Dyskusja na temat wymiany złota

DeletedUser19421

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Aż screena zrobię bo zaraz wszystko w magiczny sposób zniknię :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Może i nie ma informacji, za to targ już posiada opcję za złoto i to bynajmniej nie tylko na nowych światach, ale na tych starych. Nie wiem jak gdzie indziej, ale tam gdzie gram nie ma obecnie ofert innych jak za złoto, więc cóż mi po możliwości wyszukania odpowiednich towarów skoro nie ma ofert??
Nie będę powtarzała po przedmówcach co sądzę o tym pomyśle, aczkolwiek pewna jestem że znajdą się tacy którym się spodoba, ja mogę powiedzieć tyle - grepolis bye bye
 

DeletedUser18962

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

nie do końca to wszystko rozumiem...
wymiana surowiec-złoto będzie mogła być realizowana tylko pomiędzy graczami??
czy gracz będzie mógł też wymieniać złoto za surówkę z systemem?

i co w tej sytuacji z wymuszaniem surówki, wszak wymuszanie surowca od gracza w zamian za np. nieatakowanie jest dopuszczalne, jeśli zaczynamy wymianę towarową surowiec-złoto to stawiamy złoto na równi z surowcem i co wtedy z jego wymuszaniem??

do tej pory mogłem napisać: hej, graczu TakiATaki, jeśli nie chcesz bym cie codziennie zerował z woja masz mi wysyłać po 5k surowca codziennie. Teraz mogę wymuszać złoto??

bez sensu kierunek, chcecie dac możliwość pozyskiwania złota mniej zamożnym graczom? Pytam bo gdzieś tutaj tez się taki wątek pojawił.
Jeśli chcecie to dajcie złoto w nagrodę za codzienne logowania, za osiągnięcia typu ilość miast, czas w grze itp. Albo wreszcie zastanówcie się nad ograniczaniem wpływu złota na rozgrywkę, a wtedy problem z kombinowaniem jak dac graczom złoto sam się rozwiąże
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

A ja uważam, że będą musieli to cofnąć, bo tak to raz na jakiś czas zwykły kowalski gracz kupował złoto. Teraz tego nie będzie robił, bo będzie je mółg mieć za surowce. Przykładowo 1 na 100 graczy strasznie złoci, 25k złota. Szary gracz wystawi surki, i nie będzie musiał kupywać już złota. W tym momęcie za 10 sztuk złota jest 15k surki... Wiec niech taki co złoci poświęci 5k złota na targ...
Trochę tego jest. Wiele mu to nie ograniczy, ale uniknie budowy domków od surowców.
Moim zdaniem Inno na tym straci :)
 

DeletedUser10777

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

no nic jak chce się dalej grać trzeba walić i nocki w robocie...żeby siano było ,tylko kiedy grać :) w sumie 2 etaty ,kaska na złoto będzie ,siądzie sobie człowiek na godzinkę kupi surki,wojo,sloty i tyle ;)
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Łatwy sposób na zdobywanie złota dla graczy którzy go nie kupują.
 

DeletedUser18962

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

aaa i jeszcze jedno, jak sie wycofac z transakcji??
czy wyskakuje okno dialogowe z potwierdzeniem wymiany??
 

DeletedUser22282

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Inno dzis dalo dwie najgorsze nowosci event i wymiana zlota:)
 

DeletedUser15560

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Pay2Win

i wszyscy zdziwieni, że złoto daje przewagę :)

- - - Automatycznie połączono posty - - -

A ja sobie chyba kupię złoto, bo za grosze można dostać tyle surki, że szok :D

Sisi-ukryta opcja supportu.
Przypomina mi to te podkrecane strony z zarabianiem w internecie i komentarze typu: to działa, dwa kliknięcia i pieniądze na moim koncie!
smiley_emoticons_saufen.gif
smiley_emoticons_bravo2.gif
smiley_emoticons_irre4.gif
 

DeletedUser15925

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Tak się zastanawiam ile to teraz multi kont będzie by złoto zarobić :D W końcu polak potrafi i co obrotniejszy i bardziej cwani,choć nie zawsze uczciwy to wyjdą na swoje. Jeszcze powinna być opcja kupowania woja od gracza i będzie cacy :D
 

DeletedUser15560

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Tak się zastanawiam ile to teraz multi kont będzie by złoto zarobić :D W końcu polak potrafi i co obrotniejszy i bardziej cwani,choć nie zawsze uczciwy to wyjdą na swoje. Jeszcze powinna być opcja kupowania woja od gracza i będzie cacy :D
przeciez to juz bylo planowane :) gdzies o tym czytałem-jak opcja wyslania wojsk bezpowrotnie, mialy zostawac w miescie
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Tak się zastanawiam ile to teraz multi kont będzie by złoto zarobić :D W końcu polak potrafi i co obrotniejszy i bardziej cwani,choć nie zawsze uczciwy to wyjdą na swoje. Jeszcze powinna być opcja kupowania woja od gracza i będzie cacy :D

Nie podsuwaj pomysłów INNO ;)
 

DeletedUser15925

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Mi tam złoto nie potrzebne by grać. Co więcej to inno czy mimo, kurka nawet nie wie kogo to gra to mi płaci co jakiś czas za logowanie aż 50 złotych monet, które kiszę by otrzymać za jakiś czas kolejne 50 złotych monet i kupuję jednego cymbała na dwa tygodnie
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser6419

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Propozycja handlu złotem w zamian za surowce ma dobre i złe strony.

1. Dobra : z pewnością zwiększy dochodowość gry, zwiększy też pole manewru graczy - jakąś ilość złota gracz może zdobyć drogą intensywniejszego zbierania surowców.

2. W momencie wprowadzenia tej opcji , ja ( i pewno duża część graczy), kończę swoją przygodę z Grepo.
Do tej pory barierą dla złotników, była ograniczona ilość surek, jakie mogli uzyskać.
Do tego złoto, które dawało niebywały speed na początku nowego świata, wraz z upływem czasu , wraz ze wzrostem ilości miast - traciło swoje znaczenie. Szanse dalej były mocno nierówne (złotnik mógł np. 3 razy w ciągu doby odtwarzać i wybijać zagrodę ogni, podczas, gdy nie- złotnik potrzebował na 1 odtworzenie ok tygodnia , zależnie od świata) , ale nie złotnik z wieloma miastami, nie pozostawał bezbronny.
Do tego dochodziła rola sojuszu, którego samym złotem zbudować się nie da.
W miarę wzrostu ilości miast, złotnicy powoli zsuwali się z topowych miejsc by w końcu - najczęściej - walnąć szaraki - i próbować szczęścia na nowszych światach.
Proponowane rozwiązanie sprawi, że za złoto, będzie można kupić sobie zwycięstwo - i umiejętność gry, czy taktyka już nie będzie miała tu znaczenia. Słowem drastycznie spadnie grywalność gry, niezależnie od tego jakie wodotryski się do niej wprowadzi.
Złotnik, będzie za walutę mógł dysponować dowolną ilością surek, których zdobycie było dotąd jedynym Jego ograniczeniem.
Będzie mógł w ciągu 2 dni rozbudować miasto na full od zera, wielokrotnie w ciągu jednego dnia wybijać i budować pełne zagrody.
Sam używam złota do najęcia Handlarza, dowódcy itp, ale odpuszczam - nie zamierzam się ścigać z ludźmi, którzy wydają na Premium po 7 tys. zł/ miesiąc.
Szkoda mi własnego czasu i nerwów na tak ustawione walki. Dla mnie, będzie to koniec grywalności tej gry.
Pozdrawiam.
Stary Pies.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser13253

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Polecam poniższe wykresy:

Wykres nr 1

Wykres nr 2

Odpowiadają na wszystkie pytania dotyczące teraźniejszej polityki InnoGames oraz ukazują prawdziwe znaczenie słów które dzisiaj otrzymaliście. Dla przypomnienia cytuje:

Witaj!

W ramach drugiego etapu wymiany złota, polska społeczność została wybrana, aby pomóc nam w dalszym udoskonalaniu tej funkcji. Od poniedziałku, 6 października, funkcja ta jest dostępna na wszystkich światach.
Więcej informacji znajdziesz na naszym forum i nie możemy się doczekać Twojej opinii.

Twój Grepolis Team
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Możliwość wszelakiej wymiany waluty za którą się płaci (złoto, monety kto co woli) to nie jest nowość - dziwne że dopiero teraz się to widzi w grepolis, w grze kiedyś bardzo przyjemnej, konkretnej strategii.

Jak sobie przypomne czasy starej Bety i zobacze co się stało z tą grą to aż mnie szlak trafia. Kiedyś nie było premium a jak było to nie w takim stopniu i wszyscy się cieszyli. Teraz grepolis to gra dla ludzi uzależnionych od komputera i wydawania kasy na głupoty a nie dla kogoś kto chce się odprężyć w dobrym towarzystwie troche przy tym pomyśleć. Rozgrywkę popsuliście niesamowicie - zaczynając od premium kończąc po fakcie że nikogo nie da się zaskoczyć przez powiadomienia..

Kiedyś kiedy wprowadzano nowe funkcje premium takie jak przyspieszenie budynków czy jednostek podkreślano to iż nigdy nie będzie "nokałtującej" przewagi pomiędzy graczami którzy wydają pieniądze na grę a takimi którzy nie zasilają portfela Inno. Od wersji 2.0 jak widać zmienił się również tok myślenia twórców gry bo takie "dodatki" jak ten z wymianą złota w takiej grze jak ta nie da jakichkolwiek szans graczowi który nie ma złota (chyba że będzie on siedział non stop na kompie)

Po prawie 5 latach gry chyba trzeba się pożegnać..
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Uzasadniać mojej wypowiedzi nie będę, ponieważ wcześniejsze posty moich poprzedników wyjaśniają dogłębnie pomysł wymiany surowców na złoto, czy tez złota na surowce... Jest to bardzo chybiony pomysł z tą wymianą i ewidentnie widać, że tu nie chodzi o przyjemność gry i zabawy dla nas a o jak największy zarobek dla Inno... Szkoda, że nawet w grze ważniejsza jest kasa niż ludzie... na pohybel złotników...
 

DeletedUser6419

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Polecam poniższe wykresy:

Wykres nr 1

Wykres nr 2

Odpowiadają na wszystkie pytania dotyczące teraźniejszej polityki InnoGames oraz ukazują prawdziwe znaczenie słów które dzisiaj otrzymaliście. Dla przypomnienia cytuje:

Twój Grepolis Team
.
Boże ! Co za tupet ! Dwa suche wykresy bez legendy i ...
mamy odpowiedzi na wszystkie pytania i oraz ukazuje się nam Prawdziwe Znaczenie.
Platon i św. Tomasz pobici na łeb.
Domyślam się,ze to seryjna formułka zaklęcia ?
Przepraszam, ale należę do mało domyślnych i byłbym wdzięczny za bardziej "łopatologiczną" wypowiedź.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser12136

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Każdego można pokonać .. wystarczy zgrana ekipa.. i złoto za bardzo nie pomoże :) więc nie rozumiem skąd te ciągłe lamenty i opowieści o mitycznych złotnikach..
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat wymiany złota

Bez względu na nasze zdanie i tak tą funkcję do gry w takiej czy innej formie wprowadzą tak samo jak było ponad rok temu z redukcją kosztów budowy. Niby umożliwia to zarobienie zwykłym graczom złota, oferty schodzą dość szybko, ale myślę że odniesie to negatywny wpływ na grę i zdecydowanie zwiększy różnicę pomiędzy zwykłymi graczami a tymi grającymi na złocie.

Na chwilę obecną tak bym to widział lecz nie zmienia to faktu, że jestem przeciwny wprowadzaniu tej funkcji na stałe do gry.
-należy utworzyć oddzielną zakładkę na oferty ze złotem, albo dodać jakiś filtr umożliwiający wyświetlenie ofert tylko za surowce bo obecnie aby dotrzeć do surowców trzeba przechodzić na około 10 stronę.
-ograniczenie w kupowaniu surowców za złoto do 5 ofert dziennie
- zablokowanie przez pierwszy miesiąc od startu świata handlu złotem
- zwiększenie wystawianej na targ minimalnej ilości szt. złota z 10 na 15.
- zlikwidowanie złota handlowego i umożliwienie handlu każdym złotem, nie wiem czy to co otrzymamy z nagrody dziennej jest jakieś gorsze czy co że nie można jego wystawić na targ?
 
Do góry