Dyskusja na temat nowego boga Afrodyta.

DeletedUser29757

Guest
No, tak, ale jeśli by trzeba było do idealnego trafiania zrobić ich 30, zamiast 5, to przynajmniej za synchro płaciło by się siłą ataku ;p. 100 mieszkańców to nic za możliwość celowania ile się chce ;p

A czy koniecznie dobre synchro musi być drogie/trudne?
Może dzięki temu nawet my na nowych systemach zaczniemy się przykładać do tego :p

A jeśli nowa meta w Grepo to będzie (a na to się zanosi):
- 50% miast dla Afrodyty
- w każdym po min. 3-4 syrenki

To wojna w tej grze zmieni się całkowicie. Na nowych systemach to jeszcze luzik - ale starosystemowcy to będą mieli jazdę bez trzymanki. Idealne synchro będzie na porządku dziennym i nie będzie to sprawa botów. Bota do surki już dostaliśmy w postaci zbierania surki z wiosek jednym kliknięciem. Teraz dostajemy bota do synchro.
 
No moim zdaniem to będzie coś w stylu: cały front afrodyta, biremówki afrodyta+~5 syren, offówki afrodyta+~5syren, ogniówki afrodyta +~5syren. Miejsce dla innych bogów zostanie w defówkach(tych ciut dalej od frontu) i tam też pewnie syren nie będzie. Jeśli nie naprawia błędu z minus 225 populacji. Bo jak naprawią to przewiduję, że w defówkach i tak będzie afrodyta, poza 3-4 miastami(z posąg+światynia 30) na każdego z pozostałych bogów.
 

DeletedUser24557

Guest
albo w tabelce na wiki sa błędy, albo jednostki mityczne są inaczej liczone niż typowe morskie/lądowe, bo według rozpiski, hydry maja prędkość 32, a przecież są wolne, według tego syreny są wolniejsze od hydr... które są najszybsze ze wszystkich morskich... jednostki
nie popatrzyłam na ognie, tylko na hydry i na tej podstawie (być może błędnie) założyłam ze syreny są generalnie wolniejsze od ogni i przestaja być taką supermocą na każde miasto
 
Prawidłowo to będzie
Kolon - 3
Brander - 5
Wolny - 8
Hydra - 8
Ogień - 13
Szybki - 15
Triema - 15
Birema - 15
Syrena - 22

Dla lądowych nie chce mi się sprawdzać.
Dobra, sprawdziłem.
Katapka - 2
Cerber - 4
Hopek - 6
Meduza - 6
Szerek - 8
Cyklop - 8
Minotek - 10
Erynia - 10
Łuczek - 12
Procek - 14
Boski - 16
Dzik - 16
Rydek - 18
Centaur - 18
Gryf - 18
Konik - 22
Manta - 22
Karpia - 28
Pegaz - 35
Satyr - 136 xd
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser34448

Guest
Prawidłowo to będzie
Kolon - 3
Brander - 5
Wolny - 8
Hydra - 8
Ogień - 13
Szybki - 15
Triema - 15
Birema - 15
Syrena - 22

Dla lądowych nie chce mi się sprawdzać.
Dobra, sprawdziłem.
Katapka - 2
Cerber - 4
Hopek - 6
Meduza - 6
Szerek - 8
Cyklop - 8
Minotek - 10
Erynia - 10
Łuczek - 12
Procek - 14
Boski - 16
Dzik - 16
Rydek - 18
Centaur - 18
Gryf - 18
Konik - 22
Manta - 22
Karpia - 28
Pegaz - 35
Satyr - 136 xd
A co to za jednostka Karpia? Dobra jest?
 
Prawidłowo to będzie
[...]

Dla lądowych nie chce mi się sprawdzać.
[...]
Dobra, sprawdziłem.
Satyr - 136 xd

Na becie z prędkością 4/4/4 satyr ma prędkość 404, więc na jedynce powinien mieć 101, źle patrzę?

EDIT: już widzę, że źle spojrzałem na prędkość sandboxa bo jest 3/3/3 a nie 4/4/4 my bad
 
najlepszy opis
Afrodyta
Artemida to bogini piękna i miłości.
Znana w całej Grecji jako ucieleśnienie piękna, jej obecność w jej domenie wpływa na wzrost. Jej władza nad tym królestwem rośnie, gdy przyciąga uwagę śmiertelników uroczystościami odbywającymi się w jej imieniu. Jej urok i elegancja przyciągają wrogów na polu bitwy, oczarowując ich promiennym pięknem.
 

DeletedUser29757

Guest
Afrodyta ma jeszcze jeden, mniej oczywisty, buff.

Pamiętacie sytuację gdy potrzebowaliście na szybko kolona w mieście, ale nie było wolnych mieszkańców?
Teraz wystarczy zmienić boga. Nawet wystarczy ludności na kilka ogni i trochę offa do obstawy kolona.

Niby nic, ale jednocześnie... piękna sprawa.
 
Czy siłę czarów Hymn do Afrodyty i Festyn Charytatywny przelicza się w oparciu o te same bonusy? Dotychczas zakładałem, że wylicza się to w oparciu o każdy aktywny w mieście bonus (posiłki, modyfikatory obrony/ataku, zmysły, siły boskie itp), ale teraz widzę, że w tych czarach użyto dwóch różnych słów: "aktywny bonus w tym mieście" oraz "moc aktywną w tym mieście". Jaka jest różnica? Sprawdził to już ktoś?

Dla leniwych:
Festyn Charytatywny "Zmniejsz koszt następnego pochodu triumfalnego o 2% za każdą moc aktywną w tym mieście."
Hymn do Afrodyty "Zwiększa zbiór surowców z wiosek rolniczych o 20% + 1,5% za każdy aktywny bonus w tym mieście przez 6 godzin."
 
Do góry