Dyskusja na temat wymiany złota

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

W grze Zielone Imperium jest taka opcja i tam to gracze dyktują ceny. Wystawiają złote monety na targu i inni kupują je za krasnotalary (wirtualna kasa). Na początku serwera, kiedy gracze nie są rozwinięci można monety kupić za wirtualne "grosze". Później ceny idą w górę.

Wolni farmerzy też taką opcje mają

Hihihi ;)
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

W sumie ciężko powiedzieć czy to dobry pomysł. Odpowiem jako gracz free-to-play, który grał w ogrom różnych gier mmo. Jako gracz ftp uwielbiam taką opcję, bo daje mi możliwość gry na równi z premkami, mimo że nie wydaję kilkudziesięciu dolarów dziennie jestem w stanie grać na równi z takimi graczami. Ale nie jestem pewien czy da to taki sam efekt na grepolis, gdzie cena premki (złota) nie jest tak ogromna jak w innych grach. Wszystko zależy jak ustabilizowałby się ten rynek na targu. Za to druga sprawa, jeśli byłaby taka opcja jak do tej pory, że każdy widzi kto jest wystawiającym, to jednak byłaby opcja by strategicznie wprowadzić embargo na odpowiednich graczy;) A chociażby dałoby możliwość w zakresie sojuszu na wymianę złotkiem za pomocą handlu. (mamy dobrego gracza na cudaku, który szybko potrzebuje złotka na skrócenia czasu budowy murku/wojsk to wymieniamy się z nim dając mu troszkę złotka).

Ciężko prognozować więc na tą chwilę czy to dobry pomysł czy nie, ja ogólnie byłbym "za" jako gracz Free-to-Play...
 

DeletedUser22102

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Dużo zależy od tego, jak będzie wyglądał maksymalny kurs takiej wymiany. Jeżeli nie zostaną zmienione nominalne minimalne i maksymalne oferty na targu, to wyjdzie że dla "złotnika" najkorzystniejszą wymianą może być 100 złota za 22500 surowca, co jeszcze taką tragedią nie jest i zaburzeniem rozgrywki. Jeżeli mogłyby się pojawiać oferty rzędu np. 25 złota za 22500 surowca, to już średnio mi się taka propozycja podoba. Moim zdaniem znam na razie za mało szczegółów na ten temat. Kolejną sprawą jest fakt, że w przypadku wprowadzenia takiej opcji przed zmianą EC na coś innego, należy wyłączyć taką opcję handlu na EC.

Btw. Ja miałbym inną propozycję na handel złotem, a mianowicie wyłączyć z tego surowce, natomiast dać do handlu za złoto przedmioty z ekwipunku.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Co 22500 sury za 100 złota ? bez przesady to każdego sądzę że nie trzeba by było wcale złota kupować bo każdy by został złotnikiem
I weźmy na to limit 100 złota dziennie :) i już na poziomie 10 miast zostajesz złotnikiem hehe :D dla mnie to nierealne :) chyba że inno chce się uszczuplić w pensji comiesięcznej to tak :)
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Możecie wymyślać co chcecie, inno zrobi tak żeby to im najbardziej się opłacało :)
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Ja też widziałam jak gościu w ciągu dnia 3 razy stawiał pełnego offa z katasami i walił w 1 miasto na wyspie.. długo nie pograł, bo złotko to nie wszystko ;)

Poza tym, ilu takich jest? To niewielki procent wszystkich graczy.

Ważne,że będą. Na pi wbiłem kiedyś na wyspę do HaseeIkara i jego paczki, żaden z nich nie złocił do granic możliwości ,ale mieli w sojuszu takiego ,co to robił (HerosDom) ,w mig sprowadzili go przez pół morza ,oddali mu trzy miasta i efekt był taki ,że dostawałem 8 ataków dziennie pełnym (ok.2,5k) offem lądowym na to jedno miasteczko, 2 tyg trzymałem o zagrodzie mant tuż obok ,ale jak czasu zabrakło ,to szans też...

Co do samego pomysłu. Zgadzam się z MG34 , podziw dla inno ,że potrafi tak wydoić kasę i w dodatku sprawić tym dojeniem ,że spora część graczy będzie ich chwalić za super pomysł na zdobycie złota. Gdyby inno faktycznie chciało dawać nam złoto za darmo ,to dawno można by było je kupić za surowce ,ale inno nie ma w tym interesu. Chce zarobić. Warto zwrócić uwagę na to ,że szukając opcji ,by gracze "nie ładujący złotka" je mieli ,postawili sobie jeden warunek. W wyniku tego procesu dawania złota zwykłym graczom ,ogólna ilość złota w posiadaniu graczy nie mogła się zmienić... efekt widać. Martwi mnie to,że w połączeniu ze skracaniem jednostek i budynków (reszta opcji za złoto jest albo zbyt słaba, albo nigdy nie była ograniczana surkami) Najwięksi Złotnicy (wydający po kilkaset złotych miesięcznie na grę minimum) będą faktycznie niepokonani.
Trochę matematyki:
widząc przelicznik ,który się pojawił w w przykładzie ,1 do 1000 ,widać,że można sobie za 340 zł. kupić 25 milionów surki , daje to , uwaga,uwaga ,aż.... 10416 ogni, i to przy niezmniejszonych kosztach. Teraz dodajmy do tego koszt skrócenia (paczki są po 21 o ile pamiętam ,co daje 496 paczek ogni postawionych) ,każdą załóżmy 16x (4 skrócenia) ,daje to 49600 złota na skrócenie. Podsumowując ,kupując złoto za około 1000 zł ,jesteśmy w stanie postawić 10416 ogni (ok.35 paczek) 16x krócej niż normalnie ,pół dnia roboty ,1000 zł i masz ilość ogni do rozwalenia przyzwoitej okupki, a znając ludzi ,ktoś na to pójdzie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

widząc przelicznik ,który się pojawił w w przykładzie ,1 do 1000 ,widać,że można sobie za 340 zł. kupić 25 milionów surki , daje to , uwaga,uwaga ,aż.... 10416 ogni, i to przy niezmniejszonych kosztach. Teraz dodajmy do tego koszt skrócenia (paczki są po 21 o ile pamiętam ,co daje 496 paczek ogni postawionych) ,każdą załóżmy 16x (4 skrócenia) ,daje to 49600 złota na skrócenie. Podsumowując ,kupując złoto za około 1000 zł ,jesteśmy w stanie postawić 10416 ogni (ok.35 paczek) 16x krócej niż normalnie ,pół dnia roboty ,1000 zł i masz ilość ogni do rozwalenia przyzwoitej okupki, a znając ludzi ,ktoś na to pójdzie...

W planach jest wprowadzenie jakiegoś ograniczenia, żeby nie można było wymienić tysięcy surowców za 5 sztuk złota. Zachęcamy do wzięcia udziału w testach na becie oraz do wyrażenia opinii jaki przelicznik byłby najbardziej korzystny i nie pozwolił na nadużywanie tej opcji.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Na becie już to jest ? Jeżeli tak, już się loguje i zobaczymy ..
Aha super, płacąc 60 złota zdobywam 10 K kamienia .. Takie oferty best dla złotników :) Dobrze jeszcze że to tylko na becie ;] fajne jest to że płacąc 100000000 drewna dostane 1 złoto (takie oferty na targowisku) teraz tylko pytanie z kąt tyle drewna ? ... To jest w ogóle nie dopracowane :) Dla graczy posiadających 100 złota jest łatwa gra, 60 złota 10 K kamienia! a za 100000000 drewna tylko 1 złoto się dostaje .. haha :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Na becie już to jest ? Jeżeli tak, już się loguje i zobaczymy ..
Aha super, płacąc 60 złota zdobywam 10 K kamienia .. Takie oferty best dla złotników :) Dobrze jeszcze że to tylko na becie ;] fajne jest to że płacąc 100000000 drewna dostane 1 złoto (takie oferty na targowisku) teraz tylko pytanie z kąt tyle drewna ? ... To jest w ogóle nie dopracowane :) Dla graczy posiadających 100 złota jest łatwa gra, 60 złota 10 K kamienia! a za 100000000 drewna tylko 1 złoto się dostaje .. haha :D

o_O No jest to jakaś odskocznia raz tyle zapłacisz kamienia a raz tyle drewna i tak w kółko ..
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

o_O No jest to jakaś odskocznia raz tyle zapłacisz kamienia a raz tyle drewna i tak w kółko ..
Za 60 złota dostajesz 10 K kamienia, dla złotników to prawie nic .. A za 100000000 drewna tylko 1 złoto, w ogóle się nie opłaca, chyba że złotnikom :eek:
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Pomysł dobry. Już dawno powinno to działać. Wypadałoby umożliwić przelanie innemu graczowi kupione w normalny sposób (przelew, sms itd...) monety. Coś na zasadzie punktów premium w plemionach.
 

DeletedUser22887

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Ojej, kolejne ułatwienia za kasę. Nie lepiej otworzyć jakiś świat z doradczami, bez żadnych opcji premium, za stały, miesięczny abonament? Bardzo chętnie zagrałbym tam... i zapłacił.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Za 60 złota dostajesz 10 K kamienia, dla złotników to prawie nic .. A za 100000000 drewna tylko 1 złoto, w ogóle się nie opłaca, chyba że złotnikom :eek:

Ale to przecież normalne wejdziesz na byle jaką grę gdzie można dostać za wymianę to mniejszych kwot nie ma i każda gra tego się trzyma
to nie jest żadne zaskoczenie to normalne bo coś muszą zarobić a przy 50 miasta odczuwać tego nie będziesz
 

DeletedUser23413

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Obawiam się, że spowoduje to inflację. Złoto będzie miało kosmicznie wysoką wartość, nie mówiąc już o tym, że wprowadzenie tej funkcji spowoduje, że Grepolis jeszcze bardziej stanie się grą pay-to-win. Całkowicie sprzeciwiam się tej propozycji. Moim zdaniem to po prostu zrujnuje grę. Wcale to nie będzie dla mnie normalne, że za 1 sztukę złota trzeba będzie zapłacić biliony drewna, miliardy srebra czy miliony kamienia.
 
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Jestem przeciwko tej opcji! ludzie, którzy grają tylko goldem będą po prostu lepsi i tyle. gra nie będzie miała sensu! proszę nie wprowadzajcie tego!
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Jestem przeciwko tej opcji! ludzie, którzy grają tylko goldem będą po prostu lepsi i tyle. gra nie będzie miała sensu! proszę nie wprowadzajcie tego!

Pff .. Za późno , na serwerze beta już jest to wprowadzone ..
 

DeletedUser21733

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Odnośnie złota ja też zawsze byłem temu przeciwny. Wiadome jest, że lepszy będzie gracz, który zapłaci. Walka staje się strasznie nierówna i sporo osób rezygnuje bo nie jest to już grą dla przyjemności. Oczywiście rozumiem, że nie można zrezygnować całkowicie z opcji premium bo z czegoś trzeba zapłacić domenę itp itd. Doskonale to rozumiem, ale gra traci sens jeżeli gracz aktywny, lubiący grę, atakujący i robiący doskonałe akcje, które zmuszają do poświęcenia kilku godzin lub nawet dni, przegrywa z rozpieszczonym dzieckiem, które ma tatusia z bardzo głębokim portfelem. Napisałem specjalnie o rozpieszczonym dziecku nie ze względu na to że chcę kogoś urazić bądź obrazić, tylko ze względu na to, że to nie są jego zarobione pieniądze i tak naprawdę nie zna ich wartości, a gracz, który sam zarabia na utrzymanie siebie i rodziny doskonale zna tę wartość. Znam masę ludzi, którzy grają w grepo i kupienie tych 700szt złota żeby chociaż mieć doradców nie jest łatwym wydaniem kasy. Grają bo lubią, ale taka osoba jak trafi właśnie na taki model gracza jaki opisałem wyżej, straci wszelkie chęci i zapał do gry.

Z jednej strony wiadomo, że świat kręci się wokół pieniądza i trzeba na czymś zarabiać, ale z drugiej strony Grepolis zyskało sporą renomę i rozgłos jako fajna gra przeglądarkowa, więc nie można dopuścić do tego, żeby ta renoma zmieniła się na "fajna płatna gra przeglądarkowa". Jeżeli już będzie straszny nacisk na opcję złoto/surowce itp to najpierw trzeba zrobić odrębny świat, w którym za złoto będzie można wszystko. Myślę, że taki świat raczej nie zyska wielkiej rzeszy zwolenników chociaż na pewno będzie wielu zapaleńców.

To nie są żadne wytyczne, a jedynie moja sugestia. Jeżeli mają być zmiany w premium to proponował bym dodanie do obecnych opcji np opcji wykupienia wszystkich doradców na raz za 400 golda lub tak jak jest teraz osobno po 100, czyli taka promocja "wiele za mniej". Dodać można również więcej opcji płatności sms co na pewno przyniosło by sporo zysku. Gdyby decyzja należała tylko i wyłącznie do mnie poszedł bym w kierunku zwiększenia asortymentu na niskim zarobku, czyli więcej opcji kupna złota, niż na wprowadzaniu kolejnych płatnych opcji. Dlaczego? Dlatego, że bardziej jesteśmy przychylni do kupienia np 100 szt złota w jednym smsie i wtedy mamy świadomość że możemy być lepsi od innych graczy. Jeżeli z góry narzucimy wszystko za złoto to w podświadomości nowy gracz będzie miał to że wszyscy już na pewno to mają i wszyscy dookoła są bogaci. A jak wiadomo ten kto nie zarabia za dużo raczej od razu zrezygnuje bo zobaczy, że wszystko jest za złoto i pomyśli "i tak nie mam szans bo mnie nie stać".

Żeby gospodarka się kręciła trzeba mieć większy zakres usług i zarobić więcej na obrocie danym towarem niż na mniejszym obrocie, ale wysokiej marży. Z jedną opcją będziemy stać w miejscu ze stałymi klientami. Jeżeli jest spory zakres usług i atrakcyjne ceny oraz promocje, liczba klientów szybko rośnie i dana firma dostaje jeszcze większy rozgłos co może być następstwem bardzo dużych korzyści. No a teraz odnieście to do Grepolis :)

Jeżeli ktokolwiek dotrwał w czytaniu mojego posta do końca to gratuluję i serdecznie dziękuję:eek:
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Jejku, rozpisałeś się, nie doczytałem do końca bo jestem zbyt leniwy, ale przeczytałem na tyle że mógłbym przyznać Ci racje.
I tak wiadomo że Inno zrobi tak żeby to im się najbardziej opłaciło .. Ale obstawiam że jeżeli to wprowadzą na normalne serwery to około 75 % graczy przestanie grać, bo po co ? Skoro Ty tracisz surowce przygotowujesz się itd atakujesz kogoś a on traci wojo, leci kolon 5 minut po twoim ataku a ktoś w mieście ma nagle piękną obstawę, a to dlatego że ma złoto . . .
 

DeletedUser21733

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

No właśnie o to mi chodzi. Przyśpieszone budowanie też nie jest moim zdaniem zbyt dobre bo to działa na tej samej zasadzie co napisałeś. Wybijasz komuś wszystkie biremy, a za 5 minut znowu ma. Tutaj jeszcze o tyle dobrze, że surki blokują odbudowę pełnej paczki w 5 minut, ale jak wprowadzą surki za złoto to gra już całkiem straci sens.
 
Do góry