Dyskusja na temat nowego świata

DeletedUser29757

Guest
3/3/3, nowy system, Dominacja szybka, bo Olimp wciąż nie gotowy

Taki serwer to byłby hicior :)
Gold by płynął strumieniami

PS. Oprócz Emporionu i Imbrozu jeszcze Taras się jutro kończy. też nowy system, więc czekamy wszyscy na ogłoszenie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser32517

Guest
Jak tyle światów się kończy to po co dawać serwer z dominacją skoro wiadomo że będzie złomowanie zamiast gry. I znowu będą narzekania na to zakończenie. Dominacja jest najmniej popularnym i najmniej oczekiwanym zakończeniem. A przy najmniej wśród Leitusi.
 

DeletedUser29757

Guest
Prawdziwa dominacja to przeciwieństwo złomowania. Na Lapitosie nie było żadnego złomu dopóki Tuptusie nie wyszarzyły. Był fajny, ciekawy serwer. Potem powinna być wojna między CSW a Śpiochami, ale razem z garudoo uznaliśmy że nie chcemy walczyć ze sobą. Razem pokonaliśmy Tuptusie i razem chcieliśmy zakończyć tym bardziej że to była pierwsza dominacja i nikt nie wiedział do końca jak to będzie wyglądać.
Potem była dominacja na Ramnusie gdzie także nie było żadnego złomu. To tam powstał pierwszy Sezon... na ogórki i ci którzy tam grali się dobrze bawili.
Potem była dominacja na Abderze - nie wiem co strzeliło do głowy CTG aby się rozbijać zamiast przywalić w Smerfy, ale pamiętam że aż Sisi płakała tu gdzieś na FO na ten temat. Rozbijali się i przegrali.
Nie interesowałem się niestety zbytnio Emporionem i Imbrozem, więc nie wiem jak tam to wyglądało - ale widzę że gracze którzy tam grali chcą dominacji ponownie.
Bo dominacja sprawdziła się. I ma jedną gigantyczną zaletę nad cudakami. Serwery trwają max 7 miesięcy, a zwykle ok. 5-6, podczas gdy cudaki się ciągną wiekami...
 
Według moich obserwacji rotacji światów, to następny będzie pod koniec listopada. Wychodzi na to że będzie nowy system i dominacja z wolną prędkością ok 2. Możliwe, że morale nieaktywne i małe sojusze poniżej 50 osób.
 
Jak to szło xd
  • Prędkość gry: 1
  • Prędkość jednostek: 4
  • Prędkość handlu: 4
  • Zakończenie: Olimp(albo cuda chociaż)
  • Bonus nocny: 01:00-06:00(albo krótszy)
  • Ochrona początkujących: 3 dni
  • Limit członków sojuszu: albo bardzo mało 20/30 albo dużo 80/100
  • System: Nowy
  • Czas kolonizacji: 12h
  • Morale: Nieaktywne
Prędkości 1 od dawna nie było, dodając to tego 4/4 mamy fajną nowość, 5 godzinny bonus nocny tak samo coś nowego, w limicie członków też by się przydał powiew świeżości.
 

DeletedUser32517

Guest
Przy tej prędkości gry, złoto by strumieniami płynęło :p
 
Jak tyle światów się kończy to po co dawać serwer z dominacją skoro wiadomo że będzie złomowanie zamiast gry. I znowu będą narzekania na to zakończenie. Dominacja jest najmniej popularnym i najmniej oczekiwanym zakończeniem. A przy najmniej wśród Leitusi.
Zmieniły się zmysły więc złomowanie będzie o wiele mniej efektywne. Natomiast cuda to najgorsza rzecz.... wymaga żmudnego zasiedlania skałek, słania surki i łask. Druga sprawa nie jest wyznacznikiem wygranej najlepszego sojuszu, ponieważ nawet sojusz złożony z upartych "noobów" może dać radę postawić tego jednego cudaka bądź sojusz kompletnie przegrywający militarnie wybuduje 4 jeśli zbierze dość pazi do farmienia łask i podsyłania sury. A odbicie cudaka to jest już kompletna mordęga. Ludzie wysyłają offy, fejki itd. przez cały dzień tylko po to żeby rozbić się na deffie 10 osób.
 

DeletedUser32517

Guest
Ja właściwie to też nie mam nic przeciwko cudom xd Mi pasuje długi serwer... a dla odmiany może być wolny xd
Z tym ze zdaje sobie sprawy ze cudaki przejadły się znacznej większości... No ale mimo wszystko ja osobiście wole to, niż rozbijanie.

Na prawdę Ciężko mi uwierzyć że mimo wprowadzenia tych zmian do zmysłów usunie się całkowicie złomowanie... będzie utrudnione ale czy nadal nie będzie to najbardziej opłacalne? Prędzej czy później ktoś zacznie się złomować a drudzy to widząc nie będą mieli wyjścia i im zawtórują. Tak myśle.

Przebieg dominacji taki jak fish opisał byłby tym hiciorkiem ale raczej nie do zrealizowania znając nas wszystkich.

A nawiasem mówiąc dlaczego Olimp na nowym systemie jest jeszcze nie gotowy? Coś tam jest nie dopracowane?
 

DeletedUser29757

Guest
Sypanie jest fajne. Pierwsze pół roku i przygotowywania do EC też spoko.

Nie fajne w cudakach jest:
- czekanie aż się w końcu odpalą i sztuczne tego przeciąganie. To wtedy się ludzie rozbijają najwiecej.
- sama końcówka cudów - jeśli świat jest wyrównany to mamy loterie. Kto zbuduje 4 a kto 3 cuda zależy często od szczęścia w większym stopniu niż od umiejętności.
- odbijanie cudaków - jeśli po drugiej stronie są gracze którzy wiedzą co robią i są zdeterminowani to przejęcie miasta na cudzie jest praktycznie niemożliwe. Do sukcesu jest potrzebny duży błąd przeciwnika lub gry
- pilnowanie cudaków - o wiele za długo.
- krety i fochy - wystarczy jeden idiota w sojuszu i wielomiesięczne przygotowania całego sojuszu albo i koalicji idą na marne...

Łącznie - min. 1,5 roku na serwerze gdy ciekawe i przyjemne jest jedynie kilka pierwszych miesięcy + 2 tygodnie EC.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11618

Guest
Potem była dominacja na Abderze - nie wiem co strzeliło do głowy CTG aby się rozbijać zamiast przywalić w Smerfy, ale pamiętam że aż Sisi płakała tu gdzieś na FO na ten temat. Rozbijali się i przegrali.
Nie interesowałem się niestety zbytnio Emporionem i Imbrozem, więc nie wiem jak tam to wyglądało - ale widzę że gracze którzy tam grali chcą dominacji ponownie.
Bo dominacja sprawdziła się. I ma jedną gigantyczną zaletę nad cudakami. Serwery trwają max 7 miesięcy, a zwykle ok. 5-6, podczas gdy cudaki się ciągną wiekami...

czy my graliśmy na tym samym serwerze?

Jakbyś zapomniał - za nim zaczęliśmy złomowanie to oczyściliśmy m 44 z czerwieni wiec chyba pomyliłaś serwery ze to my zaczęliśmy złomowanie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser34656

Guest
Jestm za dominacją bo wiadomo że na cudach wystarczy jeden gracz co strzela fochy i 1,5 roku gry zmarnowane.
 

DeletedUser29757

Guest
czy my graliśmy na tym samym serwerze?

Jakbyś zapomniała - za nim zaczęliśmy złomowanie to oczyściliśmy m 44 z czerwieni wiec chyba pomyliłaś serwery ze to my zaczęliśmy złomowanie.

nie grałem na abderze, ale obserwowałem ją z uwagą.

no właśnie początek mieliście świetny. Szliście jak burza, sprawnie przejęliście m44... i wtedy spuściliście z tonu. Zamiast iść za ciosem i przeć w kierunku centrum świata, to rozbijaliscie się i przejmowaliście miasta na obrzeżach od randomów...
Byliście lepszym sojuszem, a jednak ta decyzja zaważyła na waszej porażce.
Powiecie że Smerfy też się rozbijały, ale w ich przypadku to była konieczność ze względu na ciągłe rozbiórki. Źle się u nich działo, a wy zamiast to wykorzystać i przywalić mega akcją i zamknąć temat, to woleliście rozbijanie, choć serwer nie był wciąż rozstrzygnięty. Koniec końców okazało się że samo m44 to za mało niestety.

Wspomniałem o tym tylko dlatego że Leituś napisał że dominacja = rozbijanie, co zresztą jest nie tylko jego przeświadczeniem. A jest zgoła odwrotnie. Jeśli jest ciekawy serwer to nie ma czasu na rozbijanie. Kto tego nie rozumie ten przegrywa.

Żeby była jasność - rozbijanie nie jest złe samo w sobie - sam niedawno zorganizowałem je u nas. Przed Erą Cudów na Tarasie wszyscy u nas mieli obowiązek mieć przynajmniej 70% miast pod defa i gracze się dostosowali. Po cudakach okazało się że czeka nas odbijanie, a przeciwnicy niezbyt chcieli atakować i rozbić naszego defa... Co było robić... ktoś odpalił zmysły, poszedł złom i 2 tygodnie później mieliśmy już 70%, może więcej, miast off. Ale to szczególny przypadek. Nie reguła.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11618

Guest
nie grałem na abderze, ale obserwowałem ją z uwagą.

no właśnie początek mieliście świetny. Szliście jak burza, sprawnie przejęliście m44... i wtedy spuściliście z tonu. Zamiast iść za ciosem i przeć w kierunku centrum świata, to rozbijaliscie się i przejmowaliście miasta na obrzeżach od randomów...
Byliście lepszym sojuszem, a jednak ta decyzja zaważyła na waszej porażce.
Powiecie że Smerfy też się rozbijały, ale w ich przypadku to była konieczność ze względu na ciągłe rozbiórki. Źle się u nich działo, a wy zamiast to wykorzystać i przywalić mega akcją i zamknąć temat, to woleliście rozbijanie, choć serwer nie był wciąż rozstrzygnięty. Koniec końców okazało się że samo m44 to za mało niestety.

Wspomniałem o tym tylko dlatego że Leituś napisał że dominacja = rozbijanie, co zresztą jest nie tylko jego przeświadczeniem. A jest zgoła odwrotnie. Jeśli jest ciekawy serwer to nie ma czasu na rozbijanie. Kto tego nie rozumie ten przegrywa.

Żeby była jasność - rozbijanie nie jest złe samo w sobie - sam niedawno zorganizowałem je u nas. Przed Erą Cudów na Tarasie wszyscy u nas mieli obowiązek mieć przynajmniej 70% miast pod defa i gracze się dostosowali. Po cudakach okazało się że czeka nas odbijanie, a przeciwnicy niezbyt chcieli atakować i rozbić naszego defa... Co było robić... ktoś odpalił zmysły, poszedł złom i 2 tygodnie później mieliśmy już 70%, może więcej, miast off. Ale to szczególny przypadek. Nie reguła.

Black, wszystko się zgadza tylko problem był w tym ze Smerfy nas nie atakowały a my się przestaliśmy rozwijać dlatego została podjęta decyzja o rozbijaniu lecz nie my ja rozpoczęliśmy tak jak to napisałeś :)

Co do przegranej, uważam ze przegraliśmy M45 i jak była możliwość przejmowania nieaktywnych to ktoś miał parcie na M54. Tu przegraliśmy i nie ukrywam ze brakło nam trochę doświadczenia w dominacji.
 

DeletedUser29757

Guest
Parcie na m54 nie było złe. Byli tam czerwoni to trzeba walczyć. Jeśli to tam byli aktywni, którzy stawiali opór to tym lepiej - nie było nudno i pw też się zgadzały.
Skoro Smerfy was nie atakowały, to tym lepiej dla was - mogliście zbudować front na 3 morza i cisnąć, przejmować kolejne wyspy dominacyjne i pewnie wygrać.
Zamiast tego spoczęliście na laurach, poszliście na łatwiznę i kosztowało was to zwycięstwo.
Nie tłumaczcie się tym że oni zaczęli złom pierwsi - to wy byliście faworytem i to wy powinniście dyktować warunki, bez oglądania się na czerwonych.
 
Ludzi to chyba zaraz rozsadzi od czekania na nowy świat :D. Nie rozumiem jak można nie ogłaszać nowego świata skoro: nie licząc światów bohaterów to są 3 z rzędu ze starym podbojem, a dodatkowo 2 światy z nowym systemem właśnie się zamykają... Trochę bzdura XDD
 
Do góry