Dzielenie łącza internetowgo

  • Rozpoczynający wątek -Daniel001-
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o tym pomyśle

  • Dobry pomysł, jestem na tak

    Głosy: 18 56,3%
  • Zły pomysł, jestem na nie

    Głosy: 7 21,9%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 7 21,9%

  • W sumie głosujących
    32
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Regulamin bezwzględnie zakazuje ataku z dwóch kont o tym samym łączu internetowym na jednego gracza. Gdy mamy zaznaczone dzielenie łącza u obu kont i są obok siebie na tym samym serwerze to może się zdażyć, że zaatakują jeden cel z powodu pomyłki lub niewiedzy (bo mają taką możliwość). Dobrze by było, jak by gra sama z siebie zabraniała ataków na jednego z graczy jednemu z kont, jeśli drugie konto już wcześniej atakowało tego gracza. W tedy gra nie pozwalała by atakować jednemu z kont innego gracza tylko w tedy gdy będą spełnione następujące warunki:
- gdy oba konta mieliby zaznaczone dzielenie łącza internetowego
- jedno z kont zaatakowało już w cześniej tego samego gracza podczas trwania dzielenia łącza.
Oczywiście dodatkowo gra niepozwalała by na działania między graczami którzy mają dzielenie łącza internetowego.
Gdy jeden z graczy zakończyłby dzielenie łącza internetowego to gra zabraniała by działań na tego samego gracza lub między obydwoma kontami aż do czasu, gdy minie 48 godzin od zakończenia dzielenia łącza przez jednego z graczy.

Wyglądało by to tak: gdybyśmy wybrali panel działań na polis konta z którym mamy dzielenie łącza internetowgo lub jakiegoś gracza którego atakowało już w cześniej konto z którym mamy dzielenie łącza internetowego to nie moglibyśmy potwierdzić działania.
W tedy była by napisana informacja na czerwono:
Konto z którym dzielisz łącze internetowe już wcześnie przeprowadzało działania na właściciela tego polis.
Albo jak już któreś z kont przerwał dzielenie łącza internetowego to by było napisane:
Nie możesz zaatakować właściciela tego polis do [data] [godzina].

Często gracz przekazują sobie hasła do kont, aby inni sie nimi zaopiekowali. Mój pomysł zrodził sie nie dawno, gdy kolega powierzył mi swoje konto i z obu kont z zaznaczonym dzieleniem łącza internetowego przeprowadzałem ataki na cele obok siebie. Jestem strategiem jednego z sojuszu i miałem sporo na głowie. Pomyliłem się i zaatakowałem obydwoma kontami jeden cel. Przez to teraz mam bana i mój kolega straci konto. Chciałbym, żeby innym już taki przypadek w tej grze się nie zdarzył. Dla tego zgłaszam ten pomysł który funkcjonuje prawie podobnie w plemionach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

Co do pomysłu to jak najbardziej ale:

Często gracz przekazują sobie hasła do kont, aby inni sie nimi zaopiekowali. Mój pomysł zrodził sie nie dawno, gdy kolega powierzył mi swoje konto i z obu kont z zaznaczonym dzieleniem łącza internetowego przeprowadzałem ataki na cele obok siebie. Jestem strategiem jednego z sojuszu i miałem sporo na głowie. Pomyliłem się i zaatakowałem obydwoma kontami jeden cel. Przez to teraz mam bana i mój kolega straci konto. Chciałbym, żeby innym już taki przypadek w tej grze się nie zdarzył. Dla tego zgłaszam ten pomysł który funkcjonuje prawie podobnie w plemionach.

To jest sytuacja niezgodna z regulaminem, przekazywanie haseł, zastępowanie kolegów związane jest z banem na 5 dni bez ochrony przy pierwszym wykroczeniu, drugie to ban globalny. Zaznaczenie współdzielenia łącza w takiej sytuacji w żaden sposób tego nie legalizuje.
33.
prezent1.png
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

Co do pomysłu to jak najbardziej ale:

[...]

To jest sytuacja niezgodna z regulaminem, przekazywanie haseł, zastępowanie kolegów związane jest z banem na 5 dni bez ochrony przy pierwszym wykroczeniu, drugie to ban globalny. Zaznaczenie współdzielenia łącza w takiej sytuacji w żaden sposób tego nie legalizuje.

Ten problem też by się dało rozwiązać wprowadzając opcję dawania zastępstw innemu graczowi. Działało by to na takich samych zasadach jak dzielenie łącza internetowego, tylko że jeden gracz mógłby się logować na drugie konto poprzez własne konto. Gracze na pewno by się ucieszyli, gdyby coś takiego było wprowadzonego. Bo lepiej oddać konto pod opiekę zaufanego gracza, niż brać urlop i zostać w tyle. Najgorsze jest to, że musiałby powstać system kar dla tych, którzy opiekowali się kontem i je zniszczyli. Oczywiście dodało by to dodatkowych obowiązków dla Team Grepolis. Więc nie wiem, czy ten pomysł zgłosić. Jestem pewny, że dzięki takiemu pomysłowi gracze przestali by łamać zasady gry. Zgłosić taki pomysł? Coś takiego działa w plemionach.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

Ten problem też by się dało rozwiązać wprowadzając opcję dawania zastępstw innemu graczowi. Działało by to na takich samych zasadach jak dzielenie łącza internetowego, tylko że jeden gracz mógłby się logować na drugie konto poprzez własne konto. Gracze na pewno by się ucieszyli, gdyby coś takiego było wprowadzonego. Bo lepiej oddać konto pod opiekę zaufanego gracza, niż brać urlop i zostać w tyle. Najgorsze jest to, że musiałby powstać system kar dla tych, którzy opiekowali się kontem i je zniszczyli. Oczywiście dodało by to dodatkowych obowiązków dla Team Grepolis. Więc nie wiem, czy ten pomysł zgłosić. Jestem pewny, że dzięki takiemu pomysłowi gracze przestali by łamać zasady gry. Zgłosić taki pomysł? Coś takiego działa w plemionach.
Co do pomysłu o dzieleniu łącza tak.

Ale do tego drugiego od razu nie. Wielki + dla multikonciarzy, przyznałeś się do multi - ban słuszny i tyle. Nie obwiniaj nikogo tylko siebie, że wziąłeś to konto. Dla mnie tylko pomysł z łączem jest ok.
Jestem pewny, że dzięki takiemu pomysłowi gracze przestali by łamać zasady gry.
Pewnie, że przestaliby łamać, bo ty wykluczyłbyś jedną z zasad regulaminu, która jest chyba najczęściej łamana.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

Pomysł który został tutaj zaprezenowany jest, żeby gracze przestali kombinować z multikontem. Aby ochronić uczciwych graczy z dzieleniem łącza przed pomyłką którą mogą przepłacić jednym z kont.

Co do drugiego pomysłu to już dzisiaj zostanie on zaprezentowany na foum i prosze się nie martwić, o multikonciarzach też pomyślałem ;)
 

DeletedUser15283

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

Co do dzielenia łącza internetowego jest jeden zasadniczy problem - jeśli pracujesz w korporacji gdzie jest masę osób i masę komputerów a tylko jeden gateway z zewnętrznym IP to każdy, kto w pracy gra w GP ma dokładnie to samo IP a nie wiesz kto gra i przecież nie puścisz masa do ludzi z pytaniem o to, żeby jeszcze podali nick z gry :) Jestem w takiej sytuacji i nigdy nie wiem kiedy zablokują mi konto jak się okaże, że ktoś jeszcze pyka w GP u mnie :)
 
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

jeśli pracujesz w korporacji gdzie jest masę osób i masę komputerów a tylko jeden gateway z zewnętrznym IP to każdy, kto w pracy gra w GP ma dokładnie to samo IP a nie wiesz kto gra i przecież nie puścisz masa do ludzi z pytaniem o to, żeby jeszcze podali nick z gry :) Jestem w takiej sytuacji i nigdy nie wiem kiedy zablokują mi konto jak się okaże, że ktoś jeszcze pyka w GP u mnie :)
Tak z ciekawości... czy pracodawca wie o tym, że grasz w pracy i korzystasz w tym celu ze sprzętu firmowego? ;)

A co do samego pomysłu, to jestem na tak (tym bardziej, że właśnie coś takiego zostało wprowadzone).
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

Pomysł z blokadą niezły, ale nie liczcie na pokonanie mulciarzy. Prawdziwi mulciarze (a nie idioci, którzy są wykrywani po kilku dniach) nawet nie myślą o zaznaczaniu z kimkolwiek współdzielenia i omijają przepisy w nieco sprytniejszy sposób.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

Niezły pomysł, ale: Trzeba zresetować grepolis i usunąć multikonta (każdy rejestruje się 1 kontem)
 

DeletedUser12663

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

według mnie jest to zły pomysł
ja dziele łącze z dwoma braćmi i jesteśmy w tym samym sojuszu i nie możemy wspierać i atakować tych samych graczy co jest uciążliwe jeśli wprowadzi się do obu nicków dzielenie łącza internetowego to powinno się móc atakować te same cele
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

piotrek przeczytaj regulamin. tam już jest współdzielenie łącza. za nieprzestrzeganie jego zasad grozi ban (podobnie jak za niezaznaczenie)
 

DeletedUser12663

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

to jest do bani to że mam 2 braci to nie znaczy że mam mulit konto i to bardzo utrudnia grę

- - - Automatycznie połączono posty - - -

gracze z mojego sojuszu też są tym oburzeni bo nie możemy razem działać
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

Wiec zanim zaczną się burzyć, niech przeczytają zasady jakie akceptują. Wtedy nie ma zdziwienia.

Propozycja jest oczywiście bardzo dobra.
 

DeletedUser12663

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

rozumiem was że jesteście przeciw multikinom ja z resztą też ale wy też zrozumcie mnie nie mam innego wyjścia bo mam braci
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

nic prostrzego:) niech kazdy z was gra na innym swiecie :)
 

DeletedUser12663

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

a nie można zrobić tak żeby atakować na jednego gracza nie można było ale wspierać jednego gracza można głównie tylko o wsparcie mi chodzi
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

załóż nowy temat z propozycją - może przejdzie, może nie...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

a nie można zrobić tak żeby atakować na jednego gracza nie można było ale wspierać jednego gracza można głównie tylko o wsparcie mi chodzi

Wiesz co? Przeczytaj regulamin , i zobacz czy w ogóle to pasuje.
 

DeletedUser12663

Guest
Odp: Dzielenie łącza internetowgo

w zasadzie w regulaminie pisze tylko o atakach przesyłaniu surowców i spuszczania czarów to nie rozumiem czemu nie można wspierać jednego gracza?

i jest taka sprawa nie wiem jak założyć ankietę
 
Status
Zamknięty.
Do góry