Dyskusja na temat nowego świata

DeletedUser35664

Guest
Dobrym odzwierciedleniem handlu na żółwiu będzie Olous.

Jako jeden z głównych prowodyrów ciągnięcia hejtu tego serwa i wyśmiewania decyzji o wypuszczeniu takiego świata mogę tylko powiedzieć że cholernie się myliłem sądząc iż handlu jak i gry tam nie będzie.
Za hejt wręcz powinienem przeprosić.

Serwer cieszył się dużym zainteresowaniem graczy a i handel był w zasadzie chyba jak nie najlepszym to jednym z najlepszych na naszej wersji. Co duża liczba graczy najpewniej potwierdzi.

Na jesień takiego serwerka bym nie puszczał ale w okresie wakacyjnym to chyba dobra alternatywa skoro raczej staramy się nie siedzieć wtedy przy kompie.
 
zastanawiam się czy jest sens odpowiadać na tak kretyński wpis, ale skoro już coś napisałem wcześniej to jednak odpowiem.
Po pierwsze grałem na wielu światach i powiem, tak: NIGDZIE nie było takiego popytu na surkę jak na tym świecie, który opisywałem. W 3 dniu gry wielkość giełdy osiąga maksymalne 200 000, a jej zapełnienia to max. 20% i tak codziennie do końca drugiego tygodnia gry. Możesz sprzedać każdą ilość surki, gdyby handlował co trzeci gracz surka przelewałaby się na giełdzie !!!
Gdybyś nie wiedział to wyjaśnię:
popyt - to inaczej zapotrzebowanie na towary, którymi się handluje,
podaż - to ilość towarów oferowanych do sprzedaży

No i na koniec:
można pisać o faktach, a ktoś kto z tobą próbuje dyskutować może chlając sobie jabola walnąć tekst typu: "3/4 graczy to handlarze", czemu nie 2/3 czy np 5/8 ??? Taka jest już uroda dyskusji na FO .....
Kolejny z tych co grali na Atenach czy innych Tebach i wspominają stare czasy? Logiczne jest,że na serwerze z prędkością 1 łatwiej sure kupić niż sprzedać, dlatego tak powoli się giełdę zapełnia. Ostatnio wychodziły serwery szybkie, gdzie giełda stała pusta przez dłuższy okres. Idź do tych swoich Niemców czubku
 
zastanawiam się czy jest sens odpowiadać na tak kretyński wpis, ale skoro już coś napisałem wcześniej to jednak odpowiem.
Po pierwsze grałem na wielu światach i powiem, tak: NIGDZIE nie było takiego popytu na surkę jak na tym świecie, który opisywałem. W 3 dniu gry wielkość giełdy osiąga maksymalne 200 000, a jej zapełnienia to max. 20% i tak codziennie do końca drugiego tygodnia gry. Możesz sprzedać każdą ilość surki, gdyby handlował co trzeci gracz surka przelewałaby się na giełdzie !!!
Gdybyś nie wiedział to wyjaśnię:
popyt - to inaczej zapotrzebowanie na towary, którymi się handluje,
podaż - to ilość towarów oferowanych do sprzedaży

No i na koniec:
można pisać o faktach, a ktoś kto z tobą próbuje dyskutować może chlając sobie jabola walnąć tekst typu: "3/4 graczy to handlarze", czemu nie 2/3 czy np 5/8 ??? Taka jest już uroda dyskusji na FO .....
Jak juz wypominasz innym to jeszcze dodaj, ze w swoim wpisie ogromnie zmanipulowałeś.
Dodałeś liczbę graczy na niemieckich serwerach, które wyszły miesiac/dwa wcześniej i podałeś liczbę osób, ktora jest tam aktualnie, a nie ktora byla w momencie wyjścia serwera.
Aktualnie na najnowszym serwerze 300 osob+ ma od 2 do 7 dni nieaktywności.Czyli wcale serwer nie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Graczy wchodzi tyle co zwykle.Ile zostanie po czasie - nie wiadomo.
Mozna pisac o faktach.Mozna takze uzyć statystyk tak, by tobie odpowiadały i podstawic je pod tezę, a potem obrazac innych, ktorzy te bledy w logice wytkneli xd
 

DeletedUser35664

Guest
Zagram jeśli nie zostawisz mnie na placu boju samego.

Zamiast dzień dobry pisałem im wszystkim że bez Pogroma to już nie to samo.
Zdradziłeś mnie a ja za Tobą w pokrzywy bym skoczył.
 

DeletedUser35664

Guest
Słuszna uwaga. Gram z reguły deff, bo deff przy obecnej TRAGICZNEJ mecie na deffa bardziej się opłaca.

A po za tym ktoś musi bronić Dareczka bo tylko ja byłem na zawołanie o każdej porze dnia i nocy.
Legenda Burka to moja zasługa
 

DeletedUser35664

Guest
A chyba nawet kiedyś wstawiałem tutaj przebieg mojej kampanii zdobycia palika. Ze trzy dni o niego walczyłem. Za każdym razem kolon właśnie topił się na moich białych szmatach. Zapominało się po prostu, komu się to nie zdarza? Xd
 
Jak juz wypominasz innym to jeszcze dodaj, ze w swoim wpisie ogromnie zmanipulowałeś.
Dodałeś liczbę graczy na niemieckich serwerach, które wyszły miesiac/dwa wcześniej i podałeś liczbę osób, ktora jest tam aktualnie, a nie ktora byla w momencie wyjścia serwera.
Aktualnie na najnowszym serwerze 300 osob+ ma od 2 do 7 dni nieaktywności.Czyli wcale serwer nie cieszy się ogromnym zainteresowaniem.
Graczy wchodzi tyle co zwykle.Ile zostanie po czasie - nie wiadomo.
Mozna pisac o faktach.Mozna takze uzyć statystyk tak, by tobie odpowiadały i podstawic je pod tezę, a potem obrazac innych, ktorzy te bledy w logice wytkneli xd
Masz rację, że nie można porównywać liczby graczy na serwerach, które trwają odpowiednio 2, 4, 6 czy więcej tygodni !!
Chciałem przedstawić liczbę graczy na każdym z tych światów po 2 tygodniach od startu serwera, niestety takich danych na Grepostats nie ma (lub ja nie potrafię znaleźć) - nie zgodzę się jednak, że była to celowa manipulacja, lecz błąd polegający na tym, że nie miałem dostępu do danych, gdy gra na wcześniejszych serwerach trwała 2 tygodnie.

We wpisie podawałem fakty dotyczące gry na serwerze, oraz ich interpretację, z którą można dyskutować, jeśli ktoś się nie zgadza i na takie argumenty chętnie odpowiem - natomiast walenie z czapki tekstów, że 3/4 gracze to handlarze dyskwalifikuje dla mnie taką osobę jako kogoś z kim można merytorycznie podyskutować.

I na koniec, jak napisałeś wcześniej:
Aktualnie na najnowszym serwerze 300 osob+ ma od 2 do 7 dni nieaktywności

Nie znaczy zapewne nic ponadto, że na wielu serwerach - w tym np. ostatnim polskim dość szybkim serwerze (TEOS), który wystartował, w tym samym dniu co niemiecki wolny serwer, jest również 300+ nieaktywnych graczy w ciągu 2-7 dni (z tym, że na naszym serwerze jest to procentowo wyższy odsetek graczy)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser35664

Guest
Co nie powinno nam w niczym umniejszać.

Nie mniej fakt. Towarzyskich serwów mam więcej na koncie niż tych na których grałem.
Po prostu rzadko wychodzą jakieś ciekawe serwy. Nie ma dobrych ekip z którymi można byłoby równorzędnie rywalizować. Same bambiki w koło.
 
Nie znaczy zapewne nic ponadto, że na wielu serwerach - w tym np. ostatnim polskim dość szybkim serwerze (TEOS), który wystartował, w tym samym dniu co niemiecki wolny serwer, jest również 300+ nieaktywnych graczy w ciągu 2-7 dni (z tym, że na naszym serwerze jest to procentowo wyższy odsetek graczy)
Stawiasz tezę, ze serwer niemiecki cieszy sie ogromnym zainteresowaniem,bo jest wolny. Przy tym używasz statystyk, ktore o tym nie świadczą. Gdy ci to wytknąłem probujesz zmienic taktyke "ale na polskim". No to, "ale na słowackim" serwerze, który wyszedł 20 dni temu gra 330 osob i 80 jest nieaktywnych. O czym to świadczy?
Ze na niemieckim rynku graczy jest prawdopodobnie najwiecej, na polskim mniej, a na słowackim jeszcze mniej.
W zadnym razie argument o ilosci graczy na polskim serwerze nie pokazuje, ze masz racje. Zebys ja udowodnil musisz porownac serwer niemiecki X z serwerem niemieckim Y, a najlepiej jeszcze jednym.
 
Nie no jeśli chodzi o serwer 1/1/1 to boli strasznie prędkość wojsk i handlu dużo lepiej sprawdzi się prędkość wojsk na poziomie 3-4 i handlu 2-3, jednak też warta uwagi zmiana to 24h czas buntu nwm czy to się tyczy czasu do startu, czy trwania, czy obu tych rzeczy na zagranicznych serwerach jak się przyglądam to już norma, że na nowym systemie te czasy są różne u nas dalej tylko na starym wartość czasu oblężenia się zmienia. Na nowym to jest ciągle 12h, a zmiana tego mogła by sporo w mecie zmienić.
Porównywanie serwerów między sobą nie ma zbytnio sensu xd na pl spadła liczba graczy już poniżej 10k w niemczech drugiej najliczniejszej społeczności gra ponad 13k osób. Choć wiadomo, że to liczba aktywnych kont w praktyce pewnie trzeba wziąć 10% z tego jako graczy którzy faktycznie grają na serwerach.
 
I bunt i podbój raczej na pl ustawiają na 12 godzin, a szkoda bo powinny byc jakies kombinacje.
Co do okupacji imo jej czas powinien zalezec od prędkości wojsk na danym serwerze.
Np.
x1 - 16h
x2 - 12h
x3 - 10h
x4 - 8h
x5 - 7h
x6 - 6h

Dwunastogodzinne podboje na szybkich serwerach to jakies nieporozumienie spowalniające rozgrywke.
 
I bunt i podbój raczej na pl ustawiają na 12 godzin, a szkoda bo powinny byc jakies kombinacje.
Co do okupacji imo jej czas powinien zalezec od prędkości wojsk na danym serwerze.
Np.
x1 - 16h
x2 - 12h
x3 - 10h
x4 - 8h
x5 - 7h
x6 - 6h

Dwunastogodzinne podboje na szybkich serwerach to jakies nieporozumienie spowalniające rozgrywke.
Nie ni podbój się trafia krótszy tylko nie na tych serwerach co trzeba często XD
Nwm cuda też po zmianach mijają się z sensem na prędkościach 5+ przez to, że zapomnieli o zbalansowaniu sury, a nawet i na 4 szybkiej bywają problemy.
 
Co nie powinno nam w niczym umniejszać.

Nie mniej fakt. Towarzyskich serwów mam więcej na koncie niż tych na których grałem.
Po prostu rzadko wychodzą jakieś ciekawe serwy. Nie ma dobrych ekip z którymi można byłoby równorzędnie rywalizować. Same bambiki w koło.
Zawsze możesz założyć sojusz, przygarnąć paru "bambików" , podzielić się wiedza i doświadczeniem i stworzyć dobrą ekipę.
 
Do góry