[Wyjaśnione] Dysproporcja w akcjach z mitykami

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24190
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser24190

Guest
Dlaczego tak niesprawiedliwie potraktowano te jednostki i ich wykorzystanie na placu boju. Chodzi o to, że atakować mitykami można każdą osadę nieważne jaki bóg jest czczony w osadzie atakowanej, natomiast już wykorzystanie ich w obronie jest uzależnione od czczonego bóstwa. Ja sie pytam Leo why???
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Dysproporcja w akcjach z mitykami

Wszystko jest dobrze z mitykami i bardzo dobrze że w mieście nie mogą stać jednostki od różnych bogów. Dla mnie te pytanie to spam.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dysproporcja w akcjach z mitykami

Jak dla mnie, to jest bardzo logiczne. Czcisz w mieście jednego boga i nie możesz pozwolić, aby wspierały to miasto jednostki od innych bogów. Agresor jednak ma w głębokim poważaniu, jakiego boga Ty czcisz w mieście i atakuje wszystkim, czym tylko może...
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: Dysproporcja w akcjach z mitykami

Trochę pokrętne to tłumaczenie, bo z czasem agresor staje się obrońcą, choćby okupacji i wtedy dla agresora ma to znaczenie jaki bóg jest w osadzie czczony. A tak przy okazji jeszcze tego nie testowałem jak jest w przypadku gdy:
1. Miasto ma świątynię ale nie ma wybranego boga to czy można bronic mitykami (bez znaczenia na bóstwo)?
2. Miasto nie ma świątyni czy można bronic mitykami?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dysproporcja w akcjach z mitykami

Hehe...może i pokrętne, ale jakiś tam sens ma:) Ja nie twierdzę, że to jest ogólnie przyjęte myślenie, tylko taki mój sposób na zrozumienie tego zagadnienia.

A co do reszty, to rzeczywiście, przy starym systemie podboju agresor jakby nie patrzeć, staje się obrońcą. No i jakby na to nie spojrzeć, broni się w mieście, gdzie jest czczony dany bóg, więc co by go nie "wkurzać" musi się bronić jednostkami danego boga.
 

DeletedUser23887

Guest
Odp: Dysproporcja w akcjach z mitykami

...A co do reszty, to rzeczywiście, przy starym systemie podboju agresor jakby nie patrzeć, staje się obrońcą. No i jakby na to nie spojrzeć, broni się w mieście, gdzie jest czczony dany bóg, więc co by go nie "wkurzać" musi się bronić jednostkami danego boga.

To nie do końca jest prawda. Jest jeden przypadek gdy w obronę kolona w mieście mogą być zaangażowane jednostki mityczne od innego boga niż ten w mieście. Mianowicie jest to przypadek gdy jednostki mityczne wysyłamy w obstawie kolona :)
Przykładowo:

Chcemy podbić miasto X w którym czczona jest Atena. Wysyłamy razem z kolonem cerbery (Hades). Kolon wchodzi do miasta i wysłane cerbery bronią miasta mimo, że w mieście nadal jest Atena. Jednak mimo tego wszystkie wsparcia wysłane oddzielnie zawierające cerbery (lub mityki od innych bogów niż Atena) zostaną zawrócone. W przypadku gdy w danym mieście nie ma świątyni lub wybranego boga zostaną zawrócone wszystkie wsparcia zawierające jednostki mityczne (rzecz jasna oprócz tych wysłanych z kolonem) :p
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Dysproporcja w akcjach z mitykami

Bronić okupacji musisz jednostkami od danego boga...a te jednostki od innych bogów jakby nie patrzeć wprowadzasz w formie ataku
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: Dysproporcja w akcjach z mitykami

Nie podoba Mi się to, ale takie są realia. Może to się zmieni za jakiś bliżej nieokreślony czas :)) Dzięki Wam za odpowiedzi. Temat można zamknąć :))
 
Do góry