Dyskusja na temat wydarzenia Zima 2016

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser26668

Guest
Jest jakis system losowania? Czy całkowicie przypadkowo losuje te nagrody? :D
 
;) tak , jest siła natężenia wciskania przycisku myszki / nacisku na szkiełko w aplikacji ;) .. dłużej , mocniej ... i koło się kręci ;)
to tak samo jak z kursorami ;) wydaje Ci się że jak silniej przyciśniesz to "rajdówka" szybciej pojedzie ;)
 

DeletedUser19924

Guest
Nie ma co ironizować...były wcześniej już przecież takie koła do kręcenia, gdzie w odpowiednim miejscu trzeba było kliknąć i dostawaliśmy to, co chcieliśmy :)
 

DeletedUser26738

Guest
60% zredukowany koszt&czas budowy ogni...do tego port na 30lv, dwa badania, zew, przyspieszona rekrutacja, błogosławieństwo tyche, nereidy i jeszcze te nowe bonusy z obozu :) No przecież to jakieś przegięcie i paczka ogni rekrutowana chwilę moment:)
w sumie bohater jak bohater przyspiesza budowę statków ale Ja się pytam dlaczego tylko ogniowych w sumie dla równowagi powinien być drugi bohater np.do biremek
czemu nikt nie pomyślał żeby zrobić jego na wzór Ferkiona
Wszystkie jednostki lądowe są rekrutowane o X procent w mieście a tak w tej sytuacji nie dość że broniące się sojusze nic nie zyskują z tego bohatera to jeszcze dostają kolejnego pstyczka w nos z założenia jednostki obronne budują się szybciej niż ofensywne a w tym przypadku no niestety ale będzie zaburzona ta równowaga
troszeczkę sobie policzyłem i wychodzi mi że bez bohatera
przy porcie 30 i magazynie 35 i badaniach plus zew buduje się
42 biremki 14;42 min. 1 szt. czyli troszkę ponad 10 h z tym że przy 7 kolejkach zrobisz 294 birki w 70 h
26 ogni 21;23 min. 1 szt. czyli troszkę ponad 9;15 h z tym że przy 7 kolejkach zrobisz 182 ognie w 65 h
czyli jest to zbalansowane bo i ognie i biremki zużyją tyle samo surowca

przy bohaterze jest to już zaburzone i to mocno bo zużywamy dalej tyle samo surowca
42 biremki 14;42 min. 1 szt. czyli troszkę ponad 10 h z tym że przy 7 kolejkach zrobisz 294 birki w 70 h
65 ogni 8;49 min. 1 szt. czyli troszkę ponad 9;15 h z tym że przy 7 kolejkach zrobisz 448 ogni w zaledwie 65 h
niestety przy takich dysproporcjach w stosunku biremki do ogni praktycznie sojusze broniące się nie mają kompletnie nic do powiedzenia dochodzi do tego jeszcze zmiany w aktualizacjach odnośnie przebicia po co jest to badanie jak już praktycznie każdy atak przebija się przez biremki
gra idzie w kierunku agresora zapominając o broniących się i tu chyba zaczyna robić się problem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Heh...wszyscy narzekali, że obrońcy mają za łatwo, to poszli w tym kierunku i ułatwili grę agresorom. A tu znowu niedobrze...
 
Don jakie wszyscy? Ja nie narzekam:)

Wyliczenia co prawda będą po stronie ogni ale nie zapominajmy że na starym systemie odbija się okupacje. Wtedy paczka ogni nie wali w paczkę birem tylko w bunkier. Agresor traci np 350 ogni a obrońcy po 40-50 birem. Czy wtedy też agresor szybciej odbuduje ognie niż obrońcy biremy? To jest tylko przykład bo nie popieram tego żadnymi obliczeniami. Co do bohatera to myślę że w planach jest też taki na biremy dlatego ten nie jest uniwersalny jak Ferkion.
 

DeletedUser26738

Guest
Heh...wszyscy narzekali, że obrońcy mają za łatwo, to poszli w tym kierunku i ułatwili grę agresorom. A tu znowu niedobrze...
dobrze nie dobrze ja tylko patrze pod kierunkiem zbalansowania gry ok skoro dajesz agresorowi możliwość budowania ogni z pomocą bohatera to czemu nie dajesz tego samego obrońcy
rozumiem że obrońca może wstawić 5 6 paczek birem do miasta a agresor musi je rozwalić
bardziej chodzi mi o to że niestety ale obrońca bedzie potrzebował 2 razy więcej czasu i surowca niż agresor a to doprowadzi do tego że ludzie nie będą mieli czym się bronić bo nie zdążą z odbudowywaniem biremek w stosunku do ogni
 
w odcinku inno jest omówione 6 nowych bohaterów , znajduje się tam właśnie taki ferkion tylko dla jednostek morskich
 

DeletedUser19924

Guest
Antos, ale ja nie oceniałem tego bohatera...tylko ogólnie pisałem, bo narzekań jak to obrońcy mają łatwiej było przecież tutaj pełno. Do mnie on również niezbyt trafia, właśnie z podanych przez Ciebie powodów. Jednak gracze chcieli, to mają...choć jak weźmiemy pod uwagę stary system podboju, to też jest to w pewnym stopniu ułatwienie dla obrońców jak to zostało wspomniane.

A jak Mati także zauważył, to niedługo dostaniemy nowego bohatera, który przyspieszy budowę wszystkich jednostek morskich...także źle na tym nie wyjdziemy. A, że ten bohater z eventu jest ekskluzywny, to na nowych światach zobaczymy go pewnie dopiero za rok, jak nie dwa lata...człowiek dawno zdąży o nim zapomnieć:)
 
eee ludzie będą wołać o odblokowanie go , na bank
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser19222

Guest
Drogi suporcie przekaż proszę moje gratulacje "technikom" inno za to, że nawet przy dwóch odłamkach na kole potrafili spieprzyć event. To trzeba mieć talent.
 

DeletedUser5

Guest
zuziek76, chodzi o błąd z kołem matki natury na początku eventu czy pojawił ci się jakiś nowy problem?

A jak Mati także zauważył, to niedługo dostaniemy nowego bohatera, który przyspieszy budowę wszystkich jednostek morskich...także źle na tym nie wyjdziemy. A, że ten bohater z eventu jest ekskluzywny, to na nowych światach zobaczymy go pewnie dopiero za rok, jak nie dwa lata...człowiek dawno zdąży o nim zapomnieć:)

Myślę, że aż tak długo nie trzeba będzie czekać, jakiś czas temu przesłaliśmy propozycję, żeby ekskluzywni bohaterowie pojawiali się szybciej na nowych światach lub żeby byli dostępni od razu na serwerach, które wystartują po zakończeniu wydarzenia. Nie ma sensu wstrzymywać się z nimi tam, gdzie nie dało się ich zdobyć w evencie.
 

DeletedUser19924

Guest
Sam chyba o to postulowałem w jakimś temacie...ale to już kilka miesięcy temu chyba było i na razie cisza w tej kwestii.
 

DeletedUser5

Guest
DonBeker, zgadza się, właśnie twoją propozycję przekazałam, przy okazji prośby o udostępnienie Hektora ;)
 

DeletedUser19222

Guest
pierwsze 2 dni-2 odłamki. Kolejne 9 dni-ZERO. No jakim #$!@& cudem przy dwóch odłamkach?
 

DeletedUser19924

Guest
Ja na jednym świecie mam cztery, a na drugim jeden:) Kręcąc po razie tylko w sumie dziennie...
 

DeletedUser19924

Guest
Budowanie ogni z Arystotelesem...

23gzo2b.jpg


A to jeszcze nie jest maks :)
 
Do góry