    1
    Mysle ze powiino sie otworzyc badanie do zajmoawania opuszczonych. Bo wystarczy ze bedzie upuszczone 17k i podbite juz i jestes juz dobry a to troche za szybko

Big Kamil lubi to.
  9. Shamrock One

Shamrock One

Docenione treści:
    4
    pomysł przesunięcia kolona w akademii na 13 lvl nie zwiększy możliwości nowych graczy. Stworzy jedynie szare światy miast właśnie takich graczy, którzy zostali podbici i odpuścili sobie Grepo. Zamiast kombinować w ten sposób proponowałbym administracji powrót do źródeł Grepolis i zmniejszenia ilości eventów ( które zabijają rozgrywkę). No ale zapomniałem, że mniejsza ilość eventów to mniejszy wpływ do budżetu...

10. biegam bo lubie

biegam bo lubie

Docenione treści:
    11
    Przecież to wcale nie zwiększy szans nowych graczy,
    Ogarnięty gracz i tak zabierze świeżakowi stolicę a jego palika przerobi na farmę z łaskami i surkami co doprowadzi do tego że i tak nowy skończy grać.
    W każdym razie nowemu opłaca się bardziej po zabranej stolicy zacząć grę od nowa i budować ją z samouczkiem niż zostać z palikiem na skałce i mordować się z jego budową bez bonusów poczatkowych bo to i tak doprowadzi do szaraka bez względu na ilośc palików jakie może sobie załozyć i patrząc na to że sloty na początku są w małej ilości

Do tego eventy są tak często że większość nowych graczy nie wie do czego służą koszary i port, lepiej poczekać 3 tygodnie (bo event średnio jest jeden w miesiącu) i z eventu za darmo coś będzie bez wydawania nawet złotówki i poświęcenia czasu na grze , niż rekrutować i polatać wojskiem. więc gra jest od eventu do eventu bo po co się męczyć.
    Serwery umierają z nudy a do tego jeszcze jak są bezsensowne koalicje to już w ogóle nic się nie dzieje bo szukają takich przeciwników żeby skopać leżącego chowając się za paktami byle tylko przetrwać i żeby im ktoś nie przekopał połowy wegetujących graczy,
    jest zero dynamiki takiej jak kiedyś była na tej grze...dlatego ludzie odchodzą i paliki raczej tu nie pomogą i to w pierwszym tygodniu gry...

A i zapomniałbym o zasyfieniu środka świata handlarzami, takich palików są setki na początku gry bo sprzedawcy budują miasta do 1k byle targowisko stało i psują jedynie wyspy. Jak już musi być ten handel to zróbcie to jakoś z sensem żeby osoby chcące grać nie musiały po miesiącu oglądać całych wysp z wioskami 1k lub pustych tylko niech pierwsza wymagana do handlu za złoto wioska ma te minimum 8-10k żeby można było sprzedawać surowce, niech ten świeżak ma czas na rozbudowę a handlarz się pomęczy jak chce zarobić, osoby chcące grac będą też miały z tego jakiś pożytek w końcu bo co świat jest gorzej i z miastami do podbojów i z aktywnymi graczami jak widzą co się dzieje

Ostatnio edytowane: 30. Mar 2017
  11. biegam bo lubie

biegam bo lubie

Docenione treści:
    11
    i jeszcze jedno- kiedyś graczy przybywało a to dlatego że nie było handlu złotem, jak ktoś się chciał szybciej rozwinąć to musiał kombinować, namawiał znajomych na grę żeby budowali miasta i podsyłali surowce bo się ich nie kupowało, większość ludzi później zostawała i grała a teraz jak ktoś wejdzie i trafi na wyspę z handlarzami to ucieka z płaczem albo buduje miasteczka przez kolejne 2 miesiące bo żeby grac to jeszcze trzeba mieć czym i gdzie zrobić wojsko

Born In 1990 lubi to.