Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

DeletedUser23832

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

no nie musicie. Ja to widziałem na własne oczy. Widziałem rapek który dał ponad 1 milion - jeden atak i jeden milion punktów :)) a jak podliczyło mu punkty z całej akcji było 2,5 miliona :)

W ramke taki raport :) fajna sprawa. Czy to byly trafione transy po odbitej okupce mitykami ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

W ramke taki raport :) fajna sprawa. Czy to byly trafione transy po odbitej okupce mitykami ?

80 000 szybkich transów?

Stawiam na kombinację z najtańszymi jednostkami w przeliczeniu na mieszkańca - kolonami. Zestawić w 2 350 kolonów w jedno miejsce i ubić ogniami :)
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

80 000 szybkich transów?

Stawiam na kombinację z najtańszymi jednostkami w przeliczeniu na mieszkańca - kolonami. Zestawić w 2 350 kolonów w jedno miejsce i ubić ogniami :)

nie wiem z jakiego swiata ten raport, jak z mocno rozbudowanego to moze byc tyle trampkow. no ale jak mowie nie znam szczegolow wiec to tylko zapytanie :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Manfred gra na jednym, więc wiele szukania nie ma...a kto chce znajdzie w 15 sekund osobę, która zarobiła te punkty.
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

tak na szybko widze ze Lolo Bydlaczek mial przedwczoraj 1,2 mln pkt walki. ale to chyba nie on bo manfred pisal o 2,5mln jak to z dzisiaj to jeszcze nie uwzglednione na statach
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Sprawdź lepiej sojusz, w którym jest Manfred...w grepostats jednak te punkty na dwa dni rozbili i nie wygląda to tak okazale.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

tak na szybko widze ze Lolo Bydlaczek mial przedwczoraj 1,2 mln pkt walki. ale to chyba nie on bo manfred pisal o 2,5mln jak to z dzisiaj to jeszcze nie uwzglednione na statach

To min też :)
 

DeletedUser23832

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Sprawdź lepiej sojusz, w którym jest Manfred...w grepostats jednak te punkty na dwa dni rozbili i nie wygląda to tak okazale.


teraz widze , Ada Grecos.... zlaly sie te cyferki zieolone w jedno w dwoch polach :)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

no nie musicie. Ja to widziałem na własne oczy. Widziałem rapek który dał ponad 1 milion - jeden atak i jeden milion punktów :)) a jak podliczyło mu punkty z całej akcji było 2,5 miliona :)

Z chęcią zobaczyłabym ten raport :D

To nie jest tak, że wystarczy oddac jeden strzał. Na początku eventu brałam w nim udział, potem miałam wakacje, i bonus przyznawano w czasie urlopu, wiec nie mam żadnych. Mnie nawet nie chodzi o to, ze są jakieś bonusy tylko, że daja one tak dużą przewage na tak długi czas.
Oczywiście, że pójście na urlop to indywidualna decyzja gracza. Ale w sierpniu dużo osób wyjeżdża na urlop - to najbardziej wakacyjny miesiąc. Przecież nie odwołam wakacji z powodu eventu - inno nie ogłaszało w marcu, że w sierpniu będzie event, który wpłynie na losy gry. Jeszcze gdyby cos takiego dostawały pojedyncze osoby, to niech będzie.Ale w takiej sytuacji to jest zakłócenie rozgrywki w ten sposób, że trwale wpływa na jej wynik. Event powinien być eventem a nie powodować zmianę układu sił.
Dziękuję Hini, to bardzo cenna uwaga :) Rzeczywiście w wakacje sporo osób jest na urlopie, więc tak duże nagrody mogą powodować, że przez długi czas będą w tyle w porównaniu z osobami, które brały udział w evencie. Pierwszy raz eksperymentujemy z nagrodami dla niemal wszystkich graczy na świecie, więc na pewno weźmiemy twoją opinię pod uwagę i postaramy się, by w przyszłości wyeliminować ten problem.

Te pakiety lask tez porazka jest.
Oczyszczenie-sztorm,oczyszczenie-sztorm,..... i kolon ustrzelony albo jak w przypadku kolegi.
Wyslal kolona z 50 zapalkami dostal 15 razy oczyszcenie i sztorm i najlepsze jest to ze wszystkie ognie padly a kolon dalej plynal
smiley_emoticons_biggrin.gif

15 sztormow i kolon nie zostal trafiony.

Dzięki za opinię :) Ciekawa jestem jakie nagrody najchętniej zobaczylibyście w kolejnych eventach? Które bonusy są według was jednocześnie na tyle wartościowe, by opłacało się poświęcać czas na udział w wydarzeniu, jednak nie będą za bardzo niszczyć rozgrywki?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

A ja mam pytanie odnośnie sklepu z orderami. Aby kupić jednostki mityczne trzeba czcić boga dzięki któremu można je rekrutować. Np. Manticory tylko czcząc Zeusa. A co jeżeli będę miał Zeusa a nie będę miał świątyni na odpowiednim lv. Czy wtedy mogę kupić bonus i go użyć czy muszę wcześniej rozbudować świątynie?

I jeszcze jedna rzecz. Co się stanie z orderami i sklepem po zakończeniu eventu? Ordery trzeba wykorzystać przed zakończeniem czasu czy będzie można to zrobić później?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

A ja mam pytanie odnośnie sklepu z orderami. Aby kupić jednostki mityczne trzeba czcić boga dzięki któremu można je rekrutować. Np. Manticory tylko czcząc Zeusa. A co jeżeli będę miał Zeusa a nie będę miał świątyni na odpowiednim lv. Czy wtedy mogę kupić bonus i go użyć czy muszę wcześniej rozbudować świątynie?

I jeszcze jedna rzecz. Co się stanie z orderami i sklepem po zakończeniu eventu? Ordery trzeba wykorzystać przed zakończeniem czasu czy będzie można to zrobić później?

Poziom świątyni nie ma znaczenia, wystarczy, że w mieście czczony jest odpowiedni bóg :) Po zakończeniu eventu nie będzie można wykorzystać orderów, radziłabym to zrobić wcześniej i przechować bonusy w ekwipunku, jeśli nie chcesz ich aktywować od razu.
 
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

dlaczego dzisiaj jest szybszy handel znowu jako nagroda w evencie dla pierwszej osoby?
nie bedzie już slota?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Przy poprzednim evencie też tak było...także nie ma co się spodziewać slota już.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Jak to jest z bonusami? Czytałem gdzieś, że jeżeli w bonusie można dostać więcej jednostek niż posiadamy ludności to ludność spada nam na minus a jednostki otrzymujemy w liczbie całkowitej jaką daje nam bonus. Ja dziś zakupiłem Mantikory w sklepie z orderami. Minęły 4 godziny a ja dostałem tylko 6 sztuk z 12. Ludność nie spadała mi na minus. To jest błąd czy 6 sztuk przepadło?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Z tego co wiem, ludność osiąga wartości ujemne tylko, gdy dostajesz jednostki z samouczka. Podczas eventów czy misji wyspowych - jednostki przepadają.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Wolni mieszkańcy a bonusy

Jeśli otrzymasz jednostki w zamian za zakończenie misji w samouczku, zostaną one przypisane do miasta, nawet jeśli nie posiadasz wystarczającej liczby wolnych mieszkańców. Liczba mieszkańców może być na minusie, przez co nie będziesz w stanie zrekutować żadnych nowych wojsk, póki nie zwiększysz ich liczby.
Jeśli otrzymasz bonus Posiłki w wyniku misji wyspowej lub w trakcie eventu, jednostki nie zostaną przyznane, jeżeli nie posiadasz wolnych mieszkańców. Pamiętaj, że mieszkańcy nie są pobierani z góry podczas włączenia bonusu, w związku z czym musisz kontrolować, czy posiadasz odpowiednią liczę ludności w trakcie trwania bonusu. Jeśli w pewnym momencie zabraknie ci mieszkańców, jednostki przepadną.
Wszystko się wyjaśniło, nie doczytałem wcześniej całości na wiki. Dzięki :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

i oto całe sedno sprawy :)

najgorsze to pojawieniu sie eventu po zbyt krotkim czasie od startu servera to jest moim zdaniem najgorsze co moze byc
poniewaz ma najwiekszy wplyw na rozgrywke
i mysle ze jakie jednostki sie pojawiaja powinno byc to z synchronizowane z data startu serwera jak i powinny byc urozmaicone oraz wyrownanie szans wszystko musi byc bardziej dograne rozne czynniki
przykladowo na manty powinny pojawic sie mozliwosc rekrutacji lukow
i mysle ze dobrym sposobem tez by bylo zeby rekrutowac jednostki mityczne tylko tam gdze jest spelniony warunek posiadania swiatyni na odpowiednim poziomie
a nie ze ktos rekrutuje manty z eventu jak ma jaskinie na 1 wszym poziomie
a te strzelanie to rzeczywiscie bardzo wymyslne bylo
gra to jest gra strategiczna wiec przy evencie powinno sie troche pomyslec i poglowkowac a nie strzelic 10 strzal i tyle
nazbierac na manty
uzyc bonusu i heja na wroga ;)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat eventu - Spartańscy Zabójcy.

Tutaj można się z większością postulatów jak najbardziej zgodzić. Jak taki event wystartuje praktycznie na samym początku jakiegoś świata, to "złotnikom" da jeszcze większą przewagę niż normalnie daje event. Nie dość, że budowa szybsza ze złotem, to jeszcze jednostki do atakowania wszystkiego w pobliżu dostępne. Manty, to już w ogóle przegięcie w eventach (trochę pewnie ze mnie hipokryta, bo sam korzystam i zbieram na nie, ale jak już są, to trzeba korzystać), gdyż zapewniają dość znaczną przewagę w walce.

Co do warunku posiadania świątyni na odpowiednim poziomie, to w sumie nie jest głupi pomysł, bo aktualnie przy takim evencie, to można sobie założyć miasto, nabić tylko gospodarstwo (plus chociaż jeden poziom świątyni, bo bóg musi być czczony w mieście) i z mikrusa mantami walić. To by była dopiero niespodzianka.

Sam pomysł na event oczywiście banalny i można by wymyślić coś zdecydowanie lepszego. Jakieś urozmaicenia na pewno by się przydały...choć jakby nie patrzeć, to im więcej miast człowiek miał, tym mniej dodatkowych strzał dostawał. Ja praktycznie przez ostatnie dwa tygodnie eventu nie dostałem dodatkowej strzały na Sparcie...a tak jak zebrałem prawie wszystkie części strojów (brakowało mi jednego) bardzo szybko, tak na ostatnią część czekałem do ostatniego dnia i dostałem na trzy strzały przed końcem. Wkurzające to było straszne, bo strzały dostawali wszyscy, a ja nic...i nikt nie potrafił pomóc, bo ponoć wszystko było ok.
 
Do góry