Dyskusja na temat wymiany złota

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Tu chodzi o to, że do wymiany handlowej srebro/kamyk/drewko dochodzi złoto, czyli gracze mogą wystawiać oferty. np. Dam 10 złota za 10 000 srebra.
TO NAJGORSZY POMYSŁ W HISTORII GREPOLIS
Totalnie zniszczy grę. Do tej pory jeszcze gra miała jakiś sens. Fakt ktoś kto jest bardzo bogaty i może wydawać nawet kilkaset złotych dziennie miał ogromną przewagę. Premka, skracanie budowy, skracanie rekrutacji, tańsze budowanie, zagroda mant w kilka godzin itd.
Ale surowce takich ograniczały, zwłaszcza złot-nobów którzy nie potrafią farmić itp. i surki nie mieli tyle, żeby w pełni wykorzystać skracanie. Teraz to się zmieni wystawi taki na targu złoto i wszyscy gracze w okolicy będą słać mu surke.
Jak z takim walczyć? Nie ważne jak się będzie dobrym z takim się nie wygra, bo będzie tyle budował, co cały sojusz dobrych graczy.
Grepo się skończy wraz z wprowadzeniem tego poronionego pomysłu. Zostaną złotnicy i pachołki produkujący niczym niewolnicy w kamieniołomach surowce dla swych panów płacących złotem. Zostanie też pewnie garstka starych dobrych graczy grających na premce, którzy z czasem powiedzą "Nie, to nie ma sensu, kiedyś tego złotnika lałem, bo to noob, ale teraz się nie da, ja buduje się tydzień, on dzięki złoceniu jeden dzień. Nie da się go w żaden sposób pokonać".
Mam jeszcze tylko nadzieje, nikłą, taką 0,1%, że gracze na innych wersjach językowych zrozumieją co wprowadza ta opcja i zrobią potężny protest. Pewnie tego nie cofną, ale może przy wielkich protestach zrobią serwery z i bez tej chorej opcji.

Dokładnie!
 

DeletedUser22376

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Boziu, jak zabawne są te górnolotne poematy na temat nieużywania złota.
IG jak każda firma ma przynosić zyski. A że Helmut z Helgą jedzą coraz więcej kiełbasek i piją coraz więcej piwa to macie to co macie. Problem jest w tym wszystkim całkowicie gdzie indziej. W pewnym momencie - nie wiem czy on już nastąpił, czy dopiero nastąpi - Inno zreflektuje się że dochód z Grepo maleje i czas zamykać powoli interes, po czym zrobi taką rewolucje by jak najwięcej wyciągnąć profitu kosztem nawet drastycznego spadku graczy w długofalowym terminie. Dochodzę do wniosku, iż wprowadzenie takiego systemu wymiany monet za surowce to ostateczna próba wyciśnięcia pomarańczy. Crossowa promocja z filmem "Herkules" tylko utwierdza mnie w tym że na produkcie Grepolis pracuje najmarniejszy ze wszystkich brand-menadżerów jakich posiada Inno. Obawiam się że to już końcówka i gdy odpali inny produkt, my pójdziemy w odstawkę.

Natomiast jeżeli rzecz się tyczy stricte wprowadzenia tej funkcji to najpoważniejsze zagrożenie widzę w handlu na płaszczyźnie miasto za złoto. Wprowadzenie do obrotu między graczami złotych monet niesie ze sobą sporo innych możliwości wykorzystania tego środka płatniczego. Pomijam też oczywisty fakt że w wersji finalnej transakcja surowce za złoto będzie obarczona podatkiem na rzecz właściciela gry (stawiam na 10 procent)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Tylko ja się pytam komu to będzie przeszkadzało?
Kilku graczom, którzy opanowali grę na tyle dobrze, że im złotnik nie był straszny a teraz będzie go trudniej pokonać. Cała reszta będzie zadowolona z nowej możliwości zdobycia złota.

Jeśli w ramach protestu skończy grę w Grepolis kolejnych moich kilku znajomych to tylko z tego powodu będzie mi przykro. Bo ja w odróżnieniu od przedmówców nie boję się tej zmiany. Mało tego - jestem z niej zadowolony i się już doczekać nie mogę wejścia w życie.
Nie ma nic zabawniejszego niż to kiedy jakiś "złoty chłopiec" zasponsoruje kilku dzieciakom miesiąc zarządcy a i tak straci swoje imperium bo gold pomaga ale gold nie gra.

Nie ma nic piękniejszego na grepo od udupiania suportu i puszczania z torbami złotników i taka jest moja opinia o tym pomyśle.:)

ps. coś mi się przylepiło pod nickiem :/

To musisz być niesamowitym koxem skoro uważasz, że możesz pokonać kogoś kto ma nieograniczoną ilość zasobów, a co za tym idzie nieograniczoną armie (bo skracać za złoto można już wszak dawno).
Jeśli to prawda, to proponuje Ci stanowisko Marszałka Polski. Z takim dowódcą pokonamy Rosję, Chiny i USA na dokładkę. Co z tego, że oni mają nieograniczone zasoby i (zwłaszcza żółtki) milionowe armie? Grunt, że dowódca łeb ma tęgi.
Jakby wszystko było takie kolorowe, to Napoleon by nie przegrał wojny, Rommel wygrałby pod el Alamein itd. itd.
To co piszesz to bzdura. Ta gra polega na zdobywaniu surowców, jak najlepszym ich wykorzystaniu, a następnie zbudowaniu armii i jak najlepszym jej wykorzystaniu w boju.
Nie da się pokonać kogoś kto ma nieograniczone zasoby i nieograniczoną armię. Po prostu się nie da. Chyba, że akurat trafi się na złotnika, który jest totalnym idiotą.
Chciałbym zobaczyć jak pokonujesz kogoś kto produkuje 10 razy więcej jednostek. Nawet jakby się bronił ogniami i procarzami, a atakował szarakami i biremami to i tak wygra.

Firma ma przynosić zyski. Tylko ta firma popełnia ten sam błąd co 99% firm przed nią. Zamiast nastawić się na zdobywanie nowych graczy, chce jak najwięcej wydoić z obecnych. Przez to stadko do dojenia się systematycznie zmniejsza, aż wreszcie skurczy się tak, że nie będzie kogo doić.
Ja wiem, że każda firma marzy, żeby podzielić graczy na 2 rodzaje. Takich, którzy każdą nadwyżkę pieniędzy przeznaczą na grę oraz takich, którzy będą dla powyższych chłopcami do bicia.
Tyle, że ten system sprawdza się tylko w teorii. Chłopcy do bicia się skończą, w "świat" pójdzie fama, że grepo jest totalnie P2W i liczba rejestracji spadnie drastycznie.
Zarżniecie grepo tym chorym pomysłem. Czerwoni przekażcie to "górze". Nie za miesiąc, nie za rok, ale za 3-4 lata będą musieli zamknąć grepo. Może o tym wiedzą, chcą się nachapać i zamknąć biznes, ale może nie wiedzą, więc trzeba ich uświadomić.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

W tym celu właśnie powstał ten temat.
No powstał ale co z tego? Rok temu jak wprowadzali redukcję kosztów budowy też był temat i chociaż nie było ani jednego postu za, wprowadzili tą funkcję.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

To co piszesz to bzdura.

No mocne słowa :D

Za dużo widziałem już tutaj beks - takich jak Ty płaczków.

Gra miała się skończyć bo: nowy system podboju, nowy system farmienia, tańsze budynki za gold, fenicki, skracanie wojska iitp. Za każdym razem szok i niedowierzanie i za każdym razem płacz - złotnicy! Skandal. Czasem tez pokrzykiwałem, bo zmiany nie były na lepsze.
I co? Jakoś gra się nie skończyła i znam może 2-3 dobrych graczy którzy z tego powodu przestali grać.

Złotnicy i nieograniczone zasoby?

Teraz jak ktoś chce też ma nieograniczone zasoby i trzeba być baaaardzo naiwna osobą, żeby sadzić iż ktoś z gruba kasą ma tu problem z surowcami. Widocznie za mało jeszcze widziałeś jeśli uważasz, że jest inaczej. Nie wiem gdzie ty grasz i gdzieś widział tych mitycznych Złotników. Grałeś przeciwko tym złotnikom? Wiesz na czym polega ich złocenie? Chyba raczej nie.
Wyskakujesz tutaj z Bapoleonem Nonaparte i chińską sztuka wojenną ale to jest Grepolis kolego - taka gra przeglądarkowa.

Złotników można sobie podzielić na 3 kategorie choć każdy pewnie widzi to odrobinę inaczej:
1. Złocę, bo złoto pomaga.
Taki koleś czy panna używa złota w ograniczonej ilości, w sposób mądry i zaplanowany, bo potrafi też dobrze grać. Skróci budynki na początku gry, zbuduje mur w razie zagrożenie za złoto, skróci kolona kiedy trzeba szybko go wysłać itp. Ktoś taki kupi tez od czasu do czasu surowiec jesli zajdzie taka konieczność pilna.
Na naszym podwórku to jest Złotnik. U niemca czy na angolu to się mieści w kategorii - gracz z premium.
2. Zaszaleję bo mnie stać.
Ten typ to gracze - meteory. Plaga (dla mnie dar niebios) początków. Szaleństwo na starcie, kupowanie slotów, skracanie na potęgę i gra na najwyższych obrotach....do 15 wiosek. Potem trzeba zabłysnąć na kolejnym nowo otwartym.
Ci nie wykupią za dużo tych surowców bo ogólnie mało ich będzie na poczatku gry. Preferują tez boty i multi wiec po co płacić za coś co jest za darmo? Oszukać to spora adrenalina a kupić legalnie?
3. Kupię sobie konto
U nas prawie niespotykani gracze, którzy przeważnie nie potrafią grać i usiłują obejść złotem wszystko co się da. Nie ma się co nad nimi rozwodzić.

W żadnym z tych przypadków handel za złoto nie zmieni znacząco sytuacji.

Na koniec trzeba jeszcze napisać jedno, bo widać tu dziwną manierę przy ocenie Złotników. Pewnie kilka osób poczuje się urażona ale prawda jest taka, że ten Złotnik wygrałby i tak z 85% graczy. Złoci bo chce wygrywać ze 100% lub żeby oszczędzić czas.
A że czas to pieniądz to tu koło się zamyka :p

sry za przydługi post ale wkurza mnie czytanie gupot - złotniki ido po nas i po naszo surke....to nie sprzedawajcie jej i już!
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

mg34 scypios jak slyszy nick "bioreto" to sie moczy bo jego sojusz tak sie tego Pana boi po tym jak postawil zagrode mant w jedno popoludnie ;)

ale prawda jest fakt ze takie cos wspomoze kilkanascie osob/swiat

nie wiem czemu to demonizujecie ale faktycznie na tych swiatach co gralem widze byc moze kilkkanascie osob mogacych z czegos takiego skorzystac w stopniu wplywajacym na rozgrywke czyli bez szalu :) natomiast byc moze te osoby ktore wiecznie cisna bez kapitana/dowodcy a sa tacy wreszcie beda mogli sobie premke kupic bo wedlug mnie ten bonus do walki ktory daja doradcy i poglady najwiecej pomagaja
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Srały muchy będzie wiosna i trawka będzie szybciej rosła :D

Mnie to nie będzie przeszkadzać... Ale innym cebulom tak :cool:
 

DeletedUser21137

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Jak to ktoś wcześniej pisał "co byśmy nie zrobili to i tak to wprowadzą". Ja proponuję, żeby wymiana nie odbywała się na targu, a raczej na wyspie tzn. powstanie coś, gdzie będzie można wpłacać surowce np. 5000 surowca=1 złota moneta. Będzie można tam magazynować złota (nawet 10 000) i dopiero w po jakimś czasie odebrać. Po wpłaceniu 200 000 surowców podnieślibyśmy poziom i wtedy za 5000 danego surowca dostawalibyśmy 3 złote monety. Ogólnie pomysł fajny, tylko nie chciałbym, żeby można było kupić surowce za złoto. DLaczego? Zalogowałem się na Becie i zobaczyłem, że ludzie wystawiają 9 000 danego surowca za 10 złota. Gdyby wprowadzili to na normalnych światach, to kolony latałyby po dwóch dniach, bo co to jest 10 złota dla gracza który kupił 25 000.
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Ale sie kazdy wymądrza... jej........hahahah a mi to obojetne czy to wprowadza czy nie mam to gdzies... robcie co chcecie my i tak nie mamy nic do powiedzenia na pewno wpeowadza...
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Jak to ktoś wcześniej pisał "co byśmy nie zrobili to i tak to wprowadzą". Ja proponuję, żeby wymiana nie odbywała się na targu, a raczej na wyspie tzn. powstanie coś, gdzie będzie można wpłacać surowce np. 5000 surowca=1 złota moneta. Będzie można tam magazynować złota (nawet 10 000) i dopiero w po jakimś czasie odebrać. Po wpłaceniu 200 000 surowców podnieślibyśmy poziom i wtedy za 5000 danego surowca dostawalibyśmy 3 złote monety. Ogólnie pomysł fajny, tylko nie chciałbym, żeby można było kupić surowce za złoto. DLaczego? Zalogowałem się na Becie i zobaczyłem, że ludzie wystawiają 9 000 danego surowca za 10 złota. Gdyby wprowadzili to na normalnych światach, to kolony latałyby po dwóch dniach, bo co to jest 10 złota dla gracza który kupił 25 000.
Z tym złotem za surowce przesadziłeś, wiesz jak prosto byłoby je zdobyć ? .. :p

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Ale sie kazdy wymądrza... jej........hahahah a mi to obojetne czy to wprowadza czy nie mam to gdzies... robcie co chcecie my i tak nie mamy nic do powiedzenia na pewno wpeowadza...
Chyba mało wiesz, my właśnie mamy dużo do powiedzenia bo na tej podstawie do gry wprowadzane jest większość nowości ;]
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Czyli twierdzisz że kiedy będę z Tobą walczył i wyczyszczę Cię, nie będziesz budował deffa (nie używając złota) tylko oddasz mi to miasto ? Fajnie, na którym świecie Cię zobaczę ? Ale fakt, masz dużo racji, nie ma już fair play, a kiedy to wprowadzą to już w ogóle, w dzień będzie mógł zdobyć podbój, (mówię o osobach którzy wydali już naprawdę dużo pieniędzy na grę) Wtedy przy starcie nowego świata ja nawet nie będę próbował .. Wiedząc że gdzieś tam może siedzieć pan z xx złotem i w każdym momencie będzie mógł wbić w 3 H zdobyć 2-3 K pkt i bardzo dużo woja .. Jeszcze może dodadzą możliwość wyłączenia komuś ochrony za 500 złota ? :) Wtedy w dzień będzie mógł zdobyć 10 K pkt . nawet więcej ..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12136

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Nie wiedziałam, że taka elyta tu gra, najbogatsi ludzie z Polski.. baaa, z całego świata.. No milionerzy dosłownie, co będą pakować hajsu tyle, że głowa mała.. Gdybym ja miała taką kasę, to też bym siedziała przed kompem i podnosiła swoje ego.. bo niby na co mam wydawać? Na podróże, drogie ciuchy, kosmetyki... etc.

Strasznie śmieszą mnie te Wasze wpisy :)
 
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Nie wiedziałam, że taka elyta tu gra, najbogatsi ludzie z Polski.. baaa, z całego świata.. No milionerzy dosłownie, co będą pakować hajsu tyle, że głowa mała.. Gdybym ja miała taką kasę, to też bym siedziała przed kompem i podnosiła swoje ego.. bo niby na co mam wydawać? Na podróże, drogie ciuchy, kosmetyki... etc.

Strasznie śmieszą mnie te Wasze wpisy :)


Jeśli chodzi o Scypiosa po tym jak ktoś kupi kapitana jest dla niego złotnikiem - Potwierdzone info.
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Jeśli chodzi o Scypiosa po tym jak ktoś kupi kapitana jest dla niego złotnikiem - Potwierdzone info.

Oooo.. to w takim razie i ja sie do nich zaliczam, bo gram na kapitanie i zarządcy :)

Tak się zastanawiam, gdzie są Ci wielcy złotnicy, o których się ciągle pisze.. ci milionerzy przed którymi tylko klęknąć i płakać, bo tak ogromną przewagę mają.. Na retimno chyba się nie zjawili, bo wystartowałam tam z 2 czy 3 tygodniowym opóźnieniem.. obecnie jestem na 9 miejscu w bobach budowniczych ;) i nic nie skracałam.. Może na innych światach szaleją :)
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Jak komuś będzie sprawiało przyjemność walczenie z takimi chorymi psychicznie ludźmi (...)W sporcie pełno chorych psychicznie ludzi(...)
W grach pełno chorych psychicznie ludzi(...)

Jakiś złotnik cię krzywdził w dzieciństwie?:confused: Ktoś tu ma ewidentny problem z psychiką i w dodatku napchał sobie głowę bajkami o rycerzach :D Poproś kogoś, żeby nauczył cię grać w grepolis a wtedy przestaniesz obrażać ludzi a zaczniesz z nimi wygrywać. Proste.
 
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Oooo.. to w takim razie i ja sie do nich zaliczam, bo gram na kapitanie i zarządcy :)

Tak się zastanawiam, gdzie są Ci wielcy złotnicy, o których się ciągle pisze.. ci milionerzy przed którymi tylko klęknąć i płakać, bo tak ogromną przewagę mają.. Na retimno chyba się nie zjawili, bo wystartowałam tam z 2 czy 3 tygodniowym opóźnieniem.. obecnie jestem na 9 miejscu w bobach budowniczych ;) i nic nie skracałam.. Może na innych światach szaleją :)


W Polsce nie ma takich co złocą wszystko przez długi czas,ale jak ktoś sobie coś wbije do glowy to się tego już nie wybije choćby się nie wiadomo jak chciało.
Co do Retimno też w ranku nisko nie jestem,a od początku nawet 10k tego złota nie wydałem i wiem, że jak ktoś tam złoci to mądrze, bo z reguły większość bogaczy grepolisowych umie grać. No,ale Scypios już sobie zapamiętał, ze jesli ktos kilka razy szybko pake mant zrobi to musi nie miec zycia i jest nikim bez złota chociaz wcale tak duzo go nie wydaje - prawda Scypiosku :)?
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Ja też widziałam jak gościu w ciągu dnia 3 razy stawiał pełnego offa z katasami i walił w 1 miasto na wyspie.. długo nie pograł, bo złotko to nie wszystko ;)

Poza tym, ilu takich jest? To niewielki procent wszystkich graczy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Mi to tam się podoba teraz każdy będzie mógł złocić :D
ciekawe czy będzie to przeliczane na ilość posiadanych miast czy punktów dodawanie tej surki za pewną ilość złota
i czy to będzie też dzienne czy co kilka godzin oraz czy będą jakieś określone stopnie za ile możemy kupić np 50 złota w ilości 1kk surowca czy też jedna kwota określona na dany dzień
wiążą się też z tym różne haczyki :) można też robić z tego jakiś dodatkowy event że w ten dzień dostaniecie 20% więcej złota jeśli wydacie surowce na złoto :)
dużo by tu pisać

Jestem tylko ciekaw czy będzie jakiś limit i na jakiś czas czy co jaki czas :)

Pisanie nie wprowadzajcie tego do grepolis nic nie da :D to już jest w planach a plany zawsze są realizowane trzeba będzie się z tym pogodzić tak jak z cudakami xD
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12136

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

W grze Zielone Imperium jest taka opcja i tam to gracze dyktują ceny. Wystawiają złote monety na targu i inni kupują je za krasnotalary (wirtualna kasa). Na początku serwera, kiedy gracze nie są rozwinięci można monety kupić za wirtualne "grosze". Później ceny idą w górę.
 
Do góry