Dyskusja na temat Giełdy.

na naszym, na którym gram z Wami :D i innych wcześniejszych :D No cóż... widać mam po prostu pecha. Chociaż na Pandosii może inaczej będzie jak więcej miast będe mieć
 
To nie zależy od liczby miast. Inne morze = inna giełda. Najlepiej być samemu na morzu. Pandosia to najmłodszy świat i najwięcej ludzi gra to będzie ci najciężej zdobyć golda. Najlepiej zbierać na starych światach.
 

DeletedUser27580

Guest
Dalej w zaden sposób nie idzie golda zarobić ;'<
Idzie, ale fakt że łatwiej wziąć się do roboty i go sobie kupić niż tracić czas sprawdzając bezcelowo giełdę.
Na początku bylem bardzo na nie, teraz widzę że złotnicy mają ciężej a i nonamów złocących przy evencie będzie mniej. Fajnie, że znikną Ci "handlarze" którzy wbijali setkami na każdy nowy świat, nie fajnie, że giełda wiecznie jest pełna, a stosunek surki jaką dostajemy kupując za złoto sie praktycznie nie zmienia. Jak kupowanie kiedyś 15k za 50 złota miało jako taki sens, tak teraz 5k za 50 kompletnie go nie ma.
 

DeletedUser30432

Guest
Fajna sprawa ta giełda, zarobiłem już jakieś 6K golda a dużo nie musiałem robić :D
 

DeletedUser17350

Guest
Giełda wpłynęła też na jeden z elementów gry jakim jest zamknięcie świata
Jak przy dominacji ilość graczy na serwerze nie ma związku z zamykaniem światów , tak przy Erze Cudów gracze którzy tkwią na danym świecie po to aby pozyskiwać złoto z giełdy będą z pewnością znacznie opóźniać zamykanie tych światów :(
Zamykanie światów przy Erze Cudów zawsze było problemem , teraz sprawa jeszcze się pogorszy ....
 

DeletedUser23929

Guest
Giełda wpłynęła też na jeden z elementów gry jakim jest zamknięcie świata
Jak przy dominacji ilość graczy na serwerze nie ma związku z zamykaniem światów , tak przy Erze Cudów gracze którzy tkwią na danym świecie po to aby pozyskiwać złoto z giełdy będą z pewnością znacznie opóźniać zamykanie tych światów :(
Zamykanie światów przy Erze Cudów zawsze było problemem , teraz sprawa jeszcze się pogorszy ....

Dokładnie, bo każdego dnia te parę sztuk golda wpadnie.
Dlatego światy z Erą Cudów i ustaleniem wygranych powinny być wygaszane jak na Dominacji.
 

DeletedUser30550

Guest
Właśnie sprawdziłem działanie
Brawo IG za zmianę.Pierwszy raz mogę pogratulować zmiany.
Mimo małych niedogodności.
Wyrównuje to szanse najmniejszych graczy.
Tych których nie było stać na premkę.

Zniknęła chyba też patologia grania dla złotników- uczepienia się ich itp.
Mając handlarza(rzepę) przy sobie mieli surkę na zawołanie nawet w nocy w kilka minut.
A i złotnicy muszą poczekać trochę czasu na dostawę.


Co do przedłużania światów z EC chyba aż tak dużego wpływu to nie będzie miało.
Bo ile złota może być w obrocie za surkę pod jego koniec złotnicy mają wtedy pow,.100miast
i nie potrzebują tyle kupować mając rozwiniętą surkę we wszystkich miastach i bonusy do dyspozycji.

Gdyby tak zrobili też porządek z botami gra stałaby się znośna,a może i przyjemniejsza.
Np. stałe bany na konta lub IP
 

DeletedUser29747

Guest
Ta giełda to fajna jest.
Znowu czeka mnie gra bez doradców, tyle zarobiłem.
 

DeletedUser17350

Guest
Co do przedłużania światów z EC chyba aż tak dużego wpływu to nie będzie miało.
Bo ile złota może być w obrocie za surkę pod jego koniec złotnicy mają wtedy pow,.100miast
i nie potrzebują tyle kupować mając rozwiniętą surkę we wszystkich miastach i bonusy do dyspozycji.
"handlarze giełdowi" to nie tylko gracze którzy czekają jak ktoś wykupi surowce na zasiedlonych morzach zwalniając tym samym miejsce w magazynach giełdy, to także sporo graczy którzy są porozrzucani na wszystkich morzach bez wyjątku, od morza 01 do 99 , oni dopóki tylko dany świat będzie dawał możliwość logowania będą na niego wchodzić opóźniając jego zamknięcie
 
zbaczając z tematu zamykania światów w temacie giełdy :p

dlaczego do tej pory nikt nie wpadł na pomysł aby doradca "Handlarz" miał jakiś drobny wpływ na osiągnięcie lepszego kursu wymiany :p
tak jak kapitan wpływa na zwykły transfer surek (szybkość) .. takowy Handlarz powinien pełnić w tym wypadku rolę maklera ;) i dawać lepszy kurs :p wymiany na giełdzie jak i w wioskach rolniczych
 
Do góry