Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

DeletedUser22282

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Ojej pomylilo mi sie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

No przecież pisałeś o ataku 300 ogni, więc chyba jednak sztorm ma tutaj zastosowanie:)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

wiecie, nie było mnie dwa tygodnie w grze - sierpień to taki wakacyjny miesiąc.
Skutek - jestem do tyłu z większością graczy na serwerze o 60 % i to przez 5 tygodni - w kategorii przyrostu surowców, rekrutacji, przyrostu łask, i tempa budowy. Zgodnie z informacją osoby na urlopie nie otrzymują bonusu, mimo, ze częściowo ( tak jak w moim przypadku) brały udział w evencie. I cos takiego robi się w szczycie sezonu wakacyjnego.
Dotychczas jeśli przegrywałam to z innymi graczami, bo byli lepsi, czy bardziej cwani lub bezwzględni -co na jedno wychodzi.
Pierwszy raz udało mi się przegrać z sama grą. Bo czegoś takiego nic nie zrównoważy, nawet duża premką.
Po prostu nie mam słów na określenie beznadziejności tego eventu. I na określenie bezdennej głupoty jego twórców.
 

DeletedUser25650

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

A pomysl sobie, że jeśli ktoś ma eksluzywnego bohatera Demokryt, którego bonus działa na ten event, może mieć podwojony czas bonusów z eventów. Już na 1 poziomie istnieje szansa 22 % na podwojenie czasu działania bonusu. Czyli przynajmniej 1/5 graczy posiadających Demokryta bedzie miała podwojony czas +60 % do surowcow. Świetne zbalansowanie gry...
Jeśli dawać taki bonus to wszystkim albo nikomu. Ewentualnie mogliby jakieś progi dać. Np pierwszym 500 graczom w rankingu nic nie dawać, kolejnym 500 graczom bonus 10 % , kolejnym 500 bonus 20 % i tak dalej do tych 60 %.
A podobno we wrzesniu ma być kontynuacja tego eventu. Ciekawe co teraz wymyślą?

Co do twojego urlopu. Rzeczywiście to jakaś porażka. Wszyscy wokół są do przodu tylko ty masz w plecy. Ale jaja
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Tego Demokryta trzeba jeszcze mieć. Na nowych światach go przecież nie ma. A przedłużył mi pierwszy bonus jakimś cudem, by na następne nie mieć wpływu. Szansę na podwojenie mam na poziomie 50%, a przedłużył mi 1/5. Więc to przedłużenie mogło być jakimś błędem...trudno powiedzieć.

A co do reszty, to nie bądź śmieszny. Nagrodę dostaje przecież każdy, kto wziął udział. A rozdawanie bonusów Twoim sposobem, to już w ogóle jakaś patologia. Ktoś gra lepiej, poświęca na to więcej czasu i ma być stratny? Już nie mówiąc o tym, że CI z początku rankingu najwięcej się udzielają w takich rankingach. Jest to pierwszy event z bonusem rozciągającym się na więcej graczy. Wystarczy oddać jeden strzał i dostać bonus...już nie wspominając, że można do tego sporo mant zgarnąć i wyrobić sobie przewagę w grze.

A jak ktoś nie gra, to dlaczego miałby dostawać coś w bonusie? Jak ktoś idzie na urlop, to jest to jakby nie patrzeć jego decyzja.
 

DeletedUser25650

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

To ten Demokryt przedłużył ci ten bonus tylko o 1/5 czasu?
Ktoś idzie na urlop np na 2tygodnie. Wraca z urlopu a tu wszyscy maja bonus tylko nie on przez 5 tygodni. Przecież to jaja jakieś są. Z góry mówie, że ja nie byłem na urlopie i bonus mam, ale to poprostu śmieszne jest.
Powinni albo wszyscy otrzymać ten bonus albo nikt.
Co do tych progów to chyba rzeczywiście kiepski pomysł, ale pomogło by to graczom co później zarejestrowali się w grze.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Demokryt, a przynajmniej takie mam wrażenie, przedłużył mi normalnie (x2) czas trwania pierwszego bonusu. Na następne już nie wpływał, choć specjalnie przez 2h nie zmieniałem dzisiaj miasta, co by aktywował się ostatni bonus w mieście z Demokrytem. Szans na podwojenie jest jednak aż 60% przy moim Demokrycie na 20lv, a nie 50%. Także przy pięciu bonusach skuteczność spadła mi do 20%, a nie 60%...ale próba też jest mała i może przy większej ten wynik by się wyrównał. Trudno powiedzieć jednoznacznie, gdy support milczy na ten temat, a miał się zająć sprawą.

A co do samych bonusów, to jak dla mnie nadawanie go wszystkim nie ma większego sensu. Dostali wszyscy, którzy brali udział i to jest dla mnie najbardziej logicznym rozwiązaniem tej sytuacji.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Podjęto decyzję, że Demokryt nie powinien mieć wpływu na bonusy zdobyte w ramach celów społecznościowych, przedłużenie ich nie jest już możliwe.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Ok, czyli na początku rzeczywiście mi przedłużył, ale po namyśle wyszło, że jednak nie powinien. W szczegóły wnikał nie będę, choć takie wyjaśnienie powinno pojawić się już jakiś czas temu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Strona merytoryczna. Licząc w przybliżeniu (event na Baris). 126 pkt na jednej planszy w 15 celach =8,4 pkt z 1 żołnierza.
Do tej chwili na świecie zdobyto 4,15mln pkt. Daje nam to ~494 tysiące żołnierzy rzymskich. Bez żadnej walki, po prostu sobie idą i padają od strzał skrytobójców. A dowódca każe iść dalej. Czy rzymianami dowodzi ktoś o umyśle Stalina?
A jeszcze będzie kontynuacja eventu. Rzymianie nie mogą się doczekać kolejnej rzezi.

Co nie zmienia faktu, że teraz i tak jest lepiej niż ostatnio. Wtedy każdy gracz uwalał codziennie po tysiącu rzymian.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

wg mojej skromnej opinii to już dawno nie widziałem tak fajnego eventu jakim jest ten obecny. Wiele eventów widziałem jak niszczą grepolis ale ten przechodzi ludzkie pojęcie :)

ostatnio w jednym ataku mój kolega zdobył ponad bańke pkt w ataku :) no niby nic w 24h naklepał 2,5miliona punktów gdzie reszta gra i męczy się by zdobyć choć trochę punktów walki tu z odrobiną kolegów i trochę sprytu można wyskoczyć na wyżyn

nie dośc że w evencie dostaje się te durne mantykor i harpie to jeszcze na dodatek dostaje się ognie i biremy a co gorsza bonus co podwaja nam punkty walki. Jak by tego było mało jakimś dziwnym trafem coś wskoczyło i dostaje się +50% więcej punktów walki - czyli zamiast dostac 8pkt za to że rozwaliłeś komuś bireme teraz dostaniesz aż 20 :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Zgadzam się, że w ostatnim czasie można zdobyć zbyt dużo silnych jednostek w eventach, zwłaszcza latających mityków. Przekazaliśmy negatywne opinie na ten temat do osób odpowiedzialnych za planowanie zmian w grze - mam nadzieję, że w kolejnych eventach zostanie to w jakiś sposób ograniczone.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

jednostki to jedno a punkty walki to drugie. W grepo punkty walki to kultura a kultura to wioski. Przy takich bonusach i nabijaniu sobie punktów ucieka się przeciwnikom i to sporawo. Wystarczy że grupka osób podejdzie cwanie do tematu i popsuje cały ranking w grze.

Eventy może i są fajne i urozmaicają grę która staje się monotonna ale nie może nam aż tak bardzo ingerować w nią a teraz tak się dzieje. Event + złotnik + trochę cwaniactwa = TOP-1 nie do przejścia
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

2.5mln ? what ? niektórzy przez lata tyle nie uzbierają a co dopiero w evencie ///
wtf,nie wiem jak tam w teamie,ale chyba eventy powinno się pierw testować a później coś zmieniać,nawet jeśli jakieś próbne testy,kilkudniowe żeby wyeliminować jakieś niedopatrzenia i nadesłać to do inno a następnie wprowadzać po ogólnej opinni o_O
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Nie no z całym szacunkiem... ale nie wierzę w 2,5 mln zdobyte w jeden dzień... to niewykowalne wręcz
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

no nie musicie. Ja to widziałem na własne oczy. Widziałem rapek który dał ponad 1 milion - jeden atak i jeden milion punktów :)) a jak podliczyło mu punkty z całej akcji było 2,5 miliona :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Maniek ma rację...
jajca jak berety...

PS:też widziałem na własne oczy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Rapka nie widziałem (choć pewnie, że chciałbym zobaczyć), ale w punkty wierzę. Łatwo można je sprawdzić w sumie:)
 

DeletedUser18203

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Te pakiety lask tez porazka jest.
Oczyszczenie-sztorm,oczyszczenie-sztorm,..... i kolon ustrzelony albo jak w przypadku kolegi.
Wyslal kolona z 50 zapalkami dostal 15 razy oczyszcenie i sztorm i najlepsze jest to ze wszystkie ognie padly a kolon dalej plynal
smiley_emoticons_biggrin.gif

15 sztormow i kolon nie zostal trafiony.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

A co do reszty, to nie bądź śmieszny. Nagrodę dostaje przecież każdy, kto wziął udział. A rozdawanie bonusów Twoim sposobem, to już w ogóle jakaś patologia. Ktoś gra lepiej, poświęca na to więcej czasu i ma być stratny? Już nie mówiąc o tym, że CI z początku rankingu najwięcej się udzielają w takich rankingach. Jest to pierwszy event z bonusem rozciągającym się na więcej graczy. Wystarczy oddać jeden strzał i dostać bonus...już nie wspominając, że można do tego sporo mant zgarnąć i wyrobić sobie przewagę w grze.

A jak ktoś nie gra, to dlaczego miałby dostawać coś w bonusie? Jak ktoś idzie na urlop, to jest to jakby nie patrzeć jego decyzja.
To nie jest tak, że wystarczy oddac jeden strzał. Na początku eventu brałam w nim udział, potem miałam wakacje, i bonus przyznawano w czasie urlopu, wiec nie mam żadnych. Mnie nawet nie chodzi o to, ze są jakieś bonusy tylko, że daja one tak dużą przewage na tak długi czas.
Oczywiście, że pójście na urlop to indywidualna decyzja gracza. Ale w sierpniu dużo osób wyjeżdża na urlop - to najbardziej wakacyjny miesiąc. Przecież nie odwołam wakacji z powodu eventu - inno nie ogłaszało w marcu, że w sierpniu będzie event, który wpłynie na losy gry. Jeszcze gdyby cos takiego dostawały pojedyncze osoby, to niech będzie.Ale w takiej sytuacji to jest zakłócenie rozgrywki w ten sposób, że trwale wpływa na jej wynik. Event powinien być eventem a nie powodować zmianę układu sił.
 
Do góry