Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Jak podoba się Wam nowa funkcjonalność?
// Wyglądem fajnie :)
Które zmiany powinniśmy zachować?
// Wygląd jest okej, Wioska bandytów na pierwszej wyspie jest super, To że trzeba rozwijać wioskę samemu, wcześniej rzadko kto tak naprawdę ładował surowce w wioski.
Co się Wam nie podoba?
// Rozbudowa i kupno wiosek za Punkty Walki... Ogólnie nikt teraz wiosek nie buduje, opłacalniej kupić 100.000 surowców za 50-100 złota (handlarze dają takie oferty w profilach lub na priv)
Które zmiany powinniśmy wycofać/zmienić?
//Kupno wiosek za PW, przywrócić kupno wiosek za surowce, ale zostawić to że każdy sam sobie rozbudowuje wioski, też zmniejszyć wtedy ilość surowców potrzebnych od tej która była przed zmianami.
Które zmiany powinny zostać zrównoważone?
//Raczej wszystko zawarłem w wyższych odpowiedziach.
Jakieś pomysły na poprawę?
//Także wyżej :)
 

DeletedUser9983

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Bez względu na system, prędkość,ustawienia graczy nie brakuje...Nie ma co cieszyć z przypadkowych graczy którzy kończą po miesiącu.. Należy słuchać weteranów.. Tak myślę..
 

DeletedUser24638

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Te nowe wioski są naprawdę do bani, moim zdaniem. Zamiast w pochody punkty walki trzeba ładować w wioski. Ogólnie słabe, było dobrze więc po co mieszać w czymś co nie potrzebuje zmiany. Mam nadzieje ze te nowe wioski wkrótce znikną.
 

DeletedUser26468

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

napisze tak ...
Zalogowałem sie na forum,
czytałem o zmianach, pisałem, myślałem, i pisałem swoją opinię.

Całkiem ciekawe spostrzeżenia napisałem.
Wysyłam list ale dostaję wiadomość jesteś niezalogowany.
I tekst który napisałem przepadł.
Więc sami sobie dyskutujcie dalej. Albo zmieńcie to nieporozumienie.
 

DeletedUser21231

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Porażka chyba zakończę już przygodę z grepolis bo takie pomysły mnie powalają
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Mnie się nowości bardzo podobają :) Choć są drobiazgi, które bym zmieniła.

Co mi się podoba:

- Zmniejszenie ilości wiosek, za to wyższy kurs wymiany surowców - wielki plus, klikanie podczas farmienia czy handlowania w pewnym momencie robi się okropnie nudne (a nie wchodzimy tu, żeby się nudzić!). Nawet posunęłabym się z tym dalej, pod pewnymi warunkami. Jak dla mnie mogłoby być 5 wiosek, czy nawet 4, oczywiście, o ile będą dawać odpowiednio więcej surowców/jednostek. Z tym, ze wtedy już nie powinny wymieniać surowców dobranych losowo, tylko 3 wioski "w kółeczko", żeby można było kupić każdy surowiec, a losowo tylko pozostała jedna czy dwie. Poza tym przy mniejszej ilości wiosek kurs wymiany powinien by nieco szybciej wracać do normy.
- Przełączanie między wioskami za pomocą strzałek - jeszcze większy plus, jest dużo wygodniej, a klikanie tylko to sensowne (tylko czemu przy tym przełączaniu codziennie wioski ustawiają mi się w innej kolejności??)
- Każdy sam rozbudowuje swoje wioski - i bardzo dobrze (chyba oczywiste: nie chcę pomagać wrogom, którzy mieszkają na tej samej wyspie, budując wioski, z których oni później mają korzyść).
- Budowa/rozbudowa za punkty walki - świetna opcja, ale tu dałabym wybór: surowce czy punkty, i możliwość mieszania PW i surowców (należałoby ustalić jakiś przelicznik). Wtedy mieliby równe możliwości rozbudowy i gracze, którzy trafili w wyjątkowo spokojne okolice (i nie mają nadmiaru PW), i ci, którzy mogą (lub muszą) walczyć na okrągło (więc PW im nie brak, ale surowce zużywają na bieżąco na zbrojenie). Ujmując temat od strony fabuły: albo wysyłamy wioskom surowce na opłacenie rozbudowy, albo żołnierzy, którzy sami wykonają potrzebne prace ;]
- Wioska bandytów - wielkie brawa! Ogromnie pożyteczna funkcja, sympatyczna realizacja, ciekawe, wartościowe urozmaicenie. Przydałaby się tylko informacja, ile jeszcze mamy walk do stoczenia, bo nie wiadomo, czy np. 10, 50, czy 1000 ;]
- Brak możliwości plądrowania wiosek, znikł "nastrój" wiosek - hm... Na razie brak plądrowania mi nie przeszkadza, ale Idalium to wyjątkowo szybki świat, w wolniejszych brak możliwości awaryjnego doładowania surowców może być uciążliwy. Jednak teraz najbardziej szkoda mi tej funkcjonalności, bo... interesująco symulowała rzeczywistość ;]

Co bym poprawiła:

- Okno informacji o wioskach jest za duże; jeśli np. odbieram surowce, to muszę nieustanne skakać kursorem w górę i w dół, bo przyciski "odbierz" są blisko dolnej krawędzi, a strzałki przełączające tuz pod górną. Poza tym - naprawdę, nie ma potrzeby wypełniania wszystkiego obrazkami, ilustracjami, i skomplikowanym teksturami. Może być prościej, i gra nie straci na atrakcyjności, a zyska na wygodzie. Wiem po sobie, jak działa nadmiar zbędnych bitów: mam rewelacyjne łącze, na prędkość komputera też nie narzekam, ale czasem gra mi się szybko i przyjemnie, a czasem coś strasznie "muli", bo, niestety, wystarczy jeden zapychający się ruter na drodze sygnału, żeby zwolniło wszystko. Podsumowując - uprościłabym i odchudziła grafikę, a samo okno pomniejszyła. Nie muszę oglądać wioski ze szczegółami i tysiącem ozdobników, bardziej symboliczne, spokojniejsze przedstawienie wszystkiego zupełnie wystarczy.
- Badanie "Lojalność chłopów" zmieniło sens, nie ma 8 opcji do wyboru, tylko 4 inne - tu wróciłabym do stanu poprzedniego, zamiana wydaje mi się niewygodna. Zresztą, na pewno da się sprawdzić, ilu graczy z niej korzysta. Niech zwycięży głos większości.
- Kurs wymiany surowców w wioskach obecnie czasem dziwacznie skacze: po wymianie najpierw spada (normalne), następnie powinien rosnąć - tymczasem bywa, że rośnie i spada na zmianę kilka razy, nim się ustabilizuje. To bug, czy jakiś czynnik losowy dla urozmaicenia? Co by nie było, lepiej, żeby się to nie pojawiało, bo nie jest ciekawiej, tylko denerwująco.
- Możliwość pobierania surowców, uzależniona od stopnia rozbudowy magazynu - przyznaję, po prostu nie rozumiem, jaki to ma cel. Niby na początku, po wejściu na nowy świat i tak zwykle siedzi się w grze, i z niej nie wychodzi, ale jeśli ktoś by bardzo chciał, czemu mu w tym przeszkadzać?? Chętniej wróci do gry, gdy będzie miał świadomość, że magazyn nie został pusty, i bez problemów można zlecić następne budowy. Dałabym sobie z tym spokój, albo, przynajmniej, jeśli jakiś powód dla takiego ograniczenia jednak jest - znacząco obniżyłabym progi, niech by to były kolejne poziomy magazynu (4h - lv.4). Utrudnienia dla tylko utrudnień nie uatrakcyjniają gry.

Jeśli jeszcze coś sobie przypomnę, zedytuję ten wpis.
:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser26872

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Ja osobiście NIE jestem zadowolona z tego rozwiązania i to bardzo:(
Nie dość, że na dalszych etapach gry jest mozolnie ciężko nazbierać na każdego kolejnego slota, pomimo, że niektórzy naprawdę dużo atakują. To teraz ktoś wpadł na genialny pomysł z tymi wioskami rolniczymi :( Za odblokowanie każdej wioski z osobna liczycie sobie punkty walki i żeby było mało, to jeszcze za każdy kolejny poziom i to jeszcze ile tych punktów trzeba poświęcić na jedną głupią wioskę rolniczą, to już gruba przesada jest.
Poza tym w takim razie kompletnie nie opłaca się ładować tam ani jednego punktu walki, bo jak stracę wiochę w wyniku podboju na rzecz wroga, to szlak trafi ciężko wywalczone i nazbierane punkty walki władowane w głupią wioskę rolniczą, która ma służyć do wspierania surką. Jak dla mnie to powinno zostać po staremu jak było.
Były wiochy odblokowywane na etapie walki i to było dobre, po co ruszać coś co pomagało graczom, lepiej podłożyć im więcej kłód, przeszkód i nieudogodnień pod nogi.
Nie wiem komu to rozwiązanie pasuje, ale w moim kręgu najbliższych graczy nie znam nikogo, komu by te zmiany pasowały i się podobały. Było dobrze, po co to ruszać i zmieniać? Lepsze jest wrogiem dobrego ....
Na początkowym etapie gry odblokowałam jedną całą wyspę i koniec, już więcej nie poświęcę ani jednego pkt na jakąś wiochę rolniczą ... Bzdura Totalna ta zmiana:((
 

DeletedUser18041

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Jak każda zmiana i ta ma '+' i '-' i jak każda jednym odpowiada, drugim nie.
Akurat dla mnie jest oczywiste, że obóz bandytów powstał ze względu na budowanie wiosek rolniczych za PW. Inaczej nie byłoby sensu, by istniał, bo wtedy każdy (i 'stary wyjadacz' i 'nowicjusz') zdobywałby PW i wojsko niemal za darmo, nie za walkę.
Zatem skoro istnieje obóz to 'zdobywanie' nowych wiosek za PW ma sens, lecz rozbudowa na wyższy lvl nie.
Pozostawiłbym obóz oraz zakładanie nowej wioski za PW, lecz zmieniłbym rozbudowę na wyższe lvl'e na 'surowcową'.
Poza tym dałbym możliwość odbierania surowców od początku wg starej zasady, czyli pełny dostęp od 5 min do 4h, a nie uzależniał ją od wysokości poszczególnych budynków w mieście. Powód prosty, gdy chcę zacząć zabawę na kolejnym świecie, a mam np mało czasu to startuję, po kilku minutach, gdy budowa poszczególnych budynków przekracza 5 min odpalam zarządcę, zbieram surki za 4h, ustawiam budowę w kolejce i znikam z serwera. Aktualna metoda 4h dopiero przy magazynie 10 lvl'a zmusza graczy do 'siedzenia' przy komputerze i klikania 'zbieranie surowców'. Dla osób mających ograniczony czas 'klikania zbiórek' jest dużo więcej, bądź są od razu 'skazani' na wolniejszy rozwój.
 

DeletedUser26872

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Jeśli nie chcecie, aby nowicjusze czuli się sfrustrowani grą, to przede wszystkim wprowadźcie swoje "dobre zmiany" na etapie wyjaśnienia pewnych rzeczy, typu: robienie uników, wbijanie klina, czy jak rozpoznać czy idzie na mnie kolon.
Poza tym to jest tragedia tłumaczyć każdemu z osobna jak mają wrzucać raporty po atakach, że już nie wspomnę jaką abstrakcją jest dla nich uzyskać wiedzę na temat raportu ruchomego.
Owszem oni tacą zapał i po kilku dniach - tygodniu kończą grę, ale tylko dlatego, że niewiedzą jak grać, używać bb codów itd. WikiGrepo ma duże luki, jak czarne dziury w kosmosie, tam powinniście skupić przede wszystkim swoją uwagę. Techniczne wytłumaczenie jak krok po kroku wrzucać raporty na forum itp.
Nie wieżę, żeby na ich decyzje porzucania gry miały wpływ wioski rolnicze?! Ja zawsze korzystałam tylko z plądrowania, a teraz chcecie mi tą opcję zabrać i na dodatek zabraliście dwie wioski, brak mi słów ...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27282

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Ja tam jestem za tym żeby zostało tak jak jest. Punkty walki zdobywamy aktywną grą podczas bitew
 

DeletedUser23667

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Osobiście uważam że to jest dobra zmiana.
Pkt walki zdobyte z obozu bandytów na wyspie spokojnie wystarczą na rozbudowę początkową wiosek i też wolę jak sam je rozwijam bo wiem że jakieś inne sępy nie będą korzystać z tego że ja inwestuję a inni tylko ciągną i doją surowce :)
Jetem za ;D
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Pomysł z Obozem Bandytów ciekawy. Można w łatwy sposób zdobyć punkty walki do rozbudowy wiosek podczas ochronki.
A co do samych wiosek, to na pewno na plus samodzielne ich rozbudowywanie. Przynajmniej nie rozbudowywuje się ich dla kogoś innego (choćby dla osób, które podbiją później miasto i mają już wioski na maks lv). Problemem jest tutaj jednak ich rozbudowa za pw, co jest dla mnie nietrafionym pomysłem tak do końca...tak jak na pierwszejcwyspie, korzystając z OB można sobie wioskie tak rozbudowywać, to przy podbijaniu miast na kolejnych wyspach robi się dość uciążliwe.
 

DeletedUser23915

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Zamiast cudaków. Wprowadzić inny finał ukończenia świata. Gdzie gra będzie dalej się toczyć, aż zostanie na świecie 1 sojusz. Bo zmiany na temat wiosek są bez sensu. Ci co grają na złocie dalej będą korzystać pod czas ochrony.
Zwiększyć nacisk na sojusze. Wprowadzić opcje pon.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Moim zdaniem zamiana jest świetna. Szkoda jednak, że usunięto plądrowanie. Mam też pomysł by pójść jeszcze dalej: Najpierw na wioski wpłacała cała wyspa, teraz każdy robi to indywidualnie,a może o wioski możnaby walczyć z innymi graczami?


Dodam jeszcze, że kiedyś jak miałem 3 poziom wioski było świetnie. Teraz 18 minut przed wyłączeniem ochrony początkującego gracza (więc w nie cały tydzień) zleciłem rozbudowanie ostatniej wioski na poziom 6.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser16362

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

słuszną linie ma nasza władza :) dobra zmiana :) sloty za igrzyska wioski za pw nie długo sami będziecie grali w grepo :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Bezsensowna zmiana ktora zniecheca do grania ... kiedys sie gralo z paroma znajomymi z reala taka ta gra byla wciagajaca ... teraz nikt nie gra przez zloto i bezsensowne zmiany ...
 

DeletedUser22560

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Jak dla mnie zmiana na plus, ponieważ koszt pw rekompensuje ilość surki jaka otrzymujemy bo jest jej naprawdę dużo :)
 

DeletedUser26320

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

Mi nowy system wiosek przypadł do gustu i raczej nic bym nie zmieniał.Według mnie są o wiele lepsze od starego systemu wiosek. Zwłaszcza podoba mi się ograniczenie do 4 jednostek czasu (na starym systemie badanie łup dawalo 8). Sprawia to, że zmniejsza się dysproporcja pomiędzy graczami mniej aktywnymi a ludźmi, którzy w życiu poza grepo nic nie robią i spędzają cały dzień (albo i noc) na klikanie wiosek co 5 min). Ma to znaczenie zwłaszcza na początkowym etapie gry gdy każdy ma jedno miasto i trzeba je jak najszybciej rozwinąć. Ode mnie olbrzymi plus dla grepo za te wioski
smiley_emoticons_thumbs-up_new.gif

Pozdrawiam
smiley_emoticons_winken4.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat planowanych zmian w wioskach rolniczych

No proszę jak się zmienia Wasze podejście do tych wiosek...jeszcze nie dawno wszyscy marudzili, a teraz coraz więcej głosów pochwały. Ciekawe...pewnie kwestia przyzwyczajenia. Choć wydawać na każdej wyspie te PW przy większej ilości miast nie jest zbyt przyjemne...pewnie sloty ludzie będą odbijać sobie w festynach.

PS: to z tym pługiem, to niezły żart:)

PS2: Jak stracę miasto na wyspie, ostatnie/jedyne, to te rozbudowane wioski przeze mnie pozostają? Jak odzyskam miasto/założę nowe/podbiję inne na tej wyspie, to będę miał znowu rozbudowane przeze mnie wioski? Obserwacyjne miasto mi podbili i jak sprawdzałem sobie mapkę, to tak mi się rzuciło w oczy...
 
Ostatnia edycja:
Do góry