Dyskusja na temat nowego świata

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser29689

Guest
Chętnie się dowiem na jakim świecie takie coś wykonali.
Tak masz racje. 21. lutego minie 2 lata od świata o jakim mówisz.
Jedynie co mogę zrobić to przekazać opinie, że fajnie, aby taki świat powstał. Jedna obecnie nowy świat będzie wybrany przez graczy i od was zależy jaki będzie. Oczywiście będzie miało to wpływ na kolejny świat.
Dodam jeszcze, że morale mają swoje plusy i minusy. Gracze mniejsi lubią je, a więksi uważają za zło.

Był to któryś z serwerów francuskich
 

DeletedUser32199

Guest
Świat bez złota byłby bardzo ciekawym eksperymentem. Przede wszystkim tam naprawdę byłoby widać kto jak gra.
Jednak grepolis ma cel komercyjny i nie ma w tym nic złego. Tak działa świat na każdym serwerze - również tym prawdziwym.

Zastanowiłbym się jednak nad jakąś metodą zrównoważenia wpływu złota na sukces w grze, bo nierzadko można się już spotkać z opinią, że bez złota nie ma szans na powodzenie w grepolis. A to może zniechęcać.
 

DeletedUser11944

Guest
Świat bez złota jest bez sensu, moglibyście morale usunąć bo to śmieszne jest, że na Nysie mam morale na większości graczy i znaleźć okupkę, na którą mam 100% graniczy z cudem.
Dwie setki graczy na świecie na których masz morale 90, morale 100 to niewiele mniej, wszyscy są na niebiesko i zielono? Może zmień sojusz i problem się rozwiaże ;) I uzasadnij proszę, dlaczego świat bez złota jest bez sensu?
 
A to gra strategiczna nie polega na rekrutacji w sekundę? To się muszą zwolennicy złota zdziwić
Grepolis dawno nie jest już grą strategiczną, jest grą pojemnościową, a osoby korzystające ze złota straciłyby w "świecie bez złota" swoją przewagę, bo wtedy liczyłyby się umiejętności, a przecież w starożytnej Grecji czy w Rzymie wojsko było od razu bez potrzeby szkolenia, tak samo nikt nie spędzal czasu na budowie budynków. Qvo vadis Grepolis? :)
 

DeletedUser15806

Guest
Dwie setki graczy na świecie na których masz morale 90, morale 100 to niewiele mniej, wszyscy są na niebiesko i zielono? Może zmień sojusz i problem się rozwiaże ;) I uzasadnij proszę, dlaczego świat bez złota jest bez sensu?
Ja Ci odpowiem z mojej perspektywy. Czy bez sensu to nie wiem, wiem natomiast , ze brak zlota napewno by skomplikowal gre nawet takim starym graczom jak ja. Kiedys gdy go nie bylo gralem zupelnie inaczej, mialem tez wiecej czasu. Od kiedy pojawilo sie zloto w takim wydaniu jak obecnie oszczednosc czasu jaki musisz poswiecic na gre jest olbrzymia. Zloto wykrztalcilo nowe zachowania i strategie. Np. w obronie moich miast praktycznie zbedne sa biremy, kiedys najwazniejszy jej element. Teraz nie musze siedziec, pilnowac , klinowac. Teraz czekam , az przeciwnik sobie polata, a jak nastepuje nawet krotka chwila wyciszenia pisze sura i lad na 15:00 . W kilka minut klepie murek i znowu mam czas na prace czy dla rodziny. Oczywiscie sa tacy gracze ktorzy zlotem nadrabiaja braki w umiejetnosciach, ale mysle, ze jednak wiekszosc po prostu kupuje czas. Jakos nie wydaje mi sie zebym byl jakims ewenementem. :)

A jeszcze mi cos przyszlo na mysl. Zagralbym w jak to sobie nazwalem grepolis-retro.
Ale musialyby byc spelnione nastepujace warunki.:

1. Swiat naprawde krotki - 3 miesiace ( nowy system , tu sie wylamie z pelnego retro bo stary naprawde mnie dawno znudzil )
2. Brak bonusu nocnego
3. Brak aplikacji, powiadomien o atakach itp
4. Brak Potuska , Krecika itp skryptow
5. Zloto - tylko doradcy

To by dla mnie bylo cos.:D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser32004

Guest
Wiecie co no kupujcie sobie czas przecież świat bez złota byłby jeden a jak sobie ten czas kupujecie idzcie sobie na inny swiat proste rozwiązanie dla was .Gdyby ten świat byłby bez złota (handel premka nie wliczam to tylko skracanie zablokowane) to świat byłby pełny a założyciele tej gry by mieli zysk i tak .
Czy ktoś widzi że na swiat sie loguje tysiąc max dwa tysiące graczy z tego to 50 % gra dłuzej niż 2 miesiące świat sie konczy na 4 morzach i obrzeżach tych mórz gdyby nie logowali sie gracze co sa tydzien czy 2 na serwerze świat by był na 4 morzach nie pełnych
A taki świat co by wyszedł z blokadą skracania mysle ze by wbiło minimum 10 tysiecy graczy połowa by grała (minimum) i część z nich by kupywała surke to i tak by inno zarobiło krocie dajmy na to ponad taki serwer by trwał bardzo długo nawet jak sie wygra świat to taki żywot na świecie byłby nieskonczony bo ludzie z samej przyjemnosci gry by zostali i dalej walczyli by odbić cuda np

sorka za błędy pouciekały mi słowa a nie da się edytować :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tak jak wyżej piszą. Tej grze POTRZEBNE są światy bez złota. Ze świata na świat jest coraz mniej ludzi grających w Grepolis. Jak myślicie, dlaczego? Dlatego, że tu się płaci dosłownie za wszystko. Gracz początkujący dosłownie nie ma szans przetrwanie a tym bardziej na wygranie świata, dlatego iż tą grą rządzi pieniądz. Płaci się za skrócenie czasu rekrutacji, budowy, jakieś funkcje premium, ulepszony atak, obrona, więcej surowców itd.
Apeluję do administratorów żeby zrobili coś takiego żeby chociaż co drugi bądź co trzeci świat powstawał bez płacenia dosłownie za wszystko. Z pewnością będzie więcej osób, którzy będą skorzy do zagrania w Grepolis ;)
 
Rozumiem że jak teraz wchodzi świat szybki ze starym systemem to aby zachować różnorodność kolejny świat będzie wolny i z nowym systemem tak?

I jak to jest że trzy światy pod rząd mają mieć stary system i to z tak piękna prędkością?

Proszę o odpowiedź kogoś z teamu. Możesz być nawet ty misiek.
 
Policzyłem i wychodzi:
46 za starym
61 za nowym
Chyba że jakieś głosy są nieuznane
smiley_emoticons_confusednew.gif


Żan macie Nyse... szybki stary system, Nowego szybkiego już trochę nie ma od 8 miesięcy (Mochlos nie liczę bo to świat specjalny)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry