[Ulepszenie] Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser24190
  • Data rozpoczęcia

Oceń pomysł

  • Jestem na TAK

    Głosy: 6 31,6%
  • Jestem na NIE

    Głosy: 10 52,6%
  • Obojętne

    Głosy: 3 15,8%

  • W sumie głosujących
    19

DeletedUser24190

Guest
Witam
NIe wiem jak Wam, ale mnie się ten Event bardzo spodobał i w związku z tym wpadło Mi do głowy kilka pomysłów w zakresie modyfikacji tego pomysłu lub jego rozszerzenia zgodnie z zasadą "w miarę jedzenia apetyt rośnie".

Jak wiadomo historia Grecji (ta Starożytna) to przeplatanka czasów pokoju i wojen (w tym epickich bitew). Można by spróbować organizować co jakiś czas tego typu Eventy (jak bitwa o Troję) z okazji kolejnych wielkich wojen/bitew.

Rozpoczynałoby się to od oficjalnego wezwania Króla Grecji do stawienia na polu bitwy. Za wzięcie udziału w obronie Grecji gracz otrzymywałby jakieś korzyści np. łupy wojenne = rożne bonusy, pakiety etc. Oczywiście każdy gracz dostawałby również informację o przybywającym do niego poselstwie od wroga Grecji, który oferowałby w zamian za wsparcie agresji jakieś korzyści np. łupy wojenne = rożne bonusy, pakiety etc. Gracz miałby kilka dni na dokonanie wyboru, którą stronę konfliktu wybierze.

Po dokonaniu wyboru strony konfliktu gracz miałby jakiś bliżej określony czas np. tydzień na przekazanie konkretnego rzeczowego wsparcia tj. w postaci surowców przeznaczonych na cele wojenne, konkretnej ilości wojska lądowego/morskiego w wiadomym celu oraz surowców jako zapłaty za zrekrutowane oddziały najemników (gdybyśmy nie chcieli swojego woja przeznaczać na cele wojenne). Każda ilość i rodzaj przekazanego wsparcia miałyby znaczenie w przypadku wspomnianych powyżej łupów wojennych.

Gdyby udało nam się jakimś cudem wybrać tę stronę konfliktu, która wygrałaby bitwę/wojnę to otrzymywalibyśmy bardziej okazalsze bonusy/łaski i do tego dłużej trwające (np. kilka dni lub tydzień). Natomiast przegrani niestety otrzymywaliby mniej okazalsze bonusy/łaski trwające podobną ilość czasu jak wygrani (np. kilka dni lub tydzień) lub przegrani otrzymywaliby te same bonusy co wygrani tylko czas ich trwania byłby krótszy (np. kilka godzin lub kilka dni). Oczywiście rodzaj łask i bonusów byłby uzależniony od rodzaju i ilości wsparcia które przekazaliśmy konkretnej stronie konfliktu.

Sama bitwa wyglądałaby tak, że każdy gracz biorący udział w Evencie w zależności od wspieranej strony konfliktu otrzymywałby stosowną informację w formie raportu wojennego a w nim zawarto by krótki opis działań wojennych i stosowne podsumowanie tych działań wraz z informacją o nagrodzie dla gracza za wsparcie działań wojennych.

PS. Sorry za składnie, gdybym jakąś kwestię pominął to wrzućcie swoje modyfikacje pomysłu i info co o tym sądzicie, czy Waszym zdaniem uatrakcyjniłoby grę.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Kurcze nie dodałem trzeciej opcji w ankiecie. Może ktoś z admnów to zrobić??? please :)

//Dodałam opcję do ankiety :) - Shannqa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22087

Guest
Odp: Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

Im mniej mant i harpii tm lepiej. Znowu po evencie y latali wielkimi paczkami harpii i okupki odbijali. Teraz trudno utrzymać okupacje. Te manty to przesada.
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

Im mniej mant i harpii tm lepiej. Znowu po evencie y latali wielkimi paczkami harpii i okupki odbijali. Teraz trudno utrzymać okupacje. Te manty to przesada.

kolega nie chciałby aby nagrodą były manty i harpie. Oki niech będzie, czyli nagrody bez tego :))
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

No to jest pomysł przemyślany i wszystko się kupy trzyma. Problem jest taki, ze to event i najlepszy nawet nasz pomysł finalnie okazuje sie badziewiem do zarabiania na nas kasy. Badziewiem psującym kompletnie rozgrywkę.
Tobie się event podoba a 3 światy stoją w miejscu bo grac się nie da.

Głos na NIE.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

Nie lubie eventów w którym Ci co wydają złoto wiadomo mają dużego kopa w grze
A inno nie wypuści eventu w którym nie zarobi

Dlatego jestem na nie
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

Mi się pomysł podoba :p
Chciałbym to zobaczyć w grze, bardzo ciekawe, chociaż też myślę (tak jak spartaker napisał) że inno nie wypuści eventu w którym nie zarobi.
 

DeletedUser24190

Guest
Odp: Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

Mi się pomysł podoba :p
Chciałbym to zobaczyć w grze, bardzo ciekawe, chociaż też myślę (tak jak spartaker napisał) że inno nie wypuści eventu w którym nie zarobi.
Dlatego nie wspomniałem o złocie w tym evencie bo psuje równowagę na świecie. Ale gra musi zarabiać na twórców i cały support bo za darmo nie czuwają nad przestrzeganiem zasad :))
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

Niestety, ale muszę Ciebie zmartwić. Support nie dostaje żadnych pieniędzy za swoją pracę...
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

Potwierdzam.
Support (Administracja i Moderatorzy) nie otrzymują wynagrodzenia za swoją prace. Robimy to dla was i dla siebie.

Co do propozycji.
Nadmiar Eventów spowoduje, że nie będą one tak atrakcyjne i zaczną nakładać się siebie, bo Grecja to kilka set lat historii, a my musimy bardziej ograniczyć się do 1 roku. Wszystkie wydarzenia w jeden rok? To nie możliwe.
 

DeletedUser15386

Guest
Odp: Event Bitwa o Troję + inne Wielie Bitwy Starożytnej Grecji

Potwierdzam.
Support (Administracja i Moderatorzy) nie otrzymują wynagrodzenia za swoją prace. Robimy to dla was i dla siebie.

;>
Gdyby płacili ludziom za hobby, to procent bezrobocia byłby zerowy :D wszak każdy byłby specjalistą od samego siebie i swojego 'Lubie to'

Co do propozycji.
Nadmiar Eventów spowoduje, że nie będą one tak atrakcyjne i zaczną nakładać się siebie, bo Grecja to kilka set lat historii, a my musimy bardziej ograniczyć się do 1 roku. Wszystkie wydarzenia w jeden rok? To nie możliwe.

Dokładnie. Już teraz gracze mogą skorzystać z wielu atrakcyjnych eventów w grze, jak i konkursów na forum, co jest wystarczającą ( co więcej zadowalającą ) iloscią i najlepiej, by tak pozostało. Oczywiscie nie jestem przeciwny nowym eventom i konkursom w przyszłosci, aczkolwiek nie 10-20 nowym, powtarzającym się co rok. Jestem na NIE
 
Do góry