Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Przekazaliśmy do techników prośbę o sprawdzenie czy na pewno progi na Helorusie są poprawne. Damy znać, gdy dowiemy się szczegółów na ten temat.
 

DeletedUser26342

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

no tu na helorus jest bardzo dużo graczy nieaktywnych
ponad 70 stron graczy co mają 0 pkt
co daje około 12 tysięcy graczy co mają wiecej niż 0 jakby każdy codzienie z eventu brał 100 odłamków to by wyszło w 16 dni ponad 20 milionów ;/
no ale niestety około 200 stron graczy ma wiecej niż 0 ale mniej niż 1000 ;/
co daje około 5,5k z wiecej niż 1000
co daje 8 milionów i 800 tysięcy w 16 dni ;/ czyli jak na ustawienia to niestety co najwyżej 2 cele osiągnięte
a i tak z tych 5,5k tysiecy co ma wiecej niż 1000 tylko z 50 % gra

graczy co mają wiecej niż 5000 pkt ( zapewne wiekszość jest aktywna )
jest tylko 2,5k około
a to daje jedynie 4 miliony odłamków jakby każdy w ciągu 16 dni brał codziennie po 100 odłamków ;/

- - - Automatycznie połączono posty - - -
graczy co mają powyżej
10000 pkt - jest około 1800
20000 pkt - 1300
50000 pkt - 600
100000 pkt - 200
200000 pkt - 50
300000 pkt - 10
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser23323

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

no tu na helorus jest bardzo dużo graczy nieaktywnych
ponad 70 stron graczy co mają 0 pkt
co daje około 12 tysięcy graczy co mają wiecej niż 0 jakby każdy codzienie z eventu brał 100 odłamków to by wyszło w 16 dni ponad 20 milionów ;/
no ale niestety około 200 stron graczy ma wiecej niż 0 ale mniej niż 1000 ;/
co daje około 5,5k z wiecej niż 1000
co daje 8 milionów i 800 tysięcy w 16 dni ;/ czyli jak na ustawienia to niestety co najwyżej 2 cele osiągnięte
a i tak z tych 5,5k tysiecy co ma wiecej niż 1000 tylko z 50 % gra

graczy co mają wiecej niż 5000 pkt ( zapewne wiekszość jest aktywna )
jest tylko 2,5k około
a to daje jedynie 4 miliony odłamków jakby każdy w ciągu 16 dni brał codziennie po 100 odłamków ;/

- - - Automatycznie połączono posty - - -

( a tak jakby coś to graczy co mają powyżej
10000 pkt - jest około 1800
20000 pkt - 1300
50000 pkt - 600
100000 pkt - 200
200000 pkt - 50
300000 pkt - 10

jakby babcia miała wąsy to by była dziadkiem
smiley_emoticons_lol.gif

chyba mają dostęp do danych i widać na ile świat jest aktywny a ile ma słupów
a event powinien mieć dla wszystkich graczy realne do zdobycia nagrody
 

DeletedUser24372

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

A przecież jeszcze pewnie co niektórzy z aktywnych są na urlopach i tez nie robią eventu w tym czasie
 

DeletedUser23323

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Doczekamy sie jakiś informacji?
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Doczekamy sie jakiś informacji?

Póki co dowiedziałam się, że na progi w celach społecznościowych ma wpływ miesięczna aktywność graczy - czyli ilu graczy logowało się na danym świecie w ciągu miesiąca. Najwyraźniej na Helorusie była to bardzo duża liczba, skoro progi są tak wielkie w porównaniu z innymi światami. Z kolei Idalium powstało niedawno, więc nie wszyscy gracze byli brani pod uwagę, natomiast na Geli jest znacznie mniej zarejestrowanych użytkowników. Podejrzewam, że może mieć to również związek z migracją graczy z Helorusa na Idalium - po starcie świata wiele osób przeniosło się na nowszy serwer.

Przekazałam technikom szczegółowe informacje o rankingach, między innymi to, że na Helorusie znaczna większość graczy ma konta poniżej tysiąca punktów, nie mówiąc już o graczach bez żadnych miast. Mają się przyjrzeć tej sytuacji i podjąć decyzję co zrobić w takiej sytuacji. Jak zwykle, gdy będę wiedziała czy zostaną wprowadzone jakieś zmiany, dam wam znać. Nie jestem pewna czy będzie to możliwe w obecnym evencie - nawet jeśli nie, to te czynniki zdecydowanie powinny zostać wzięte pod uwagę podczas określania nagród w nadchodzących wydarzeniach.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Nie mam niestety dobrych wieści w sprawie Helorusa - w trakcie eventu nie jesteśmy już w stanie zmienić progów celi społecznościowych. Natomiast bardzo dziękuję wam, że zwróciliście uwagę na ten problem. Jak wspomniałam, przekazałam wasze zgłoszenia do osób odpowiedzialnych za projektowanie wydarzeń w grze. Zgadzają się oni z tym, że w tym przypadku progi są zbyt duże, głównie dlatego, że przed startem eventu mnóstwo osób zakończyło grę na Helorusie i przeszło na Idalium, mimo że ich konta nadal istnieją i mają 0 punktów lub jedno miasto. Zmiana progów nie jest prosta, zwłaszcza w tym przypadku, jednak projektanci gry mają przeanalizować sytuację i popracować nad tym, żeby w kolejnych wydarzeniach tego typu ten problem się już nie powtórzył.
 

DeletedUser23323

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Dziękujemy za zainteresowanie się problemem.

Każdy event - to problem dla normalnych graczy, zamierają podboje, gdyż okupacji nie sposób utrzymać ( istniejąca nierównowaga przez nadmiar mityków ). Tym razem event wreszcie sprzyjał by dynamice gry dzięki tym celom społecznościowym.
Czujemy sie poszkodowani. Wszystkie światy mogą sie cieszyć bonusami, na Helorusie nawet drugi cel społecznościowy może być nieosiągalny.
Czy w takim przypadku nie należałaby nam sie jakaś rekompensata?

Nadmieniam równocześnie, że taki problem zaistniał już na świecie Kalidon. Również zastosowano tak wysokie progi punktowe podczas eventu z celami społecznościowymi, że świat nie miał możliwości zdobycia wszystkich bonusów.

Mimo tego zdarzenia, wadliwe ustawienia progów punktowych pojawiły sie ponownie.

Czy możesz dowiedzieć się co otrzymamy w zamian?
 

DeletedUser27211

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

hmmm...skoro w trakcie eventu nie można nic zmienić, to słusznym wydaje się przyznanie nam jakiejś rekompesaty
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Trudno tutaj mówić o dawaniu jakiejś rekompensaty...wszyscy zostali potraktowani równo na tym świecie. Nikt nie został oszukany, a porównania z innymi światami nie mają większego sensu. To jest zupełnie inna rozgrywka i jedno na drugie nie wpływa.

Jak przy poprzednim evencie doszło do takiej samej sytuacji, to nie było mowy o jakichkolwiek rekompensatach. Tak się po prostu świat ułożył...a to, że ludzie go olali, to chyba nie wina nikogo innego, tylko tych graczy:)
 

DeletedUser20887

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

to może i ja przypomnę się , że na Achllesie, progi też są bardzo wysokie , , i tych tak zwanych martwych dusz bez miast , jak również tylko z jednym miastem , i to z minimalnymi punktami jest mnóstwo , czas chyba coś z ty zrobić no i oczywiscie dać nam jakąś rekompensatę ,

Chyba że czas już najwyższy zamknąć ten świat , bo choć był ,nazwany Światem Bohaterów , to żadnego bohatera nie ma

pozdrawiam
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Nie mam niestety dobrych wieści w sprawie Helorusa - w trakcie eventu nie jesteśmy już w stanie zmienić progów celi społecznościowych. Natomiast bardzo dziękuję wam, że zwróciliście uwagę na ten problem. Jak wspomniałam, przekazałam wasze zgłoszenia do osób odpowiedzialnych za projektowanie wydarzeń w grze. Zgadzają się oni z tym, że w tym przypadku progi są zbyt duże, głównie dlatego, że przed startem eventu mnóstwo osób zakończyło grę na Helorusie i przeszło na Idalium, mimo że ich konta nadal istnieją i mają 0 punktów lub jedno miasto. Zmiana progów nie jest prosta, zwłaszcza w tym przypadku, jednak projektanci gry mają przeanalizować sytuację i popracować nad tym, żeby w kolejnych wydarzeniach tego typu ten problem się już nie powtórzył.

totalna bzdura
jakoś jednostki mityczne dało się wgrać bez problemu :) jak trzeba coś dla graczy zrobić to się mówi że sie nie da a jak coś trzeba zrobić dla kasy to jak widać się da :)
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Hey,
ja mam pytanie kiedy jeszcze będzie otwarty sklep odłamkowy, pisało, że po evencie jeszcze będzie.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Już nie będzie. Event skończył się o 20:00, a wszystko było otwarte do 00:00. Tak jak licznik pokazywał od 2-3 dni.
 
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Już nie będzie. Event skończył się o 20:00, a wszystko było otwarte do 00:00. Tak jak licznik pokazywał od 2-3 dni.

Czyli sklep był otwarty tylko 4h i to w nocy, no to normalnie dali czasu :(
A jak ładnie pisali, żeby się nie martwić i sklep będzie otwarty dłużej i wszyscy zdążą zrobić zakupy :/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

Sklep zostanie ponownie otwarty za jakiś czas. Zachęcamy do śledzenia Forum Grepolis, by być na bieżąco z wiadomościami na ten temat.
 

DeletedUser24708

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

to po co zamykać sklep? może niech przez cały rok będzie otwarty:cool:

no właśnie.. surki bezie mozna przeznaczyc na festyny a wojo z eventu bedzie tylko dodajcie że dostajemy 1 kolona x1h, szybkie transy.. a moze całkiem usuńcie surowce :D i dodajcie bonus że dostaje 10pkt kultury na 1h (czas trwania 100h) :eek:
 

DeletedUser26342

Guest
Odp: Dyskusja na temat wydarzenia wielkanocnego

ale sklep był otwarty cały czas od początku eventu :)
a ty co jeszcze nie zakupiłeś nic ;)
 
Do góry