Dyskusja na temat nowego świata

DeletedUser35664

Guest
Nie znam niemieckiego więc nie wiem o co chodzi w memie.

Nie mniej lajk dla Refa za wyrażenie pogardy w formie matrioszki. A ta celowa zapominajka o Naukratisie który ma nowy system i brak morale - chapeau bas szef.
 

DeletedUser35664

Guest
Jeśli jesteś deffowcem produkującym niski ślad węglowy to z pewnością nie miałbyś się czego obawiać.
 

DeletedUser35664

Guest
Taka paka wejdzie zawsze na ujemnym.
Fejki co innego, zawsze na dodatnim.

Serwer bez bonusu nocnego również byłby czymś co zachęciłoby mnie do gry.
Mimo że byłby to organizacyjny koszmar dla KD to wydaje mi się że rozgrywka przy mecie dwóch przeciwstawnych sobie koalicji mogłaby być na prawdę interesująca. Bawiłyby mnie wówczas poranki i pierwsze słowa osób które dopiero co wstały i zobaczyły red kropke przy stolicy.
 
Taka paka wejdzie zawsze na ujemnym.
Fejki co innego, zawsze na dodatnim.

Serwer bez bonusu nocnego również byłby czymś co zachęciłoby mnie do gry.
Mimo że byłby to organizacyjny koszmar dla KD to wydaje mi się że rozgrywka przy mecie dwóch przeciwstawnych sobie koalicji mogłaby być na prawdę interesująca. Bawiłyby mnie wówczas poranki i pierwsze słowa osób które dopiero co wstały i zobaczyły red kropke przy stolicy.
Albo bonus od 5 do 10 XD.
Jeszcze piękniejsze.
 
takie serwery się puszcza

World settings:
  • Game speed: 5
  • Unit speed: 5
  • Trade speed: 4
  • Beginners protection: 6 Days
  • Alliance limit: 50
  • Conquer system: Conquest
  • Conquest Duration: 8 hours
  • City Foundation Time: 8 Hours
  • Morale: Inactive
  • Endgame: World Wonders
  • Endgame Speed: Regular
  • Artifact: The Golden Fleece
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
7 lutego na niemieckim serwerze ruszył nowy świat - ustawienia 1/1/1 (nowy system, bez morale) - zalogowałem się, że zobaczyć jak się gra na wolnym serwerze (w Polsce takiej możliwości nie ma od 2 lat )

Najpierw przejrzałem FO, nic nie różni się od naszego - totalna krytyka dla pomysłu utworzenia wolnego świata, full narzekań: kto będzie grał, po co taki świat itd.

Jaki jest efekt tych narzekań?
Rekordowa liczba aktywnych graczy 1612, na poprzednich światach było około 1000-1200 graczy.

Jak się gra na tak wolnym serwerze?
Na pewno trochę dziwnie :) rzucone zew lub bobas działają 12h, Bohater leczy rany 16h, surki jest mało (to, że produkcja w eko budynkach jest niska to normalne, to że mało zbiera się z wiosek rolniczych też, to co mnie zdziwiło, to to że mało surki jest z farmienia - po prostu farmy mało produkują no i atak idzie strasznie długo). Jaki jest tego efekt? Popyt na surkę przewyższa wielokrotnie podaż, na rynku można sprzedać każdą ilość surki, można powiedzieć raj dla handlarzy, gdyby nie to, że transport na giełdę idzie 1h. Brak możliwości kupna surki na giełdzie powoduje, że pakiety startowe idą jak ciepłe bułeczki. Ekonomicznie przypuszczam taki serwer przyniesie Inno dużo większe przychody niż tzw. szybkie światy.
Najbardziej dokuczliwa jest prędkość wojsk, atak na miasto na drugim końcu wyspy hoplitami trwa prawie 2h!, biremki na drugi koniec wyspy płyną 50 minut itd.
Brak surki podczas eventu staje się mniej dokuczliwy, bo łatwo pozyskać coś za free.

Podsumowanie.
Dla kogoś kto chciałby grać na bardzo wolnym serwerze optymalne są ustawienia1/3/2, jeśli ktoś chciałby taki w miarę sensowny wolny serwer to najlepszy będzie 2/3/2.

I na koniec: przykład niemieckiego serwera wskazuje, że i u nas wkrótce jeden z kolejnych światów będzie wolny lub bardzo wolny
 

DeletedUser35664

Guest
Na niemieckiej wersji FO są dodane śnieżynki które można dowolnie regulować.
To sprawia że forum jest znacznie przyjemniejsze dla użytkowników mojego pokroju. Chętnie widziałbym coś takiego u nas.

Bardzo ciekawa analiza Jaromakos.
To na pewno byłaby ciekawa różnorodność w istniejących już serwach.
 
Szczerze powiedziawszy to nie widzę sensu w wypuszczaniu jakichkolwiek światów z prędkością handlu mniejszą niż 3 :p.
Prędkość jednostek to już bardziej kwestia gustu, ale 1 jest niegrywalna. 2 to minimum(a sam to bym chciał jakieś 2/6/6 xD).
 
Szczerze powiedziawszy to nie widzę sensu w wypuszczaniu jakichkolwiek światów z prędkością handlu mniejszą niż 3 :p.
Prędkość jednostek to już bardziej kwestia gustu, ale 1 jest niegrywalna. 2 to minimum(a sam to bym chciał jakieś 2/6/6 xD).
Na co Ci słoń taki świat, jak i tak grać nie będziesz :p
 
Ty sobie zdajesz sprawę człowieku, że z tych 1600 graczy 3/4 to są ludzie, którzy handlują ?
zastanawiam się czy jest sens odpowiadać na tak kretyński wpis, ale skoro już coś napisałem wcześniej to jednak odpowiem.
Po pierwsze grałem na wielu światach i powiem, tak: NIGDZIE nie było takiego popytu na surkę jak na tym świecie, który opisywałem. W 3 dniu gry wielkość giełdy osiąga maksymalne 200 000, a jej zapełnienia to max. 20% i tak codziennie do końca drugiego tygodnia gry. Możesz sprzedać każdą ilość surki, gdyby handlował co trzeci gracz surka przelewałaby się na giełdzie !!!
Gdybyś nie wiedział to wyjaśnię:
popyt - to inaczej zapotrzebowanie na towary, którymi się handluje,
podaż - to ilość towarów oferowanych do sprzedaży

No i na koniec:
można pisać o faktach, a ktoś kto z tobą próbuje dyskutować może chlając sobie jabola walnąć tekst typu: "3/4 graczy to handlarze", czemu nie 2/3 czy np 5/8 ??? Taka jest już uroda dyskusji na FO .....
 
zastanawiam się czy jest sens odpowiadać na tak kretyński wpis, ale skoro już coś napisałem wcześniej to jednak odpowiem.
Po pierwsze grałem na wielu światach i powiem, tak: NIGDZIE nie było takiego popytu na surkę jak na tym świecie, który opisywałem. W 3 dniu gry wielkość giełdy osiąga maksymalne 200 000, a jej zapełnienia to max. 20% i tak codziennie do końca drugiego tygodnia gry. Możesz sprzedać każdą ilość surki, gdyby handlował co trzeci gracz surka przelewałaby się na giełdzie !!!
Gdybyś nie wiedział to wyjaśnię:
popyt - to inaczej zapotrzebowanie na towary, którymi się handluje,
podaż - to ilość towarów oferowanych do sprzedaży

No i na koniec:
można pisać o faktach, a ktoś kto z tobą próbuje dyskutować może chlając sobie jabola walnąć tekst typu: "3/4 graczy to handlarze", czemu nie 2/3 czy np 5/8 ??? Taka jest już uroda dyskusji na FO .....
Pytanie ilu jest złotników i ile sury kupują. Jeśli jest tam ~20 graczy z ogromnym portfelem, którzy nieustannie skupują z giełdy surowce, to mogą oni absorbować całą surę sprzedawaną nawet przez kilkuset handlarzy.
 
Do góry