Dyskusja na temat systemu antyspamowego w atakach.

ale to idzie łatwo obejść wyślę się 12 ataków poczeka chwilę i kolejne 12 i tak w kółko więc gdzie tu sens? :p
No idzie obejść, przy fejkowaniu, przy poleceniach które mieszczą się w tej samej minucie do synchro już niekoniecznie. Pozatym tak jak Kacper pisał wyżej, nic to nie pomoże z fejkowaniem, jak typ będzie chciał cię orać 1 harpią przez całą noc to i tak będzie to robił. Jeszcze dali mu 60 sekund przerwy żebyś zdążył telefon w nocy odłożyć i oczy zamknąć :)

Jeśli ktoś jeszcze nie skumał, że to chodzi o synchro to macie czasówki do miasta obok na prędkości 2.
-Robimy pakę koni na froncie
-Przeciwnik leci z akcją na kolegę z miastem obok nas.
-Akcja jest dość dobrze dograna, więc ratuje nas tylko wstrzelenie się w czas kolona
-Rzucamy opiekunkę,by mieć spowalniacze do tych koni czyli hoplita/szermierz/łucznik/procarz
-Dwa nie wchodzą, więc celujemy z łucznikiem i procarzem
-Przekraczamy liczbę prób i mamy bloka na dwie godziny.
Nie dośc, że nie mozemy w tej sytuacji sklinować tego konkretnego kolona to jeszcze gdyby wbili gdzieś innego/gdyby poleciała druga akcja/gdybyśmy my chcieli lecieć z akcją - nie możemy wysłać żadnego ataku przez dwie godziny

To prędkośc 2 gdzie takie sytuacje to skrajne przypadki
Przy 3 będzie częściej
Przy 4 to uniemożliwia większość krótkich akcji
Przy 6 praktycznie wszystkie akcje na synchro tracą sens,bo mogą nam uniemożliwić późniejszą obronę.

Tu jeszcze starszy screen jak wyglądają czasówki przy miastach obok siebie, a to tylko czwórka:xdd czasowki.png

celowanie ataków odbywa się najczęściej na daną godzinę i teraz mamy coś takiego jak A/T +/- 10s co potrafi dać nam 20s na wcelowanie, ciężko jest takim czasie wysłać 12 ataków pełnych paczek (zwłaszcza lądu) sprawdzić czas, zawrócić, zaznaczyć jednostki na nowo i wysłać je ponownie. jak się leci by wyczyścić miasto/wbić klina to raczej śle się pełne paczki a nie rozdrabnia na drobne i nie wysyła się 12 ataków/wsparć z JEDNEGO miasta. nowy antyspam nalicza ataki w każdym mieście osobno, ataki nie są sumowane więc nadal każdy z graczy może wysyłać wiele ataków w ciągu 1 minuty

to jest dobre, czyli wysle 11 fejkow i mnie nie zablokuje ale proby tez sie licza to zeby ktos nie probowal za duzo przy wyslaniu kolonow z jednego miasta bo go zblokuje :D

Dobra przy "zwłaszcza lądu" przestałem czytać
Ląd i statki wysyła się tak samo przy użyciu planera.
Do jasnej anielki zatrzymaliście się w 2010 i będziecie pisać jak się odbywa celowanie z kartki.
Pięć lat temu nagrałem poradnik zamieszczony na tym forum z instrukcji obsługi najważniejszej rzeczy potrzebnej przy celowaniu, a potem ktoś zajmujący się grą pisze takie coś.

DeletedUser33065

Guest

Jaka jest różnica między wysyłaniem pełnej paczki "zwłaszcza lądu" a pełnej paczki birem?

I tu nie chodzi o to ze ciezko jest 12x zawrócić i wysłać atak tylko ze załóżmy ktos robi to 10-11x, nie trafi, a za pół minuty musi znowu celować z tego samego miasta z innym spowalniaczem/bez wysle 2x po czym można sobie odpuścić akcje na 2h

Jestem pewien że 90% graczy nie korzysta nadal z planera, który jest dodatkowa funkcją, w dodatku dostępną po wykupieniu premium. Całkiem logiczne, że administracja wychodzi z założenia że celuje się z kartki skoro większość graczy tak robi. Sam pomysł w kwestii fejków nic nie zmieni, zmarginalizuje jedynie wpływ synchro na grę.

Dla nas słabo, dla sezonów, valhalli i wszystkich innych pseudoekip bomba bo tracimy jedyną broń, którą mogliśmy skutecznie zwalczać massę :>

btw jak "fejkuje" to walę po 50 ogni, po 8 ataków z paczki. Nadal będę to robić bez przeszkód a moje ognie będą zwiedzać świat. Głupota.

DeletedUser24557

Guest
jestem graczem nowego systemu i gram jedynie na wolnych światach 1-2, ale zaraz po przeczytaniu zasad tego systemu antyspamowego ogarnęło mnie przerażenie na myśl, co zrobią starosystemowcy na wyższych prędkościach, gdy tam celowanie pod kolona odbywa się przy syrenach czy bliskich miastach co kilkanaście sekund... przecież to uposledza rozgrywkę i jakiekolwiek robienie synchro na szybszych światach! Wystarczy odrobina wyobraźni, by zrozumieć jaki to będzie mieć wpływ na grę... od strony fejkujących i zamulających serwery, łatwo go obejść, wystarczy spędzić ciut więcej czasu na wysyłce fejków, zmieniać miasto, bądź wysyłać wsparcia zamiast ataków, natomiast dla graczy "skillowych", to po prostu zlikwidowanie możliwości synchro, które tak przez lata dopracowywali (spowalniacze, ułożenie okienek i inne rzeczy, aby móc zrobić jak najwięcej prób Z JEDNEGO miasta PEŁNYMI paczkami).
Być może rozwiązaniem byłoby dostosowanie ram czasowych do danej predkości, bo o ile na jedynce faktycznie ciężko o więcej prób w ciągu minuty (spowalniacze czy syrenki to zawsze kilka minut przerwy), tak przy prędkości 3-4 dochodzi do parudziesięciu prób/minutę...

Ostatnia edycja:
Wystarczy dodać punkt w regulaminie, że nie wolno fejkować i sprecyzować co i jak.
Gracze sami sobie wtedy poradzą.Tylko jest jeden myk.
Zgłoszenia nie rozpatrzy komputer zero jedynkowo tylko musi realna osoba.
Komuś u góry się po prostu nie chce i wprowadzenie mechanicznego ogranicznika ma im ułatwić pracę w wyeliminowaniu naszych skarg.
Bo teraz nikt wam nie odpisze, że fejki to część gry.
Napiszą, że fejki są zakazane przez system, więc to co na was leci to zwyczajne ataki.