Dyskusja na temat Grepolis player council.

Status
Zamknięty.

yakamoz

Zespół Grepolis
W tym temacie zapraszamy wszystkich do podzielenia się z nami opinią na temat projektu Grepolis player council.
Zapraszamy do dyskusji!
 

DeletedUser5

Guest
a ja nadal nie wiem co to jest
W dużym skrócie, jest to grupa graczy, których zadaniem jest przekazywanie opinii i propozycji wszystkich graczy. W danej wersji językowej wybierane jest od 2 do 5 osób (rada lokalna), które śledzą forum, grę itp., zbierają komentarze od użytkowników i dyskutują o nich we własnym gronie. Wybierają spomiędzy siebie 2 osoby, które reprezentują daną wersję - przedstawiciele wszystkich wersji Grepolis (rada wewnętrzna) mają ze sobą bezpośredni kontakt, omawiają sprawy wszystkich wersji i podejmują decyzje, które z nich są najważniejsze dla ogółu graczy ze wszystkich krajów i ustalają priorytet wprowadzania zmian. Przykładowo, przekazują projektantom gry, że aktualnie większość osób oczekuje zmian w zakończeniu rozgrywki/wprowadzenia nowego eventu itp. Rada wewnętrzna wybiera spośród swoich członków również 3-5 reprezentantów, którzy będą mogli brać udział w wydarzeniach organizowanych przez InnoGames, np. zaproszenie do siedziby firmy czy rozmowa na Skype z osobami, które pracują nad Grepolis (rada konsultacyjna - jej skład może się zmieniać, tak żeby w jednym wydarzeniu wzięło udział kilka osób, a w drugim inni gracze).

za darmo nie robimy
Nikogo nie zmuszamy :D Ale zachęcamy wszystkich do spróbowania swoich sił i przesłania zgłoszenia do rady :) W szczególności osoby, które aktywnie korzystają z forum i znają potrzeby wielu graczy.
 

DeletedUser23003

Guest
Ja znam potrzeby wielu kobiet. Nadam sie?
smiley_emoticons_hust.gif
 

DeletedUser5

Guest
Smoczy jezdziec, nie wiem czy kobiety mają inne potrzeby niż panowie, jeśli chodzi o funkcje w grze - ale możesz spróbować :D Tylko przypomnę, że kandydatury do GPC muszą być poważne, kasujemy posty osób, które chcą tylko zażartować, żeby nie robić bałaganu w temacie ;)
 

DeletedUser3480

Guest
jeszcze może kilka lat temu bym coś podpowiedział ale obecnie dogoniło mnie lenistwo.
Po drugie znam tylko dwa języki: polski (słabo), łacinę podwórkową (trochę lepiej).

problem grepolis jest taki że przez tyle lat nie słuchaliście naszych potrzeb a jedynie zyski właścicieli. Główne zmiany jakie robiliście to skierowane właśnie na te zyski a nie na grywalność. Dla tego efekt tego jest taki że graczom już się nie chce grać tak jak kiedyś a i nowych jest mało. Był czas na poprawe a jak ręka w nocniku to o pomoc prosicie (proszeniem oczywiście tego nie nazwe raczej z wielką łachą).

reasumując z chęcią będę się przyglądał na upadek tej gry

a jak już się tak rozpisałem warto dodać o uczyciwości waszej instytucji - nie jesteście uczciwi mało tego nie jesteście sprawiedliwi. Trochę jak profesorowie na uczelniach "to nie my jesteśmy dla studentów"

dziękuje za uwagę :)
 

DeletedUser11134

Guest
Faktem jest, że gra powoli dogorywa - starzy gracze się wyruszają, bo ile lat można grać w to samo, i to w grę która ewoluuje w kierunku odwrotnym do oczekiwań graczy, a nowych wielu nie ma. Chyba jak ktoś szuka dla siebie gry od nowa, grepo nie jest już zbyt konkurencyjne, świat w tej dziedzinie idzie szybko naprzód.
Aż jestem zdziwiona, że INNO na koniec coś takiego wymyśliło. Może serwer urodzinowy natchnął do przemyśleń? Teraz to już nie czas na kolejna radę, i gadanie przez kolejne dwa lata, tylko szybko zróbcie to o co Was od lat prosimy - diametralna zmiana EC, ograniczenie płatnych opcji, czy serwery abonamentowe, gdzie jedyna opłatą byłby abonament równy dla wszystkich. Może to jeszcze kogos zatrzyma.
Dla mnie, podobnie jak dla przedmówców, czasy w których brałam urlop w pracy ze względu na grę, albo przekładałam spotkania towarzyskie już minął, i to dość dawno temu. Ale jest Smoczy, jest nadzieja:)
 

DeletedUser13617

Guest

DeletedUser19924

Guest
A ja, jak widzę te zgłoszenia do tej całej Rady, to nie wiem, mam się śmiać, czy płakać? Jakieś kompletne anonimy, zakładają specjalnie konta na forum, aby zgłoszenie napisać. Jakby jeszcze przedstawili swoje dokonania w grze, czy doświadczenie, ale nie..."gram bardzo długo" i tyle. A "bardzo długo" to od Idalium przecież
smiley_emoticons_irre.gif


A jakie jest podejście uznanych graczy do tego tematu widać bardzo dobrze po tym temacie
smiley_emoticons_hust.gif
 
A ja, jak widzę te zgłoszenia do tej całej Rady, to nie wiem, mam się śmiać, czy płakać? Jakieś kompletne anonimy, zakładają specjalnie konta na forum, aby zgłoszenie napisać. Jakby jeszcze przedstawili swoje dokonania w grze, czy doświadczenie, ale nie..."gram bardzo długo" i tyle. A "bardzo długo" to od Idalium przecież
smiley_emoticons_irre.gif


A jakie jest podejście uznanych graczy do tego tematu widać bardzo dobrze po tym temacie
smiley_emoticons_hust.gif

kandydaci są naprawdę super :D
 

DeletedUser19924

Guest
A jak będą tylko takie kandydatury u nas, to ta gra za chwilę przestanie istnieć. Liczę jednak, że pojawią się jednak jacyś godni uwagi kandydaci, a nie jakieś przypadkowe trolle.
 

DeletedUser5

Guest
Każdy może się zgłosić, choć przed głosowaniem będziemy jeszcze sprawdzać czy spełniono wymagania, np. aktywna gra od minimum 3 miesięcy. Idealnie by było, gdyby do Rady zgłosiły się osoby, które są z nami od kilku lat, regularnie czytają i udzielają się na forum, orientują się w tym jak większość graczy postrzega poszczególne funkcje w grze. Może się okazać, że mniej aktywne osoby świetnie się sprawdzą w Radzie, choć byłoby to znacznie większe wyzwanie.

Faktem jest, że gra powoli dogorywa - starzy gracze się wyruszają, bo ile lat można grać w to samo, i to w grę która ewoluuje w kierunku odwrotnym do oczekiwań graczy, a nowych wielu nie ma. Chyba jak ktoś szuka dla siebie gry od nowa, grepo nie jest już zbyt konkurencyjne, świat w tej dziedzinie idzie szybko naprzód.
Aż jestem zdziwiona, że INNO na koniec coś takiego wymyśliło. Może serwer urodzinowy natchnął do przemyśleń? Teraz to już nie czas na kolejna radę, i gadanie przez kolejne dwa lata, tylko szybko zróbcie to o co Was od lat prosimy - diametralna zmiana EC, ograniczenie płatnych opcji, czy serwery abonamentowe, gdzie jedyna opłatą byłby abonament równy dla wszystkich. Może to jeszcze kogos zatrzyma.
Dla mnie, podobnie jak dla przedmówców, czasy w których brałam urlop w pracy ze względu na grę, albo przekładałam spotkania towarzyskie już minął, i to dość dawno temu. Ale jest Smoczy, jest nadzieja:)

Można się spodziewać, że po 7 latach istnienia gry liczba graczy nie jest już na takim poziomie, jak kiedyś. Nie zbierzemy już takiej liczby osób jak kiedyś, ale mimo wszystko Grepolis jest jeszcze daleko od zamknięcia gry ;) Spodziewam się, że członkowie Rady poruszą przede wszystkim te sprawy, o których wspomniałaś - zakończenie gry i premium, bo o tym najczęściej się mówi i rzeczywiście są to bardzo ważne elementy rozgrywki, które mogłyby zostać ulepszone. Ale na pewno są również usprawnienia, które sprawiłyby, że gra stanie się bardziej przyjemna w użytku. Twórcy skryptów odwalają kawał dobrej roboty, ale warto byłoby dodać do podstawowej gry kilka nowych opcji.
 
Każdy może się zgłosić, choć przed głosowaniem będziemy jeszcze sprawdzać czy spełniono wymagania, np. aktywna gra od minimum 3 miesięcy. Idealnie by było, gdyby do Rady zgłosiły się osoby, które są z nami od kilku lat, regularnie czytają i udzielają się na forum, orientują się w tym jak większość graczy postrzega poszczególne funkcje w grze. Może się okazać, że mniej aktywne osoby świetnie się sprawdzą w Radzie, choć byłoby to znacznie większe wyzwanie.



Można się spodziewać, że po 7 latach istnienia gry liczba graczy nie jest już na takim poziomie, jak kiedyś. Nie zbierzemy już takiej liczby osób jak kiedyś, ale mimo wszystko Grepolis jest jeszcze daleko od zamknięcia gry ;) Spodziewam się, że członkowie Rady poruszą przede wszystkim te sprawy, o których wspomniałaś - zakończenie gry i premium, bo o tym najczęściej się mówi i rzeczywiście są to bardzo ważne elementy rozgrywki, które mogłyby zostać ulepszone. Ale na pewno są również usprawnienia, które sprawiłyby, że gra stanie się bardziej przyjemna w użytku. Twórcy skryptów odwalają kawał dobrej roboty, ale warto byłoby dodać do podstawowej gry kilka nowych opcji.

wymagania typu aktywna gra od min 3 miesięcy to naprawdę wielkie wyzwanie :D
I$$o nie raz pokazało jak traktuje graczy więc dlaczego teraz gracze mają wyciągać rękę do inno ?
Pamiętam jak na forum gracze składali sporo propozycji, jak były zgłaszane błędy itd - tylko wtedy nikt nie wiedział że inno ma to gdzieś bo podążali w kierunku - dajmy więcej opcji za złoto a zarobimy jeszcze więcej.
Ile razy było zgłaszane że jakość rozgrywki i serwerów jest coraz gorsza? Ze wystarczy kilka ataków i nie da się grać..
Pamiętam światy gdzie na graczy leciało po 400-500 ataków i gra chodziła na tyle przyzwoicie że można było się samemu na spokojnie obronić, obecnie to jest niemożliwe a jak ktoś był na cudzie i miał akcje na jakieś swoje miasto to zapewne potwierdzi moje słowa. Ja na szczęście na swojej osobie tego nie doświadczyłem. Przy okazji zadam pytanie, czytałaś forum wersji en?
Ja własnie teraz chwilkę poświęciłem co piszą tam o klasycznym świecie i nie tylko. Skoro tam gracze mają takie same odczucia jak my to zapewne w innych wersjach gry jest podobnie. Dlaczego przez taki długi czas nie było reakcji ze strony inno?
Jak ja mam być szczery to nawet jakby inno wszystko naprawiło i grepo działało jak keidyś, było sporo fajnych rzeczy to i tak bym w to nie grał, mam konto jeszcze na Oroposie i gdyby nie apka to zapewne od dawna bym tam nie zajrzał. Gra nie dość że jest strasznie nudna to jeszcze bardzo zbugowana. Zakończenie świata od paru lat jest takie samo, ludzi nudzi budowanie cudów itd. Propozycje na zmianę zakończenia też były i zostały olane..
Obecnie gram troszkę w Crossout'a(PC), FF(Android) i jeszcze w jednego rtsa(Android). Do grepolis nie mam ochoty wracać i gdyby nie gracze to już dawno by mnie tu nie było (jak rozpoczeło się EC na Retimno to zakończyłem grę, gdyby nie znajomi to po 3 miesiącach przerwy bym tu nie wrocil).
 

DeletedUser25703

Guest
Ale czego oczekujecie po tej nowej inicjatywie? Nikt nowego tu nic nie wymyśli, bo gracze przede wszystkim chcą gry.
Gry opartej na jak najmniejszej liczbie sztucznych udogodnień a opartej na jak największej ilości elementów wymagających myślenia (nie kupowania) .
Przecież dotychczas pośrednictwem pomiędzy graczami a twórcami gry była administracja poszczególnych wersji językowych. A propozycji było mnóstwo.
I bądźmy szczerzy ta gra chyli się ku upadkowi, weteranom się w większości znudziło, część się zniechęciła a nowych nie ma czym przyciągnąć. (chyba że ktoś weźmie kredyt i pokozaczy przez jeden świat). Pierwszym gwoździem do trumny było wprowadzenie opcji handlu surowcami za złoto, a potem to już coraz gorzej. Może i pomysł były nie najgorszy gdyby wprowadzony ze 3 lata wstecz. Teraz to to trochę za późno. No i 3 miesiące gry to rzeczywiście staż godny specjalisty.
 

DeletedUser13617

Guest
Każdy może się zgłosić.

Szanka nie kołuj wokół tematu tylko odpowiedz nam na jedno zajebiście ważne pytanie. Po co InnoGames ma płacić kasę Tobie i odpowiedzialnym za rozwój gry ludziom a nie nam?
Ty tej gry na nogi nie postawisz.
Pani z lekramy w Inno Games TV też tej gry nie postawi na nogi.
My możemy więc zapłaćcie uczciwie Adaskowi, Mafredowi i Hini :p

Nie znajdziecie tu frajerów do darmowej roboty.
 

DeletedUser11134

Guest
Tak czytam co MG napisał, i może faktycznie pracownicy INNO maja już dość tych pretensji co na nich spływają od graczy, to zarząd wpadł na pomysł, że niech gracze na innych graczy bluzgają:))) Całkiem sprytny pomysł.
 
Status
Zamknięty.
Do góry