Dyskusja na temat nowego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser26155

Guest
a może by tak jakieś ograniczenia wprowadzić w stawianiu dziennym wojsk za złoto żeby z jednego miasta 3 paczki ogni na dobę nie pływały :(
 

DeletedUser19924

Guest
Niektórzy trzy paczki ogni w ciągu godziny robią...choć raczej wolą offami latać po wyspie :) z miasta, które założyli przed godziną i już urosło do 9k punktów latają po kilka razy na godzinę :)
 

DeletedUser27826

Guest
Mój przyszły świat na pewno musi być podobny do "KOS" :) Tylko fajnie by było, gdyby bonus nocny zaczynał się o 22, bo trochę średnio siedzieć przy mobilku na zabawie w sobotę :)
 

DeletedUser19924

Guest
Ja tam tylko nie wiem, jaki sens mają ankiety wielokrotnego wyboru...jak dla mnie, to tylko zaciemniają nam obraz?!
 

DeletedUser5

Guest
DonBeker, odpowiem ci na przykładzie. Mamy sobie 30 graczy, którym obojętne jest o której skończy się bonus nocny, ale bardzo zależy im na tym, żeby rozpoczął się o 23. Jest też 15 graczy, którzy chcą bonus 1-9. Są 3 opcje w ankiecie, które uwzględniają rozpoczęcie bonusu o 23, ale jeśli nie da się wybrać kilku z nich, to prawdopodobnie głosy zwolenników godziny 23 rozłożą się między nimi.

12 osób głosuje na bonus 23-6
8 osób głosuje na 23-7
10 osób głosuje na 23-8
15 osób głosuje na 1-9

I w ten sposób wygrałby bonus 1-9, mimo że dwa razy tyle osób wolało bonus rozpoczynający się o 23. Chcemy, żeby ustawienia wybrane w ankiecie odpowiadały jak największej liczbie graczy.
 

DeletedUser21386

Guest
Co znaczy słowo Rizinia?
mysli.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Heh...to trzeba było stworzyć dwie ankiety :p Jedna z początkiem, a druga z końcem bonusu. Można także zrobić dwustopniowe głosowanie i tam, gdzie jest wiele możliwości wybrać z pierwszej ankiety 3-5 opcji z największą liczbą głosów i zrobić drugie głosowanie.

Jak dla mnie, to obecna forma ankiety sprzyja raczej jej strollowaniu, aniżeli normalnemu głosowaniu...ciekawy jestem też, ile w ogóle osób pomyślało, aby tak zinterpretować ankiety wielokrotnego wyboru jak to zostało przedstawione przez Ciebie:)
 

DeletedUser28778

Guest
Gram w grepo praktycznie od początku jego istnienia i wiele pięknych momentów było w tej grze
Są 17 urodziny więc może wrócimy do korzeni i stworzymy Chociaż JEDEN świat w którym złoto nie będzie wyznacznikiem sukcesu ale umiejętności i doświadczenie
Czyli chociaż JEDEN świat taki jak na początku czyli BEZ NATYCHMIASTOWEGO UKOŃCZENIA ZLECEŃ
Wiem że biznes is biznes itp ale jak dajecie możliwość wyboru ustawień świata to bądźcie szczerzy wobec nas i dajcie nam możliwość wyboru WSZYSTKICH ustawień a nie tylko części
Takie moje małe marzenie aby wrócić do starych czasów
Pozdrawiam
S
 

DeletedUser19924

Guest
Hehe...ale nam Grepo postarzyłeś :)

PS: Na początku wielu rzeczy nie było...a to natychmiastowe kończenie zleceń, to tylko jeden z elementów. Co z resztą?
 

DeletedUser5

Guest
Big Kamil, wikipedia twierdzi, że w starożytności była to miejscowość na Krecie ;)

DonBeker, dwie ankiety odpadają, bo mogłyby wygrać skrajne opcje, np. bonus 22-9 albo 1-5 ;) Są pewne ograniczenia w długości bonusu, dlatego do wyboru jest kilka czasów, a nie pełna dowolność. Drugie głosowanie jest lepszym pomysłem, ale trzeba byłoby wówczas wysłać kolejne ogłoszenie w grze, bo większość graczy nie śledzi regularnie wątków po oddaniu głosu w pierwszej ankiecie.

Sicarius, też bym z chęcią zobaczyła taki świat, jak wielu graczy ;) Na razie nie ma takich planów, ale nie jest wykluczone, że w przyszłości uda się stworzyć klasyczny świat. Choć podejrzewam, że w ciągu tygodnia osiągnąłby limit zarejestrowanych kont :D
 

DeletedUser19924

Guest
DonBeker, dwie ankiety odpadają, bo mogłyby wygrać skrajne opcje, np. bonus 22-9 albo 1-5 ;) Są pewne ograniczenia w długości bonusu, dlatego do wyboru jest kilka czasów, a nie pełna dowolność. Drugie głosowanie jest lepszym pomysłem, ale trzeba byłoby wówczas wysłać kolejne ogłoszenie w grze, bo większość graczy nie śledzi regularnie wątków po oddaniu głosu w pierwszej ankiecie.

Nie no, ja to akurat rozumiem. Bonus nie może być za długi, co by nam cały bunt/okupacja nie wypadały w nim...wiadoma sprawa. A czy występuje jakiś problem z pisaniem kolejnego ogłoszenia w grze...dla mnie, to raczej nie problem akurat w takiej kwestii. Choć może warto było w tej sprawie dodać ankietę w grze (o ile jest taka możliwość), a głosów byłoby zdecydowanie więcej, a wyniki bardziej miarodajne;)

PS: I nie skupiałem się tutaj akurat na tym jednym przykładzie, ale o wszystkie ankiety z taką możliwością głosowania...ale teraz rozumiem przynajmniej Wasze założenie.
 

DeletedUser5

Guest
DonBeker, jeśli chodzi o ankiety w grze, to trzeba byłoby stworzyć zupełnie nowy system. Mieliśmy kiedyś ankiety do głosowania na propozycje, ale nie dałoby się dodać do nich wszystkich opcji, których potrzebujemy. Nie korzystaliśmy z nich od dawna, więc nie jestem nawet pewna czy po tylu aktualizacjach działałyby poprawnie czy programiści musieliby nad nimi popracować. Ale przekażę twój pomysł do szefów, może da się coś z tym zrobić ;)

Mi ankiety na forum akurat odpowiadają, bo są szansą na to, by więcej graczy zajrzało na forum, ale to fakt, że bierze w nich udział znacznie mniej osób niż w ewentualnej ankiecie grze.
 

DeletedUser28011

Guest
Była informacja na temat nowe świata i nagle znikła powie mi ktoś o co tutaj chodzi?
 
Status
Zamknięty.
Do góry