Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser15508

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Po co Tobie złoto?:D Lepiej dać im na kolejne super zmiany:D
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Cała ta zmiana wygląda jaoby była specjalnie żeby odstraszyć graczy od Grepo, może to jednak jest ich celem?
Nie wiem po co tak kręcić, teraz te wioski jeszcze są ok ;)
 

DeletedUser10777

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

bzdura jakich mało,to ma być prosta gra wojenna a nie rozbudowana strategia ,gdzie więcej się buduje niż walczy(takich gier jest na pęczki) grepo jest jedną z nielicznych gier agresywnych gdzie gra nastawiona jest na wojnę ,a nie budowanie,ale coraz bardziej to psujecie...także po takich zmianach na pewno ludzie odejdą ,w końcu będą mieli dobry powód:) tak samo niewypałem jest grad kamieni i większa rozbudowa ,przynajmniej dla mnie /
 

DeletedUser24204

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

bzdura jakich mało,to ma być prosta gra wojenna a nie rozbudowana strategia ,gdzie więcej się buduje niż walczy(takich gier jest na pęczki) grepo jest jedną z nielicznych gier agresywnych gdzie gra nastawiona jest na wojnę ,a nie budowanie,ale coraz bardziej to psujecie...także po takich zmianach na pewno ludzie odejdą ,w końcu będą mieli dobry powód:) tak samo niewypałem jest grad kamieni i większa rozbudowa ,przynajmniej dla mnie /
Była prosta jak budowa cepa...
A teraz aż się nie chce w akademie i koszary zerkac..choć patrząc na przejęte miasteczka większość tak chyba tego nie robi :p
 

DeletedUser20114

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

tak szczerze powiedziawszy, to nie do końca rozumiem oburzenie większości z Was.
Ale wynikać to może albo z faktu, że jestem jeszcze zaspany po całonocnym maratonie w Wiedźmina
smiley_emoticons_biggrin.gif
, albo z braku zrozumienia tematu.

Najgoręcej komentowana jest propozycja zmniejszenia liczby wiosek z 8 do 6, jako argument podając, że zmniejszy to ilość surek, które będzie można pozyskać. A przecież zostało wyraźnie napisane, że
Dostosujemy również maksymalną ilość surowców, które możecie zebrać danego dnia
wynika więc z tego (w moim rozumieniu), że wioski będą produkować więcej surek. Więc w ogólnym rozrachunku wyszłoby na to samo - mniej wiosek, ale ze zwiększoną produkcją, więc 6 produkuje tyle co 8.

Kolejnym argumentem jest (vide Bezimienny metalowiec)
cios w aktywnych graczy
. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale aktywny gracz to taki, który czerpie masochistyczną frajdę z klikania surek co 5min?
Czyli, żeby wyfarmić wiochę do zera, trzeba "żądać" przez 9h lub "plądrować" przez 4,5h?
W takim razie aktywny gracz to taki, co loguje się rzadziej ale na dłużej, czy taki co loguje się bardzo często, ale na chwilkę?
Jeśli o mnie chodzi, to jedno i drugie to forma aktywności, chociaż premiowana (w grze) jest ta pierwsza. Sojusze za to potrzebują graczy reprezentujących drugi rodzaj aktywności.
Często jest więc tak, że gracze wchodzą do gry i są aktywni tak długo aż nie wyzbierają surek z wioch. Później zaglądają już tylko sporadycznie wiec jak trzeba pilnie pomocy, to jak grochem o ścianę...
Dlatego uważam, ze zaproponowana zmiana częstotliwości klikania surek w wioskach z jednoczesnym wzrostem ich ilości byłoby strzałem w dziesiątkę, a nie w kolano.
Nie będziecie musieli farmić wiosek co 5 minut przez długi czas - zamiast tego możecie zebrać wszystkie surowce z wioski logując się częściej, lecz na znacznie krótszy czas.
a jesli jeszcze dodatkowo dodać
Nowe badanie podwoi czas potrzebny do żądania surowców, a także zwiększy ilość surowców, które można zażądać, o 115%. Czasy żądania będą wynosić 10 minut, 40 minut, 3 godziny i 8 godzin, lecz w zamian otrzymacie ponad dwa razy więcej surowców. Dzięki tej zmianie zebranie maksymalnej ilości surowców będzie łatwiejsze i nie będziecie zmuszeni do klikania co 5 minut, by to osiągnąć.
to już będzie całkiem milo.

Nie wiem jak Wy, ale ja mam co robić z czasem (i ciągle mi go brakuje) a konieczność uwiązania się do komputera na kilka godzin w trybie ciągłym, aby pięciominutowymi żądaniami wydoić do zera farmy, jest dla mnie nie tyle uciążliwe, co po prostu NUDNE.
Monotonność klikania surek w wioskach jest tak samo porywająca jak pchanie surek w cudaki. Powiew świeżości jest w tym przypadku wysoce wskazany.
Nie oznacza to oczywiście że się bezkrytycznie z wszystkimi proponowanymi zmianami zgadzam....

Mocno nietrafionym i nieprzemyślanym pomysłem jest rozbudowa wioch w oparciu o PW oraz zindywidualizowanie jej (rozbudowy). Gdzie tu duch współpracy i angażowanie graczy we wspólne aktywności o których od czasu do czasu się słyszy ze strony IG?
Z jednej strony mówi się o wprowadzaniu takich zmian, żeby rola sojuszu była czymś więcej niż tylko zbieraniną ludzi grających pod wspólną banderą a mimo tego proponuje się zmiany, które skupiają się na rozgrywkach solo.
Tutaj lepiej by się sprawdził obecny model - tzn wspólny rozwój wiosek, ale na pewno nie kosztem PW (te są po prostu zbyt cenne. Zwłaszcza w początkowej fazie gry, gdzie trzeba jak najszybciej zdobyć przewagę nad innymi poprzez powiększenie strefy swoich "wpływów").
Może lepszym rozwiązaniem byłoby wysyłanie do takich wiosek jednostek (bez możliwości ich cofnięcia)? W końcu naszą rolą, jako "władców" jest zapewnienie spokoju swoim farmerom, aby mogli dzielić się z nami swoimi plonami.

Proponowana arena walk była by bardzo ciekawą innowacją, jednak bez jakichś konkretów ciężko się odnieść do tego pomysłu.
100 walk do stoczenia - ok, ale ile PW byłoby do wyciągnięcia na takiej arenie?
Możliwość wygrania na niej jednostek
Możecie myśleć, że nie będziecie posiadać wystarczającej liczby jednostek, by pokonać tych wszystkich wrogów - na polu ataku od czasu do czasu otrzymacie darmowe jednostki
tym bardziej pasowałaby do modelu rozbudowy wiosek wojskiem.

Do propozycji usunięcia możliwości plądrowania wiosek mam stosunek.... ambiwalentny. Z jednej strony podoba mi się, bo nie pasuje do konceptu dobrego władcy dbającego o swoich poddanych (farmerów). Z drugiej jednak, denerwuje mnie to, jak bardzo upraszcza się tę grę, żeby obniżyć próg wiekowy potrzebny do zrozumienia jej.
Bo w połączeniu z tą idylliczną grafiką wioski rolniczej, brakuje jeszcze tylko białych jednorożców i małych, puchatych, machających z uśmiechem króliczków. Klientela poniżej lat 8 gwarantowana.....
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

100% zgadzam się z Anpu, zmiany systemowe wiosek są dobre i do zaakceptowania, pewnie to właśnie wygląd wiosek odstraszył 'nas' i nie przyjrzeliśmy się systemowi, teraz tylko pytanie do moderatora czy Anpu dobrze sobie to wyobraził? Bo można inaczej to wszystko sobie tłumaczyć : )
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Ja mam jeszcze obawy, że coś co ma teoretycznie ułatwić grę nowicjuszom, odniesie odwrotny efekt. Większa ilość punktów walki przełoży się na większą ilość slotów u graczy doświadczonych, a tym samym eliminację początkujących ze świata.
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Anpu ale kto Ci każe klikać co 5 minut? Chcesz być dobry i miec przewagę nad innymi, to to, robisz.. Chcesz być średnim graczem, to klikasz co 1,5 h, masz to gdzieś to plądrujesz raz na 8 godzin. Tym się różnią gracze - są tacy co dużo poświęcają czasu na grę i przewijają się w topkach i tacy, którzy tego czasu poświęcają mniej i zajmują niskie lokaty. Nie wierzę w to, że gracz, który wyklika wszystkie surowce nagle wyłącza kompa i nie loguje się bardzo długo, a taki co nie klika co 5 minut zagląda na kompa co chwilę. Przez to równoważenie rozgrywki niedługo wystarczy wejść raz na 8 godzin, bo to chyba w tym kierunku zmierza.. jak najmniej siedzieć przy grze osiągając dobre wyniki..

Z prostej gry, która wymagała zaangażowania i myślenia zrobili grę dla forsiastych, zeby jak najwięcej wydoić, a teraz się zastanawiają jak zrównoważyć tę przepaść między "złotnikami", a nie złotnikami robiąc z niej grę dla dzieci z podstawówki.

Dostosujemy również maksymalną ilość surowców, które możecie zebrać danego dnia

wynika więc z tego (w moim rozumieniu), że wioski będą produkować więcej surek. Więc w ogólnym rozrachunku wyszłoby na to samo - mniej wiosek, ale ze zwiększoną produkcją, więc 6 produkuje tyle co 8.

Dostosowanie maksymalnej ilości surowców, które można zebrać w ciągu dnia równie dobrze może oznaczać, że będzie zmniejszona liczba surowców. Na dwoje babka wróżyła :)

Nie chce mi się dalej tego rozkminiać. Wiem jedno załatwili tę grę koncertowo.. do tego te eventy. Jeden się ledwo skończy i już kolejny.. ale cóż.. musza czymś zabawiać graczy, bo porządnej akcji zespołowej nie da rady zrobić, bo przy kilkunastu już atakach gra tak muli, że nie można nic zrobić..
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

co jest niejasnego w obu opcjach zbierania surowców? To ogarnie ktoś kto umie czytać.Po za tym odebrali mi 2 wiochy z wyspy i mam się tym cieszyć? Ma być mniej klikania co 5 minut? Ja i tak waliłem plądrowanie co 4 godziny więc dla mnie to będzie zniszczenie gry. Ledwo co wróciłem do gry to już się dowiaduje że robią kolejną durną aktualizacje. Nie będę sie rozpisywać bo to bez sensu.i jeszcze to że trzeba rozbudowywać wioski samemu. Bardziej przejrzyste jest to co mamy teraz niż to co chcą wprowadzić więc nie wiem co to ma być za ułatwienie dla nowych graczy. Piszecie jeszcze że zajmiecie się zmianą końca gry,ale nigdy nie zauważyłem żeby się coś zmieniło a gram już rok
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

mi tam jest ciężko wyrażać opinii póki nie zagram i nie zobaczę. Mam tylko tu jedną sugestie, fajnie, że chcecie zadbać o nowych graczy tak zwanych nowicjuszy ale może nie poprzez zmianę samej gry a jakiś system edukujący czy system szkolący w sojuszach. Więcej wyszkolisz nowych graczy to lepiej dla Ciebie. Może wtedy sojusze mocne zapraszały by też nowych graczy do siebie.

A sama gra musi byc trudna nawet na początku - i nie mówię tu o klikaniu co 5 minut bo to akurat mnie drażni bardzo. Dużo lepiej był to rozwiązane w starej wersji - pozyskujesz surowce jak masz wojsko a jak dasz sobie je rozwalić to nie masz surki.
Sam początek teraz jest nie jest taki zły (prócz klikania) każdy gracz musi decydować o tym czy ma pójść w wojsko by miec kiedyś więcej surki czy ma iść w kierunku rozwoju samej wioski. W pewien sposób decyzja strategiczna jak na grę tego typu przystało.

na sam koniec napiszę - nie pomyśleliście że problem jest zupełnie w czymś innym? nowicjuszy jest mało bo kto będzie chciał grac jak jest taka przewaga przez złoto. Zagrajcie bez złota, nawet super gracz z jakimś złotnikiem po różnych stronach mapy żeby ze sobą nie rywalizowali. Zobaczycie jaka jest różnica rozwoju. A co ma powiedzieć nowy gracz?

Gram ma byc trudna wymagająca myślenia i zaangażowania całego sojuszu. Powinna przyciągać i nowych i starych graczy. A co gorsza i tych co chcą grac za pieniądze i tych co nie chcą LUB NIE MAJĄ na to pieniędzy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Jest tak i niech już zostanie.
 

DeletedUser20823

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Niech wrócą stare czasy
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Odświeżę temat :) Wczoraj wystartował Helorus z nowymi wioskami oraz obozami bandytów, jakie są póki co wasze wrażenia? Które elementy wam się podobają, a które byście całkowicie zmienili? Będziemy bardzo wdzięczni za wszystkie opinie!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Bardzo fajny pomysł.
Tania pomoc w zdobywaniu pkt walki. Sam robisz sobie wioske i to jest też na plus bo przedtem także sam robiłeś ale owiele wiecej traciles jak miales nieogarniętą wyspę.
 

yakamoz

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Zbieramy opinie na temat wiosek z punktami walki, żeby wiedzieć które elementy wam się podobają, a nad którymi trzeba jeszcze popracować. Mamy do Was kilka pytań i będziemy wdzięczni za wszystkie odpowiedzi.

Jak podoba się Wam nowa funkcjonalność?
Które zmiany powinniśmy zachować?
Co się Wam nie podoba?
Które zmiany powinniśmy wycofać?
Które zmiany powinny zostać zmienione? (Zarówno w starym systemie wiosek, jak i w nowym .
Które zmiany powinny zostać zrównoważone?
Jakieś pomysły na poprawę?
 

DeletedUser22391

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

obóz bandytów jest fajny daje możliwości na szybki rozwój co jednocześnie hamuje pozyskiwanie wiosek za punkty
złote dzieci jak zawsze nie hamuje w rozwoju nic ale żeby wybierać pomiędzy kolejna wioską na wojo a wioska z surowcami, nie dla mnie
smiley_emoticons_thumbs-down_new.gif
 

DeletedUser10289

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Moim skromnym zdaniem te nowe wioski to porażka. Dla mnie beznadziejny system i jeśli stare wioski nie wrócą to po Helorusie całkowicie kończę przygodę z Grepo. Nowe wioski całkowicie mi nie odpowiadają i zupełnie nie rozumiem czemu, poza zepsuciem rozgrywki, takowa zmiana miała służyć.
 
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Wioski można by robić na 2 sposoby tj tradycyjny i tak jak na nowych światach.
Trzeba się zastanowić dlaczego tak dużo nowych graczy odpada? - może promować graczy szkolących młodych (patrz art. w/w)
Złotnicy to porażka w grze ale to pewnie zostanie = kasa
Wysłał bym ognie na atak morski który na mnie płynie
 

DeletedUser19194

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Moim zdaniem bez sensu. porazka.Psuje gre.
 

DeletedUser22795

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

nowe wioski są dobre ale tylko na początek (1 miasto) później to porażka...

w starych zmieniłbym liczbę otrzymywanych wojsk w wyniku plądrowania - jest za mała (i za dużo nastroju bierze)
przydały by się za to obóz bandytów na jednej wyspie, fajne bonusy i urozmaicenie gry :)
może 7 level wiosek na starym ? Więcej surowców by było, na nowym systemie za 6 wiosek na 6 levelu jest więcej surków niż na starym i 8 wioskach na 6 levelu - to niesprawiedliwe :D zamiast 7 levelu można po prostu zwiększyć trochę liczbę surków otrzymywanych
 
Do góry