Dyskusja na temat nowego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser16257

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

No właśnie te 8h to trochę za krótko :/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Eee tam, na Atenach fajna sieczka była :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

każdy ma inne zdanie jak dla mnie tak
Szybkość świata: 1-jestem mało aktywny
Szybkość jednostek: 1
Bonus nocny: 22:00:00-08:00:00-lubię sobie pospać
Ochrona początkujących: 7 dni
Limit osób w sojuszu: 80-jak jakiś sojusz chce to i tak może mieć akademie
System podboju: Stary
morale raczej brak
Gamma świat idealny dla mnie:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Ale w którym momencie następuje to wyrównanie?
Rozpatrzmy dwa przypadki:
I
Ciężko pracuję, uczę się itp. i nie mogę aktywnie grać z racji braku non stop dostępu do netu. Pomijając drobny fakt, że kiedyś jednak muszę spać, a trudno to się robi w pracy czy szkole to mam do dyspozycji tylko 1/2 doby (w uproszczeniu) to jeszcze łoją mnie prze dwadzieścia cztery godziny na dobę.
II
Obijam się, pracuję jako informatyk itp., więc mam dostęp do sieci dwadzieścia cztery godziny na dobę. Spanie właściwie mogę sobie zrobić o dowolnej porze (no może nie jako informatyk :D) leję wszystkich jak popadnie podskoczy mi tylko porównywalny hardkor, a ktoś opisany powyżej nie bardzo będzie miał mi się czym zrewanżować.

Nie zgadzam się z tobą, to nie są najlepsze przykłady :p

Rozpatrzmy dwa inne przypadki:
I
Ciężko pracuję i uczę się itp. i za dnia ogarniam cokolwiek w przerwach lub z telefonu nie dając się zlać do końca. Wracam do domu i po ogarnieciu wszystkiego mam wreszcie czas się zrewanzowac przeciwnikowi a tu....bonus który go chroni. Jego atakami sie nie przejmuję bo w pracy nie odpedzę szefa od kompa żeby sie zalogowac ale w nocy sobie wstanę jak mi zabudzy telefon.
II
Mam dostep w pracy do kompa i farmię sobie tych zapracowanych. Wracam do domu i po ogarnięciu konta ide spokojnie spać (bo jednak tez pracuję) wiedzac, że pani Gosia com ją farmił za dnia, nic mi zrobic nie może.

Dodam tez inny element. Jeżeli grałes kiedykolwiek na bezbonusowym serwerze a zakładam, że grałes to musiałes tez to zauważyć. Szczyt aktywności to godz. 22.30. Ludziki po ogarnięciu reala zasiadaja sobie przed kompami. Na tych bonusowych też wtedy najłatwiej kogoś zastać, ale juz razem poatakowac trudno - bonus.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

I
Ciężko pracuję i uczę się itp. i za dnia ogarniam cokolwiek w przerwach lub z telefonu nie dając się zlać do końca. Wracam do domu i po ogarnieciu wszystkiego mam wreszcie czas się zrewanzowac przeciwnikowi a tu....bonus który go chroni. Jego atakami sie nie przejmuję bo w pracy nie odpedzę szefa od kompa żeby sie zalogowac ale w nocy sobie wstanę jak mi zabudzy telefon.
Raczej się nie kładziesz spać, jak sam twierdzisz największa aktywność przypada w późnych godzinach wieczornych i w założeniu nie ma bonusu nocnego, zatem ataki idą głównie w nocy. Więc powiadomienia na telefonie są non stop.
II
Mam dostep w pracy do kompa i farmię sobie tych zapracowanych. Wracam do domu i po ogarnięciu konta ide spokojnie spać (bo jednak tez pracuję) wiedzac, że pani Gosia com ją farmił za dnia, nic mi zrobic nie może.
Pani Gosia tez musi spać, skoro za dnia pracuje, więc w nocy za bardzo nie poszaleje, a w końcu telefon też zrobi swoje więc nawet jak powysyła ataki mogąc coś zrobić bo nie ma bonusu nocnego to i tak efekt będzie mizerny. Ponadto pani Gosia również będzie narażona na ataki nocne więc rano może nie mieć już ani jednej jednostki i surowców, kolejnej nocy nic nie wyśle, a następnego dnia poszuka świata z aktywnym bonusem nocnym.
Nie widzę tu wyrównania szans, jeśli ktoś nie jest w stanie poświęcić sporej ilości czasu na granie to Grepolis nie jest grą dla niego. Bonus nocny jest czymś co ma w założeniu zapewnić normalność "A tylko trzy razy zabuczał - bonus nocny - można olać i spać dalej - rano się obaczy"
Mogę tu wyrazić tylko swoje zdanie, ale mając możliwości 24 godzinnego dostępu do gry nawet nie rozważyłbym grania na świecie bez bonusu nocnego. To gra ma być dla mnie, a nie ja dla niej.
Poruszacie tu również inne aspekty gry
szybkość - przeważają zdania im większa tym lepiej. To jest oczywiście kwestia możliwości, ale im szybszy świat tym mniej graczy może się na nim zarejestrować i popatrzcie na istniejące światy Alfa (fakt że zmierzająca ku końcowi) a potem dłuuuuuugo nic i Sigma. Im szybszy świat tym krócej istnieje. InnoGames prowadziło testy szybkich światów, ich uczestnicy mówili że o sikaniu, nie mówiąc o poważniejszych sprawach nie było mowy. Nie są mi znane końcowe wnioski z testów, ale wydaje mi się, że na potrzeby takich światów musiałaby powstać bardzo uproszczona wersja gry.
Morale
nie lubię tego parametru, mimo iż rozumiem sens jego wprowadzenia. Na światach bez, późna rejestracja ma znikomy sens - światy istnieją krócej i maja mniej graczy. Mniej graczy to późniejsze otwarcie kolejnego świata i wyższe koszty utrzymania serwera.
Premka - pojawiają się pomysły: świat bez premki, bez skracania jednostek itp. było by zapewne cudowne ale:
Żadna firma rozpowszechniająca gry w sieci nie jest instytucją charytatywną to raczej zdecydowana większość rozumie. Wiadomo koszty serwerów, sys adminów dostępnych 24/7, developerów zajmujących się rozwojem gry i co tu ukrywać prezesi też mają swoje potrzeby. czasy darmowych gier w sieci się skończyły i raczej należy się liczyć z podnoszeniem kosztów grania. Miałem ostatnio wenę i próbowałem grać w różne konkurencyjne sieciówki, nie jest nic lepiej: zmiana nicka - kasa, zmiana profilu kasa, założenie sojuszu kasa ... kończę by nie podpowiadać. Grepolis jest identyczne co do mechaniki we wszystkich wersjach językowych. Polska nie jest ani największym rynkiem ani najbogatszym krajem więc nie spodziewajmy się, że gra będzie dopasowywana pod naszą specyfikę. Widać to choćby po nowościach miesiąca na które macie możliwość głosowania w grze. Coś co nam się wydaje cudowne, wspaniałe i w ogóle ach i och nawet nie trafia pod głosowanie graczy.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Pani Gosia tez musi spać, skoro za dnia pracuje, więc w nocy za bardzo nie poszaleje, a w końcu telefon też zrobi swoje więc nawet jak powysyła ataki mogąc coś zrobić bo nie ma bonusu nocnego to i tak efekt będzie mizerny.

Jeżeli Pani Gosia była farmiona za dnia to w nocy nawet nie będzie miała czym coś zrobić :D


Poruszacie tu również inne aspekty gry
szybkość - przeważają zdania im większa tym lepiej. To jest oczywiście kwestia możliwości, ale im szybszy świat tym mniej graczy może się na nim zarejestrować i popatrzcie na istniejące światy Alfa (fakt że zmierzająca ku końcowi) a potem dłuuuuuugo nic i Sigma. Im szybszy świat tym krócej istnieje. InnoGames prowadziło testy szybkich światów, ich uczestnicy mówili że o sikaniu, nie mówiąc o poważniejszych sprawach nie było mowy. Nie są mi znane końcowe wnioski z testów, ale wydaje mi się, że na potrzeby takich światów musiałaby powstać bardzo uproszczona wersja gry.

Bez przesady, na x3 nie jest aż tak źle szczególnie przy starym systemie podboju. Inna sprawa, że takie światy są dla bardzo aktywnych graczy, ktoś kto nie ma za dużo dostępu do gry podejmuje się startu na własne "ryzyko". Ja będąc aktywnym graczem dostaję szału jak widzę, że atak na miasto 2 wyspy dalej idzie np. 4h...

Premka - pojawiają się pomysły: świat bez premki, bez skracania jednostek itp. było by zapewne cudowne ale:
Żadna firma rozpowszechniająca gry w sieci nie jest instytucją charytatywną to raczej zdecydowana większość rozumie. Wiadomo koszty serwerów, sys adminów dostępnych 24/7, developerów zajmujących się rozwojem gry i co tu ukrywać prezesi też mają swoje potrzeby. czasy darmowych gier w sieci się skończyły i raczej należy się liczyć z podnoszeniem kosztów grania. Miałem ostatnio wenę i próbowałem grać w różne konkurencyjne sieciówki, nie jest nic lepiej: zmiana nicka - kasa, zmiana profilu kasa, założenie sojuszu kasa ... kończę by nie podpowiadać. Grepolis jest identyczne co do mechaniki we wszystkich wersjach językowych. Polska nie jest ani największym rynkiem ani najbogatszym krajem więc nie spodziewajmy się, że gra będzie dopasowywana pod naszą specyfikę. Widać to choćby po nowościach miesiąca na które macie możliwość głosowania w grze. Coś co nam się wydaje cudowne, wspaniałe i w ogóle ach i och nawet nie trafia pod głosowanie graczy.

Świat bez możliwości tylko skracania jednostek byłby bardziej dochodowy niż Achilles i Hiperborea razem wzięte - o tym jestem przekonany. Jedna opcja premium mniej, ile jeszcze takich opcji zostaje? Dużo. Nie sądzę aby wszyscy korzystający z dużej ilości złota ominęli taki świat, ponieważ reszta przywilejów premium i tak im daje wielką przewagę nad graczami, którzy premki nie używają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Nie widzę tu wyrównania szans, jeśli ktoś nie jest w stanie poświęcić sporej ilości czasu na granie to Grepolis nie jest grą dla niego. Bonus nocny jest czymś co ma w założeniu zapewnić normalność

Ty nie widzisz w tym wyrównania szans a ktoś inny widzi. Ktoś jeszcze inny serwer bez bonusa potraktowałby jako ciekawą nowość, a kolejna osoba jako okazję to wypróbowania nowych strategii. Zagrywaliby się tam również stróże nocni :D
No ale takie polskie serwery nie powstają - dlaczego?

InnoGames prowadziło testy szybkich światów, ich uczestnicy mówili że o sikaniu, nie mówiąc o poważniejszych sprawach nie było mowy. Nie są mi znane końcowe wnioski z testów, ale wydaje mi się, że na potrzeby takich światów musiałaby powstać bardzo uproszczona wersja gry.

Słyszałem o tych superszybkich serwerach ale je przegapiłem. Jaka idea przyświecała Inno, że to testowali i o jakim uproszczeniu piszesz. Mozesz troche rozwinąć?

Grepolis jest identyczne co do mechaniki we wszystkich wersjach językowych. Polska nie jest ani największym rynkiem ani najbogatszym krajem więc nie spodziewajmy się, że gra będzie dopasowywana pod naszą specyfikę. Widać to choćby po nowościach miesiąca na które macie możliwość głosowania w grze. Coś co nam się wydaje cudowne, wspaniałe i w ogóle ach i och nawet nie trafia pod głosowanie graczy.

To my tu mamy jakąs szczególna specyfikę? Gramy inaczej? Proponujemy zmiany w złym kierunku? Inni chca grać wolno, drogo i z 16h bonusem? :)
 
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Jeżeli Pani Gosia była farmiona za dnia to w nocy nawet nie będzie miała czym coś zrobić.

Myslę,ze Panowie Robin65 i Ego Ce4 nigdy nie grali na serwerze bezbonusowym , ich rozwazania są więc czysto teoretyczne .
Ja proponuję to co jest normą na miedzynarodowych serwerach i co przećwiczyłam na własnej skórze :cool:
Chętni na taki hardcore-owy serwer i u nas na pewno by sie znaleźli:mad:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

No ja nie mam, ale chętnie spróbowałbym:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Światy bez bonusu nocnego istnieją TYLKO na globalu (en.grepolis), wobec tego wasze nadzieje są złudne, a rozmowa jałowa.
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

masz rację jest jałowa bo nigdy nie będzie takiego świata.


Ale zgodzę się z Goosa a nie z Robinem i nie dla tego że go nie lubie :)) --- bonus nocny zawsze jednej osobie przypadnie gp gustu drugiej nie -- brak bonusa każdy ma równe szanse

Bo przecież jeden wstaje o 8 rano a drugi o 4 rano -- jak bonus bedzxie trwał do 4 rano to ten co wstaje będzie miał kiepską sytuacje.
Do samo start bonusa jeden idzie spac o 22 a drugi o 24 -- komentarz jest zbędny.

Brak bonusa zawsze będzie sprawiedliwy dla każdego - nie ważne kto co robi w jakich godzinach -- zawsze będzie tak samo.
 

DeletedUser12438

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

granie bez bonusa nocnego nie oznacza że nie śpisz! wręcz przeciwnie śpisz i to smacznie. Ale jesteś czujny bardziej i nie dasz się podejśc tak łatwo.

A jak grasz z bonusem to myślisz że w czasie bonusa jesteś nietykalny co jest oczywiście bzudrą.
Gosi pomysł mi się podoba ale nie przejdzie by wystartował świat bez bonusa już kiedyś chciałem to przepchnąc i musiałem iśc na EN świat.
ty nie rozumiesz co miałem na mysli
Poprawcie mnie, jeśli się mylę. Światy bez bonusu nocnego istnieją TYLKO na globalu (en.grepolis), wobec tego wasze nadzieje są złudne, a rozmowa jałowa.
nie prawda na rosyjskim też były na hiszpańskim chyba też, tylko tam admini mają większe przebicie w inno, jak to w polityce... albo my jak zwykle kopiujemy niemców
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19421

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Ja nie wiem czy pogram jakoś teraz nie będe wchodził na forum ale na świecie z szybkością 3 i szybkością jednostek 3 chętnie bym popykał :)
 

DeletedUser18747

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

a może spróbować z bonusem dziennym :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Ruszyć z Maratonem wiara !! :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego świata

Do Maratonu zawsze trzeba się dobrze przygotować, dlatego myślę, że jeszcze trochę poczekamy. ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry