[Nowość] Event - Wyścigi Rydwanów

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser34371
  • Data rozpoczęcia

Co uważasz?

  • za

    Głosy: 3 42,9%
  • przeciw

    Głosy: 2 28,6%
  • obojętne

    Głosy: 2 28,6%

  • W sumie głosujących
    7
  • Ankieta zostanie zamknięta: .
Status
Zamknięty.

DeletedUser34371

Guest
Jak sama nazwa wskazuje Event polegałby na pokonaniu innych podczas wyścigu.
Do rozgrywki można stanąć jeśli:
- wystawi się własny Rydwan,
- dokupi się rydwan (+10 monet) do dwóch koni z kawalerii,
- dokupi się rydwan i konie (+15 monet) do czterech (obojętnie jakich) piechurów.
Zdarzenie odbywałoby się co godzinę (poza bonusem nocnym). Aby wyścig wystartował musi się zapisać, co najmniej 25 osób (imiona graczy poznamy na mecie, razem z wynikami). Dodatkowo razem z graczami będą rywalizować Bohaterowie Grepolis. Każdy bohater będzie miał statystyki wprost proporcjonalne do ceny jaką się za niego płaci w niebieskich lub czerwonych monetach (poniżej przykład)*. Statystyki Rydwanów graczy będą takie same, ale zwiększać je można będzie poprzez ich dokupowanie za Złote Monety (to znaczy w ten sam sposób jak teraz zwiększamy statystyki Bohaterów - poniżej przykład)**.
Nagrody są przewidziane dla pierwszych pięciu osób (jeśli w tej piątce znajdzie się Bohater, wtedy nagroda, którą on oferuje, przepada). Każdy pokonany Bohater składałby hołd zwycięscy i swój bonus oddawał pod opiekę do ekwipunku (to znaczy, że jak dostanę hołd od Andromedy to będę mógł w innym mieście niż ona stacjonuje, użyć jej bonusu, który będzie trwał 3 godziny). Nagrody zostałyby przyznane, proporcjonalnie do zajętego miejsca (to znaczy, że bonus Perseusza, który kosztuje 105 monet przypadnie najpewniej 1 miejscu, jako, że to chyba najdroższy Bohater, a jeśli będzie się ścigała Melisa (koszt 45 monet) to miejscu piątemu).

Mogą nastąpić nieoczekiwane zdarzenia:
a) wyskoczy zwierzę na drogę (możliwe w 8%),
b) zderzą się dwa Rydwany (możliwe w 6%),
c) zawiedzie przyczepność (możliwe w 5%),
d) woźnica zgubi drogę (możliwe w 4%)
Czyli szansa, że się nie dojedzie wynosi 23%.

W przypadku gdy dwa Rydwany dojadą na tym samym miejscu, decyduje kto wcześniej zapisał się do wyścigu.

Pierwsze 2,5 minuty od pełnej godziny (od startu) jest na użycie jednego z trzech przyspieszaczy:
a) konie dostały cukru i bardzo chętnie ruszyły z miejsca (+10km/h) - (koszt 15 Złotych Monet),
b) poprawiono rozstaw osi w Rydwanie na szersze (+5 jednostek przyczepności) - (koszt 15 Złotych Monet),
c) zakupiono zupełnie nowy Rydwan ze świeżymi końmi (+15 km/h + 7,5 jedn. przyczepności) - (40 Złotych Monet).

Drugie 2,5 minuty to wyścig (oczekiwanie na raport o wypadku, a także na raport końcowy).

Przykłady:
*Statystyki Bohaterów:
Szybkość:
najwolniejszy bohater (koszt 45) posiadałby Rydwan zdolny rozwinąć 20 km/h
najszybszy bohater (koszt 105) Rydwan zdolny rozwinąć 80 km/h
Przyczepność:
najwolniejszy bohater 10 jednostek
najszybszy 40 jednostek

**Statystyki Rydwanów Graczy (standardowe):
Szybkość:
5 km/h +10 Złotych Monet = 10 km/h + 15 ZM = 15 km/h + 20 ZM = 20km/h itd.
Przyczepność:
2,5 jednostek + 10 ZM = 5 jednostek czyli wszystko tak samo jak wyżej tylko o połowę mniejsze przyrosty.


Edycja:
Wydaje mi się, że nagroda w tej formie jest strasznie słaba w porównaniu do poniesionych kosztów. Dlatego proponuję, aby bonus, który dostaniemy od Bohatera działał na maksymalnym poziomie tego Bohatera i przez 6 godzin (a nie trzy).

Co sądzicie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser29238

Guest
Zawody sportowe już mamy, Greolympia letnia i zimowa.
 

DeletedUser32923

Guest
przydał by się jeszcze jeden taki event jestem za
 

DeletedUser11944

Guest
Sfirex, lipne te Twoje propozycje wymagające wydawania złota.
Do tego 8 lat trwania ankiet?
 

DeletedUser34371

Guest
Sfirex, lipne te Twoje propozycje wymagające wydawania złota.
Do tego 8 lat trwania ankiet?


Ciężko jest mi znaleźć consensus między opłatą w Złotych Monetach a taką w Surowcach. Nie wiem na ile ludzie mogą sobie pozwolić (to znaczy ile osób i ile monet kupuje). Poza tym to tylko propozycja. Proszę podaj swoje wartości, na które Cię stać - to żaden problem.

A co do ankiet to według regulaminu:
§4. Każda propozycja musi posiadać sondę jednokrotnego wyboru, zawierającą opcje "za", "przeciw" oraz "obojętne". Czas zakończenia sondy ma mieć wartość 0, aby sonda nie została zamknięta automatycznie po pewnym czasie.
Tylko, że jak daję 0 to ankieta nie chce się włączyć, więc daję maksymalną wartość czasu.
 

DeletedUser11944

Guest
W swojej propozycji nie wspomniałeś o możliwości "zamienników". Ankieta już trwa i padły już głosy na konkretny pomysł. Wprowadzając poprawki do propozycji w trakcie trwania ankiety, sprawiasz, że ankieta nie jest miarodajna, bo głosy będą odnosić się do różnych propozycji.

Na mój chłopski rozum, to dopóki ankieta nie jest zakończona, nie można stwierdzić czy propozycja ma poparcie graczy. Czyli przy okazji nie ma szans na wdrożenie jej do gry w najbliższym czasie..
 

DeletedUser29238

Guest
Ja proponuję nie zmieniać nic w propozycji pod wpływem impulsu, po przeczytaniu jakiejś opinii. Jeśli propozycja będzie miała szansę na realizację, zostaniesz poproszony o ewentualne doprecyzowanie. To jest wieloetapowy proces, wymaga również cierpliwości i "chłodnej głowy". Jeśli odpowiadasz na pytania, zrób to w kolejnych postach, ale bez zmian w głównym poście propozycyjnym.
 

DeletedUser34371

Guest
Ja proponuję nie zmieniać nic w propozycji pod wpływem impulsu, po przeczytaniu jakiejś opinii. Jeśli propozycja będzie miała szansę na realizację, zostaniesz poproszony o ewentualne doprecyzowanie. To jest wieloetapowy proces, wymaga również cierpliwości i "chłodnej głowy". Jeśli odpowiadasz na pytania, zrób to w kolejnych postach, ale bez zmian w głównym poście propozycyjnym.

Tak robię, to znaczy idea zawsze pozostaje ta sama. Jak już to w edycji piszę co mniejszego zmieniłem :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry