Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

może wreszcie się zmieni drastyczna dysproporcja między młodymi graczami, którzy dopiero weszli na dany świat a weteranami tego świata. Proponuję ujemne punkty walki za atakowanie "maluchów" przez starszaków. Przyhamuje to wtedy ich zapędy na zdobywanie łatwych PW i niszczenie miast dopiero rozwijających się. To jest istna plaga, jak bezmyślni są niektórzy gracze i jak nauczyli się łapać PW na początkujących, bezbronnych graczach. Nie dają rady stanąć do walki równy z równym, to tak właśnie działają.
Ujemne PW za atakowanie początkującego gracza zdecydowanie ukróci ten proceder

lepiej idź pograć w simsy :)
 

DeletedUser26541

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

każdy może wyrazić swoje zdanie tutaj. A jeśli tak Cię ubodła moja wypowiedź, to chyba należysz do tych graczy o których właśnie pisałam. Simsy? Nie znam takiej gry, może mi opowiesz, jak sam ją znasz. Chcę grać tutaj i wypowiadać się, co myślę o zasadach gry, próbować je zmieniać, tak by by to nie była jatka początkujących graczy. Jestem zwolennikiem walki z równym sobie przeciwnikiem bądź lepszym. Punkty na początkujących, które się zdobywa, by nałapać jak najszybciej dużo miast są bez sensu. Powalcz o nowe miasta, zmierz się z przeciwnikiem,, który już może się obronić, bo jest podobnie mocny. Punkty ujemne to załatwią. Zamiast zyskać łatwe punkty PW, stracisz je, i wtedy zaczniesz grać bardziej honorowo. Sam pograj w simsy???
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

kwestia honoru nie jest związaną z gra przeglądarkową, i lepiej takich pojęć nie używać. Natomiast co do reszty nie zawsze jest tak jak myślisz. To znaczy, to, że ktoś zaczął grać później niz inny to nie znaczy, że ten późniejszy jest początkującycm graczem. Może byc bardzo dobry i doświadczony, tylko zaczął później. Poza tym sa światy z moralami i one właśnie utrudniaja graczom rozwiniętym podbijanie graczy mniej rozwiniętych. Tym niemniej światy z moralami też są krytykowane ze względu na to, że sa one róznie wykorzystywane, poza tym promują graczy leniwych - w dłuższej perspektywie, którzy nie rozwijają się.
Faktem jest, że gracz początkujący, który wystartuje na początku świata i dodatkowo nie zostanie przyjęty przez silny sojusz ma małe szanse. Na szczęście serwery wychodzą często, i mozna zdobywszy nowe doświadczenia wrócić do gry.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

Hehe...tylko jest tutaj jeden problem, jak rozpocząć początkującego gracza? Mieliby oni być specjalnie oznaczeni i nie mógłbym ich atakować, bo są nowi? A jak zaatakuje, to mi punkty walki uciekną (w jaki sposób miałyby one być w ogóle naliczane?!)...a jak takie osoby nie będą oznaczone, to skąd gracz ma wiedzieć, że ten drugi dopiero co rozpoczął grę? Atakujesz kogoś i nagle Ci pokazuje, że zdobyłeś ujemne punkty?! A jak trafisz akurat na okolice, gdzie takich graczy jest sporo, to kogo będziesz miał atakować?

Już nie wspomnę, że niektórzy gracze co świat zakładają sobie nowe konta...w jaki sposób chcesz w takich sprawach dochodzić kto jest nowym graczem, a kto starym? Zaloguję się na nowym koncie i będę mógł prać kogo będę chciał...a inni mnie nie, bo dostaną za to ujemne punkty walki.

Takich absurdów dawno nie czytałem:)
 

DeletedUser26541

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

to jest do ogarnięcia. zdaje mi się. Jeśli widzisz ochronki to wiadomo, że to nowy gracz, Jeśli atakujesz takiego gracza tuż po zdjęciu ochronki to jesteś graczem, który tylko z najmniejszymi umie walczyć i takich graczy sobie dobiera, którzy nie są w stanie się obronić jeszcze. Nie widzę problemu w rozpoznawaniu graczy, którzy dopiero zaczęli grę (i widać, że się rozwijają) a farmami (gracz założył konto, kilka razy poklikał i przestał grać)
Aktywni gracze zrzeszają się w sojuszach, szybko zdobywają punkty rozwoju i punkty walki. Takich powinny chronić ujemne punkty walki.
Absurdem jest jak starszak z kolesiami na Ciebie leci (mają po kilka dobrze rozwiniętych miast) a Ty grasz tydzień i nie możesz się obronić. To jest wielki absurd
 

DeletedUser26685

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

Dla mnie absurdem jest logowanie się, w samym centrum świata, graczy początkujących ... a później pretensje, że są atakowani przez starszaków ;) Nigdy nie mogłem pojąć tego odliczania do startu nowego serwera, i ciągłych pytań " o której godzinie wystartuje nowy świat" xD, taki ktoś nie pojmuje, że im szybciej się zaloguje, tym ciężej mu będzie grać od samego początku i po ochronce bach.. bach... wioska stracona.

Jeśli widzisz ochronki to wiadomo, że to nowy gracz
widzisz, że gracz się dopiero zalogował ... ale nie wiesz, czy potrafi grać, czy się dopiero uczy ;)
Jeśli atakujesz takiego gracza tuż po zdjęciu ochronki to jesteś graczem, który tylko z najmniejszymi umie walczyć i takich graczy sobie dobiera, którzy nie są w stanie się obronić jeszcze.
Nie wiem o który etap rozgrywki Ci chodzi, ale jeśli o sam początek to jest rzeczą normalną ... surowce są potrzebne, łaski pkt walki i przedewszytkim następne miasto ;) Natomiast jeśli chodzi Ci o późniejszy etap, gdzie większość ma już po kilka - kilkanaście miast, to jest już ochrona - morale. Zakładając Twój pomysł z ujemnymi pkt, to rozgrywka już kompletnie by padła ... wystarczy że taki starszak, lub ekipa starszaków zaloguje się w centrum świata i każdego może atakować zdobywając pkt, natomiast reszta im nic nie zrobi, bo po co tracić wojsko i nic nie zdobywać ;)
Aktywni gracze zrzeszają się w sojuszach, szybko zdobywają punkty rozwoju i punkty walki. Takich powinny chronić ujemne punkty walki.
Absurdem jest jak starszak z kolesiami na Ciebie leci (mają po kilka dobrze rozwiniętych miast) a Ty grasz tydzień i nie możesz się obronić. To jest wielki absurd
Po to w tej grze są tworzone sojusze i to nie tylko dla starszaków i kolesi ;) ... myślę, że po prostu trafiasz w złe rejony.

Poza tym ta gra posiada o wiele więcej absurdów ;)
 

DeletedUser14898

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

Bekera popieram, bo gracze mogą założyć nowe konta i już mieli te dodatkowe bonusy jako "nowicjusz" :)

Atakowanie po ochronce? Tak, może to być frustrujące, jeżeli ktoś Cię zaatakuje jak ma już większą przewagę.
Weźmy jednak przykład - grasz już trochę, masz parę miast, a tu nagle w okolicy pojawia się jakiś gracz lub grupka i w przyszłości mógłbyś mieć np. problem z nimi, bo powiedzmy, że np. szybko się rozbudowali i jeszcze jeżdżą na goldzie :) (przykład)

Poza tym ktoś nowy jeżeli chce grać i słucha się rad "starszaków" to szybko też się rozbuduje i szybko nabiera doświadczenia :) Kwestia tylko grania i chęci tej gry - oczywiście aktywnej i współpracującej ;) Bo jeżeli ktoś bawi się w budowanie domków, a później ma pretensje, że traci miasta lub nikt mu nie pomógł, to praktycznie sam jest sobie winny :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

Po zakończeniu prac nad Grepolis score, nasi projektanci gry rozpoczną działania nad końcową fazą gry.

Tyle czasu w Inno "pracowano" nad nowym zakończeniem gry...że dopiero co projektanci się za to wezmą jak skończą coś innego
smiley_emoticons_hust.gif
Dramat!
 

DeletedUser24623

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

zróbcie coś z zbieraniem surowców z wiosek wcześniej klikało siei można było od razu wybrać zbierz splądruj czy jednostki a teraz otwiera się okno wybiera się i zamyka okno i znów otworzyc duże okno wybrać zamknąć okno powinno wyskoczyć takie kulko i wybrać uprościło by to zbieranie surowców jak 2 miasta można się bawić ale przy 70 miast trochę problem... by otworzyc każda wioskę wybrać i zamknąć...
 

DeletedUser25484

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

zróbcie coś z zbieraniem surowców z wiosek wcześniej klikało siei można było od razu wybrać zbierz splądruj czy jednostki a teraz otwiera się okno wybiera się i zamyka okno i znów otworzyc duże okno wybrać zamknąć okno powinno wyskoczyć takie kulko i wybrać uprościło by to zbieranie surowców jak 2 miasta można się bawić ale przy 70 miast trochę problem... by otworzyc każda wioskę wybrać i zamknąć...

Jeśli piszesz o plądrowaniu wiosek bez kapitana,to przecież nie trzeba co każdą wioskę otwierać menu i zamykać.Lewa górna strona masz nazwę wioski oraz strzałki lewo/prawo dzięki którym od razu przenosi cie do kolejnej wioski.
 

DeletedUser24623

Guest
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

Jeśli piszesz o plądrowaniu wiosek bez kapitana,to przecież nie trzeba co każdą wioskę otwierać menu i zamykać.Lewa górna strona masz nazwę wioski oraz strzałki lewo/prawo dzięki którym od razu przenosi cie do kolejnej wioski.
Znowu ty :p witam dzięki za podpowiedz tego nie wyczaiłem a mobilne jest tez jakiś manewr czy nie ..?
 
Odp: Re: Odp: Dyskusja na temat planu rozwoju na 2016 rok

mobilnie puki co trzeba się mordować z zamykaniem okienek i wchodzeniem do kolejnej wioski.

co z tym rozwojem ? za moment 3 kwartał się zacznie a nie ma żadnych informacji na temat nad czym twórcy gry bedą pracować.
 
Do góry