[Ulepszenie] Era Cudów a Czas Pokoju

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13316
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem propozycji START/ STOP?

  • Tak, Jestem za wprowadzeniem propozycji

  • Nie, jestem przeciwny START/STOP

  • Obojętne.


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser13316

Guest
Witam, za kilka dni zaczyna się czas pokoju jak co roku na święta ,wiec dostaliśmy wiadomość systemową o regułach jakie będą tam obowiązywać ,nic nowego tylko ze akurat nam wypada era cudów na święta i jest tam takie zdanie:
Rozbudowa:* Blokowana będzie rozbudowa, jeżeli przewidziany czas jej zakończenia przypadnie na czas pokoju, lub jeśli w czasie rozbudowy będzie trwał pokój.
Więc to oznacza że jak mamy budowę na 10 poziomie która trwa 89 godz. a do czasu pokoju zostało 88 godz. nie będzie możliwe rozpoczęcie budowy ,wiec teorytycznie dla nas czas pokoju zacznie się prawie 4 dni wcześniej ,a w tym czasie sojusz który jest z budową o poziom niżej i jego budowa trwa tylko 71 godz. będzie mógł spokojnie budować i jeszcze nasypać surowca na ostatni poziom w ten sposób zniweluje całą stratę jaka miał przed czasem pokoju,czy to nie wygląda jak ingerencja w rozgrywkę która jest celem każdego świata ,rozwiązanie jest bardzo proste wystarczy zrobić CZAS STOP -24 grudnia 2018 o godzinie 18:00 i CZAS START -26 grudnia 2018 o godzinie 23:00. ,wtedy wszyscy są traktowani na takich samych warunkach i nie ma ingerencji w końcową rozgrywkę ,proszę o szybkie wypowiedzi na ten temat ,ponieważ za kilka dni ingerencja sapportu w końcową rozgrywkę stanie się faktem dokonanym
 

DeletedUser31937

Guest
no jeśliby blokowali rozbudowę 10 levelu na 3 doby przed czasem pokoju to trochę śmieszne, przecież jest opcja skracanie i sojusz może się wyrobić przed świętami kazdy po razie skraca i jest prawie 10 H
 

DeletedUser31936

Guest
W kazdym przypadku kto ma przewagę będzie ją tracił w ten sposób
 

DeletedUser30263

Guest
Stanowcze NIE dla nierównego traktowania. Jeśli suport wypaczy rozgrywkę to będzie mój ostatni świat.
 

DeletedUser13316

Guest
może powinniśmy postulować o zmianę nazwy z Czasu Pokoju na Cuda Czas Bonusowy idealnie pasuje do tej sytuacji ,jedni zamrożeni a drudzy nabijają jak na fliperach
 

DeletedUser27192

Guest
Dużo sprawiedliwiej by było, żeby akcja została zamrożona na czas pokoju. Cuda się budują, przychodzi godzina pokoju i pojawia się pauza. Kończy się pokój, zegary ruszają. Jest tylko pytanie, co z surką, która już leci i nie dotrze przed pauzą. Też zostaje zamrożona (blokada handlarzy) albo wraca do miasta (brak blokady handlarzy).
 

DeletedUser31937

Guest
. Jest tylko pytanie, co z surką, która już leci i nie dotrze przed pauzą. Też zostaje zamrożona (blokada handlarzy) albo wraca do miasta (brak blokady handlarzy).

w komunikacie było ze surka tóra dotrze w czasie pokoju się odbija i wraca do miasta. Tu jest jasne.
gorzej z budowaniem ja sobie nie wobrażam blokady na 80 H przed czasem pokoju.
 

DeletedUser16197

Guest
Dużo sprawiedliwiej by było, żeby akcja została zamrożona na czas pokoju. Cuda się budują, przychodzi godzina pokoju i pojawia się pauza. Kończy się pokój, zegary ruszają. Jest tylko pytanie, co z surką, która już leci i nie dotrze przed pauzą. Też zostaje zamrożona (blokada handlarzy) albo wraca do miasta (brak blokady handlarzy).
Popieram 100% to byłoby najsprawiedliwsze wyjście w tej sytuacji. Handlarze oczywiście powinni być też zamrożeni aby było sprawiedliwie dla obydwu stron.
 

DeletedUser31940

Guest
Dla wszystkich stron winno się wprowadzić pauzę czasu budowy Cudów w okresie pokoju. Z chwilą jego rozpoczęcia.
I z chwilą końca zegar start. Proste i sprawiedliwe.
 

DeletedUser13316

Guest
Oby się nie okazało ,że tłumaczenie jest do bani ,może ktoś sprawdzić jak ta wiadomość wygląda na angielskim serwerze
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser31941

Guest
Moim zdaniem to powinna być pauza na czas który odlicza budowę poziomu cudu.
A nie idiotyczna blokada ze nie możemy rozpocząć 10 lvl który trwa przykładowo 88 a do czasu pokoju 80 godzin i nie można rozpocząć budowy bo kończy się w czasie pokoju. Przecierz sa skróty te 8 godzin to przecierz zawsze da się skrócić łaskami.
Jak czytam takie głupie pomysły z tymi blokadami cudow to grać sie odechciewa. A gram w grepo od 2011 roku to takich głupich pomysłów to nie czytałem.
 

DeletedUser29866

Guest
Czas pokoju to powinna być pauza w czasie określonym i tylko tyle. Brak możliwości rozpoczęcia budowy 9 czy 10 lvl kilkadziesiąt godzin wcześniej to jakiś absurd.
Handicap który wypacza rozgrywkę. Takie rozwiązania nie powinny mieć miejsca.

Ta gra jest naprawdę fajna, ale niektóre problemy jakie tu obserwuję typu nadmierne korzystanie ze złota, nieuczciwe korzystanie z botów, uporczywe ataki ( rzeczywiste lub pozorowane) nocami, czy rozwiązanie opisane powyżej zabijają ducha rywalizacji i nie przysporzą więcej fanów. Szkoda.
 

DeletedUser31943

Guest
Gram na tym świecie 17 miesięcy. Zainwestowałam w tą grę tutaj mnóstwo swojego czasu i kasy, i nie życzę sobie, żeby ktoś swoimi nierozważnymi i nieprzemyślanymi decyzjami w jednej chwili zmarnował to wszystko, na co tutaj pracowałem.
Powiem krótko. Albo właściciele gry zmienią z dotychczasowe zapisy w regulaminie i pozwolą nam rozegrać ten świat uczciwie albo ja zrezygnuję z Grepolis i bezsensownego wydawania moich pieniędzy i marnowania czasu tutaj.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Proszę o prowadzenie dyskusji dalej i podawanie najwięcej informacji i szczegółów do zmian.
Każda informacja typu opcja A powoduje, taki i taki skutek, moja opcja B powoduje taki i taki skutek. Porównania też są mile widziane.
Łatwiej nam będzie zebrać informacje mówiące o tym, że warto zmienić i racje za każdą z opcji.
Pamiętajcie, że członkowie Teamu nie mogą wprowadzać zmian w grze tak o.
Chętnie zbierzemy wszystkie uwagi i je przekażemy dalej do naszych przełożonych.
 

DeletedUser31936

Guest
Przeciez rozwiazanie jest proste, logiczne i nie preferujace nikogo:
rozpoczyna sie czas pokoju - liczniki czasu budowy zatrzymują sie do końca czasu pokoju.Ewentualnie dodaje sie czas pokoju do ilosci godzin potrzebnych na ukonczenie budowy. Efekt ten sam ale moze technicznie latwieszy do zaiplmentowania Surowce wiadomo , zawracają jesli dochodza po rozpoczeciu pokoju.
 

DeletedUser31938

Guest
Sytuacja opisana w pierwszym poście opisuje wszystko co trzeba- jest to karygodny błąd, wada systemu, zaburzająca całkowicie finałową rozgrywkę. Prosimy o natychmiastową interwencję w tej sprawie- z oczywistych chyba powodów.
 

DeletedUser31945

Guest
Dla mnie jest nie do pomyślenia że zarywam nocki walczę uczciwie z przeciwnikiem, a on się śmieje w twarz że i tak to oni wygrają bo bo na koniec będą równe szanse. To nie jest do końca feir ze strony właściciela grepolis i jego reguł. Ja jeżeli będzie taka sytuacja nie poświecę nawet jednej złotówki ani jednej minuty na grę w której nie sa jasne i uczciwe reguły dla wszystkich. Mam wręcz podejrzenia że ktoś nawet tym manipuluje, ale uwierzcie mi osoby zrządzające grepolis ze 100 osób solidnie grających w tę grę na tym świecie 80% więcej już nie zagra w tę grę bo to jet farsa że takie są reguły i to nie jest błąd. To jest kpina nie rozsądne traktowanie grypowiczów. Albo wprowadzicie zasadę Start Stop albo więcej nas tu nie zobaczycie
 

DeletedUser23816

Guest
Zgadzam sie z przedmowcami w stu procentach jest to nie fer w stosunku do sojuszu ktory akurat prowadzi adam poruszxyl te kwestie i prosimy o ustosunkowanie sie do niej w stopniu obiektywnym dla wszystkich sojuszy
 

DeletedUser29067

Guest
Każda gra ma swój sens jesli włożony wysiłek daje efekt - w sytuacji gdy wygrywasz a na mecie okazuje sie że pierwsze miejsce dostaje ten kto byl drugi poniewaz pierwszy za to ze prowadzil dostal dodatkowe karne okrązenie, gra traci sens i staje nie rywalizacja a gra losowa. Nikt nie jest w stanie okreslic z wyprzedzeniem czasu startu EC wiec i tez nie jest wiec w stanie zapobiec losowosc wygranej ktora wystapuje przy obecnym systemie czasu pokoju a jak juz grac w gre losowa i wydawac pieniadze to jest pare innych mozliwosci typu lotto :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry