Dyskusja na temat nowego interfejsu

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser77
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser5716

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Bardzo miła niespodzianka :)
Jednak trzeba jeszcze trochę poprawić to i owo ;p
m.in rzeczywiście chodzi wolno przy zmianie miast, po za tym nazwa miasta zasłania w połowie ikonke drewna (możliwe że to przez rozdzielczość 1024x768)

ogólnie wielki plus :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

w końcu pasek menu jest w odpowiednim miejscu ale co z tego gdy reszta całkowicie zepsuta.przełączając strzałką miasta nie wchodzą już kolejno według nazwy, prawy pasek zajmuje miejsce przeznaczone na raporty, czcionka i przyciski drobne i nieczytelne, co z tego że może ładniej?jakaś kobieta to projektowała? to gra strategiczna i nie ma być pięknie tylko praktycznie !! w końcu zrobiliście coś co pozwoli bez żalu pożegnać grepolis
 

DeletedUser8225

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Według mnie nędza - mało czytelne, powoli przewija pomiędzy miastami - utrudnia grę - przyzwyczajony jestem do starego i dłuuugo potrwa zanim nabiorę wprawy w ogarnięciu całości.
 
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

wygląd jak wygląd, do wszystkiego da się przyzwyczaić
ale to jakieś fatalne nieporozumienie żeby okno wyboru miast przesuwać na środek ekranu a ikonkę z podglądem miasta ładować gdzieś w najdalszy kąt
Poruszanie się między miastami jest teraz bardzo niewygodne, trochę się trzeba najeździć tym kursorem a przecież obok tego paska wyboru miast po lewej stronie jest tyle miejsca, spokojnie by ten podgląd miasta się zmieścił
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Prawy pasek w ogóle zasłania raporty. Trzeba pojedynczo klikać i patrzeć jaki to raport. Trochę to wnerwia. Czcionka za mała, trzeba dobrze się przyjrzeć.
 
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Trzeba mieć dobry wzrok żeby kliknąć w odpowiednią kategorię bardzo małe ikony podgląd miast jest straszny trzeba długo szukać danego miasta strasznie zamula co mi po pięknym interfejsie jak nie mogę ataków słać z kilkunastu lub kilkudziesięciu miast szybko ? chyba zakończę przygodę w grepo jak dla mnie nie wypał
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser18041

Guest
A co z bonusem dziennym dla zaczynających grać na nowym świecie? Chodzi mi o ten 7-dniowy bonus codzienny. Po prostu go teraz nie ma.
 
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

A co z bonusem dziennym dla zaczynających grać na nowym świecie? Chodzi mi o ten 7-dniowy bonus codzienny. Po prostu go teraz nie ma.
Bonus za pierwsze 7 dni logowania został wycofany przez twórców gry. Można o tym przeczytać w tym ogłoszeniu. Jego wycofanie nie ma bezpośredniego związku z nowym interfejsem.
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Więc czy jest jakiś Olimpiusz który potrafi odpowiedzieć na moje pytanie?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Więc czy jest jakiś Olimpiusz który potrafi odpowiedzieć na moje pytanie?

Jakiś pewnie jest :D Mógłbyś szerzej opisać co robisz krok po kroku? Na jakie miasto klikasz, otwierasz swoje własne? Który pasek ci zjeżdża w dół? Może mógłbyś podesłać screena?
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Tak jest jak klikam na miasto:

Tak powinno być:
 

DeletedUser20201

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Interfejs średni, ale idzie się przyzwyczaić. Wkurza mnie jedynie likwidacja premii za pierwsze 7 dni logowania, tuż przed 7 dniem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Zmienili coś, co było dobre. Teraz wygląda to nędznie, nie idzie się połapać. Grepolis straciło swój klimat.
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

@up
zgadzam się z tobą większości podobał się poprzedni interfejs ;(
 
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Nie no, nie przesadzajcie, że od razu klimat straciło. Przecież to nadal to samo Grepolis - zmienił się tylko interfejs, ale zasady działania gry są przecież takie same.
To, że nie idzie się połapać - być może na początku nieco jest trudniej, bo niektóre elementy są gdzie indziej. Ale to normalne - zwykle ludzie nie lubią zmian i każdą z nich traktują wrogo. Przecież już nauczyli się obsługi danego widoku, to dlaczego mają się przestawiać? Nawet jeśli nowe jest lepsze, to i tak większość ludzi narzeka na zmiany.

A co do "celowości zagrywki" z bonusem za 7 dni logowania, to przecież nikt chyba nie sądzi, że twórcom gry może zależeć na celowym zabraniu graczom paru bonusów (swoją drogą całkiem dobrych - sama trzymałam ostatni na czarną godzinę) - nic na tym nie zyskają przecież :)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

dość poważna zmiana INNO jeśli chodzi o sprawy graficzne i układ gry a tu tak cicho w tym temacie.

Mam zatem dwa pytania jedno do graczy a jedno do adminów.

Do graczy - czy coś wam się podoba nie licząc samej grafiki, chodzi mi głównie o rozkład ikonek, układ tych wszystkich przycisków.

Mi osobiście jedna rzecz utkwiła w pamięci negatywna a chciałbym poznać pozytywne - mianowicie jak przełączam się pomiędzy miastami na środku u góry ekranu to żeby wejść do miasta muszę przesuwać się na sam bok w lewą stronę co mnie trochę wkurza. Zero ergonomii w tym wypadku. Chciałbym bardzo by to zostało poprawione o ile jest to możliwe. Ale na pewno mam taką nadzieje coś zostało zrobione na plus i mam nadzieje że ktoś mi to wskaże.

Pytanie do adminów - czy zatem jak jest już tak poważna zmiana i są głowy na plus i na minus - czy jest zatem możliwość drobnych korekt o ile coś będzie bardzo przeszkadzało graczom na całym globie?

ps. oczywiście co niektóre komentarze które tu wyczytałem typu "zmiany do bani trzeba odejść od grepolis" są dla mnie śmieszne hehe
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat nowego interfejsu

Pytanie do adminów - czy zatem jak jest już tak poważna zmiana i są głowy na plus i na minus - czy jest zatem możliwość drobnych korekt o ile coś będzie bardzo przeszkadzało graczom na całym globie?
Ten interfejs jest pokłosiem protestów graczy na menu umieszczone u dołu środka ekranu, więc mogę mieć tylko nadzieję, że sygnalizowane mankamenty będzie można dopracować (nie chodzi tu o zacinanie, mulenie i zawiechy bo oczywistym jest co z nimi należy zrobić) i nie będzie to kolejna rewolucyjna zmiana.
 
Do góry