Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

yakamoz

Zespół Grepolis
Gorąco zapraszamy do pozostawiania swoich opinii na temat nowego eventu i walki z Wespazjanem!

powodzenia!
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Event niby w nieco innej formie, ale i tak liczy się tylko kto wykupi więcej strzałek. Raj dla złotników :mad:
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

A jednak. Myślałem że to niemożliwe, ale się pomyliłem.
Ilość dni w 2015 roku z eventami większa niż bez.
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Event niby w nieco innej formie, ale i tak liczy się tylko kto wykupi więcej strzałek. Raj dla złotników :mad:

Kiedyś w event`ach nie było opcji za złoto bo to właśnie złoto było do wygrania.Przykładem jest oktoberfest.
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

To ja mam 3 pytania :

1. Czy pokazane nagrody na stronie wiki oraz na filmiku stanowią katalog zamknięty, czy może tych nagród jest więcej? Bo wiele Inno robi dla "zrównoważenia" rozgrywki, a potem daje graczom manty za pół darmo, ale żadnych łuczników jako przeciwwagi bonusu na mantykory. Gdzie tutaj jest sens? Już nie wspomnę o tym, że mantykory w eventcie nie mają sensu, ale to już chyba gracze wcześniej pokazali...

2. Czy ceny nagród są cały czas takie same? Czy może każda kolejna nagroda danego typu jest droższa? A jeżeli tak, to jest tak bez przerwy, czy może jest jakiś reset dzienny/tygodniowy tej ceny?

3. Jaki sens i cel mają te bonusy "społecznościowe"? Jeżeli każdemu damy o 60% surki więcej, czy czegoś innego na miasto, to i tak stosunek pozostaje taki sam (gracz x będzie miał nadal tyle samo % surowca więcej, od gracza y). To jest tylko sztuczne zwiększenie prędkości świata o 60% na jakiś czas, co nie jest fair wobec graczy. Jeżeli ktoś zaczął grać na świecie 3x bo taki akurat mu odpowiada, to dlaczego de facto wymusza się, by grał na świecie 4,8x przez tych kilka tygodni?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

1. Dostępne są tylko te nagrody. Słuszna uwaga, w trakcie i po eventach zbyt często latają mantykory i harpie, przydałoby się chociaż trochę to ograniczyć. Obecnie wygląda to tak, że w ciągu jednego dnia można zdobyć mniej więcej jeden bonus z jednostkami mitycznymi, chyba że komuś się poszczęści i po zestrzeleniu jednostek dających najwięcej orderów bitewnych zresetuje pole bitewne lub skorzysta ze złota, by zakupić więcej strzał.

2. Ceny nagród są takie same.

3. Nagrody społecznościowe zapewniają pewne urozmaicenie rozgrywki ;) Warto zwrócić uwagę, że otrzymają je tylko te osoby, które brały udział w evencie. Jeśli ktoś był na urlopie i/lub nie oddał żadnego strzału, to bonusu nie dostanie. Moim zdaniem to całkiem fajny pomysł i jestem ciekawa jak to wyjdzie w praktyce, czy graczom uda się zebrać wszystkie 5 nagród. Jeśli jednak ktoś nie jest zainteresowany taką nagrodą, może nie brać udziału w evencie i nie obejmie go bonus.
 

DeletedUser19959

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Czy jedna strzała zabija 1 pole z wrogiem czy trzeba więcej strzał?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Heh...wszedłem sobie na betę właśnie, aby sprawdzić jak to wygląda, a tam ten cały event właśnie się wywalił i nic nie idzie zrobić
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

lub nie oddał żadnego strzału, to bonusu nie dostanie (...) Jeśli jednak ktoś nie jest zainteresowany taką nagrodą, może nie brać udziału w evencie i nie obejmie go bonus.

No nie...
Cały boży dzień dyskusja na wysokim poziomie. Na wszystkie pytania, wyczerpujące odpowiedzi, na wszystkie zagwostki, szybkie i rzeczowe tłumaczenia. I na koniec taki klops... Rozumiem że pod koniec dnia, przy tym słońcu można lekko zejść z torów, ale takie coś... Chyba na południe od Wawy mocniej dziś świeciło...

Zabrzmiało to tak jak podczas rozmowy telefonicznej odzywa się automat:

Rozmowy są nagrywane, jeżeli się z tym nie zgadzasz - rozłącz się....
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Z tego co można zauważyć, to:
- 10 strzał do zabijania przeciwników dostaje się niezależnie od robienie czegokolwiek, codziennie o północy.
- Jedna strzała zabija przeciwnika
- Na planszy jest 15 pól z przeciwnikami...trzy rodzaje przeciwników i z każdego rodzaju po 5.
- Tym razem punkty jakie można dostać nie są kompletnie losowe. Na jednej planszy są konkretnie punktowane postacie (2x20 punktów, 4x14 punktów, 4x5 punktów, 5x2 punkty), a jak ktoś trafi wysoko punktowane pola, to może sobie załączyć nową mapkę płacąc 5 punktów (punktów, za które dają nagrody)
- Cały czas się zastanawiam, dlaczego ta "Trojańska Obrona" jest tak drogim bonusem w tym evencie...wyostrzone zmysły dostaniemy za niewielki ułamek tego wszystkiego, a do tego manty tańsze prawie trzy razy. Kto to wymyślał?
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

A ja jestem ciekaw czy poprawili algorytm na mur level 26, bo przy ostatnim evencie gdzie był dostępny był źle napisany...
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Ja mam jeszcze takie pytanie co do bonusów.
Jaki bonus jest na tym screenie?
Assassins_2015_main_collection.jpg
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

- Cały czas się zastanawiam, dlaczego ta "Trojańska Obrona" jest tak drogim bonusem w tym evencie...wyostrzone zmysły dostaniemy za niewielki ułamek tego wszystkiego, a do tego manty tańsze prawie trzy razy. Kto to wymyślał?

ale to za ekspansję lądową + Trojańską Obronę...Jeżeli ekspansja wynosi 300 ludzi, to cena jest adekwatna.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

No nie...
Cały boży dzień dyskusja na wysokim poziomie. Na wszystkie pytania, wyczerpujące odpowiedzi, na wszystkie zagwostki, szybkie i rzeczowe tłumaczenia. I na koniec taki klops... Rozumiem że pod koniec dnia, przy tym słońcu można lekko zejść z torów, ale takie coś... Chyba na południe od Wawy mocniej dziś świeciło...

Zabrzmiało to tak jak podczas rozmowy telefonicznej odzywa się automat:

Rozmowy są nagrywane, jeżeli się z tym nie zgadzasz - rozłącz się....

Widzisz, to tak jakbyś miał pojechać na Olimpiadę jako sprinter (100m i 200m), powiedział że bieg na 200m nie ma sensu, to ci Trener czy ktoś tam mówi, że nie musisz w ogóle na na tą imprezę jechać...
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

ale to za ekspansję lądową + Trojańską Obronę...Jeżeli ekspansja wynosi 300 ludzi, to cena jest adekwatna.

Czyli za te 335 punktów dostajemy obydwa bonusy? Jeśli tak, to zwracam trochę honor...wczoraj wieczorem nie zwróciłem na to uwagi zbytnio. A bonus do ekspansji i tak wynosi tylko +100, a nie +300.

PS: Jak poprawili ten event na becie, to mogę zauważyć, że można zdobywać jakieś bonusowe strzałki także w ciągu dnia...ale trudno mi powiedzieć na szybko ile tego można znaleźć:)

PS2: Za te 60 złota nie uzupełnią Wam wszystkich strzałek, tylko pięć sztuk...trochę ściema.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Czy jedna strzała zabija 1 pole z wrogiem czy trzeba więcej strzał?

Każda strzała zabija jednego wroga.

No nie...
Cały boży dzień dyskusja na wysokim poziomie. Na wszystkie pytania, wyczerpujące odpowiedzi, na wszystkie zagwostki, szybkie i rzeczowe tłumaczenia. I na koniec taki klops... Rozumiem że pod koniec dnia, przy tym słońcu można lekko zejść z torów, ale takie coś... Chyba na południe od Wawy mocniej dziś świeciło...

Zabrzmiało to tak jak podczas rozmowy telefonicznej odzywa się automat:

Rozmowy są nagrywane, jeżeli się z tym nie zgadzasz - rozłącz się....

Informuję tylko, że jest możliwe nieotrzymanie nagrody społeczności właśnie w ten sposób, gdyby ktoś był tym zainteresowany :) Dobrym pomysłem byłaby możliwość rezygnacji z bonusu mimo aktywnego udziału w evencie, ale niestety nie ma takiej opcji - nagroda zostaje przyznana automatycznie do konta, nie da się jej przechować w ekwipunku lub wyrzucić, w przeciwieństwie do zwykłych bonusów.

Ja mam jeszcze takie pytanie co do bonusów.
Jaki bonus jest na tym screenie?
Assassins_2015_main_collection.jpg

Są to bonusy Łaska bogów, które dodają określoną ilość łask do boga, który wyznawany jest w aktywnym mieście.
 

DeletedUser20245

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Wyskakuje jakiś błąd wewnętrzny:/
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Błąd występuje podczas kilku akcji, technicy już pracują, by jak najszybciej go naprawić.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Ceny w sklepie pakietu surowców, monet wojny i mądrości są zawyżone i nie przystosowane do trochę dłużej istniejących światów.
Przykładowo: (świat sparta)
posiłki hoplitów 60x4 - koszt 20
pakiet surowców na jedno miasto 2100szt - koszt 20, jaki jest w tym sens?

monety wojny i mądrości 5szt. - koszt 20, a wykonując misje mamy do dyspozycji 8(w przypadku mniej rozwiniętych 2 lub 4)monet, codziennie i za darmo, przecież nikt na zakup tego się nie zdecyduje gdy za 20 orderów można kupić sobie grupę hoplitów lub dokładając trochę wyostrzone zmysły, biremy czy ognie lub jeden z bonusów tyche. Kolejny event nastawiony tylko na złoto, nawet sensownych cen za bonusy nie chciało im się ustawić... niedługo będzie hallowen i znowu to samo, a w miedzy czasie dadzą miasto artemizji tak jak rok temu aby bezsensownie tracić wojsko.
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Szkoda tylko że dodanie 5 szczał kosztuje 60 sztuk złota:(Mogli by w ogóle nie dodawać żadnych opcji za złoto a jak już to przynajmniej żeby trochę droższe były, bo na taką tanioche to złotnicy będą sporo wydawać :(
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Taa tylko za drugim razem jest już 120, za 3 pewnie 240 itd...
 
Do góry