Dyskusja na temat dominacji.

DeletedUser11944

Guest
Kolejne pytania:
1. Jak wygląda sprawa zmiany sojuszu w trakcie Ery Dominacji? Czy jest to dozwolone?
2. Czy w trakcie ED dozwolone jest kolonizowanie na wyspach dominacyjnych?
3. Czy każde, nawet najmniejsze miasto leżące na wyspie dominacyjnej będzie uwzględnione w rankingu Dominacji czy też będzie stosowany jakiś próg punktów eko dla miast?

i najważniejsze pytanie, kiedy doczekamy się pelnego, wyczerpującego wszelkie wątpliwości opisu zasad Ery Dominacji na Wiki?
 

yakamoz

Zespół Grepolis
Jak wygląda sprawa zmiany sojuszu w trakcie Ery Dominacji? Czy jest to dozwolone?
Oczywiście, że sojusz można zmieniać i może się zdarzyć, że taka zmiana będzie miała ogromne znaczenie na wynik walki.

Czy w trakcie ED dozwolone jest kolonizowanie na wyspach dominacyjnych?
Jeśli na wyspach dominacyjnych będą takie miejsca, to tak, można.

Czy każde, nawet najmniejsze miasto leżące na wyspie dominacyjnej będzie uwzględnione w rankingu Dominacji czy też będzie stosowany jakiś próg punktów eko dla miast?
Każde konto, z wyjątkiem miast opuszczonych, będzie się liczyć.
 

DeletedUser11944

Guest
Opcja z zakładaniem miast jest słaba, bo nawet udane akcje mające na celu obniżenie procentu miast przeciwnego sojuszu niewiele zmienią jeśli w miejsce utraconych miast będzie można założyć sobie nowe, tak samo się liczące. Sama walka wydaje mi się mało istotna przy roztrzygnięciu (a chyba miała być istotna), to inne rzeczy będą się bardziej liczyć. To nowe roztrzygnięcie wydaje się coraz mniej atrakcyjne :/

Dziekuje za odpowiedzi na część pytań, czekam na resztę.
 

DeletedUser31773

Guest
Jako ten mniej mądry od tego pana powyżej, zadam tylko i wyłącznie jedno pytanie które mnie nurtuje. Reszta czyli te próby procentowe i przeliczanie bzdur są dla mnie nic nie znaczące
Pytanie:
System po odpaleniu dominacji przez jakiś sojusz wybiera wyspy z graczami tegoż oto sojuszu który odpalił dominację, czy wybiera najbardziej zaludnione wyspy od centrum świata nawet jak nie będzie na nich graczy z sojuszu który odpalił dominację?
Pytam bo zakładam sytuację że jakiś sojusz wystartuje 2 miesiące po rozpoczęciu świata czyli wystartuje na wygwizdowiu i to on odpali dominację (czyli zdobędzie jakiś tam procent miast na świecie). Czy po prostu z centrum świata trzeba się będzie fatygować po takich delikwentów mając 14 dni na odebranie im miast na "wyspach wybrańców" czy oni będą musieli przyjść do centrum i odebrać wyspy najbliższe centrum? Bo według mnie powinna być ostra walka w ścisłym centrum i od samego początku domykanie wysp. Niewiele sojuszy to wytrzyma bo będą kąsani z każdej strony. Jak jakiś sojusz odpali dominację na wygwizdowiu to może ją sobie jeszcze odpalać 100 razy dopóki nie przyjdzie do centrum i nie zdobędzie kontroli
 

DeletedUser11944

Guest
Jako ten mniej mądry od tego pana powyżej, zadam tylko i wyłącznie jedno pytanie które mnie nurtuje. Reszta czyli te próby procentowe i przeliczanie bzdur są dla mnie nic nie znaczące
Pytanie:
System po odpaleniu dominacji przez jakiś sojusz wybiera wyspy z graczami tegoż oto sojuszu który odpalił dominację, czy wybiera najbardziej zaludnione wyspy od centrum świata nawet jak nie będzie na nich graczy z sojuszu który odpalił dominację?
Pytam bo zakładam sytuację że jakiś sojusz wystartuje 2 miesiące po rozpoczęciu świata czyli wystartuje na wygwizdowiu i to on odpali dominację (czyli zdobędzie jakiś tam procent miast na świecie). Czy po prostu z centrum świata trzeba się będzie fatygować po takich delikwentów mając 14 dni na odebranie im miast na "wyspach wybrańców" czy oni będą musieli przyjść do centrum i odebrać wyspy najbliższe centrum? Bo według mnie powinna być ostra walka w ścisłym centrum i od samego początku domykanie wysp. Niewiele sojuszy to wytrzyma bo będą kąsani z każdej strony. Jak jakiś sojusz odpali dominację na wygwizdowiu to może ją sobie jeszcze odpalać 100 razy dopóki nie przyjdzie do centrum i nie zdobędzie kontroli
Nie wiem czy jestes ten mniej madry, ja prosty chlopak jestem, ale pewnie jestem bardziej dociekliwy, bo uwazam, ze diabel tkwi w szczegolach. Wczoraj wysmiewales to, ze krytykuje Team Grepolis za to, ze zasady dominacji nie sa wyjasnione i aprobowales ten stan rzeczy. Dzis juz jestes ciekawski i dolaczyles do tych (np. mnie), ktorzy chca znac wiecej szczegolow. Skad taka przemiana?
 

DeletedUser31773

Guest
Drogi kolego
Wyśmiewałem i będę wyśmiewał jakąkolwiek Waszą (czyt. graczy) ingerencję w rozgrywkę. Nie macie na to Żadnego wpływu, powtarzam ŻADNEGO. Przed wami były dziesiątki podobnych "reformatorów" i oni też nie mieli żadnego wpływu, jedynie ułudę że coś mogą zmienić. Wracając do jakiejś tam ankiety sprzed lat gdzie niby dano wybór graczom to taki prima aprylis. INNO nie miało pomysły, planu długoterminowego i rzuciło kość jak psu - a niech sobie sami wybiorą
Ankiety to ściemy, propozycje to ściemy, ale nie ściemą są eventy co 2 tygodnie i dojarka z kasy. Na tym się skupiają, a nie nad tym czy niejaki Jack Herer odnalazł złotą receptę jak naprawić grę
Nie wyśmiewam pytań, co najwyżej jakieś Wasze wyliczanki bez pokrycia "Mędrców Wschodu"
Z grubsza przeczytałem to wszystko w 2-3 tematach odnośnie dominacji bo jestem lekko do tyłu i zadałem pytanie być może najważniejsze które jeszcze nie padło. A Wy/Ty sobie dalej liczcie procenciki.
Ukłony dla ELIT
 

DeletedUser11944

Guest
Drogi kolego
Wyśmiewałem i będę wyśmiewał jakąkolwiek Waszą (czyt. graczy) ingerencję w rozgrywkę. Nie macie na to Żadnego wpływu, powtarzam ŻADNEGO. Przed wami były dziesiątki podobnych "reformatorów" i oni też nie mieli żadnego wpływu, jedynie ułudę że coś mogą zmienić. Wracając do jakiejś tam ankiety sprzed lat gdzie niby dano wybór graczom to taki prima aprylis. INNO nie miało pomysły, planu długoterminowego i rzuciło kość jak psu - a niech sobie sami wybiorą
Ankiety to ściemy, propozycje to ściemy, ale nie ściemą są eventy co 2 tygodnie i dojarka z kasy. Na tym się skupiają, a nie nad tym czy niejaki Jack Herer odnalazł złotą receptę jak naprawić grę
Nie wyśmiewam pytań, co najwyżej jakieś Wasze wyliczanki bez pokrycia "Mędrców Wschodu"
Z grubsza przeczytałem to wszystko w 2-3 tematach odnośnie dominacji bo jestem lekko do tyłu i zadałem pytanie być może najważniejsze które jeszcze nie padło. A Wy/Ty sobie dalej liczcie procenciki.
Ukłony dla ELIT
No to cos zle przeczytales, w tych tematach wcale nie chce zmieniac, ingerowac czy reformowac ta gre, ja chce tylko dokladnie poznac jej zasady. Tylko o to mi chodzi. To chyba znaczna roznica. Jesli te zasady bylyby znane to wielu wpisow z gdybaniem jak to ma wygladac by nie bylo, sam tez bys o nic nie pytal. Ankieta mnie nie interesowala, bo zdaje sobie sprawe z tego, ze wszystkie propozycje graczy sa ignorowane od dluzszego czasu. Zaglosowalem bo chcialem zobaczyc co ludzie sadza, potem nawet zmienilem swoj glos i napisalem dlaczego. A w temacie sie udzielalem, bo wyszla tam dyskusja o samej dominacji. A czesc Twojego pytania zawiera sie w moim na ktore odpowiedzi ciagle nie ma. Drugiej czesci pytania nie rozumiem.

System po odpaleniu dominacji przez jakiś sojusz wybiera wyspy z graczami tegoż oto sojuszu który odpalił dominację, czy wybiera najbardziej zaludnione wyspy od centrum świata nawet jak nie będzie na nich graczy z sojuszu który odpalił dominację?
Pytam bo zakładam sytuację że jakiś sojusz wystartuje 2 miesiące po rozpoczęciu świata czyli wystartuje na wygwizdowiu i to on odpali dominację (czyli zdobędzie jakiś tam procent miast na świecie). Czy po prostu z centrum świata trzeba się będzie fatygować po takich delikwentów mając 14 dni na odebranie im miast na "wyspach wybrańców" czy oni będą musieli przyjść do centrum i odebrać wyspy najbliższe centrum? Bo według mnie powinna być ostra walka w ścisłym centrum i od samego początku domykanie wysp. Niewiele sojuszy to wytrzyma bo będą kąsani z każdej strony. Jak jakiś sojusz odpali dominację na wygwizdowiu to może ją sobie jeszcze odpalać 100 razy dopóki nie przyjdzie do centrum i nie zdobędzie kontroli


"System po odpaleniu dominacji przez jakiś sojusz wybiera wyspy z graczami tegoż oto sojuszu który odpalił dominację, czy wybiera najbardziej zaludnione wyspy od centrum świata nawet jak nie będzie na nich graczy z sojuszu który odpalił dominację?"
1. Tego jak system wybiera wyspy Team Grepolis nie chce wyjasnic.
2. Tu jest blad w Twoim rozumowaniu, wyspy dominacyjne sa wybierane przed odpaleniem "ostatecznej rozgrywki" przez ktorys z sojuszy

Inne rzeczy o ktore pytasz tez traca sens, bo punkt 2.
Sojusz z wygwizdowa, raczej nie ma szans na odpalenie "ostatecznej rozgrywki", bo nie pamietam przypadku zeby taki sojusz z wygwizdowa byl kiedys numerem 1
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15806

Guest
Ja mysle, ze ten moj wczorajszy wpis ma jednak sens. Z dodaniem informacji ze obszar moze byc bardzo duzy.

"Troche poszperalem. jest takie urzadzenie, oczywiscie rowniez program komputerowy ktory krazy nad okreslonym terenem wyszukujac okreslony skladnik i okreslajac stopien jego zageszczenia. Potrzebuje sporo czasu. W momencie znalezienia tego punktu okresla srodek wyrobiska, w naszym przypadku mogloby to byc centrum swiata. Ale byloby ono niekoniecznie na granicy 4 centranych morz. Wszystko zalezy od kierunkow wybranych przez graczy , ale rowniez od skladnika. To moze byc zarowno zageszczenie miast jak i graczy co nie zawsze jest tym samym. Do tego dochodzi pytanie o promien tego okregu. Oczywiscie to domysly, ale to najbardziej logiczne co przychodzi mi do glowy. Moze to oznaczac, ze wchodzac na swiat pozniej i z dala od centrum czesc miast danego sojuszu nie bedzie sie liczyc.
ps. tak sobie gdybam , bo to czego uzywa Inno to jest oczywiscie TOP SECRET ;)"
 

DeletedUser31773

Guest
Napiszę Ci coś Herer
Nie chcę tutaj debatować w takiej postaci jak Ty bo szkoda mi zwyczajnie czasu. Nie potrzebuję lajków, olewam to zupełnie, zresztą jak większość starej gwardii. Za jakiś czas sam zrozumiesz skoro nie chcesz uwierzyć na słowo

"2. Tu jest blad w Twoim rozumowaniu, wyspy dominacyjne sa wybierane przed odpaleniem "ostatecznej rozgrywki" przez ktorys z sojuszy"

A skąd masz te informacje?
Nie wiadomo jaki sojusz i w którym regionie świata odpali dominację? Nie zawsze sojusz z centrum jest największy (!) Nie zawsze sojusz który może odpalić dominację, ją odpali. Może się rozleci, może będzie miał taką strategię. Może się podzieli na chwilę żeby zablokować dominację itp. itd
A jeżeli jest tak jak piszesz, że wyspy będą wybrane o wiele wcześniej niż zacznie się dominacja to znaczy że uzyskałem odpowiedź na moje pytanie: czyli wyspy dominacyjne zawsze będą w centrum świata, w bardzo ścisłym centrum niezależnie od tego jaki sojusz i z którego regionu świata odpali dominację ~ podsumowując będzie to walka wyłącznie o centrum, czyli od samego początku próba objęcia kontroli właśnie w samym środku świata. Sojusz na uboczu może być 5x większy, ale dopóki nie przyjdzie do centrum to nie wygra

W sumie to nawet logiczne i trzyma się kupy. Inne warianty były by głupie, a jajogłowce z INNO nie są głupie więc obstawiam ten wariant. Właśnie uzyskałem odpowiedź
Pominę centrum przy logowaniu, zostawię je dla twardzieli :)
 

DeletedUser11944

Guest
Nie potrzebuję lajków, olewam to zupełnie
Welcome to the club.
Za jakiś czas sam zrozumiesz skoro nie chcesz uwierzyć na słowo
Co mam zrozumiec?
"2. Tu jest blad w Twoim rozumowaniu, wyspy dominacyjne sa wybierane przed odpaleniem "ostatecznej rozgrywki" przez ktorys z sojuszy"

A skąd masz te informacje?
Nie wiadomo jaki sojusz i w którym regionie świata odpali dominację? Nie zawsze sojusz z centrum jest największy (!) Nie zawsze sojusz który może odpalić dominację, ją odpali.
Za wiki (https://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Dominacja):
"Po rozpoczęciu ery dominacji niektóre wyspy będą brane pod uwagę podczas obliczania procentu posiadanych miast na świecie."
"Gdy sojusz osiągnie cel dominacji, będzie mógł rozpocząć etap ostatecznej walki. Sojusz ma 14 dni na aktywację tego etapu, w przeciwnym razie zostanie on uruchomiony automatycznie."
Przeczytaj w koncu te podstawy zasad to nie bedziesz sie bezsensownie spierac. Zwroc uwage na to czym jest era dominacji, a czym jest ostateczna rozgrywka i ktore z tych dwoch moze odpalic sojusz (i jaki).
A jeżeli jest tak jak piszesz
Tak, jest tak jak napisalem.
że wyspy będą wybrane o wiele wcześniej niż zacznie się dominacja to znaczy że uzyskałem odpowiedź na moje pytanie: czyli wyspy dominacyjne zawsze będą w centrum świata, w bardzo ścisłym centrum niezależnie od tego jaki sojusz i z którego regionu świata odpali dominację ~ podsumowując będzie to walka wyłącznie o centrum, czyli od samego początku próba objęcia kontroli właśnie w samym środku świata. Sojusz na uboczu może być 5x większy, ale dopóki nie przyjdzie do centrum to nie wygra
I tu sie zdziwisz, bo tak nie bedzie. Ale tak to jest jak sie wysnuwa wnioski nie znajac rzeczy.
W sumie to nawet logiczne i trzyma się kupy. Inne warianty były by głupie, a jajogłowce z INNO nie są głupie więc obstawiam ten wariant. Właśnie uzyskałem odpowiedź
Tak sobie to tlumacz :)
Pozdro dla starogwardzistow.
 

DeletedUser11944

Guest
Odswiezam temat. Podam pare informacji, ktorych nie ma tutaj: https://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Dominacja (od razu uprzedzam, ze nie mozna tego przyjmowac za pewnik, Team (mimo prosb o to) przez bardzo dlugi czas nie raczyl podac tych zasad, moze bedzie laskaw chociaz potwierdzic czy to sie zgadza czy nie, ale kto ich tam wie), bo szkoda mi tych wszystkich ludzi, ktorzy nie wiedza o co chodzi (glownie chodzi mi o graczy Katanii).

Pare ladnych miesiecy temu w tym temacie pytalem o pare rzeczy, ale na dwa pytania odpowiedzi sie nie znalazly.


O tym jak wyglada wybor wysp dominacyjnych nie bede duzo pisal, dokladnej zasady nie znam, ale w uproszczeniu mozna powiedziec, ze wyspami dominacyjnymi nie beda jedynie te z samego obrzeza swiata i stworza one bardzo waski pierscien, a wszystko co wewnatrz niego to beda wyspy dominacyjne. Oczywiscie aby wyspa byla dominacyjna musi miec jeszcze wioski rolnicze i byc zaludniona przez chociaz jednego gracza. Tematem zbytnio sie nie interesowalem i jesli cos pomylilem to prosze mnie poprawic, w koncu na Katanii wszystko juz wiadomo.


Teraz troche wiecej o wartosci dominacji (czyli inaczej mowiac progu procentowym) i o tym kiedy zaczyna malec i w jaki sposob.
Waznych jest kilka czynnikow, sa to:
1. Predkosc swiata:
- 1
- 2
- 3
- 4
2. Czas do rozpoczecia dominacji (ustawienia progu 40% i wyznaczenia wysp dominacyjnych) od startu swiata (jest tabelka na wiki):
- wolne
- normalne
- szybkie
3. Wspolczynnik dla predkosci swiata
- wspolczynnik dla predkosci 1 = 2
- wspolczynnik dla predkosci 2 = 1,5
- wspolczynnik dla predkosci 3 = 1,25
- wspolczynnik dla predkosci 4 = 1
4. Podstawowa wartosc dla daty od ktorej prog procentowy zacznie malec (od startu swiata):
- wolne = 10 miesiecy
- normalne = 8 miesiecy
- szybkie = 6 miesiecy

Aby wyznaczyc date od ktorej prog procentowy zacznie malec (od startu swiata) korzystamy z wzoru:
Podstawowa wartosc dla daty od ktorej prog procentowy zacznie malec (od startu swiata) x Wspolczynnik dla predkosci swiata

Poki co mamy 3 swiaty z dominacja:
- Katania - predkosc 4, szybkie (90 dni)
- Lapitos - predkosc 2, normalne (180 dni)
- Nysa - predkosc 3, wolne (187,5 dnia)

I tak, dla kazdego z nich, data od ktorej prog procentowy zacznie malec (od startu swiata) wynosi:
- Katania - 6 miesiecy x 1 = 6 miesiecy
- Lapitos - 8 miesiecy x 1,5 = 12 miesiecy
- Nysa - 10 miesiecy x 1,25 = 12,5 miesiaca
Moge sie mylic, ale chyba kazdy miesiac jest rowny 30 dni, czyli 12 miesiecy to 360 dni, a nie 365.

W jaki sposob maleje prog procentowy?
Aby wyznaczyc o ile procent maleje prog procentowy korzystamy ze wzoru:
(Obecna wartosc dominacji - Wartosc dominacji sojuszu Top 1) / 2
Dzieje sie tak co 14 dni, az do momentu kiedy roznica miedzy obecna wartoscia dominacji, a wartoscia dominacji sojuszu Top 1 jest mniejsza badz rowna 2%.

Przykladowo:
Sojusz Top 1 ma 16% i co 2 tygodnie zyskuje 0,5%:
1. (40% - 16%) / 2 = 12% i nowa wartosc dominacji to 40% - 12% = 28%
2. (28% - 16,5%) / 2 = 5,75% i nowa wartosc dominacji to 28% - 5,75% = 22,25% (14 dni od daty od ktorej prog zaczyna malec)
3. (22,25% - 17%) / 2 = 2,63% i nowa wartosc dominacji to 22,5% - 2,63% = 19,62% (28 dni od daty)
4. (19,62% - 17,5%) / 2 = 1,06% i nowa wartosc dominacji to 19,62% - 1,06% = 18,56% (42 dni od daty)
5. Teraz wchodzi zasada: "Dzieje sie tak co 14 dni, az do momentu kiedy roznica miedzy obecna wartoscia dominacji, a wartoscia dominacji sojuszu Top 1 jest mniejsza badz rowna 2%", bo 18,56% - 18% to mniej niz 2% (56 dni od daty i sojusz Top 1 ma 18%, a wartosc dominacji chyba sie juz nie zmienia)
6. Sojusz Top 1 dalej rosnie swoim tempem i osiaga 18,56% (~70 dni od daty) i ma prawo rozpoczac ostateczna rozgrywke

Mozna zauwazyc, ze pierwsze obnizenie progu jest znaczne, a kazde nastepne jest coraz mniejsze.


Opuszczone miasta nie sa liczone do miast dominacyjnych. Nagle pojawienie sie duzej ilosci takich moze znaczaco podniesc wartosc dominacji sojuszu Top 1 i moze byc elementem strategii (wtedy glowna role odgrywaja "przyjaciele" sojuszu Top 1, ktorzy zdecyduja sie na masowe "szarakiri" w odpowiednim momencie).


Powtorze, ze wszystko co tu podalem wcale nie musi byc prawda. Napisalem to, bo moze jednak jest to prawdziwe, a gracze powinni znac kompletne zasady i mam nadzieje, ze bedzie kilka mniej rezygnacji z gry tych, ktorzy przestaja wierzyc, ze prog w ogole kiedys zmaleje. Pozdrawiam dominacyjnych krolikow doswiadczalnych.
smiley_emoticons_smilenew.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11944

Guest
Jako urodzony malkontent chwilke sobie jeszcze pomarudze i pokrytykuje ten bubel czyli dominacje.
Kulminacyjna czescia gry ma byc Ostateczna Walka, ktora w zalozeniu ma sprawic, aby na serwerze byl ogromny dym. Chodzi w niej o to, aby nie pozwolic sojuszowi Top 1 na utrzymanie sie przez okreslony czas ponad progiem wartosci dominacji i aby odebrac w tym czasie sojuszowi Top 1 jak taka ilosc wiosek, aby sojusz Top 1 znalazl sie pod progiem, bo taki efekt uniemozliwi sojuszowi Top 1 zwyciestwo na serwerze i pozwoli na dalsza gre. To, ze moze sie okazac, ze jakies sojusze nie beda chcialy sojuszowi Top 1 przeszkadzac, a moze beda mu pomagac to juz pozostawie bez komentarza, chcialem glownie zwrocic uwage na to, ze przez prosty zabieg sojusz Top 1 moze sprawic, ze sama Ostateczna Walka moze w ogole nie miec sensu, bo zrzucenie sojuszu Top 1 bedzie przez jego prosty zabieg niezwykle utrudnione, a moze nawet niewykonalne. Mam nadzieje, ze nikt mi tu nie bedzie zarzucal, ze wskazuje patent na zabicie zabawy, sprawa jest niezwykle prosta, nie trzeba byc matematycznym geniuszem zeby to zauwazyc i wiele osob by na to wpadlo, bo grepogracze sa sprytni i nieglupi. Reguly gry pozwalaja na wchodzenie i wychodzenie z soja w dowolnym momencie bez zadnego niekorzystnego efektu czy utrudnien dla sojuszu. Dzieki temu sojusz Top 1 moze wplywac na to o ile prog procentowy bedzie malec i moze przyspieszac spadek tego progu (im wieksza bedzie mial przewage nad innymi sojuszami tym latwiej bedzie mu to wykonac). Daty kiedy prog procentowy bedzie malec beda znane i dzieki redukcji liczby czlonkow w odpowiednim momencie mozna zwiekszac roznice miedzy obecna wartoscia dominacji, a wartoscia dominacji sojuszu Top 1.
I teraz przyklad:
Obecna wartosc dominacji wynosi 20%, wartosc dominacji sojuszu Top 1 wynosi 18%, a wartosc dominacji sojuszu Top 2 to 12%. Wedlug zasad kolejnego obnizenia progu juz byc nie powinno, bo roznica miedzy obecna wartoscia dominacji, a wartoscia dominacji sojuszu Top 1 jest rowna 2%, a to za malo. Sojusz Top 1 redukuje liczbe czlonkow i dzieki temu kolejne obnizenie progu jest mozliwe, bo dzieki redukcji ich wartosc dominacji wynosi 13%.
(20% - 13%) / 2 = 3,5%
Nowy prog wynosi wiec wtedy 16,5% (20%-3,5%), sojusz Top 1 przyjmuje z powrotem wszystkich swoich graczy, ktorzy chwilowo byli poza sojem i ponownie ma 18%. Ma juz prawo rozpoczac Ostateczna Walke, w ktorej ma na wejsciu 1,5% zapasu, ktory uniemozliwi innym sojuszom przeszkodzenie im w zwyciestwie, bo trzeba by bylo w krotkim czasie odebrac ogromna ilosc wiosek. Na takiej Katanii 1,5% to mniej wiecej 250 wiosek. I tak Ostateczna Walka praktycznie nie ma sensu... Patent z redukcja czlonkow mozna tez wykonywac juz przy pierwszych obnizeniach progu, aby prog malal o wieksza wartosc i zeby przyspieszyc czas do Ostatecznej Walki.
Wszystko to psuje zabawe i opoznianie cudakow przy tym to maly pikus. To kolejny argument za tym, ze dominacja jest beznadziejnie skonstruowana.
 
Temu co podałeś można łatwo zaradzić, zacieśniając ten obszar w sensie nie jak teraz ze liczą się wszystkie te wioski tylko środek mapy, wtedy nie da się kombinować z progiem i łatwiej go osiągnąć. Prosty zabieg. Niby peryferia będą miały trudniej, no ale cóż albo wchodzisz od razu i rzeźnia albo potem leć na złamanie karku do centrum
 

DeletedUser11944

Guest
Odnosze sie tylko do obecnej sytuacji i stanu rzeczy. Mozna sobie gdybac jak by tu cos poprawic, ale wedlug mnie to tylko po to, aby wymienic sie pogladami czy pomyslami albo by dla zasady pokrytykowac i bardzo watpliwe jest to zeby ktos z Inno wzial to pod uwage ;)
 

DeletedUser11944

Guest
Z tymi cudami na dominacji to juz sam nie wiem, takie cos mi sie na Lapitosie wyswietla przy widoku mapy strategicznej:
k4vyog.png
 

dorocia

Zespół Grepolis
Proszę wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki, odświeżyć stronę i sprawdzić jeszcze raz.
Jeżeli problem nadal będzie sie pojawiał proszę o kontakt z supportem poprzez zgłoszenie (ticket).
 

DeletedUser11944

Guest
Niesmiertelne "wyczysc cache" jako panaceum na wszystko hahaha
Ja to mam od poczatku Lapitos...
 

dorocia

Zespół Grepolis
Dziwne, bo ja widzę informację o dominacji a nie o erze cudów. Nie ma także miejsc pod cuda.
Proszę o skontaktowanie się w tickecie.

Edit: jest Pan jedynym graczem zgłaszającym taki problem - może jednak zamiast tego "hahaha" wyczyści Pan przeglądarkę...
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11944

Guest
Mi to w niczym nie przeszkadza i nie bede sie taka bzdura przejmowal. Natomiast chetnie zobaczylbym w koncu pelne informacje o dominacji.
Jeżeli chodzi o pozostałe pytania, niestety na chwilę obecną nie możemy udzielić odpowiedzi. Pańska prośba o udzielenie tych informacji została przesłana do naszych zwierzchników.
4 miesiace minely od tych slow i ciagle cisza. Czemu tak jest?
 

dorocia

Zespół Grepolis
Mi to w niczym nie przeszkadza i nie bede sie taka bzdura przejmowal.
Gdyby Pan nie wiedział jak wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki wystarczy zapytać, chętnie podpowiemy

Natomiast chetnie zobaczylbym w koncu pelne informacje o dominacji.

4 miesiace minely od tych slow i ciagle cisza. Czemu tak jest?
Przecież Pańska prośba o udzielenie tych informacji została przekazana do naszych zwierzchników. Wystarczy spokojnie poczekać :)
 
Do góry