Dyskusja na temat Perskiego Podboju

yakamoz

Zespół Grepolis
Zapraszamy do dyskusji na temat nowego eventu - Perskiego Podboju.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22102

Guest
Dlaczego nie ma...

dyskusji na temat nowego eventu? W wiki coś skąpo z informacjami na ten temat jest, a kilka pytań mi się pojawia i de facto nie ma gdzie ich zdać...
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dlaczego nie ma...

To może tutaj zadam kilka pytań.
1. Rozumiem, że event wygrywa sojusz, który pierwszy podbije miasto, tak? Obojętnie które?
2. Punkty z ataków na miasto będą lecieć normalnie, czy będzie bez punktów?
3. Aby przeszkodzić innym w evencie będzie można wspierać miasta Persów? Jeśli tak, to będą z tego punkty?
4. Jeżeli wszystko się sprowadza do przejęcie jednego miasta, to dlaczego event trwa tak długo? Będzie można zdobywać z tego jakieś dodatkowe bonusy?
5. Aaa...i atakujemy własnym wojskiem, czy będzie podobnie jak podczas poprzedniego eventu wojsko trzeba sobie będzie zdobyć/opłacić? 6. Jak mają wyglądać raporty z walk? Tak jak to jest normalnie w grze, że po rozbiciu morskich jednostek będzie widać transy, itd. Bo zastanawia mnie ten punkt z wiki:
Gracze nie otrzymają raportów związanych z jednostkami wspierającymi miasta Artemizji.
Czy może wiąże się to z raportami z naszych wojsk stacjonujących w miastach Artemizji?
7.
Gdy w miastach znajdują się wojska Artemizji, niemożliwe będzie przesłanie wsparcia.
Jak mam to rozumieć? Miasta Artemizji miały być obstawione i miało to być rozbijane, tak? To kiedy będzie dochodzić do sytuacji, że wojsk Artemizji nie będzie w mieście? Jak rozbijemy obronę i wbijemy bunt (NSP)/wstawimy kolona(SSP), to dopiero wtedy przeciwnik może wspierać takie miasto, aby nam przeszkodzić? Takie zbuntowane miasta będą jakoś specjalnie oznaczone?


Pewnie niektórym pytania wydadzą się naiwne, ale tak zebrałem wszystkie wątpliwości które usłyszałem na temat tego eventu w całość i może ktoś z "Kolorowych" pokusi się o kilka słów komentarza:)
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Dlaczego nie ma...

8. Czy zestaw bonusów przyznawany jest każdemu graczowi z osobna, czy tylko całemu sojuszowi?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

jakąś odpowiedź dostaniemy, czy dopiero wtedy, kiedy sami znajdziemy sobie odpowiedzi na te pytania?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dlaczego nie ma...

Pomysł beznadziejny szczególnie w połączeniu z trwającą EC. Poza tym zbyt dużo pytań - opis na razie tak jałowy, że nie można nic ciekawego na ten temat powiedzieć.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dlaczego nie ma...

To może tutaj zadam kilka pytań.
1. Rozumiem, że event wygrywa sojusz, który pierwszy podbije miasto, tak? Obojętnie które?
2. Punkty z ataków na miasto będą lecieć normalnie, czy będzie bez punktów?
3. Aby przeszkodzić innym w evencie będzie można wspierać miasta Persów? Jeśli tak, to będą z tego punkty?
4. Jeżeli wszystko się sprowadza do przejęcie jednego miasta, to dlaczego event trwa tak długo? Będzie można zdobywać z tego jakieś dodatkowe bonusy?
5. Aaa...i atakujemy własnym wojskiem, czy będzie podobnie jak podczas poprzedniego eventu wojsko trzeba sobie będzie zdobyć/opłacić? 6. Jak mają wyglądać raporty z walk? Tak jak to jest normalnie w grze, że po rozbiciu morskich jednostek będzie widać transy, itd. Bo zastanawia mnie ten punkt z wiki:

Czy może wiąże się to z raportami z naszych wojsk stacjonujących w miastach Artemizji?
7.
Jak mam to rozumieć? Miasta Artemizji miały być obstawione i miało to być rozbijane, tak? To kiedy będzie dochodzić do sytuacji, że wojsk Artemizji nie będzie w mieście? Jak rozbijemy obronę i wbijemy bunt (NSP)/wstawimy kolona(SSP), to dopiero wtedy przeciwnik może wspierać takie miasto, aby nam przeszkodzić? Takie zbuntowane miasta będą jakoś specjalnie oznaczone?


Pewnie niektórym pytania wydadzą się naiwne, ale tak zebrałem wszystkie wątpliwości które usłyszałem na temat tego eventu w całość i może ktoś z "Kolorowych" pokusi się o kilka słów komentarza:)

1. Tak na prawdę wygrywają wszystkie sojusze, jednak pierwsze 4, które zrobią to najszybciej - otrzymują najlepsze nagrody.
2. Punkty nabijane są normalnie.
3. Miasto można będzie wesprzeć po zniszczeniu wszystkich jednostek Artemizji, czyli miasto jest czyste = można wspierać.
4. Jest tak ponieważ jest to ogromny bunkier do rozbicia i uwierzcie, że na prawde cieżko będzie go rozbić.
5. Atakujemy własnym wojskiem.
6. Raporty będą wyglądały normalnie, jak w przypadku ataku na normalne miasto.
7. Wojska w mieście są wprowadzone na start, waszym zdaniem jest rozbicie bunkru i przejęcie je.
Miasta te nie będą specjalnie oznaczone.
8. Czy zestaw bonusów przyznawany jest każdemu graczowi z osobna, czy tylko całemu sojuszowi?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

jakąś odpowiedź dostaniemy, czy dopiero wtedy, kiedy sami znajdziemy sobie odpowiedzi na te pytania?

Paczkę nagród otrzymują wszyscy członkowie sojuszu, a nie tylko jeden gracz.

edit. Tutaj macie temat do dyskusji :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22102

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

Mam jeszcze 2 pytanka :

1. Miasta bronią zarówno biremy, jak i deff ląd, czy tylko to drugie?
2. Czy będą transy do zgarnięcia, czy to miasto ma po prostu gospodarstwo na 200 lvl? :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

Mam jeszcze 2 pytanka :

1. Miasta bronią zarówno biremy, jak i deff ląd, czy tylko to drugie?
2. Czy będą transy do zgarnięcia, czy to miasto ma po prostu gospodarstwo na 200 lvl? :D

Tego nie wiedzą najstarsi Indianie ;) A tak na serio - nie dowiecie się co jest w mieście i ile tego jest :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

A czy pw będzie za te ataki ?
Czy jak zaatakuje np. harpiami to nadal nic nie będę widział ?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

nie wiem kto pisal opis tego eventu na wiki ale tutaj nic nie wiadomo
1000 pytan sie nasuwa a tam zero odpowiedzi

moze byc niezla kaszanka ten event i gra moze stracic na tym duzo
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dlaczego nie ma...

Bardzo dziękuje za wyjaśnienie. Jak możesz to przenieś to do odpowowiedniego tematu:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

zasady rozgrywania tego eventu wskazują, że nagrody są już przydzielone arbitralnie, chodzi tylko o udział jak największej ilości osób.

z wypowiedzi elastynki w innym miejscu forum wynika, że jakieś zasady jednak są:
1. Tak na prawdę wygrywają wszystkie sojusze, jednak pierwsze 4, które zrobią to najszybciej - otrzymują najlepsze nagrody.
2. Punkty nabijane są normalnie.
3. Miasto można będzie wesprzeć po zniszczeniu wszystkich jednostek Artemizji, czyli miasto jest czyste = można wspierać.
4. Jest tak ponieważ jest to ogromny bunkier do rozbicia i uwierzcie, że na prawde cieżko będzie go rozbić.
5. Atakujemy własnym wojskiem.
6. Raporty będą wyglądały normalnie, jak w przypadku ataku na normalne miasto.
7. Wojska w mieście są wprowadzone na start, waszym zdaniem jest rozbicie bunkru i przejęcie je.
Miasta te nie będą specjalnie oznaczone.

Brak opisu wywołuje takie wątpliwości, jak moje przed edycją tego postu
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22282

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

Super event polowa sojuszy poleci na nieistniejacego gracza artmizja a inni beda mogli skorzystac z okazji i poleciec na realnych graczy:)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

nie wiem kto pisal opis tego eventu na wiki ale tutaj nic nie wiadomo
1000 pytan sie nasuwa a tam zero odpowiedzi

moze byc niezla kaszanka ten event i gra moze stracic na tym duzo


właśnie o to chodzi żeby nie za wiele było wiadomo -- wtedy liczy się czas zeby wygrac
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

Ciekawe ilu chętnych będzie
Mi się to nie podoba
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

no na tą chwile mi się podoba bo jest dużo niewiadomych a to jest na plus

czym trudniej tym lepiej.
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

mi się nie podoba, bo za golda nie można nic kupić :(

a tak na serio, to bonusy dobre, do 9 miast ogniowych +300 mieszkańców, to nawet pozwala przeboleć brak zmysłów.
 
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

za bardzo ludzie kombinują z szefostwa grepolis

już perski podbój taki ala tracki byłby lepszy :p

z jednej strony marnowac wojsko na "bot'a" się nie opłąca bo można ładowac w wroga lepiej , ale z drugiej strony ta ekspansja się przyda .
 

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat Perskiego Podboju

Już widzę jak któryś z Helmutów napisał poprawny algorytm na ilość wojska w mieście na danym serwerze. Przecież każdy świat dysponuje inną "siłą rażenia" zależną od rozwinięcia gry i jakości graczy. Stawiam na 16 aktualizacji do tego eventu plus tyle samo poprawek do oprawy graficznej wspomnianego wydarzenia.
 
Do góry