Dyskusja na temat Puszki Pandory.

likwidując ranking dzienny - pokazaliście że nie jesteście tak zachłanni ;) w tej chwili praktycznie nie ma rywalizacji dziennej ... którą można było zaobserwować w poprzedniej edycji

puszki są otwierane na luzaka ... i złotnicy aby osiągnąć na koniec eventu 1st place mało muszą pozłocić aby to osiągnąć - wystarczy przewaga 2 puszek nad konkurencją ... aby mieć to zapewnione


niestety miałem poślizg 1-2 dni bez robienia puszek i na poprzedniej edycji udało mi się dojść do 38/39 puszki na (Oroposie i Apolonii) 40sta była w zasięgu
2-3 razy pozłociłem aby dobić do rankingu dziennego , a tak to tylko poświęcenie czasu na zamykanie 2-3 puszek dziennie ...
tutaj bez spiny czyli bez poświęcania czasu na dzień dzisiejszy 27 puszkę robię ... (gdyby był ranking dzienny i adekwatne nagrody) to zapewne wynik byłby większy ;) ...
 

DeletedUser24703

Guest
likwidując ranking dzienny - pokazaliście że nie jesteście tak zachłanni

puszki są otwierane na luzaka

tutaj bez spiny czyli bez poświęcania czasu na dzień dzisiejszy 27 puszkę robię ...


Gratuluję poczucia humoru!!!! Posiłki BIREMY i OGNIE po 8 szt. już osiągnięte? Istne szaleństwo się szykuje......, będzie zadyma. Zdradzisz tajemnicę jak można dojść do 27 puszki bez poświęcania czasu? Na luzaka
smiley_emoticons_irre4.gif
 
na luzaka tzn 1 - 2 puszki dziennie ( po 15 puszce - przed 15tą spokojnie 3 można zrobić) czyli bez spiny ... nie wyczekujesz czy też skracasz oczekiwanie na następną puszkę ... nie zarywasz nocki jak wypada otwarcie o np 2giej w nocy ;) ..


no właśnie biremy ;) 4 biremy przez 4h ;) chyba ktoś zapomniał mnożnika dla światów z większą prędkością niż 1 ;)
smiley_emoticons_eazy_cool01.gif
 

DeletedUser31443

Guest
Bardzo dobry pomysł " Puszka pandory" urozmaica czas w grze
 
Zdradzisz tajemnicę jak można dojść do 27 puszki bez poświęcania czasu? Na luzaka
smiley_emoticons_irre4.gif

rozumiem że to przytyk na zasadzie że jestem nolife i siedzę 24h przed kompem co umożliwia mi otwieranie puszek ...
wyobraź sobie że nie muszę być przy kompie aby z niego skorzystać ... od tego są pulpity zdalne ... tak więc poświęcenie 2-3min żeby się zalogować na kompa i wysłać wojo na puszkę co jakiś czas używając smartfona ... uważam grą na luzaka ...


oj ... :cool: właśnie wszystkim "apkowcom" zdradziłem jak korzystać z eventów nie musząc siedzieć przy kompie ;) wystarczy że komp jest online i zrobi się do niego dostęp zdalny :p
 

DeletedUser24524

Guest
przydałaby się na apce, bo nie zawsze każdy może być na kompie :(
 

DeletedUser31447

Guest
Ten event jest monotonny i nudny. Nagrody kiepskie. Na mobilu nie zagrasz, w sumie, niestety, troche to do bani.
 
event jest spoko, jeden z najlepszych od wielu lat, brak sklepu to jego największy plus, nagrody nie zakłócają rozgrywki
gram na nowym świecie x1 i nagroda 2 manty jest może nieco szokująca dla graczy przywykłych że za 200-300 złota z mikstur da się kupić całą pakę a jak demokryt podwoi to nie zmieszczą się, albo że nie wyda się nic złota, a gracz jednomiastowiec z miastem 3k walnie na okupkę 24 manty, a bez eventu nigdy przez 2-3 lata swojej gry nie dysponował taką ilością
 

DeletedUser24703

Guest
rozumiem że to przytyk na zasadzie że jestem nolife i siedzę 24h
Nie, ja nikomu w kalendarz nie zaglądam, nie odliczam czasu spędzonego na grepo. Masz możliwości siedzieć dłużej to ok., jest to wyłącznie Twoja sprawa. Napisałem tylko, że event jest bardzo czasochłonny. Naprawdę trzeba mieć mnóstwo czasu i golda, żeby dojść do jego finału. Postulowane zmiany zostały w tym evencie częściowo uwzględnione. Nie ma sklepu, kupowania mityków itp., co jest dobrą zmianą. Natomiast poziom trudności samego eventu jest dyskusyjny. Ludzie się poddają nie z powodu słabych nagród, bo niektóre są przecież atrakcyjne. Poddają się bo przegrywają z czasem, który nie jest z gumy. Można być wytrwałym i mocno się angażować, ale to nie wystarczy. Kto jest w stanie siedzieć 12-15 godz dziennie, zarywać nocki, klikać w pracy? Ludzie pracują, mają rodziny, a tu w tym evencie jak chcesz sięgnąć po ostatnie puszki i nagrody przewidziane dla top 3 musisz wydać "trochę" złotka i odsiedzieć swoje przy kompie patrząc jak duch spierdziela Tobie od 7.00 do 22.00. Po 22.00 złapiesz jednego i cieszysz się, że zostało jeszcze 6.
 
hmmm przecież to nie "gra akcji" że jak wyślesz drużynę na złapanie ducha musisz jeszcze nimi sterować ... 6min poświęcam na 4 swiaty aby wypuścić kolejne wojo raz na 20-30min
jak już wspomniałem wcześniej ... nawet nie siedzę przy kompie .. od tego mam smartfona aby co jakiś czas się wbić na kompa i to zrobić ... tak więc gdzie by to nie było jak mam 5min to wysyłam , a w nocy śpię olewam wysyłanie ...

a teraz kwestia złota (miejsca rankingowe na chwilę pisania posta)
Eubea 32puszka - 0 złota wydanego (miejsce 15)
Hermonassa 31puszka - 0 złota wydanego (miejsce 15)
Ialissos 31puszka - 0 złota wydanego (miejsce 10)
Apollonia - 34 puszka - 2 x100 złota na otwarcie puszek (miejsce 1)

a co do niezłapanych duchów ... to nawet się cieszę z tego powodu ... dodatkowe punkty wpadają ;) bo na zamykaniu puszek mi aż tak nie zależy ...

jak to się mówi systematyczność i opracowanie strategii ... i nie trzeba non stop siedzieć przy evencie
 

DeletedUser24703

Guest
hmmm przecież to nie "gra akcji"
no ten event z pewnością nie.
od tego mam smartfona
Jak sądzę większość graczy ma
smiley_emoticons_lol.gif
, ale nie każdy zagląda jak ma 5 min 20-30 razy dziennie. Ja tak rozumiem czasochłonny event. Nie musisz gapić się w ekran ale X misji musisz wykonać.
Piszesz strategia ....... to ja się poddaję
smiley_emoticons_idea2.gif
.
Jacy złotnicy taki świat, są takie serwery, że za pierwszą trójkę trzeba zapłacić więcej niż 200 golda. Nie każdy się przyznaje, ale to widać kto i kiedy skraca.
gdzie by to nie było jak mam 5min to wysyłam
No to super. Mimo wszystko tych 5 min trochę trzeba. Fajnie, że Tobie się podoba, niech to będzie inspiracją dla twórców.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
dyskusja na temat czy poświęciłem na event w grze 5min czy też 100min w ciągu całego dnia to zostawmy w spokoju ;)
bo zakładam że czy Ty czy też inne osoby które grają w miarę aktywnie w grepolis poświęcacie tego czasu o wiele więcej w trakcie dnia/nocy na farmienie , zbieranie surowców , ataki , obronę itp itd .. tak więc te kilka minut dodatkowo a nawet już wliczone w inne operacje nie robi różnicy ...

strategia .... taka sama jak przy planowaniu akcji ... to czy ustawisz przypomnienie że za 20-30min masz wysłać gdzieś wsparcie czy atak to tak samo możesz ustawić przypomnienie że za 30min kolejna wysyłka woja do eventu ... tylko że tu możesz to olać nic się nie stanie jak nie wyślesz na czas ... o ile nie ścigasz się z topką na danym serwerze o nagrody główne...
 
na dev już jest Hades&Sparta event .. więc pewnie za miesiąc można się go będzie spodziewać i u nas
 
interfejs puszki (misje/puszka) -
zakładka misje według mnie powinna być dostępna przez cały czas ,
albo chociaż pasek z ilością zwerbowanych oddziałów jak i stanu wojska zgromadzonego
w tej chwili w oczekiwaniu na kolejne otwarcie puszki nie wiadomo ile posiada się wojska jak i ile jeszcze oddziałów pozostało do zwerbowania
druga sprawa ilość wojska znika w momencie wysłania oddziału na misje schwytania ducha ...
że tak zapytam - po co te utrudnienia ???
smiley_emoticons_grepolove.gif
 
pogratulować ;)

jak już wspomniałem
smiley_emoticons_kaffee2.gif
ktoś zapomniał o mnożnikach przy nagrodach dla światów szybszych niż 1
smiley_emoticons_sleep.gif


no na Cyterze to ze 300 łask co najmniej powinno być ;)
 

DeletedUser29516

Guest
wkurza mnie to że na apce wyskakuje że zdobyłam nowe wojsko to ewentu i jest nie pokazuj tego ponownie ale nie ma przycisku ok więc za każdym razem zamykam krzyżykiem żeby wrócić do miejsca w którym byłam
 

DeletedUser29238

Guest
wkurza mnie to że na apce wyskakuje że zdobyłam nowe wojsko to ewentu i jest nie pokazuj tego ponownie ale nie ma przycisku ok więc za każdym razem zamykam krzyżykiem żeby wrócić do miejsca w którym byłam
Przekażemy prośbę do programistów.
 
Do góry