Dyskusja na temat systemu antyspamowego w atakach.

Tu jako gracz się z Tobą nie zgodzę, też używam "spowalniaczy" przy planowaniu ataku. Masz 11 prób na zrobienie synchro w KAŻDYM mieście (sam wspomniałeś że max robisz 6 prób z miasta). Wprowadzane ograniczenia działają do ataków z JEDNEGO miasta i nie przeszkadza to w robieniu synchro (nawet po 6 prób lub 8-9 z Syrenami) z kilkunastu bądź kilkudziesięciu miast


Oczywiście,że przeszkadza jeśli celujemy offa to pokazałem Wam screen z nakładającymi się w minutę poleceniami z jednego miasta.
Poza tym napisałem,że 6 to minimum, a nie max.
Wysłanie ataku,sprawdzenie czasu,cofnięcie i wysłanie ponownie to około dwie sekundy.
idzie spokojnie zrobić 9/10 prób w te 20 sekund,które mamy.
Przy przeskoczeniu na kolejny spowalniacz przy offie z konikami można zrobić już, więc tylko jeden i jest blokada na dwie godziny.




Tak sobie czytam i dochodzę do wniosku, że poza krytyką i pomysłami "zatrudnienia" adminów, którzy mieliby liczyć 20.000 ataków i 30.000 wsparć nie macie pomysłów na ograniczenie nieregulaminowych zachowań innych graczy/sojuszy. Zresztą w odwrotnej sytuacji robicie dokładnie to samo.
Wykażcie się inwencją twórczą i zaproponujcie sensowne zmiany biorąc pod uwagę, że na danym świecie jest tylko 2 adminów, a serwery są jakie są.
I chyba tylko podpowiedź louloudi jest warta przeanalizowania i wzięcia pod uwagę.

Panie louloudi, jesteśmy tylko ludźmi, a błędy/pomyłki składniowe czy logiczne zdarzają się nie tylko nam, Pan także nie jest od nich wolny.



Tak - czyta Pani konstruktywną krytykę.
Nie hejt tylko krytykę.Czego oczekujecie od graczy?
Czy jest w tym temacie chociażby jeden post gracza, który mówi,że ten pomysł jest dobry? - Nie ma.
Czy dostaliśmy szansę wymyślenia jakiegoś sposobu? - Nie
Gdy dajemy propozycje co robicie? - Torpedujecie je zazwyczaj mówiąc,że fejki to część gry.
Daliśmy tu propozycje zmian w regulaminie, które respektowaliby gracze i sami zgłaszali i po czasie fejki, by umarły naturalną śmiercią to nie.
Lepiej dać ogłoszenie,że za dwa dni mamy się pożegnać z grą jaką znamy, a potem pisać, że nasza krytyka jest nic nie warta.
yakamoz czy dostaniemy szansę wymyślenia jako społeczność innego sposobu czy postawiliście nas przed faktem dokonanym i mamy się zwijać z gry?
 
Gdy dajemy propozycje co robicie? - Torpedujecie je zazwyczaj mówiąc,że fejki to część gry.
Daliśmy tu propozycje zmian w regulaminie, które respektowaliby gracze i sami zgłaszali i po czasie fejki, by umarły naturalną śmiercią to nie.
yakamoz czy dostaniemy szansę wymyślenia jako społeczność innego sposobu czy postawiliście nas przed faktem dokonanym i mamy się zwijać z gry?

Ja na przyklad fejkuje sobie samczyka, i jakbym wiedzial ze jest to niedozwolne to bym tego nie robil!
pozdrawiam o_O
 
Mieliśmy skomentować zmianę jaką inno wprowadza więc to robimy. Gdzie Pan widzi wulgaryzmy ?
Piszemy o tym jak ta zmiana wpłynie na grę i że nie wnosi nic do tematu spamowych ataków. Szkoda że tego nie widzą admini, proponuje postrzelać z planer i wtedy wejśc ponownie w ten temat może Wasz pkt widzenia się zmieni.
Nadal czekamy na odpowiedź w jaki sposób ta zmiana zabezpieczy serwery przed fejk atakami.
Naszym zdaniem w żaden, jedyne na co wpływa to robienie synchro. Czyli zabieracie nam coś co w tej grze jest najfajniejsze no płatne jakby nie było. To opcja planera który dostępny jest jako płatna opcja premium.
Poza tym czy my mamy szansę wypowiedzi ? Proponowania zmian ? Jak to chyba do kosza idzie bo patrząc na ewentualny czas jak i ilość zmian jakie są wprowadzane za sugestią graczy.
Panie Misiek proponuję aktywnie pograć z użyciem planera, robieniem synchro wtedy może ktoś z Teamu zrozumie nasze żale.
Może Adzi się wypowie? Jedyny admin jakiego znam aktywnie grający a i synchro wie jak zrobić...
 

Robaldevil

Zespół Grepolis
Oczywiście,że przeszkadza jeśli celujemy offa to pokazałem Wam screen z nakładającymi się w minutę poleceniami z jednego miasta.
Poza tym napisałem,że 6 to minimum, a nie max.
Wysłanie ataku,sprawdzenie czasu,cofnięcie i wysłanie ponownie to około dwie sekundy.
idzie spokojnie zrobić 9/10 prób w te 20 sekund,które mamy.
Przy przeskoczeniu na kolejny spowalniacz przy offie z konikami można zrobić już, więc tylko jeden i jest blokada.

Z miasta robi się 9/10 prób z miasta i kolejny spowalniacz ale już chyba z innego miasta? Wtedy ograniczenie liczy od nowa 11 prób.
 
Z miasta robi się 9/10 prób z miasta i kolejny spowalniacz ale już chyba z innego miasta? Wtedy ograniczenie liczy od nowa 11 prób.

Nie.
Spowalniacz z tego samego miasta, gdy robimy synchro na miasto obok.
Jak w takiej sytuacji wysłać kawalerie z procarzem i łucznikiem?
Jednego musimy odpuścić.
Kilka prób mniej.
A przy wyższej prędkości dajmy na to 6 tak nakładać się będą wszystkie spowalniacze i nie wyślemy tego ataku na synchro wcale.
czasowki predkosc 2.png
 
Oszczep weź im wytłuść
Panie admin różnica niecała minuta miedzy jedną opcją a drugą.
Jak damy 6 razy z łukiem to już tylko 5 nam zostaje samymi prockami. Czy to nadal nie zrozumiałe ?
Napisałem z poście wyżej i powtórzę, macie w teamie Adziego on zna synchro dobrze. Może jak Wam admin potwierdzi to co ok kilkudziesięciu postów próbujemy wam przekazać to w końcu uwierzycie.
 
Z miasta robi się 9/10 prób z miasta i kolejny spowalniacz ale już chyba z innego miasta? Wtedy ograniczenie liczy od nowa 11 prób.
prędkość swiata 4,

czas biremy na wsparcie do miasta obok ~0:04:27, biremy z ogniem ~0:04:33, biremy z wolnym trasnem ~0:05:04, biremy z branderem ~0:05:52,
1625678042121.png


ognie z syrenami
czas bez syren ~0:05:11, z 50 syrenami ~0:04:28,

kolon+syreny z tego miasta
bez syreny ~0:07:17, z 1 syrena ~0:07:12, 10 syren ~0:06:41 etc ;)
1625678335148.png
 
Ostatnia edycja:
"zatrudnienia" adminów, którzy mieliby liczyć 20.000 ataków i 30.000 wsparć
pani dorociu ale tu wcale nie trzeba miec umiejetnosci liczenia do 30 tysiecy, a jedynie umiejetnosc otwarcia logow. ataki zamulajace serwer widoczne sa golym okiem i w zasadzie nie trzeba tu niczego liczyc. raczej oczywiste jest to, po co ktos wysyla kilkadziesiat/kilkaset polecen po jednej biremie na olimp. na pewno jesli odpowiednio byscie naglosnili te zmiane w regulaminie, to zdecydowana wiekszosc graczy zaprzestalaby takich dzialan (chyba nikt nie lubi miec bana), co oznacza, ze support mialby o wiele mniej pracy niz mogloby sie wydawac.
 
Co antyspamu w atakach, uwzględnia ktoś syreny które w zależności od ilości modyfikują czas? Dają nam one dodatkowe możliwości wysłania ataków. Czyli kolejna jednostka staje się bezużyteczna ?
 
Ja się nie dziwię, że Ty w sezonach grałeś jak jesteś ograniczony do takiego stopnia, rozpisaliśmy wam z Oszczepem i innymi graczami co i jak właściwie wypisując wam większą część problemów. Wy w zamian odpisujecie że nie mamy pomysłów jak temu zapobiec, gdzie mieliście podane przynajmniej trzy (z tego co wyczytałem) pomysły rozwiązania fejkowania. Najprostszym byłoby zainwestowanie pieniędzy które ładujemy w te gre w serwery, no ale o tym to chyba możemy sobie pomarzyć.
Najprostszym będzie usunięcie olimpu skoro przez niego mają być takie blokady, które i tak nie działają xD
prędkość swiata 4,

czas biremy na wsparcie do miasta obok ~0:04:27, biremy z ogniem ~0:04:33, biremy z wolnym trasnem ~0:05:04, biremy z branderem ~0:05:52,
View attachment 13071
nie mówiąc już o tym, że jak się pomylisz i puścisz przez przypadek 12 zamiast 11 prób to masz blokade ataków z tego miasta przez 2h :')
 

yakamoz

Zespół Grepolis
Dziękuję Wam wszystkim za opinie.

Mimo, iż wypowiedziało się w tym temacie relatywnie niewiele osób i przedstawionych zostało niewiele argumentów, dziękuję tym, którzy potrafili odnieść się do tematu konstruktywnie.
Zadaniem tego narzędzia jest blokada ataków fejkowych wysyłanych w ogromnej liczbie, a przede wszystkim uniemożliwienie stosowania botów do synchronizacji. Wspominałam, że narzędzie to nie jest idealne, nie rozwiązuje wszystkich problemów, lecz jest nową opcją, która będzie rozwijana i w moim zamyśle miała uniemożliwić nieuczciwą synchronizację oraz pomóc w utrzymaniu płynności serwera, zwłaszcza tego z prędkością 6.

Za wszelkie Wasze pomysły, doświadczonych Graczy będziemy bardzo wdzięczni, tylko bardzo proszę skupcie się na konkretach, a nie ubliżaniu i "śmieszkowaniu", naprawdę komentarze typu " Oszczep weź im wytłuść " nie są potrzebne, wprowadzają tylko niemiłą atmosferę. My jesteśmy tutaj aby pomagać naszej społeczności, a nie szkodzić. Zmiana ta nie zostanie wprowadzona na światach już istniejących. Nie chcę też psuć Wam zabawy na naszym wyjątkowym, setnym świecie, którego ustawienia zostały wybrane na podstawie Waszych opinii w dedykowanym dziale. Nie da się spełnić wszystkich życzeń, ale proszę nie mówcie, że Was nie słuchamy. Do tematu antyspamu wrócimy w przyszłości, może do tego czasu system zostanie ulepszony.

Czekam na Wasze pomysły.
 
Bardzo ciekawe posunięcie, biorąc pod uwagę, że do tej zmiany pewnie w znacznej części przyczyniło się ostatnie kilka tygodni na Rodos. Nie rozumiem tylko w jaki sposób to ma załatwić kwestie fejkowania. Gdyby którykolwiek z tych techników którym głowa paruje jak muszą naprawić błąd który pokazuje 551 łask zamiast 550 użył chociaż trochę mózgu i przeglądał to co naprawdę się dzieje to zdałby sobie sprawę, że w ten sposób utrudni grę praktycznie każdemu graczowi a nie dotknie fejkowania w żaden sposób. Po pierwsze fejkowanie samo w sobie nie jest zależne od ilości wysłanych ataków, bo dla zamulenia serwera bardziej efektowne jest wysłanie multum wsparć, w ten sposób wojska które dolecą pod odlagowaniu serwera nawet nie się nie marnują jak w przypadku wysyłania fejków jako ataku. Czy ktokolwiek tam wyżej pomyślał o tym żeby wprowadzić ograniczenie wysyłania jednostek na takiej zasadzie jak w ataku na normalne miasto drugiego gracza? Może warto zacząć od tego, żeby z miasta z pełną paczką birem dało się wysłać poleceń dajmy na to 40 albo 50, a nie 400-480 jestem pewien że to pomogłoby znacznie bardziej niż wprowadzanie jakiegoś ograniczenia wysyłania ataków z jednego miasta dla troglodytów którzy umieją postawić mur 25 i każdy rodzaj jednostki w jednym mieście. Mam nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego ilu graczy odpuści sobie normalną grę jeżeli nie będą w stanie grać w sposób jaki odczuwają z niej przyjemność.
Nie rodos nie ma z tym nic wspólnego. To stary pomysł, na becie testowany od jakiegoś czasu.
Czy chodziło o zablokowanie mulenia się serwerów czy też zwyczajnego męczania/denerwowania fejkami to nie wiem, nie czytałem dokładnie co tam na becie wypisywali. Yakamoz wyjaśniła.
 
Nie rodos nie ma z tym nic wspólnego. To stary pomysł, na becie testowany od jakiegoś czasu.
Czy chodziło o zablokowanie mulenia się serwerów czy też zwyczajnego męczania/denerwowania fejkami to nie wiem, nie czytałem dokładnie co tam na becie wypisywali. Yakamoz wyjaśniła.
Nawet jeśli nie ma wspólnego, to chyba jest światem który najbardziej obrazuje problem mulenia serwerów, ostatni serwer który tak mulił z tego co pamiętam to Olint jak karkówki odbijały cuda
 

DeletedUser23982

Guest
Dziękuję Wam wszystkim za opinie.

Mimo, iż wypowiedziało się w tym temacie relatywnie niewiele osób i przedstawionych zostało niewiele argumentów, dziękuję tym, którzy potrafili odnieść się do tematu konstruktywnie.
Zadaniem tego narzędzia jest blokada ataków fejkowych wysyłanych w ogromnej liczbie, a przede wszystkim uniemożliwienie stosowania botów do synchronizacji. Wspominałam, że narzędzie to nie jest idealne, nie rozwiązuje wszystkich problemów, lecz jest nową opcją, która będzie rozwijana i w moim zamyśle miała uniemożliwić nieuczciwą synchronizację oraz pomóc w utrzymaniu płynności serwera, zwłaszcza tego z prędkością 6.

Za wszelkie Wasze pomysły, doświadczonych Graczy będziemy bardzo wdzięczni, tylko bardzo proszę skupcie się na konkretach, a nie ubliżaniu i "śmieszkowaniu", naprawdę komentarze typu " Oszczep weź im wytłuść " nie są potrzebne, wprowadzają tylko niemiłą atmosferę. My jesteśmy tutaj aby pomagać naszej społeczności, a nie szkodzić. Zmiana ta nie zostanie wprowadzona na światach już istniejących. Nie chcę też psuć Wam zabawy na naszym wyjątkowym, setnym świecie, którego ustawienia zostały wybrane na podstawie Waszych opinii w dedykowanym dziale. Nie da się spełnić wszystkich życzeń, ale proszę nie mówcie, że Was nie słuchamy. Do tematu antyspamu wrócimy w przyszłości, może do tego czasu system zostanie ulepszony.

Czekam na Wasze pomysły.
Po części jest to fajna zmiana o ile by blokowało takie sytuacje jak są na Olimpie i zamulanie jednej stronie gry, ale z drugiej strony słabo to wygląda, bo powinniście popracować nad silnikiem gry, bo on sam się krztusi przy 100 atakach(takich poważnych). Bardziej by się przydało coś zrobić z tym że gracze przez zacięcie serwera nie mają dostępu do takich rzeczy jak podgląd
 
Jeśli o pomysły chodzi to z tego co było wcześniej:
-Zmiany w regulaminie określające wysyłanie dużej ilości ataków na jakiś cel i cofanie ich jako zamulanie serwera i w konsekwencji bany (wyłączając akcje - chociaż jeśli ktoś robi akcje i przy okazji zamula, by uniemożliwić obronę to też to karać,gracze na pewno będą to zgłąszać wraz z dowodami)
-Podobnie zrobić z atakami wysyłanymi w nocy, które nie dochodzą celu, a są cofane.
Budzenie tylko by budzić to nie taktyka, ale teraz jest dozwolone.
-Wprowadzenie ograniczenia minimalnych ataków i wsparć na światach z Olimpem takie jak jest przy wysyłaniu polecenia na gracza czyli % populacji miasta ewentualnie zwiększyć to odpowiednio po testach,by minimalny atak przy pełnej paczce wynosił nie 10, a np 50 ogni
W ten sposób jeśli ktoś spróbuje zamulić sam Olimp będzie musiał poświecić wojsko z kilkudziesięciu miast i na pewno to mocno zniechęci wiele osób.Wiadomo,że najlepszym pomysłem byłyby lepsze serwery,ale raczej nie od was zależy zmiana infratruktury, więc skupiam się na realnych pomysłach
-Nie wprowadzać ograniczenia samych wsparć w przypadku zwykłych miast, by umożliwić w dalszym ciągu system czujek tak jak było do tej pory, ale screeny z idącymi na miasto 50+/100+ poleceniami z jednego miasta rozpatrywać jako zamulanie serwera i wlepiać upomnienia i w konsekwencji banować - wiem, że w supporcie jest mało osób, ale po czasie takich sytuacji na pewno nie będzie jeśli będą za to kary
 
yakamoz Kluczem jest jakieś odgórne(tylko obowiązkowo w konsultacji z graczami) ustalenie co uznajemy "spamowanie poleceń", a następnie stopniowe karanie osób, który te spamowanie nadużywają. Tu naprawdę nie trzeba, żeby suport codziennie przeglądał 200 ticketów i każdy dokładnie analizował, wyłapie się kilka taki osób, co dzień w dzień "dla zabawy" wysyłają po kilkaset fejków, wlepi kilka kar, da ogłoszenie na forum i spamowanie umrze śmiercią naturalną, bo mało kto będzie ryzykował. Rozwiązanie proste, ale skuteczne w tym wypadku i wielu problemów nie spowoduje.
Kluczem jednak w tym jest jakieś jasne sprecyzowanie co jest zakazane, a co nie jest.
Bo jak się wyeliminuje takie techniki jak sprawdzanie portów na "czerwonej wyspie" 1 szerkiem, dzielenie offów z katapultami na 3-4 ataki, żeby zmniejszyć szanse na wyłapie 5 gniewów czy mieszanie w synchro pełnych pak offów z fejkami (takie coś sie stosuje na graczy, którzy sprawnie farmią łaski i w godzinę potrafią rzucić kilkadziesiąt gniewów/sztormów), to gracza znów się oburzą i będzie to jak najbardziej uzasadnione.
 
W sumie jeśli będą zbyt duże problemy z rozróżnianiem co jest dopuszczalne, a co nie, to można jakoś osłabić farmienie łask od sojuszników i wtedy też bardziej rygorystycznie podejść do fejków.

Blodimir Miasta na cudach to w ogóle powinny mieć jakiś nerf do wartości obronnych, z 30% chociaż.(Ewentualnie same bunty na cudach, ale to zapewne zbyt trudne do wprowadzenia).
 
Ostatnia edycja:
Do góry