Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

DeletedUser15166

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

http://devblog.grepolis.com/?p=832 - nie wiem dlaczego nie pojawiła się informacja o tym w ogłoszeniach na forum :)
Myślę, że zmiana będzie korzystna tylko z badaniami boskim wysłannikiem, kawalerzystą, statkami i kilkoma jednostkami mitycznymi. Reszta według mnie nic nie zmieni(szczególnie w produkcji cyklopa) i nie zwiększy produkcji poszczególnych jednostek, katapulta miała kosztować 10 mieszkańców ale jednak zmienili zdanie przez co dalej będzie zajmować 15 ludzi. Ogólnie słabo przygotowane to zrównoważanie, po takim czasie od ogłoszenia rozpoczęcia jego realizacji spodziewałem się czegoś więcej, ale jak na razie wiele w tym temacie nie zrobili, o tym że miałby być zmienione również budynki specjalne i dodane badania dla bohaterów już nie wspomnę.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Pojawi się tylko musi zostać przetłumaczona, a trochę trwa.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Wg. mnie za mocne mistyki się robią , szczególnie że ich cena w łaskach spada...Hydra będzie silniejsza od ogni w ataku i od birem w obronie...(w przeliczeniu na 1 mieszkańca). Mistyczne zrobią się mocne, może nawet za bardzo...Badania zmienione wydają się ok, buff na Trireme też fajny.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Teoretycznie, to chyba tak powinno być, że jednostki mistyczne są "lepsze" od normalnych...a przynajmniej tak mnie się wydaje:)

PS: Choć zwiększenie ataku mantykorom przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości łask potrzebnych na zrekrutowanie jednej, to może być trochę przesadzone:) Już bez tego mantykory są mocne...
 

DeletedUser21137

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Ale popatrz ile robi się zagrodę mant od zera...
Mi się podobają zmiany. Bardzo się cieszę, że podniosą atak niektórym jednostką, bo obrońcy maja za dużą przewagę
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Nie no, ja to wiem, bo sam z mant korzystam...choć nie tak często jakbym tego chciał. Pewnie właśnie przez ilość potrzebnych łask, które wykorzystuje na korzystne wiatry częściej. Przy takiej zmianie będę mógł wrzucać od razu po 2 manty do rekrutacji, co praktycznie dwukrotnie przyspieszy proces tworzenia:)

Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Obniżyć ilość łask można było, ale zwiększać im jeszcze atak, to już trochę przesada moim zdaniem...już i tak jest świetnie, w dodatku jest to jednostka latająca, co także dodaje jej kolejne plusy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Jako, że rzadko (albo prawie w ogóle ;)) wypowiadam się na forach innych niż Biz. to tu zrobię mały wyjątek. :) Stwierdzam po zapoznaniu się z szczegółami, że to zrównoważenie jest po prostu próbą sprawienia, żeby światy w Grepo były jeszcze szybsze, oraz sprawienia, że 3/4 graczy grepo będzie teraz grało mitykami, nie normalnymi jednostkami. Podwyższanie ilości potrzebnej sury, bo będzie szybsza produkcja, wzrost mocy rażenia i szybkości niektórych jednostek to wszystko po to, aby sprawić, że Grepolis było szybsze.
Ja jestem zdecydowanie przeciwny wprowadzeniu ,,Zrównoważenia" gdyż z jednej strony ułatwia, z z drugiej utrudnia grę. Na co Wam to? Czy wszyscy muszą mieć od razu całą zagrodę mitycznych w niedługim czasie? Przy dzisiejszych parametrach uważam, że wszystko jest okey. Trzeba czasu żeby mieć mityki i bardzo dobrze, chyba chcecie żeby na początku każdy noob miał możliwość, bez umiejętności, uzyskiwania wyników o wiele za wysokich, to wprowadźcie to. Co to za sztuka klikać mityki? O wiele trudniej jest np. skompletować mocny zestaw offa, a w tej aktualizacji jest po prostu zawarta treść ,,UDZIWNIAMY GRĘ I SPRAWIAMY, ŻE ZWYKŁE NOOBY BEZ DOŚWIADCZENIA MOŻE PRZETRWAĆ NA SERWERZE". Mimo, że nazywa się to "Zrównoważenie" to jest to jeszcze większe oddzielenie graczy z dużą ilością czasu i chęcią siedzenia na Grepo przez 12 godzin na dobę od tych którzy poświęcają grze i tak sporo czasu (np. 2-3 godz.)
Cały czas Inno chce udziwniać grę, o czym świadczą np. Bohaterowie (moim zdaniem zupełnie niepotrzebni).
Jakoś na Bizancjum jest prędkość 1x, nie ma Bohaterów, nie ma (jak zresztą na szczęście nigdzie) Zrównoważenia, a jakoś zabawa była przez 2 lata fest, zdążyły paść 4 cudaki, przeprowadzono setki naprawdę emocjonujących akcji, i nie potrzebne były te wszystkie udziwnienia. :) Zastanówcie się co robicie i nie wprowadzajcie żadnych ,,przełomowych" zmian, bo tylko pogorszycie grę.
Tyle ode mnie, możecie o mnie pisać co chcecie, nawet obelgi, nie będę miał urazy. :)
Pzdr.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Dodatkowo posągi staną się nieopłacalne w większosci przypadków lepiej będzie budować to co daje 10% w ataku więcej...Zagrode mant mozesz przy 30 miastach zrobić w 2 tygodnie, po zmianie pewnie będzie to trwało tydzień...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Inną rzeczą jest, że nie rozumiem graczy, którzy uważają, że szybkości 4x i szybciej są fajne, jak dla mnie przy takiej szybkości nie da się grać, ale to pewnie kwestia przyzwyczajenia. :D
 
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Nie wiem dlaczego tak wszyscy narzekacie.
Może od początku.
Zmiany łuczników,koników i katapult prawie nie zauważalne za bardzo to na rozgrywkę nie wpłynie.
Wolne łódki jak najbardziej na plus do tej pory nawet stałego deffa przydziela się z reguły szybkimi,bo robiło to małą róznice teraz trzeba będzie więcej myśleć gdzie się co bardziej będzie opłacać.
Kolejna pływająca trirema także duża zmiana chociaż według mnie ludzie od ogni i birem nie odejdą i wiele to nie zmieni.
Hydry i tak nikt raczej nie będzie produkował,bo ognie i biremy robią się o wiele wiele szybciej.Za to Erynie,Harpie i Mantykory jak najbardziej na plus no ,a dlaczego?
Cały czas są narzekania na zbyt wiele bonusów obrońcy ,a to jest ukłon w stronę offowców.
Z jednego magazynu surowców mozna zrobić ponad 300 ludności deff np. rydwany i łuczników.
Mantykor nie zrobimy tyle ile będziemy mieli surowców,więc wciąż ograniczenie pozostanie ,ale zmniejszenie kosztów sprawi,że produkcja ich będzie częstsza i wiele bardziej opłacalna niż do tej pory.
Zagrody mant bez złota nie odrobi się tak szybko jak deffa, więc te płacze o to jak jest źle są bezpodstawne.
Jednostki mityczne nie mogą być słabsze w przeliczeniu na mieszkańca od zwykłych,bo są specjalnymi.
Tak naprawdę czego,by nie wprowadzili zawsze ktoś będzie narzekał oprócz wielu negatywnych nowości ta jest bardzo pozytywna.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Ja jakoś jestem w stanie kompletnie bez złota robić zagrody mant i harpii na czas akcji, ja bym jeśli o to chodzi skrócił czas produkcji ofni, jak dla mnie trochę za długi.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Ja jakoś jestem w stanie kompletnie bez złota robić zagrody mant i harpii na czas akcji, ja bym jeśli o to chodzi skrócił czas produkcji ofni, jak dla mnie trochę za długi.
Harpii to łatwo ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Harpie są łatwe do robienia, ale trzeba jeszcze bobasy klikać i czasem tęsknotę. ;) Chodzi mi głównie o czas produkcji ogni, który uważam, że jest za długi. Jeśli chodzi o jakieś przydatne zmiany, to wycofałbym ,,Boskiego wysłannika", z tego co mało doświadczonych graczy stosuje go, ja sam w ogóle go nie stosuję. :eek:
 

DeletedUser22453

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

pomysł niezły zastanawia mnie tylko to czemu podniesiony jest koszt wszystkich jednostek skoro ich statystyki nie ulegają zmian ;) co do mitycznych jednostek to staną sie teraz tak samo popularne jak ognie i biremy co jest na plus (kazdy bedzie mial kilka pak a nie 1 czy 2)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

pomysł niezły zastanawia mnie tylko to czemu podniesiony jest koszt wszystkich jednostek skoro ich statystyki nie ulegają zmian ;) co do mitycznych jednostek to staną sie teraz tak samo popularne jak ognie i biremy co jest na plus (kazdy bedzie mial kilka pak a nie 1 czy 2)
No właśnie chodzi mi o to, że wzrost popularności mityków niekoniecznie wyjdzie grze na dobre.
Jestem do tej propozycji zrównoważenia całkowicie sceptyczny, osobiście nie radzę tego wprowadzać, bo wynikną z tego same złe rzeczy, takie zmiany rzadko okazują się dobre, o wiele częściej to niewypały.
 

DeletedUser22453

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

No właśnie chodzi mi o to, że wzrost popularności mityków niekoniecznie wyjdzie grze na dobre.
Jestem do tej propozycji zrównoważenia całkowicie sceptyczny, osobiście nie radzę tego wprowadzać, bo wynikną z tego same złe rzeczy, takie zmiany rzadko okazują się dobre, o wiele częściej to niewypały.

Zawsze masz wybór mieć mur na 25 + wieża lub nie mieć muru. Mityki na wysokim murku krzywdy nie zrobią także nie podzielam twojej argumentacji :)

btw dzisiaj miało to wejść i jakoś nie widzę by tak się stalo a informacji o wstrzymaniu pomysłu nie widzę
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Harpie są łatwe do robienia, ale trzeba jeszcze bobasy klikać i czasem tęsknotę. ;) Chodzi mi głównie o czas produkcji ogni, który uważam, że jest za długi. Jeśli chodzi o jakieś przydatne zmiany, to wycofałbym ,,Boskiego wysłannika", z tego co mało doświadczonych graczy stosuje go, ja sam w ogóle go nie stosuję. :eek:
No ognie bardzo długo :p Boski wysłannik ? Słaba jednostka, ja nigdy go nie rekrutowałem, chyba że wtedy kiedy doszedł do gry :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Zawsze można zrobić mityki z katami, a wtedy, już przestają być takie słabe na wysokim murze, piszę oczywiście o tych co nie latają. :eek:
btw dzisiaj miało to wejść i jakoś nie widzę by tak się stalo a informacji o wstrzymaniu pomysłu nie widzę
Miało wejść na Becie, a nie na normalnych serwerach. ;)
Nie wprowadzajcie tego, to tylko jeszcze pogorszy grę i nie tylko ja chyba tak uważam, ale jak na FO siedzi tylko ekipa moderacji i byłej moderacji, kilku graczy gadających na forum, a w grze ich nikt nie widział oraz kilku graczy, którzy grają od dawna, ale jest ich mało. No i oczywiście trochę normalnych szarych graczy tak ja, ale to tylko garstka, bo mnie też się tego nie chce czytać. :p Z takim składem, wybaczcie, nie da się prowadzić sprawiedliwej dyskusji.
Sorry, ale takie mam zdanie.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Odświeżę trochę dyskusję. Może warto by było coś zaproponować, by można było w jakiś sposób obronić się przed kamiennym gradem. Przed zwykłymi katapultami chroni wojsko. Od tego zależy ile poziomów murek spadnie. Niestety, ale przed kamiennym gradem nie ma żadnej obrony. Stawiasz mur i wojo i to nic nie daje. Mur i budynki i tak polecą i tak, chociaż wojsko atakującego całe zostanie zniszczone. Myślę, że trzeba by było wprowadzić coś w akademii typu, no ja wiem, żelazna brama? Że jak zbadam to badanie, to będzie niwelować działanie kamiennego gradu, albo zmniejszać jego skutki? Bo obecna sytuacja z tym badaniem jest bezsensowna. No chyba, że tylko ja tak myślę...
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Dyskusja na temat zrównoważenia rozgrywki

Chyba nie załapałaś założeń.

Wprowadzamy grad, żeby gracze niszczyli budynki. Trzeba je będzie odbudować i koniecznie szybko. Zmieniamy zatem sposób skracania budowy na nowy, bardziej kosztowny.
Cieszymy się zyskiem.

Dlatego ja szukam innej gry.
 
Do góry