Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

DeletedUser26609

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

6 dzien bez gałązki...
Ja mam propozycje dla inno-zróbcie od razu sprzedaż nowego gieroja za konkretną ilość złota, a nie wciskacie takie klamstwa, że niby można zdobyć w trakcie eventu bez złocenia. To już jest żałosny skok na kasę.

A ja mam już cztery gałązki
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

Jest postęp-na 14 losowań(2 światy) aż JEDNA gałązka.
Łuaaaaaaauł...
 

DeletedUser25484

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

No masz po prostu pecha,ale to nie znaczy że potrzeba złota aby tego bohatera dostać :p
 
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

tak z innej baczki
teraz do paczek ze złotem dają nawet 20x ekspansja lądowa , złotnicy coraz większą przewagę będa mieli jak tak dalej będzie
 

DeletedUser18058

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

tak z innej baczki
teraz do paczek ze złotem dają nawet 20x ekspansja lądowa , złotnicy coraz większą przewagę będa mieli jak tak dalej będzie

a ja tylko przypomnę wszystkim kajanie się przy ostatnim evencie.
Jak to było? "celowo wprowadziliśmy mityki 2 dni po starcie eventu, żeby sprawdzić ich znaczenie i reakcję graczy"?
reakcja była jedna.
na 100 wpisów 99 było delikatnie rzecz ujmując krytycznych. Widać ten jeden chwalący wprowadzenie mityków był kluczowy.

Polityka inno jest niezrozumiała. Dwa lata temu grało w grepo ok 25 tys osób. Teraz gra pewnie ze 2000 z czego 3/4 grać nie umie a reszta jeśli w ogóle jeszcze gra to po dwa miesiące.
 

DeletedUser27449

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

Jest postęp-na 14 losowań(2 światy) aż JEDNA gałązka.
Łuaaaaaaauł...

Jak to o_O Ja nie złoce tego eventu,a na 1 świecie 7 dzień =3 galązki.Na 2 świecie 7 dni=1 gałązka
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser19222

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

Ja też nie złocę
 
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

a ja tylko przypomnę wszystkim kajanie się przy ostatnim evencie.
Jak to było? "celowo wprowadziliśmy mityki 2 dni po starcie eventu, żeby sprawdzić ich znaczenie i reakcję graczy"?
reakcja była jedna.
na 100 wpisów 99 było delikatnie rzecz ujmując krytycznych. Widać ten jeden chwalący wprowadzenie mityków był kluczowy.

Polityka inno jest niezrozumiała. Dwa lata temu grało w grepo ok 25 tys osób. Teraz gra pewnie ze 2000 z czego 3/4 grać nie umie a reszta jeśli w ogóle jeszcze gra to po dwa miesiące.

z nowych graczy nikt tu nie zostaje , bo widzi ,ze tu grubość portfela rządzi , starzy już kończą powoli , co swiat te same nicki , aż zamkną grepo pl :D
 

DeletedUser25484

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

a ja tylko przypomnę wszystkim kajanie się przy ostatnim evencie.
Jak to było? "celowo wprowadziliśmy mityki 2 dni po starcie eventu, żeby sprawdzić ich znaczenie i reakcję graczy"?
reakcja była jedna.
na 100 wpisów 99 było delikatnie rzecz ujmując krytycznych. Widać ten jeden chwalący wprowadzenie mityków był kluczowy.

Polityka inno jest niezrozumiała. Dwa lata temu grało w grepo ok 25 tys osób. Teraz gra pewnie ze 2000 z czego 3/4 grać nie umie a reszta jeśli w ogóle jeszcze gra to po dwa miesiące.


To prawda że za bardzo stawiają ostatnio na zarobek,ale co do tych 2000 ludzi co niby gra to bym sie kłócił...
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

z nowych graczy nikt tu nie zostaje , bo widzi ,ze tu grubość portfela rządzi , starzy już kończą powoli , co swiat te same nicki , aż zamkną grepo pl :D

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność :)

Oczywiście, że w dzisiejszych czasach gra bez pełnej premki jest de facto niemożliwa i mało efektywna, ale stwierdzenie że za pieniądze można wszystko jest grubą przesadą. To że dwaj gracze mają podobne umiejętności i czas na grę faktycznie może oznaczać, że przewagę ma ten co więcej złota wyda, ale zauważ, że często (nie mówię o wyjątkach) osoby wydające mnóstwo złota na grę robią tak ponieważ a) są słabszymi graczami b) mają mniej czasu na grę.
Za złoto prócz eventów zyskujesz CZAS, a jak wiadomo czas to pieniądz ;) jeden kupuje surkę, bo nie ma czasu, drugi poświęci swój czas na wioski rolnicze i ma to samo, co ten drugi za złoto. Ma łatwiej? I tak i nie. Ty poświęcasz swój czas na zbieranie surowców na grze, a on w pracy, żeby zarobić pieniądze na te złote monety, które przeznaczy na złoto.
Jeden efektywnie wykorzystuje złote monety, drugi lata "na pałę", często okazuje się, że ktoś wydał 3 razy więcej złota w event'cie, ale w statystykach tego nie widać. Bo ważna jest też efektywność. Jak umiesz efektywnie wykorzystywać złoto, wtedy wydajesz go automatycznie dużo mniej, bo nie potrzebujesz więcej wydawać. A taki złotnik, żeby Tobie dobremu graczowi dorównać, musi wydać dużo złota. Więc paradoksalnie to twoja wina, że on tyle wydaje, bo gdybyś tak efektywnie nie zarządzał kontem oraz tyle czasu nie spędzał na grze, to tamten nie musiałby tyle wydawać.
Są trzy kategorie graczy w GIGANTYCZNYM skrócie : ci co umieją grać, ci co nie umieją grać, ale stać ich na złoto i ci co nie umieją grać i nie wydają na złoto. I to ta trzecia grupa ma największy problem w tej grze. Ja od 2 lat prócz sporadycznych eventów nie wydaję więcej niż 1500 złotych monet miesięcznie i jakoś nie mam z tym problemu, że ktoś wyda 100k na event. Jego pieniądze, jego sprawa. Mi wystarcza do rywalizacji z takim graczem to co wydaję w połączeniu z moim wolnym czasem i jakąś tam wiedzą na temat tej gry.
 

DeletedUser18058

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

na świecie KOS więcej niż jedno miasto ma ok 600 graczy.
600 osób/ kont na 17tys.
na geli ilu gra? 300? 400? nad resztą nie warto się nawet pochylać. Na dwóch szybkich światach ze starym podbojem zaraz wystartują cuda a jak wiadomo cuda to koniec gry dla części tych którzy grać potrafią.

Nowego podboju nie znam bo go nie lubię ale z doświadczenia wiem, że na nowy podbój fajnie się zalogować żeby złotem handlować.
Poziom na nim mogę jednak ocenić. Byłem na paru światach dorobić złotka. Parę birem w mieście, umiejętność klinowania i moje miasto było bezpieczne bo nowopodbojowcy w większości przypadków robią kilku minutowe synchro.

Ilu dobrych graczy wykreował obecny system gry?
ja nie znam żadnego fajtera, który nauczył się grać na obecnym systemie.
Znam za to wielu z systemu 2.0 a system 1.0 to już w ogóle kolebka fajterów tej gry.

Niestety możemy tylko patrzeć jak ta gra umiera.
Kiedyś w rankingu wojowników przodowali najlepsi. Teraz w czubie są ludzie, którzy nie wiedzą co to jest cofka i synchro. Mają za to pierdyliard mityków, których nie szanują bo mogą je kupić...
 

DeletedUser24377

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

Kiedyś w rankingu wojowników przodowali najlepsi. Teraz w czubie są ludzie, którzy nie wiedzą co to jest cofka i synchro. Mają za to pierdyliard mityków, których nie szanują bo mogą je kupić...
z tym to raczej bym uważał bo to nie do końca prawda. popatrz na różne światy na topki. większość graczy ma pojęcie o grze. Do topki idziesz albo złocąc szczególnie jak mówisz w eventach albo mając pojęcie o grze i mając trochę czasu oraz chęci. Po cudach ranking zaczyna bardziej być sztuczny już jak sporo graczy kończy a wielu graczy co parę dni ładuje sobie po kilkaset tysięcy w ataku/obronie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

na świecie KOS więcej niż jedno miasto ma ok 600 graczy.
600 osób/ kont na 17tys.
na geli ilu gra? 300? 400? nad resztą nie warto się nawet pochylać. Na dwóch szybkich światach ze starym podbojem zaraz wystartują cuda a jak wiadomo cuda to koniec gry dla części tych którzy grać potrafią.

Nowego podboju nie znam bo go nie lubię ale z doświadczenia wiem, że na nowy podbój fajnie się zalogować żeby złotem handlować.
Poziom na nim mogę jednak ocenić. Byłem na paru światach dorobić złotka. Parę birem w mieście, umiejętność klinowania i moje miasto było bezpieczne bo nowopodbojowcy w większości przypadków robią kilku minutowe synchro.

Ilu dobrych graczy wykreował obecny system gry?
ja nie znam żadnego fajtera, który nauczył się grać na obecnym systemie.
Znam za to wielu z systemu 2.0 a system 1.0 to już w ogóle kolebka fajterów tej gry.

Niestety możemy tylko patrzeć jak ta gra umiera.
Kiedyś w rankingu wojowników przodowali najlepsi. Teraz w czubie są ludzie, którzy nie wiedzą co to jest cofka i synchro. Mają za to pierdyliard mityków, których nie szanują bo mogą je kupić...



System 1.0 cechuje się tym, że kto tam grał prawie zawsze umie zrobić cofkę, ale w 99% przypadków jeśli o synchro chodzi to pytają tylko "ile się płaci, że bana za tego bota nie dostajes?" lub "gram od 2010 i coś takiego jest niemożliwe, poszło zgłoszenie bociarzu".Nie jest już to samo Grepolis co kilka lat wcześniej, ale że poziom jest słabszy z tym się nie zgodzę.Po prostu Ci co trochę się przyłożyli,poznali tajniki gry, poprawili synchro czy cofki właśnie stanowią prawdziwą topkę, a reszta przyuczona, że można posiedzieć sześć miesięcy i później "mieć wysokie miejsce w rankingu" zaczęła klepać festyny czy robić festyny za złoto i rozbijać swoje wojsko.
Obie te grupy mogą być w topce, ale ona nigdy nie była i nie będzie wyznacznikiem umiejętności.
 
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

System 1.0 cechuje się tym, że kto tam grał prawie zawsze umie zrobić cofkę, ale w 99% przypadków jeśli o synchro chodzi to pytają tylko "ile się płaci, że bana za tego bota nie dostajes?" lub "gram od 2010 i coś takiego jest niemożliwe, poszło zgłoszenie bociarzu".Nie jest już to samo Grepolis co kilka lat wcześniej, ale że poziom jest słabszy z tym się nie zgodzę.Po prostu Ci co trochę się przyłożyli,poznali tajniki gry, poprawili synchro czy cofki właśnie stanowią prawdziwą topkę, a reszta przyuczona, że można posiedzieć sześć miesięcy i później "mieć wysokie miejsce w rankingu" zaczęła klepać festyny czy robić festyny za złoto i rozbijać swoje wojsko.
Obie te grupy mogą być w topce, ale ona nigdy nie była i nie będzie wyznacznikiem umiejętności.

głupoty piszesz, nie znam graczy z wersji 1.0 co by pisali takie głupoty na temat synchro co nie zmienia faktu że nie wszyscy z nich potrafią robić dobre synchro
z tego co pamiętam ty grasz od wersji 2.0 wiec mysle ze nie powinieneś oceniac ludzi z 1.0 gdyz ich najnormalniej nie znasz :) ja gram od wersji 1.0 i moge napisac ze bylo niewielu graczy co potrafili synchro w tamtych czasach poza tym wtedy liczyla sie aktywnosc, nie bylo apki:p kto wiecej czasu poswiecal an gre ten mial wieksze szanse na topke, szybsza odbudowe woja itd złoto nic nie dawało a jak to wyglada dzisiaj? Liczy sie to ile masz zlota, aktywnosc nie jest juz pierwszoplanowym współczynnikiem dzieki ktoremu masz przewage
 
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

głupoty piszesz, nie znam graczy z wersji 1.0 co by pisali takie głupoty na temat synchro co nie zmienia faktu że nie wszyscy z nich potrafią robić dobre synchro
z tego co pamiętam ty grasz od wersji 2.0 wiec mysle ze nie powinieneś oceniac ludzi z 1.0 gdyz ich najnormalniej nie znasz :) ja gram od wersji 1.0 i moge napisac ze bylo niewielu graczy co potrafili synchro w tamtych czasach poza tym wtedy liczyla sie aktywnosc, nie bylo apki:p kto wiecej czasu poswiecal an gre ten mial wieksze szanse na topke, szybsza odbudowe woja itd złoto nic nie dawało a jak to wyglada dzisiaj? Liczy sie to ile masz zlota, aktywnosc nie jest juz pierwszoplanowym współczynnikiem dzieki ktoremu masz przewage



A co to wszyscy, którzy grali na 1.0 po wejściu dwójki skończyli?
 
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

A co to wszyscy, którzy grali na 1.0 po wejściu dwójki skończyli?

nie
sporo osób skończyło i przeniosło się na inną grę a sporo też zostało i gralo dalej w grepo
ilu zostało takich graczy ciężko mi powiedzieć, natomiast wiem że nie grałeś np nigdy z leventem a on jest graczem z 1.0
mniej wiecej pamietam w jakim gronie grales i grasz :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19222

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

ja gram od wersji 1.0 i moge napisac ze bylo niewielu graczy co potrafili synchro w tamtych czasach poza tym wtedy liczyla sie aktywnosc, nie bylo apki:p kto wiecej czasu poswiecal an gre ten mial wieksze szanse na topke, szybsza odbudowe woja itd złoto nic nie dawało a jak to wyglada dzisiaj? Liczy sie to ile masz zlota, aktywnosc nie jest juz pierwszoplanowym współczynnikiem dzieki ktoremu masz przewage
Sporo w tym prawďy, wersja 1.0 była bardzo siermiężna w porównaniu z obecną i gra była inna niż teraz.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

@Oszczep ma trochę racji. Są grajkowie co się zatrzymali w czasie 1.0 a nawet więcej powiem - na plemnionach starych

Nie ma znaczenia kto gdzie i na jakim systemie się uczył grania. Ważne żeby gra mu się spodobała na tyle, żeby mial chęci do przyswajania wiedzy. Nie bez znaczenia jest też trafienie na odpowiednich nauczycieli.

Co do złota to złotnicy tez nie są problemem tej gry.
Nie będę zanudzał - tu @KotFelix mniej więcej dobrze wyłożył sytuację.
Od siebie dodam tylko, że Grepolis jest jedna z "tańszych" gier gdzie nie ma przykładowo żadnych jednostek wyłącznie za golda.

Według mnie problemem tej gry jest mała przejrzystość zasad i ciągłe zmiany niekoniecznie pilnie potrzebne.
Taki system farmienia zmienia się już 3 raz a jedyne niedopracowane zakończenie gry trwa i trwa.
Ludzie grający w tą grę po raz pierwszy są zagubieni. Tylko ktoś kto dobrze trafi z sojuszem ma szansę polubić grę.

Nie pomaga też podział na dwa systemy rozgrywki. Miesza to ludziom w głowach i blokuje dobre zmiany, bo nie wszystko co ulepsza nowy system jest dobre dla starego itd.

Nie mam zamiaru tu kija wkładać w mrowisko ale według mnie stary system powinien zniknąć.

Powinna powstać jedna wersja z jasnym dla wszystkich zakończeniem gry a zmiany powinny być wprowadzane całymi pakietami a nie jak teraz, że co się komuś /ciach/ w główce to od razu na Bete a potem na pl. do testowania.

ps. fajnie widzieć znowu Pijaka haha - pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19222

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

No masz po prostu pecha,ale to nie znaczy że potrzeba złota aby tego bohatera dostać :p

I jest rekord na kolejnym serwerze-13 dzień, 13 zakręcenie, 13 raz bez gałązki...
No, na pewno złoto nie będzie potrzebne. Tjaa....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21386

Guest
Re: Odp: Dyskusja na temat eventu Koło Czasu Matki Natury

Ja nie używam złota i mam już 4 gałązki
 
Do góry