Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

  • Rozpoczynający wątek fil19
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Wyłaczenie serwerów będzie naprawdę sprawiedliwe, ale...
gra wychodzi naprzeciw tym co chcą w święte pograć i tym co nie mają czasu grać w tym okresie. Kompromis - budujesz, farmisz wioski, ale nie możesz atakować
Jaki byłby płacz jakby wyłączyli serwery, oj chyba kilka razy większe niezadowolenie niż tak jak jest obecnie
 

DeletedUser11852

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

ale po co ta agresja ;) na tylu serverach na pewno komuś kończy się premium i kupuje następne więc i tak wyłączenie by nie wypaliło ;d
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

PS Czytałem dzisiaj o tym że coraz więcej Brytyjczyków surfuje w czasie świąt po necie.
Ta gra to cudowny przykład anty-trendu.
A dla mnie zerem jest ten co całe święta serfuje po necie, widać inne wartości mamy. Zerem dla mnie jest też ten który żyje tylko dla tej gry.
Gra wychodzi naprzeciw no-lifom bo jakby wyłączyli serwery to mogłaby się pojawić fala samobójstw. Jednak trochę dbają o takich jak Ty ;-)
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

URLOP -- kto chce grać w święta niech gra atakuje farmii festynuje a kto nie ma na to ochoty czy czasu to niech załączy urlop i tyle.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Ammon Jero napisał:
A dla mnie zerem jest ten co całe święta serfuje po necie, widać inne wartości mamy. Zerem dla mnie jest też ten który żyje tylko dla tej gry.
Nikogo to nie obchodzi.

Btw Maniek nie tłumacz mu tego, ammonik tego nie zrozumie, to za trudne :<
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

pojawił się szukacz dziury w całym ;-)
za trudne to jest zrozumienie przez niektórych że:
- wyłączenie serwerów będzie najbardziej sprawiedliwe, ale pojawi się fala sprzeciwu tych co chcą grać w święta
- pozwolenie na walki spowoduje niezadowolenie drugiej grupy (znacznie większej od pierwszej) która woli święta spędzić inaczej niż przed komputerem. Urlopy spowodują znaczną stratę do tych co ich nie wzieli czyli nierówną walkę. W dodatku no-lify będą tylko szukać "samotnych owieczek" z konkretnego sojuszu które nie wzięły urlopów. Z braku pomocy kolegów z sojuszu wiele osób padnie w śmiesznej walce "kilku na jednego"
INNO poszło na kompromis, pozwoliło na budowanie armii i farmienie wiosek. Wiadomo że ci co grali w święta zyskali przewagę, ale nie tak wielką aby wywołać ogólne niezadowolenie reszty.
Jezeli ktoś tutaj czegoś nie potrafi zrozumieć to na pewno nie ja
No ale szukanie dziury w całym to mocna strona mojego ulubionego manga-anime ;-)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

A dla mnie zerem jest ten co całe święta serfuje po necie, widać inne wartości mamy. Zerem dla mnie jest też ten który żyje tylko dla tej gry.
Gra wychodzi naprzeciw no-lifom bo jakby wyłączyli serwery to mogłaby się pojawić fala samobójstw. Jednak trochę dbają o takich jak Ty ;-)

Ammon, a co Ty niby robisz jak nie żyjesz tą grą? Siedziałeś człowieku w święta na forum i tylko patrzyłeś czym, by sprowokować jakąś kłótnię. Nie uwierzę, że nie siedziałeś też przy okazji w grze :D Sam człowieku chyba nie do końca wiesz co piszesz. Dzisiaj mnie wyzwałeś od starej panny. Co niektórzy pewnie jeszcze pamiętają jak nie dawno na forum sigmy kazałeś mi iść mężowi obiad gotować ( i to co najzabawniejsze pisałeś do mnie raz w rodzaju żeńskim, a raz w męskim, aż się moi ze śmiechu zwijali z Ciebie na czacie).
Mam dla Ciebie dobrą i to zapewniam, ze nie wynikającą ze złośliwości radę. Zużyj człowieku chociaż połowę tej energii, którą zużywasz na prowokowanie innych na znalezienie sobie baby, wtedy może będziesz trochę szczęśliwszy i spokojniejszy. A forum skorzysta na braku naszych sporów:D Idę się pobawić z synkiem i daję sobie dzisiaj spokój z Tobą. Pa pa.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Czekałem aż mi to ktoś zarzuci ;-) Uwierz że nikt z moich znajomych nie nazwie mnie dzieckiem neostrady. To że jestem dość aktywnym graczem to chyba każdy widzi, częsty dostęp do kompa, ale w święta miałem poważne luki w obecności. I to nie dlatego że musiałem, tylko tak chciałem. W rankingach nie góruję, pewnie z braku surki = słaby dochód. Farmienie co 4-8h, a moja aktywność na forum to raczej godziny wieczorne i nocne. Po odwiedzinach teściów i domu rodzinnego nie dziw się że prowokuje zwadę na forum, ciężki charakter + nadmiar alkoholu. Co do znalezienia sobie baby to jeszcze się jednej nie pozbyłem ;-)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

To co, teraz zaczynamy szpanować jacy to nie jesteśmy zajęci realem i gadać że "byłbym pro ale mi sie nie chce bo mam życie, a wy nie mwahaha!"?

Grubo... i gratuluję głupoty.

Za 10 miesięcy wyskakuję z propozycją wyłączenia serwów na święta, zwolennicy "sprawiedliwości", obrońcy uciśnionych pracowników i biednych wierzących bez czasu na grę w święta na pewno go poprą. Lepsza taka opcja niż obecna, kumaci zrozumieją.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Jest bardzo proste rozwiązanie kwestii świąt - wystarczy możliwość włączenia "świątecznego" urlopu, który nie zabierałby ani nie wymagał dostępnych dni urlopu zwykłego. Przykładowo chętni na taki urlop musieliby go włączyć 24h (a może 48 h tak jak przy zwykłym urlopie?) wcześniej czyli powiedzmy między 16.00 i 18.00 23.12 (przy umownym założeniu że Wigilia rozpoczyna się zwyczajowo ok 18 24.12) i kończyłby się 26.12 o godz. 00.00 bez możliwości wcześniejszego wyłączenia.

Dzięki temu:

- gracze nie obchodzący świąt i gracze obchodzący święta, ale lubiący pograć nie byliby ograniczani

- gracze, którzy faktycznie nie mogą/nie chcą w święta grać (bo wyjeżdżają, bo w sposób szczególny celebrują święta etc. ) włączą taki urlop bez obawy o rozbiórkę konta

- gracze-hipokryci piejący nad wartością przerwy świątecznej a jednocześnie młócący w grepo podczas świątecznej kolacji z lapkiem na kolanach, byle tylko odbudować jak najwięcej deffa przed końcem przerwy albo włączą taki urlop (czym zablokują sobie odbudowę armii i zbiórkę surowców - co szczególnie na światach z morale ma bardzo duże znaczenie dla agresora) albo pozostaną aktywni w grze i będą mogli być dalej atakowani

Lekko niesprawiedliwe jest to, że gracze z trzeciej grupy mają dwa dni na spokojną odbudowę armii, którą agresor wcześniej wyczyścił, szczególnie gdy akcja była robiona z zaskoczenia. Natomiast wyłączenie serwerów byłoby sprawiedliwe patrząc z poziomu warunków gry, ale nie z poziomu gracza na zasadzie "nie chcesz nie graj, ale inni może chcą". No i ktoś słusznie zauważył, że gracze innych wyznań nie muszą respektować moich świąt, tak jak ja nie muszę respektować ich. Ciekawi mnie ilu obrońców przerwy świątecznej miałoby taką opinię jak obecnie gdyby Inno było firmą nie niemiecką a przykładowo z dalekiego wschodu i przerwa wypadałaby nie teraz a w jakieś święta powiedzmy islamskie?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Widzę że "posiłki" ściągacie he he
Nie zamierzam się nikomu dalej tłumaczyć, grzecznie tylko odpisałem pewnej damie.
Piszcie jak chcecie i do Genewy i do Strasburga, ba! nawet do papieża!
Przerwa świąteczna jest jaka jest bo INNO wcale nie słucha takich ludzi jak wy
Może spróbuj się któryś podpalić czy przykuć do bramy? Albo pikietujcie z transparentami, jest szansa że się uda...
ps. jeżeli jestem no-lifem to takim który rozumie że nie wszyscy mogą grać w święta
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Widzę że "posiłki" ściągacie he he
Nie zamierzam się nikomu dalej tłumaczyć, grzecznie tylko odpisałem pewnej damie.
Piszcie jak chcecie i do Genewy i do Strasburga, ba! nawet do papieża!
Przerwa świąteczna jest jaka jest bo INNO wcale nie słucha takich ludzi jak wy
Może spróbuj się któryś podpalić czy przykuć do bramy? Albo pikietujcie z transparentami, jest szansa że się uda...
ps. jeżeli jestem no-lifem to takim który rozumie że nie wszyscy mogą grać w święta

Ammon mnie mamusia uczyła trochę innych zasad dobrego wychowania (ale niestety masz na mnie zły wpływ i zaczynam o nich zapominać). Od dłuższego czasu czepiasz się mojego życia prywatnego, przy czym sam nie wiesz co piszesz. Naucz się oddzielać grę od reala. Obrażasz graczy mówiąc, ze grając w święta są "zerami", a jednocześnie przyznajesz, ze sam grasz. W Twoich wypowiedziach nie ma cienia stanowczości. Twoje zdanie zmienia się jak chorągiewka na wietrze byle tylko Twoje było na wierzchu. Tłumaczysz to alkoholem, to żadna wymówka. Człowiek ma po to rozum, żeby wiedział ile może wypić bez.... Jak masz kobietę to przekaż jej wyrazy mojego współczucia. Pewnie ciężko jej żyć z takim cynicznym szowinistą. Nie wiem z czego takie zachowanie wynika ale chyba pozostały już tylko 2 opcję: pierwsza to 1.40m w kapeluszu :D, druga to poważniejsze problemy ale na to podobnież dobrze działają pewne tabletki.
Do Twojej wiadomości nie ściągałam żadnych posiłków, bo nie ma do czego.
I to już naprawdę koniec mojej rozmowy tu z Tobą, bo szkoda dostać warma z powodu Twoich prowokacji. Wyskocz lepiej na piwo ze znajomymi.



Pamatama wpadłeś na dobre rozwiązanie, podoba mi się taki pomysł. Pewnie ciężko byłoby coś takiego wprowadzić w życie znając realia IG. Ale pomysł jest naprawdę dobry i rozwiązał, by problemy świąteczne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Od problemów z alkoholem są lepsze instytucje niż FO, od problemów z głową, kobietami, kompleksem małego członka czy co tam jeszcze może doskwierać zapewne też znajdzie się pomoc. Zresztą nie karmy już trolla to padnie z głodu...

Pamatama wpadłeś na dobre rozwiązanie, podoba mi się taki pomysł. Pewnie ciężko byłoby coś takiego wprowadzić w życie znając realia IG. Ale pomysł jest naprawdę dobry i rozwiązał, by problemy świąteczne.

Myślę, że od strony technicznej nie byłoby to trudne, podobnie jak podarowanie wszystkim graczom 1dniowego zarządcy gratis, czy obecne w święta "promocje premium".

Problemem "nie do przeskoczenia" może być dla Inno zapewne aspekt ekonomiczny - urlop świąteczny, podobnie jak zamknięcie serwera uniemożliwi wydawanie złota - na szybkie budowanie, na szybkie szkolenie woja (to dla tych co są w kółko łojeni i maja okazję na odbudowę i wytchnienie). Podobnie by się miała kwestia superświątecznych promocji premium - oba rozwiązania uniemożliwią skorzystanie z nich (co prawda urlop dla chętnych tylko częściowo, ale zawsze to potencjalna strata dla Inno).
 

DeletedUser4387

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Dobrze że gra ze mną w sojuszu :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Behehehe "Czepiam się życia prywatnego" - zgadnij gdzie mam Twoje życie prywatne ;-) Mam nadzieję że z wzajemnością. Jaki jest poziom dyskusji każdy widzi, zjawiasz się, wtrącasz między ostrą wymianę zdań, rzucasz we mnie piłeczkę i myślisz że jej nie odbiję? Przykro mi, dżentelmeni wygineli zaraz po bohaterach. Jak bierzesz do siebie tekst o starej pannie to nie zaglądaj na forum bo tutaj na każdym kroku komuś się obrywa
Od problemów z alkoholem są lepsze instytucje niż FO, od problemów z głową, kobietami, kompleksem małego członka czy co tam jeszcze może doskwierać zapewne też znajdzie się pomoc. Zresztą nie karmy już trolla to padnie z głodu...
Ooo, choćby ten tekst, jakoś nie płaczę że ktoś mnie obraża ;-) Jak nie masz silnego charakteru to nie wtrącaj się miedzy wódkę, a zakąskę. Napisz co myślisz bez aluzji do kogokolwiek i nie będziesz narażona na docinki.
Aha, mam 191 cm wzrostu i 95kg wagi ;-)
pamatama jest to jakieś rozwiazanie, pikietujcie he he, ja się wstrzymuję od głosu ;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja pierniczę! Ammon!
Z jednej strony wysnułeś dobre wnioski w jednym z postów i to mi się spodobało, z drugiej jednak strony prowadzisz bezsensowną dyskusję o ... wie czym...

I jestem za pomysłem pamatamy, sam o czymś takim rozmyślałem (szczerze! ...ale sprawę olałem ciepłym moczem, gdy pojawiły się... TROLLE!), ja bym opcjonował za możliwością włączenia urlopu o dowolnej godzinie dnia 23.12 (niektórzy mają aktywny dzień od rana w Wigilię, ja sam pomagałem w kuchni, a gp olewałem...wiecie...) z czasem do aktywacji 24h ;)

niestety, niektórzy ludzie nadal nie rozumieją, iż pewne okoliczności losowe pozbawiają nas urlopu tak, że może go braknąć akurat na taki ważny dzień...
...a wyłączenie serwerów to średniej jakości wyjście z sytuacji...argumenty już były podane, nie chce mi się ich przytaczać :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Drogi donny4
Zacznijmy od początku...
Dla INNO najważniejsza jest kasa, później najważniejsze jest zrobić tak żeby wszyscy byli zadowoleni. W tym przypadku jest to niemożliwe i firma musiała znaleźć kompromis. Jak on wygląda, każdy wie.
Pewnej grupie osób to się nie podoba bo dla nich nie liczy się nic oprócz własnego dobra. Uważają że zostali skrzywdzeni...
Pani X ma pretensje i żale że podczas poprzednich przerw coś nie zadziałało tak jak miało zadziałać i ktoś tam stracił miasto. Najchętniej jeszcze żądałaby odszkodowania za poniesione straty moralne. A co tam inni? Najważniejsza jestem ja ;-)
Pan X żąda sprawiedliwości i wniesienia przerw w walkach także w dniu makaronu bo to jego święto, w przyszłości może też przerw w pierwszy dzień wiosny bo marzannę wtedy topi i nie może grać ;-)
Czytając od początku zauważysz że dość grzecznie próbowałem opisać dlaczego kompromis jest najlepszy. Niestety pretensje Pani X i Pana X są tak śmieszne i że będąc TROLEM musiałem skomentować to mocniej. Nie jestem tutaj bez winy, ale zostałem wciągnięty w głupie przepychanki słowne typu "płaczę że mam rodzinę i święta i zostaję w tyle" Oczywiście nie jestem osobą która w takiej sytuacji chowa się po kątach ;-)
Temat jest dla mnie zakończony, wyszło że jestem zerem, chorągiewką na wietrze, hipokrytą czy jeszcze coś tam, nawet nie pamiętam... Wszystko to szczera prawda, rozgryźli mnie :D Bawią mnie takie spory i docinki, może mam nierówno pod deklem, ale jak widać nie jestem sam ;-)
Jeżeli zasłużyłem na bana to trudno, niech i tak będzie. Niezależnie czy jestem no-lifem czy niedzielnym graczem, rozumiem pracę moderatora i to że takie fircyki jak ja, nie mogą robić samowoli. Rozumiem też dlaczego przerwa świąteczna jest jaka jest i dlaczego musi taka pozostać...
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

ojj Ammonku prawda jest taka że pisać to my sobie możemy a i tak mają nas gdzieś a tu tylko napinki będą.
Wiadomo że firmie zależy na kasie bo nie jest instytucją charytatywną ale też jest coś takiego jak CSR (Corporate Social Responsibility) i wiele firm patrzy na coś więcej a niżeli na zyski.

Co do tego co piszesz o Pani X - obrażasz ją co widać już od jakiegoś czasu a to że ona ma pretensje do tego że przerwy są z błędami to i ja się zgodzę bo jeśli jest podawany czas że od dnia tego i tego od 18:00 ma być przerwa to koniec kropka a nie od 17:00. Też bym był wkurzony na nich jak bym wysłał atak a on nie wchodzi o INNO się pomyliło.

ja osobiście nie jestem za tym by komukolwiek pomagać ani tym co obchodzą święta ani tym co nie obchodzą. Od tego jest urlop i tyle. Ale jak by mieli odłączyć serwer też nie będę się tu ciskał że mi to nie pasuje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

pamatama, dziękuję!
Myślałam o takim urlopie na żądanie. Dodałabym tylko do tego grafik świąt, z dokładnym zaznaczeniem kiedy, jak, gdzie i po co ;)
Proponowałabym jednak natychmiastową aktywację urlopu, czyli klikam i już jestem na urlopie, oczywiście pod warunkiem, że wszystkie akcje na koncie zostałyby zakończone (nikt mnie nie atakuje, ja nikogo, handel, budowle, rekrutacja itp. są zakończone).
Niektórzy jednak chcą odpoczywać dłużej niż przewiduje przerwa świąteczna - dodać możliwość uruchomienia zwykłego urlopu, zaraz po zakończeniu urlopu świątecznego. Może na zasadzie opcji "Uruchom 'zwykły' urlop po zakończeniu przerwy świątecznej"?


PS, forum daje możliwość blokowania wybranych użytkowników. W takim przypadku nie dostaniemy od takiego delikwenta wiadomości pw, ani też nie będziemy widzieć jego postów. Można też zwyczajnie ignorować, omijając twórczość takiej osoby zamaszystym ruchem rolki myszy. Oba sposoby są wysoce skuteczne w walce z trollami ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat Pokoju Świątecznego

Maniek, jak ktoś mówi że "wtedy Ammonik może nie będzie płakał że zostaje w tyle..." to jest dobrze. Ale jak Ammonik odpowiada że to zrzędzenie starej panny, to już jest chamem, co?

- gracze-hipokryci piejący nad wartością przerwy świątecznej a jednocześnie młócący w grepo podczas świątecznej kolacji z lapkiem na kolanach, byle tylko odbudować jak najwięcej deffa przed końcem przerwy albo włączą taki urlop (czym zablokują sobie odbudowę armii i zbiórkę surowców - co szczególnie na światach z morale ma bardzo duże znaczenie dla agresora) albo pozostaną aktywni w grze i będą mogli być dalej atakowani

Lekko niesprawiedliwe jest to, że gracze z trzeciej grupy mają dwa dni na spokojną odbudowę armii, którą agresor wcześniej wyczyścił, szczególnie gdy akcja była robiona z zaskoczenia. Natomiast wyłączenie serwerów byłoby sprawiedliwe patrząc z poziomu warunków gry, ale nie z poziomu gracza na zasadzie "nie chcesz nie graj, ale inni może chcą". No i ktoś słusznie zauważył, że gracze innych wyznań nie muszą respektować moich świąt, tak jak ja nie muszę respektować ich. Ciekawi mnie ilu obrońców przerwy świątecznej miałoby taką opinię jak obecnie gdyby Inno było firmą nie niemiecką a przykładowo z dalekiego wschodu i przerwa wypadałaby nie teraz a w jakieś święta powiedzmy islamskie
Z przerwy świątecznej w odbudowie armii skorzystali najwięcej agresorzy i nie wmawiaj komuś że ci źli deffensorzy (których od razu nazywasz hipokrytami piejącymi nad wartością przerwy swiatecznej) siedzą z lapkiem na kolanach w wigilię. Maniek reaguj, ktoś tu obraża I Ciebie i Kaliszaneczkę bo oboje gracie deffem ;-) Nie trzeba przypominać ile offa poszło w ruch przed samymi swietami bo kazdy wiedział że ma spokojny czas na odbudowę.

Lekko niesprawiedliwe jest to, że gracze z trzeciej grupy mają dwa dni na spokojną odbudowę armii, którą agresor wcześniej wyczyścił, szczególnie gdy akcja była robiona z zaskoczenia.
Patrz wyżej kto skorzystał najwiecej, a agresor to pewnie spał. Brawa za obracanie takimi faktami które Ci pasują.
Okres przedświąteczny ?? O ile uderzymy na słabych graczy to czemu nie, potem możemy skorzystać z maski ochrony świątecznej na odbudowę i przygotowanie powtórki z rozrywki :)
autentyczny cytat agresorów
Sam pomysł jest jakąś alternatywą, ale jego piękny opis pod siebie to stek bzdur
 
Do góry