Dyskusja

  • Rozpoczynający wątek Fenax
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
a co w tym nieoczekiwanego ? zaniedbane konto w warunkach wojennych, no to chyba tylko w jeden sposob moglo sie zakonczyc.
-.-
 

DeletedUser

Guest
no tak teraz to jest najlepsze wytlumaczenie swoich pustych slow ;)
 

DeletedUser

Guest
Dla rozładowania napiecia na swiecie mam pytanie
troche mi zajeła zanim znalazłem na nie odpowiedź
wiec moze i wy poszperajcie hehe

zanacie raeklme ??

nie płacz , nie płacz
kupie ci chechłacz ??

a wiec co to jest chechłacz ???

to pytanie zadały mi dzieci - uparte osły wiec szukałem , aż znalazłem
 

DeletedUser

Guest
Z chechłaczem jest problem. W różnych regionach oznaczał co innego, np. na Śląsku kijankę – przyrząd do prania bielizny. W słowniku gwary warszawskiej XIX w. chechłacz to tępy nóż. Stąd „chechłać” oznaczało „kroić tępym nożem”. Trudno pomyśleć, by za pomocą tych przyrządów ktoś kogoś pocieszał. Spotkałam się też z wyjaśnieniem, najbardziej prawdopodobnym, że kiedyś był to płócienny woreczek z cukrem w środku. Kiedy dziecko płakało, dawało mu się go do ssania, jak dziś smoczek. Trudno ustalić zasięg przytoczonej rymowanki, znanej mi m.in. z Mazowsza i północnej Małopolski, a nie z Wielkopolski. Tak naprawdę ludzie, którzy dziś ją powtarzają, nie wiedzą, co to jest chechłacz. To taka czcza, pusta obietnica
 

DeletedUser

Guest
szperałes czy wiedziałes hehe
takze synom tłumaczyłem ( bo chodziło o sens reklamy) , że to rodzaj smoczka - bo trudno im zrozumieć ( woreczek do ssania z cukrem hehe)
 

DeletedUser

Guest
Oo...tak sobie przegladalam forum i nawet nie wiedzialam ze mozna tu trafic na takie przydatne wiadomosci :)
Bo nie ukrywam ze mnie tez zastanawialo znaczenie slowa "chechlacz" w tej reklamie hehe
i teraz ja w koncu zajarzylam :D
 

DeletedUser1360

Guest
Ja osobiście uwielbiam Aniołki :D wiec im ich więcej tym bardziej ich uwielbiam :)
 

DeletedUser

Guest
witam :)
ja napisze z innej brczki, grałem już w kilka gier internetowych i moge śmiało powiedzieć że te forum jest strasznie biedne
2-3 tematy w tym główny temat jakie to angels patałach są a 2 temat wojny zsumowałem wszystkie do kupy bo na to powinien być wydzielony temat
w sumie to forum powinno pomogać graczom a te to jakaś lipa jest

więcej już się nie będe wypowiadał bo nie ma to sensu

pozdrawiam ;)
 

DeletedUser

Guest
No nie ...to chyba wchodzimy na dwa rozne fora w takim razie...bo ja jak chce pomocy lub o cos sie zapytac to wchodze do tego tematu, ktory za to odpowiada i pytam ...
z tematu ogloszen jestem na bieżąco i wiem co sie dzieje lub dziac sie bedzie ...wydaje mi sie ze moze nie potrafisz sie odnaleźć na tym forum i tu tkwi twoj problem a nie ze forum jest biedne...

Piszac o wojnach i o innych rzeczach to czego ty sie spodziewales jak to jest Forum swiata Gamma a na tym swiecie ciagle sie cos dzieje i zawsze sa jakies wojny.... i dyskusje sie prowadzi tylko o tych co do tego swiata naleza....
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
witam :)
ja napisze z innej brczki, grałem już w kilka gier internetowych i moge śmiało powiedzieć że te forum jest strasznie biedne
2-3 tematy w tym główny temat jakie to angels patałach są a 2 temat wojny zsumowałem wszystkie do kupy bo na to powinien być wydzielony temat
w sumie to forum powinno pomogać graczom a te to jakaś lipa jest

więcej już się nie będe wypowiadał bo nie ma to sensu

pozdrawiam ;)
I już Go lubię :) ...Inteligentny.Oczytany,od razu Zauważył :rolleyes:
 
Status
Zamknięty.
Do góry