Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Dziś wyczytałem co chcecie zmienic w ramach zrównoważenia jednostek. Zauważyłem tam że będzie poważna zmiana Trirem. Na to wychodzi że beda dużo szybsze i duzo silniejsze niż dotychczas. Dodam że będa lepsze od ogniowych w każdym calu.

Reasumując: Statyki ogniowe i biremy nie będzie opłacało się rekrutowac.

W statkach ogniowych był ten problem że były wolniejsze niż szybkie kajaki - co zostało poprawione w triremach.
Dodatkowo została poprawiona obrona w triremie aż do 250 gdzie birema ma 200. TRIREMA - szybki silni w ataku i bardzo silny w obronie statek :))
oby to nie był koniec ogni.

ink jest tu - http://devblog.grepolis.com/?p=510

Tak samo nie rozumiem zwiększanie siły kucyków -- gdzie i tak były bardzo silne w ataku :)

chciałbym dowiedziec się jakie było uzasadnienie tego wszystkiego.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Czy mi się wydaje czy po zmianie budowanie ogników nie będzie opłacalne? o_O
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

no chyba tak -- ja tam doczytałem (choc mój angielski jest słaby) że tak jak by oni chcieli je zlikwidowac ale na razie je zostawią

fajnie by było jak by ktoś z polskich szpeców inno to przetłumaczył - to było by coś :))

Trirema musi byc gorsza w czymś żeby sie opłacało budowac ognie to samo się tyczy obrony żeby opłacało się budowac biremy --- a ona ma byc od wszystkiego i od niczego.
Możan poprawic jej atak ale nie szybkośc można poprawic jej obrone ale nie szybkośc
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Ano ktoś mógłby to przetłumaczyć
A z tymi tiremami to przesadzili
 

DeletedUser19917

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Nie rozumiem... Czyli łaźnia zniknie, a zamiast jej będzie coś innego?

Dziś wyczytałem co chcecie zmienic w ramach zrównoważenia jednostek. Zauważyłem tam że będzie poważna zmiana Trirem. Na to wychodzi że będą dużo szybsze i dużo silniejsze niż dotychczas. Dodam że będą lepsze od ogniowych w każdym calu.

Czyli teraz będą złote chwilę Trirem a ognie pójdą na odstawkę... (tak jak jest teraz z triremami)

Katapulty są bardzo ważne i dla każdego gracza który gra off to jest podstawowa jednostka. Tak więc nie wiem skąd macie te analizy ale krótko mówiąc to od hajsu już się w głowach ( wiadomo co :) ) i ta gra schodzi na psy...

Tak więc w skrócie:
Robicie wielki błąd i zamiast się wziąć za to co jest dalej pokićkane to wy robicie kolejne z myślą o pieniążku a nie grze, bo znacie się na niej jak Ja na pieczeniu ciast. :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Widać trzeba będzie się nauczyć gry od nowa :)

A tak serio to intuicja mi podpowiada, że zarówno ognie jak i biremy będą miały swojej zastosowanie na każdym etapie gry. Oprócz prostej kalkulacji, że zwiększa się siła ataku i szybkość Triremy są jeszcze inne współczynniki jak koszt i szybkość rekrutacji.
Obstawiam podział sił na te szybkiego reagowania (ognie przy off i biremki na klina) i siły główne - wolne, drogie i cenne ale niesamowicie skuteczne i wielofunkcyjne stocznie.
Wychodzi zatem, że będzie ciekawiej.

ps. Manfreg, pomyl mój nick specjalnie jeszcze raz, a wypróbuje na tobie siłę nowych Trirem na nowym serwie draniu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Niedługo nie będzie po co w to grać, przez te Triremy deffowiec będzie mógł atakować sobie w najlepsze. Niby teraz też to może robić ale nie będzie mu się to opłacać. Skończy się również polowanie na zagrodę ogni, lepiej będzie wybudować zagrodę Trirem i zostawić ją sobie na bonus w mieście.
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Czyli teraz do ataku triremy :D A do deffa wolę mieszankę birem i trirem plus kilka branderów
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Grubo przesadzacie z tymi triremami. Nie zapominajcie że mają 16 mieszkańców
Bardzo chętnie popatrzę jak te genialne według was statki będą się rozbijały o kilka tyś birem :) To samo w obronie, ogniki w drzazgi obrócą te triremy. W takim stanie na pewno nie wyprze wyspecjalizowanych ogni i birem, fakt że będzie bardziej popularna (może nawet osiągnie pułap 30% łącznej floty) ale to chyba jest jak najbardziej wskazane. Oparcie całej floty na triremach może przynieść więcej pożytku wrogowi niż nam więc panowie bez przesady :)

Poza tym bardzo podoba mi się ulepszenie mitycznych
Hydra, Minotaur no i ten Boski Przygłup - całkiem, całkiem :)
Osłabienie Meduzy i Pegaza jest nieprzemyślane. Wszystkie mityczne powinny być bardzo mocne i tworzyć taką elitarną armię. Teraz wyjdzie że jedne z najlepszych jednostek pegaz i meduza będą najsłabsze
Największa zmiana na plus to Boski Wysłannik, łączna obrona na mieszkańca to 40pkt. Niewiele mniej od łucznika, a i w ataku coś tam zdziała. Jakby jeszcze do wyboru było albo stworzenie w koszarach za 12 łask, albo rzucenie bezpośredniego czaru tak jak rydwan, powiedzmy za 30 łask - to już całkiem malina :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Grubo przesadzacie z tymi triremami.

No nie wiem kolego -- weź pod uwagę że teraz będzie można w swoich wioskach zrezygnowac z wiosek biremowych w zamian na wioski triremowe -- zysk?? a no zysk jest duzo - silniejsza wioska obronna morska w porcie i na dodatek bedzie też w razie co ofowa

układ wiosek stary system:
10 ofowych
10 ogniowych
10 biremowych
10 def lądowy

układ wiosek nowy system:
10 ofowych lądowy
10 ogniowych
10 Triremowe - uderzenie prawie jak ogniowe
10 def lądowy

ps. Legreg - to nie było specjalnie a niechcąco ale poprawiłem się nie wiem czy widziałeś :)) a wiec bic mnie nie musisz
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Jak pełna zagroda birem może być słabsza w obronie od pełnej zagrody trirem??? 300 birem w przeliczeniu na mieszkańców to 150 trirem. Porównaj łączną siłę obronną 300 birem, a 150 trirem.
Poza tym istnieje takie cudo jak brander. Teraz porównaj pełną zagrodę miejską trirem (około 150szt) vs. pełna zagroda branderów. Porównaj koszty, czas budowy i punkty walki. Pojawienie się drogich trirem (surowce + mieszkańcy) = pojawienie branderów. I to jest w tym piękne :) W końcu urozmaicenie na morzu. Ogni, ani birem nie wyprze, rękę sobie daje uciąć
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

ja nie napisałem że trirema jest mocniejsza od biremy - napisałem że wielu graczy takich jak ja nie będzie robiła birem bo nie będzie im się opłacac. Dla mnie lepszym rozwiązaniem będzie budowanie trirem.
Trzeba by było przeliczyc - po nowemu ale nie za bardzo mi się chce

Co do branderów zgodzę się - nabiorą trochę chęci do gry dla tych co będą walczyc z triremami

ognie na 100% zostaną wypartę ze względu na szybkośc
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Eee... Nie szybkość jest atutem ogni tylko wartość bojowa na mieszkańca. Kolona nie pogonisz więc i nie ma sensu się z ogniami śpieszyć. Jak ognie zostaną wyparte? Nikt nie zrezygnuje z najbardziej ofensywnej jednostki morskiej :) Czym chcesz rozbić np. 5k birem? Triremami? :D Więcej stracisz niż zyskasz. Wsadzisz ze dwa razy zagrodę trirem na brandy i sam się przekonasz co lepsze. Osobiście użyłbym tych trirem w 10-15% floty. Reszta to ognie, biremy no i oczywiście brandy na takich co myślą że to rewelacja :) Bunt trwa 12h, jest czas na brandy zwłaszcza przy prędkości jednostek 2-3. Okupacji też brońcie triremami, a wam szybko kości porachują... Trirema nie osiągnie tak wielkiego znaczenia jak zakładasz
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

szybkośc w tej grze jest niestety bardzo kluczowa - tym bardziej jak masz szybkie transportowce z szybkością 15. Trirema o tej szybkości jest idealna.
Oszem kolona nie da się przyśpieszyc ale ataki ogniowych nie idą tylko z kolonem :))

Triremy uważam że teraz będą traktowane i wykorzystywane przez ofowców zamiast birem - bo ofowiec woli miec więcej ofa niż defa a tu będzie miał defa.
A do ataku będą ofowcy je wykorzystywać własnie do prękości by maksymalnie je wykorzystać.

Oczywiście każdy będzie miał swoje taktyki a jak bedzie to zobaczymy co będzie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Szybkość w tej grze jest kluczowa przy ataku z zaskoczenia. Przy buncie i kolonem idącym kilka godz jest już trochę inaczej. Równie dobrze ognie mogłyby mieć wtedy prędkość wolnego transportu. Znaczenie ma natomiast wartość bojowa jednostki, całych zagród no i kto ile punktów walki zgarnia
Pożyjemy, zobaczymy... W każdym razie z ogni, ani birem nie zamierzam rezygnować. Trirema i brander będą świetnym urozmaiceniem walk morskich :)
aaa... zapomniałbym
weź jeszcze pod uwagę ląd osłaniany przez ognia, a triremy
np. 100 ogni + 80 transportów vs. 1k birem = 82 biremy ubite, 62 transy na dnie
teraz 100 ogni = 62 triremy (w przeliczeniu na mieszkańców) czyli 62 triremy + 80 transów vs. 1k birem będą miały większe straty :) Nie da się dokładnie powiedzieć ile bo trirema nie ma jeszcze zmienionych statystyk, ale na 100% będą większe straty. Ognie nie zginą, nie bój żaby :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser14968

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

tirema będzie dalej słabsza od biremy w obronie i od ogni w ataku....minus jest taki, że na starym podboju obrońca nie będzie musiał się starać..jak zrobi deffensywną cofkę z miasta i mu nie wyjdzie to zawsze wyjdzie mu kontra...więc czy by chciał kontrować, czy klinować deffensywnie to wyjdzie ok, odpada opcja taka, że komuś nie wyjdzie operowanie wojskiem z miasta, bo czy wyjdzie klin deff, czy off z tych niebieskich żagli to punkty att/deff działają tak samo, bo 60/70 tirem powstrzyma 40 ogni w obronie, a tym bardziej kontrą zatopi w offensywnym systemie obrony
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

O tym nie pomyślałam... Ja się często bronię klinami i nie raz było tak, że mi przestrzeliło w cofce i biremki zaatakowały okupację (w 60% dały radę rozbić okupację). Teraz tego typu cofki moga mi się zbliżyć do 100%. Super, już lubię te triremki :)
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Z tymi Triremami to jakos dojdziemy do ładu. W nowym systemie bedzie to kwestia kosztów i chyba preferencji raczej. W starym ładnie opisał opek wyżej co się zmieni. Bardziej martwią heroesi :/
 

DeletedUser14968

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Fajnie, że tirema będzie jakoś używana, natomiast powoduje to uproszczenie i tak prostej gry, co takie fajne nie jest :(
 
Do góry