Dyskusja na temat nowego świata

Całkiem możliwe, że ograniczenie wypuszczania światów pomogłoby ożywić serwery, a zainteresowanie grą byłoby większe.
Dokładnie tak było kilka lat wstecz. Piękne czasy. Teraz koalicja vs koalicja i układy między graczami o nieagresji z powodu gry na wcześniejszych serwerach, albo jeden skład wchodzi, koloruje świat na czerwono i bije lepianki randomowych sojuszy. Po miesiącu nie mają co robić na serwie.
 
Uważam, że jedyny powód dla wypuszczenia serwerka bez złota to byłyby zwiększone zyski niż w stosunku do zwykłego serwera.
Ciężko o to będzie.
Za niski abonament tego nie zagwarantuje, podobnie jak zbyt wysoki :p.
Ciężko o złoty środek.
 
Wypuszczanie serwerów trwających krócej i jednocześnie stary + nowy mieć sens, natomiast nie może to być też zbyt duża częstotliwość.
Spodziewam się, że ~40 dni to może być złoty środek.
 
Inno ostatnio zasygnalizowało, że jest skłonne wypuszczać serwery z bonusami (chwała za powtórkę z błogosławieństwem hefajstosa), więc postanowiłem popełnić propozycję ciekawych, egzotycznych zmian, mogących sporo namieszać. To są tylko pomysły, a nuż któryś się spodoba i po zmianach pojawi się w przyszłości:

  • Świat ze zwiększonym kosztem festynów miejskich (np: 19k, 23k, 19k)
  • Świat ze zwiększoną prędkością ruchu katapult (zaszaleć i ją podwoić) i branderów (zrównać je szybkością z wolnymi transami albo w ogóle z ogniami)
  • Świat z dodatkową produkcją monet: losowa szansa zyskania monet wojny w ataku lub obronie (ale np tylko wtedy gdy atakujemy korzystając z większości dostępnej populacji miasta) a monety mądrości przyokazji organizowania wydarzeń w agorze (wymyślone na poczekaniu, może ktoś ma fajniejszy pomysł)
  • Świat z limitem łask powiększonym o 100% (1000 łask na każdego boga) - ciekawe jak tu by się meta ukształtowała. Najmocniej to chyba wpłynęłoby na nowy system, tak mi się wydaje
 
Inno ostatnio zasygnalizowało, że jest skłonne wypuszczać serwery z bonusami (chwała za powtórkę z błogosławieństwem hefajstosa), więc postanowiłem popełnić propozycję ciekawych, egzotycznych zmian, mogących sporo namieszać. To są tylko pomysły, a nuż któryś się spodoba i po zmianach pojawi się w przyszłości:

  • Świat ze zwiększonym kosztem festynów miejskich (np: 19k, 23k, 19k)
  • Świat ze zwiększoną prędkością ruchu katapult (zaszaleć i ją podwoić) i branderów (zrównać je szybkością z wolnymi transami albo w ogóle z ogniami)
  • Świat z dodatkową produkcją monet: losowa szansa zyskania monet wojny w ataku lub obronie (ale np tylko wtedy gdy atakujemy korzystając z większości dostępnej populacji miasta) a monety mądrości przyokazji organizowania wydarzeń w agorze (wymyślone na poczekaniu, może ktoś ma fajniejszy pomysł)
  • Świat z limitem łask powiększonym o 100% (1000 łask na każdego boga) - ciekawe jak tu by się meta ukształtowała. Najmocniej to chyba wpłynęłoby na nowy system, tak mi się wydaje
Nie sądzisz, że od zwiększonego kosztu festynów ciekawszy byłby wydłużony czas trwania? Np. o 50/100%
 
Nie sądzisz, że od zwiększonego kosztu festynów ciekawszy byłby wydłużony czas trwania? Np. o 50/100%
Albo w ogóle i jedni i drugie
Nie upieram się przy swoim, uważam po prostu, że fajnie byłoby zobaczyć świat, na którym festyny przestają być opłacalne. Na razie bardziej kalkuluje się odpalić festyn niż stawiać wojsko, z którego nie mamy pewności ile wpadnie pw
 
Brandery moim zdaniem powinny być przynajmniej pomiędzy wolnym i ogniem., czyli ~10 prędkości.(Jak odpiszecie przejdę, w osobnym poście, do skomentowania kapult, a potem w następnym innych pomysłów xD).
Ale im bliżej im prędkością do ogni tym skuteczniejsze się staną. Same przeniesienie ich "szczebelek wyżej" czyli ponad wolne transy nie sprawi, że będą grane, bo wciąż będą śmiesznie wolne. Ja bym je przyspieszył jeszc,e bardziej, ale oczywiście każda zmiana jest tu mile widziana
 
Do góry