FAQ -dzieła zebrane.

  • Rozpoczynający wątek masstan
  • Data rozpoczęcia

Czy pisać dalej faq?

  • Tak

    Głosy: 22 78,6%
  • Nie

    Głosy: 2 7,1%
  • Nanieść poprawki

    Głosy: 4 14,3%

  • W sumie głosujących
    28
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
FAQ dotyczący gry Grepolis czyli odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.


Pyt: Jakie są wymagania by założyć nowe miasto?
Odp:

* Akademia - poziom 22;
* Badanie - statek kolonizacyjny;
* Port - poziom 20;
* Jednostka statek kolonizacyjny.

Pyt: Czy mogę przejmować inne miasta lub też czy inni gracze mogą przejąć moje miasto?
Odp: Tak, może tak się stać ale do tego potrzebny jest
* Akademia - poziom 28;
* Badanie - okupacja i statek kolonizacyjny;
* Port - poziom 20;
* Jednostka - statek kolonizacyjny.


Pyt: Czy można mieć dwa konta na jednym świecie z jednego IP??
Odp: Nie, każdy gracz może zarządzać na danym świecie maksymalnie jednym kontem.

Pyt: Co zrobić kiedy zostało skradzione konto?
Odp:
Zgłosić do supportu tylko i wyłącznie poprzez ticket.

Pyt: Czy da się odzyskać srebro schowane w jaskini?
Odp:
Srebra raz schowanego nie da się odzyskać, posłuży ono do opłacenia szpiegów. Jaskini nie można też obrabować.

Pyt: Czy można zawrócić atak puszczony na innego gracza?
Odp:
Tak, ale tylko w ciągu 10 minut od wysłania.

Pyt: Kiedy będę mógł rekrutować nowe jednostki??
Odp:
Nowe jednostki można będzie rekrutować po ich zbadaniu w akademii,
oczywiście akademię też trzeba podnieść do poziomu odpowiedniego by te jednostki rekrutować.


Pyt: Po jakim czasie kończy się ochrona nowego gracza?
Odp:
Alfa i Gamma -7 dni
Beta, Delta i Epsilon - 5 dni


Pyt: Do czego służy opcja Żądanie wojsk?
Odp:
Działa na tej samej zasadzie co grabienie surowców, z tą różnicą że zamiast surowców otrzymujesz pewną ilość wojska.

Pyt: Czy w przypadku ataku na mnie będę miał jakąś informacje że jestem atakowany?
Odp:
Tak, przy nazwie twojego miasta pojawi się ikonka ataku.

Pyt: Czy punkty kultury przepadają wraz z utratą wioski ?
Odp:
Punkty kultury nie przepadają, poziom kultury także nie.

Pyt:Czy da się plądrować innych graczy ?
Odp:
Tak, o ile dysponujesz większą ilością jednostek jako agresor (obrońca też może je posiadać). Może też być tak że obrońca będzie miał dobrze rozwinięty magazyn, jaskinię wtedy nawet jak wygrasz bitwę surowców możesz nie otrzymać.

Pyt: Czy można zmienić Boga?
Odp:
Tak, tracisz tylko jednostki mityczne danego boga i łaski. Jeżeli byleś wspierany przez jednostki mityczne swojego byłego boga to całe wsparcie z danej wioski jest cofane.

Pyt: Jak zdobyć wolnych mieszkańców?
Odp:
Rozbuduj gospodarstwo wiejskie i za to dostaniesz nowych mieszkańców a ich ilość zależy od poziomu jego rozbudowy.

Pyt: Czy wszystkie moje miasta muszą mieć jedno bóstwo??
Odp:
Nie, każde miasto może mieć innego boga, a nawet jest to dość wskazane.

Pyt: Czy po odejściu z sojuszu, trzeba odczekać jakiś czas przed przystąpieniem do nowego sojuszu?
Odp:
Nie, nie ma czasu oczekiwania.

Pyt: Czy można zawrzeć sojusz lub pakt o nieagresji z innym sojuszem?
Odp:
Można tylko nieoficjalnie, nie ma żadnego zaznaczenia na mapie jak na razie.

Pyt: Czy można czcić w mieście więcej niż jednego boga?
Odp:
Nie, czcić można tylko jednego na miasto.

Pyt: Co mogę zrobić z oddziałem obywatelskim ?
Odp:
Powołać jeśli ktoś Cie atakuje. Wspomaga wtedy Twoje wojska podczas wrogiego ataku.

Pyt: Jak przesłać surowce z jednego polis do drugiego na inną wyspę?
Odp:
Musisz mieć targowisko na minimum 10 poziomie.
Aby przesłać do jakiegoś miasta surowce klikasz na to miasto na mapie, wybierasz zakładkę handlu, wpisujesz wartości surowców do przesłania i klikasz "wyślij surowce".


Pyt: Czy można przenieść wojsko z jednego swojego polis do drugiego?
Odp:
Nie, nie jest to możliwe.

Pyt: Czy gdy się posiada dwa miasta, można jedno porzucić lub zniszczyć?
Odp:
Można jedynie stracić je na koszt kogoś innego lub skasować konto, wtedy staną się opuszczone.

Pyt: Czy za wyszkolenie jednostki bojowej są punkty expa?
Odp:
Nie, za wyszkolenie jednostek nie ma żadnych punktów(expa). Jedynie za budynki.

Pyt: Czy podczas okupacji danego miasta można w nim rekrutować wojsko?
Odp:
Nie, nie można.

Pyt: Co to znaczy weź się za farmienie?
Odp:
Farmienie, czyli ograbianie innych miast z surowców.


Na tym zakończę bo nie wiem czy taka opcja faq się spodoba. W razie czego często jestem obecny. Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT!!!:)
 

DeletedUser

Guest
O i to jest dobre. Jeśli jest taka możliwość to wnioskuję, żeby moderator oznaczył temat jako ważne, tak żeby pozostał on na samym początku i nie zaginął wśród innych, a potem wykasował mojego posta, bo dalej będzie tu zbędny.
 

DeletedUser

Guest
Ładna praca, ale za dużo ogólnych pytań związanych z MMO a za mało konkretów. Ale i tak gratulację się należą, mi by się*nie chciało :) Tylko do FAQ to, a nie tu :)
 

DeletedUser

Guest
Właśnie tu, bo do FAQ to co niektórym nie chce się zaglądać, a jakby było tu na wierzchu to może chociaż część, by najpierw zajrzała, a potem pisała pytania.
 

DeletedUser

Guest
Ładna praca, ale za dużo ogólnych pytań związanych z MMO a za mało konkretów. Ale i tak gratulację się należą, mi by się*nie chciało :) Tylko do FAQ to, a nie tu :)

Dzięki za krytykę:) troszkę na swoją obronę kilka zdań napiszę.
Przejrzałem kilka stron działu "Pytania" i to co spisałem to nic innego jak najczęściej powtarzające się tematy w tym dziale. Być może masz rację że jest za mało konkretów, tylko że ja nie bardzo wiem o jakich konkretach piszesz. Pozdrawiam.
 

DeletedUser17

Guest
Przenosze do działu Propozycje, bo dział Pytania nie jest odpowiedni na to.

Prosze autora wątku o dodanie ankiety, jak do każdej propozycji
 

DeletedUser

Guest
mnie to brakuje pytania "Jak wykonać zaklęcie?" bo to widzę najczęściej :D
 

DeletedUser

Guest
mnie to brakuje pytania "Jak wykonać zaklęcie?" bo to widzę najczęściej :D

święte słowa.

dodałbym też odnośnie kolonizacji: dodatkowo powinien ze statkiem kolonizacyjnym i całą obstawą płynąć statek w postaci ogniowego lub tiremu (nie wiem czy birema tez się liczy)
 

DeletedUser

Guest
Oczywiście, z małą pomocą graczy, w tym faq znajdzie się jeszcze sporo pytań i odpowiedzi, a jak na razie poczekajmy jeszcze trochę na głosy i wypowiedzi większej liczby graczy/forumowiczów.Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
Ładna praca, ale za dużo ogólnych pytań związanych z MMO a za mało konkretów.

Zgadzam się... Ja również sądzę, iż praca jest dość dobra i przydatna, lecz brakuje konkretów, dodałbym również pytania które zadają nam gracze w grze, nie tylko na forum....

Proponowałbym również nanieść kilka poprawek...
M.in. do tych pytań:

Pyt: Czy gdy się posiada dwa miasta, można jedno porzucić lub zniszczyć?

Odp: Można jedynie stracić je na koszt kogoś innego lub skasować konto, wtedy staną się opuszczone.

Ktoś zadał pytanie o to, czy jedno z miast można opuścić, a Ty napisałeś że można je stracić na koszt innego gracza lub skasować konto, więc bym proponował końcówkę odpowiedzi sformułować tak: "(...) albo wziąć opcję ponownego startu, lub skasować konto -wtedy oba miasta staną się opuszczone" bo niektórzy gracze (Ci początkujący) mogą odebrać to tak, że jedno miasto stanie się opuszczone (zwłaszcza dzieci bo nie rozumieją co czystają)...

A w odpowiedzi na pytanie:
Pyt: Jak zdobyć wolnych mieszkańców?
Powinieneś dodać jeszcze, że 10% więcej mieszkańców (jednorazowo) otrzymuje się budując łaźnie...

Pyt: Czy można mieć dwa konta na jednym świecie z jednego IP??
Na to pytanie można odpowiedzieć jak support:

Jeden gracz może posiadać tylko jedno konto na danym świecie, jeżeli kilku graczy dzieli to samo IP, ma obowiązek zgłosić współdzielenie łącza internetowego (i podajesz w gdzie trzeba wejść)

Pyt: Po jakim czasie kończy się ochrona nowego gracza?
Tutaj podałeś tylko kilka światów, nie uaktualniłeś FAQ :) Teraz jest wiele światów a więc do każdego trzeba by podać skoro już jest odpowiedź na to pytanie...

Pyt: Czy mogę przejmować inne miasta lub też czy inni gracze mogą przejąć moje miasto?
Przy tym pytaniu można dorzucić link do zakładki o podboju z Wiki Grepolis xD

Więcej uwag nie posiadam ;) Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako jakąś chamską krytykę, bo nie miało to tak brzmieć, jeśli tak brzmi to sorry ;)

Ja mam takie pytanko (troszkę je przekształcę, bo on podał bardziej stwierdzenie niż pytanie), zadał mi je członek mojego sojuszu, a akurat tego nie wiem, ponieważ ja przejmuję wioski do których kolonem płynę max 20h ;)

Pytanie brzmi:
Czy to prawda, że statek kolonizacyjny może płynąć do innej wioski aby ją podbić maksymalnie 48h? Jeśli nie, to jaki jest maksymalny czas? Są ograniczenia?

Serdecznie zachęcam wszystkich czytających to FAQ graczy, do dodawania nowych pytań (odpowiedzi zawsze ktoś poda :)) ! :D
A ten sposób pomożemy koledze stworzyć świetne FAQ dzięki któremu wiele graczy nauczy się w szybki sposób grać ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry