Dyskusja na temat nowego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser3480

Guest
No tak, masz więcej miast i inni też.

A teraz popatrz - świat szybki - dominacja rozpoczyna się po pół roku i jest 10000 miast.
Sojusz musi uzyskać 40% czyli 4000 miast.

A teraz świat wolny - dominacja rozpoczyna się po pół roku (tak uogólniam) i świat ma 1000 miast.
Sojusz musi uzyskać 40% czyli 400 miast.

Czyli jeśli chodzi o dominację, to szybkość świata nie ma znaczenia.

a ja się nie zgodzę.Ilośc miast nie tylko zależy od predkości świata. Duże znaczenie ma popularnośc a wiec ilośc graczy, ilośc sojuszy.

Bo jeżeli na wolnym świecie wpadnie 30k ludzi i wszyscy będa grac to dominacja skończy się za 5 lat :)

Przy Twojej teorii - szybkość świata + odpowiednia ilośc ludzi do szybkości świata to faktycznie wtedy ta szybkośc nie ma znaczenia.

No i duże znaczenie ma też wielkość sojuszu. Dużo szybciej świat zakończy się jak bedzie max 100 graczy na sojusza a niżeli 30 graczy na sojusz
 

DeletedUser4218

Guest
a ja się nie zgodzę.Ilośc miast nie tylko zależy od predkości świata. Duże znaczenie ma popularnośc a wiec ilośc graczy, ilośc sojuszy.

Bo jeżeli na wolnym świecie wpadnie 30k ludzi i wszyscy będa grac to dominacja skończy się za 5 lat :)

Przy Twojej teorii - szybkość świata + odpowiednia ilośc ludzi do szybkości świata to faktycznie wtedy ta szybkośc nie ma znaczenia.

No i duże znaczenie ma też wielkość sojuszu. Dużo szybciej świat zakończy się jak bedzie max 100 graczy na sojusza a niżeli 30 graczy na sojusz

Manfredzie, ale ja w swoim poście chciałam TYLKO pokazać, że 40% to 40% niezależnie od ilości miast.

Na wygranie świata z Dominacją będzie miało wpływ wiele czynników.
Według mnie najwolniej pójdzie na światach, gdzie sojusze będą miały wyrównane poziomy.
Szybko pójdzie na światach, które będą zdominowane przez 1 sojusz.

A jak szybko się skończą te z wyrównanym poziomem to jeszcze nie wiemy.
Nadal czekamy do Inno na informację, po jakim czasie wymagany poziom 40%
zostanie obniżony.
 

DeletedUser3480

Guest
Manfredzie, ale ja w swoim poście chciałam TYLKO pokazać, że 40% to 40% niezależnie od ilości miast.

Na wygranie świata z Dominacją będzie miało wpływ wiele czynników.
Według mnie najwolniej pójdzie na światach, gdzie sojusze będą miały wyrównane poziomy.
Szybko pójdzie na światach, które będą zdominowane przez 1 sojusz.

A jak szybko się skończą te z wyrównanym poziomem to jeszcze nie wiemy.
Nadal czekamy do Inno na informację, po jakim czasie wymagany poziom 40%
zostanie obniżony.
No tak tego się nie da ukryc że 40% zawsze będzie 40% :)

Ale 40% z 10k wioch a 40% z 1k wioch to jak by nie patrzec jest różnica w sztukach :) bo procent nadal jest ten sam
 

DeletedUser4218

Guest
Manfredzie mi chodziło o to, że dla Inno będzie bez znaczenia czy będzie brało 40% z 10k wioch czy z 1k :)
 
W tym przykładzie są kompletnie odrealnione liczby. Sojusz najlepszy zdobędzie do ery dominacji jakieś 5k miast. Na świecie 3x będzie to 5k miast na świecie 2x 4,5k. Różnic wielkich nie będzie. Pytanie jest takie po jakim czasie od startu ery dominacji procent spadnie do 10-15 % wtedy jakiś sojusz będzie mógł wygrać chyba że rzeczywiście będzie totalna dominacja przez jeden z nich
Po tej zależności
  • Podstawowa wartość dominacji zaczyna spadać o połowę różnicy pomiędzy liczbą miast pomiędzy sojuszem z największą liczbą miast oraz aktualnym celem. Dzieje się to o 14 dni aż do czasu, gdy różnica wynosi 2% lub mniej.
śmiem twierdzić że po starcie ery dominacji świat będzie trwał jeszcze jakieś minimum 7/8 miesięcy. Jeżeli sojusz top 1 będzie miał przewagę nad sojuszem top 2 w wysokości 3 punktów procentowych(na obleganym świecie będzie to jakieś 1k miast). Liczba procentów spadnie o 1,5 i tak będzie działo się co 2 tygodnie. Spadki będą się różniły nieznacznie pewnie od 1,2-2% więc spadek do 20% będzie trwał około 20-24 tygodni daje nam to około 6 miesięcy. Dalej te 20 % to jest bardzo dużo potrwa to jeszcze dłużej.
Nie ma tu żadnych zależności od prędkości świata ważne jest kiedy zacznie się spadek. Jak na świecie 3x spadek zacznie się załóżmy po 7 miesiącach to na 2x zacznie się po 9 to tylko 2 miesiące różnicy. Gra będzie trwała na 3x 14 miesięcy a na 2x 16 miesięcy to na prawdę dla was takie wielkie przyspieszenie ?
Prędkość świata ma znaczenie przy budowie wojsk i budynków, nie ma wielkiego znaczenia przy szybkim zakończeniu ED
Radził bym się skupić na tym żeby jak najszybciej dominować świat wtedy te procenciki będą szybciej spadały :)
Edit
Jeszcze jedna sprawa jeżeli sojusze będą bardzo wyrównane to świat może się nigdy nie skończyć
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3480

Guest
Ojj sisi podkręcam tylko temat. Mało mnie to interesuje. Idę na nowy swiat żeby wlac wam trochę na tej prędkości :)

garudo przypomnij mi z jakiego świata masz taką fajna ilość ataków w stopce? :)

już się chyba tak ładnie nie gra :)
 

DeletedUser4218

Guest
Manfredzie miło będzie lanie od Ciebie dostać - zagrasz na 100%? Jak kiedyś? Tak jak grałeś jak Cię poznałam? :)

Te ataki ma z akcji co na niego przygotowałam na Idalium. Odbijaliśmy cudaka :)
 

DeletedUser3480

Guest
W końcu zacznie się coś dziać
Ta Idalium na tych atakach zarobiłem 1,2mln bez zmysłów, rekord nie do przebicia :D

pozazdrościć. Dawno mnie już tak nie byli.
Chyba raz miałem trzy cyfry ale do 1k brakowało.

Sisi zagram zagram. Może mnie przyjmiecie do sojuszu??
A czy jak dawniej - nie wiem jak było dawniej. Człowiek coraz straszy a wiec nie gra jak młodziak a czy lepiej czy gorzej to się okaże.
Prędkość trochę martwi będzie trzeba więcej golda wydawać
 

DeletedUser4218

Guest
Manfredzie, wiesz jak Cię uwielbiam...
Ale Ty do nas do sojuszu? Ty już masz sojusz.
Zresztą ja nie decyduję tylko szef, ja to tylko spamuję
i troszkę deffa robię :)

Mi tam prędkość pasuje, stara już jestem i kolony lecące poniżej 4 min mnie nie kręcą :D
 

DeletedUser3480

Guest
no domyślam się że co innego Ciebie kręci.

Ja mam sojusz? jaki??

Ja dopiero szukam sojuszu. Chyba nie myślisz że mi się chce prowadzić sojusze? wole sobie pograć na lajcie.
Który to ten cały szef? pogadam z nim może przyjmie emeryta
 

DeletedUser4218

Guest
Mnie garudoo przygarnął :)

Ciebie każdy przygarnie, więc możesz sobie wybierać sojusze :D
 

DeletedUser3480

Guest
swój mam ale było by idiotyczne w nim grac. Znam go na pamięć. Chce czegoś innego
 

DeletedUser4218

Guest
Wiem Adaśko, że ma ;) Manfred lubi się ze mną droczyć :)

Manfredzie nie idiotyczne, a zalecane.
Macie fajną i zgraną ekipę.
Każdy wie czym ma się zajmować i to robi.
Chociaż jak tak piszę, to może to po pewnym czasie być nudne.
Ja tam na nudę nigdy nie narzekałam. Zawsze coś się ciekawego działo, a u Was? To w sumie nawet nie wiem ;)
 

DeletedUser3480

Guest
dobra nie chcesz mi dac namiarów na sefa to się zaloguje na M55 tam mnie znajdziesz. Może ktoś przygarnie kropka ;p
 
Status
Zamknięty.
Do góry