Farsala Party

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser11134

Guest
Odp: Farsala Party

@ Redko, ja w ogóle nie mówię o złocie. I nigdzie nie przeczę sama sobie. W ogóle nie wiem, dlaczego poruszasz kwestię złota - to, że jest to gra pay to win każdy wie, chociaż nie każdy w pełni korzysta z opcji premium. W sposób nieograniczony praktycznie mało kto. Nie pisałam o znudzonych emerytach tylko znudzonych rentierach. Ogólnie osobach dysponujących nieograniczonym dyspozycyjnym czasem na grę.

A ogólnie mowa jest o czym innym, gdyż jest to odpowiedź na pytanie manfreda dlaczego na tym świecie może być ciekawiej niż na Edessa. Mówiąc bardzo prosto - może być ciekawiej, gdyż jest to serwer dedykowany ( poprzez ustawienia) dla większej grupy bardzo dobrych, ambitnych i interesujących graczy niż Edessa , zainteresowanych rozgrywką na dłużej niż 2 miesiące.

@ Manfredzie, każdy ma swoje podejście. Zresztą można przez cały serw mieć 20 wiosek, jak ktoś nie lubi obrabiać więcej. Niezależnie od tego uważam, że w każdej rozgrywce półfinały i finały są bardziej emocjonujące od eliminacji.
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Farsala Party

@ Redko, ja w ogóle nie mówię o złocie. I nigdzie nie przeczę sama sobie. W ogóle nie wiem, dlaczego poruszasz kwestię złota - to, że jest to gra pay to win każdy wie, chociaż nie każdy w pełni korzysta z opcji premium. W sposób nieograniczony praktycznie mało kto. Nie pisałam o znudzonych emerytach tylko znudzonych rentierach. Ogólnie osobach dysponujących nieograniczonym dyspozycyjnym czasem na grę.

A ogólnie mowa jest o czym innym, gdyż jest to odpowiedź na pytanie manfreda dlaczego na tym świecie może być ciekawiej niż na Edessa. Mówiąc bardzo prosto - może być ciekawiej, gdyż jest to serwer dedykowany ( poprzez ustawienia) dla większej grupy bardzo dobrych, ambitnych i interesujących graczy niż Edessa , zainteresowanych rozgrywką na dłużej niż 2 miesiące.

@ Manfredzie, każdy ma swoje podejście. Zresztą można przez cały serw mieć 20 wiosek, jak ktoś nie lubi obrabiać więcej. Niezależnie od tego uważam, że w każdej rozgrywce półfinały i finały są bardziej emocjonujące od eliminacji.

Bardzo dobrych? Ambitnych? Interesujących? Czyli takich, którzy dużo czasu poświęcają grze. I nie ma tu znaczenia czy będzie tu prędkość 2 czy 4. Nie można być dobrym graczem poświęcając mało czasu na grę.. chyba, ze ma sie ful złota.. wtedy zastępuje ono czas.
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Farsala Party

Redko to się powoli robi taka spinka dla spinki. Zapewniam Cię jednak, że osobiście znam całkiem spore grono graczy bardzo dobrych, ambitnych, i niewątpliwie interesujących, którzy jakkolwiek są w stanie poświęcić dużo czasu na grę, to nie są w stanie być dyspozycyjni w tempie speedu x 4. Prościej, nie zawsze mogą być w grze, więc na świat o takich wymaganiach się nie zalogują. A złoto zastępuje czas tylko częściowo. Nie można być bardzo dobrym graczem bazując tylko na złocie. Edit. W pierwszym miesiącu serwera można.
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Farsala Party

Redko to się powoli robi taka spinka dla spinki. Zapewniam Cię jednak, że osobiście znam całkiem spore grono graczy bardzo dobrych, ambitnych, i niewątpliwie interesujących, którzy jakkolwiek są w stanie poświęcić dużo czasu na grę, to nie są w stanie być dyspozycyjni w tempie speedu x 4. Prościej, nie zawsze mogą być w grze, więc na świat o takich wymaganiach się nie zalogują. A złoto zastępuje czas tylko częściowo. Nie można być bardzo dobrym graczem bazując tylko na złocie. Edit. W pierwszym miesiącu serwera można.

Może i spinka dla spinki, ale bzdury gadasz. Chcesz powiedzieć, ze gracze na speedzie x4 siedzą 24 na dobę przy kompie? I ile dla Ciebie to jest dużo czasu na grę? Bo gracz, który poświęca dużo czasu na grę bez problemu ogarnie x4. Ja też nie zawsze mogę być w grze i podejrzewam, że nie ma takiej osoby, która może być w grze zawsze :)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Farsala Party

Nie, chcę napisać , że gracze tacy mają możliwość zawsze być w grze, kiedy ona ich wzywa. A na speedzie x 4 przez chociażby bardzo szybkie tempo odnowy wojska ma szansę wzywać znacznie częściej i o każdej porze dnia i nocy. Chcę też napisać, że istnieje grupa graczy wybitnych, którzy ze względu na brak nieograniczonej dyspozycyjności nie zagrają na speedzie x 4.
O Tobie nie pisałam w ogóle, chociaż najwyraźniej wzięłaś do siebie.
I to by było na tyle.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farsala Party

Tak się wtrącę odnośnie złota...
Na złotników narzekają wyłącznie osoby, które nie mają umiejętności...
Pamiętam jak na pierwszym moim świecie grałem przeciwko złotnikowi i było cry na forum, co uczestnicząca w tej dyskusji Hini potwierdzi, a potem jak już zdobywa się doświadczenia i oczywiście nie jest się niedzielnym bobem, to starty przy złotnikach nie mają dla mnie żadnego znaczenia.
A jeśli ktoś pisze, że nie ma startu przy złotniku, to on nie będzie miał też startu przy aktywnym graczu, który może rywalizować z tym złotnikiem :)
I w takiej sytuacji rozwiązanie tkwi po prostu w tym, żeby nie logować się w pierwszy dzień świata, tylko po 2-3 tygodniach.
Im dalej od centrum świata tym dla takich osób bezpieczniej - bo naturalnie większość graczy używających złota w dużych ilościach szybko się loguje, by ich zapamiętać, by się mogli wykazać, osiągnąć TOP 1. A po pół roku trwania danego świata cudem jest to, żeby jeszcze jakiegoś spotkać :D (bo już osiąga to na innym)
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Farsala Party

Nie, chcę napisać , że gracze tacy mają możliwość zawsze być w grze, kiedy ona ich wzywa. A na speedzie x 4 przez chociażby bardzo szybkie tempo odnowy wojska ma szansę wzywać znacznie częściej i o każdej porze dnia i nocy. Chcę też napisać, że istnieje grupa graczy wybitnych, którzy ze względu na brak nieograniczonej dyspozycyjności nie zagrają na speedzie x 4.
O Tobie nie pisałam w ogóle, chociaż najwyraźniej wzięłaś do siebie.
I to by było na tyle.

A ja Ci mówię, że nie ma takich graczy co mają możliwość być w grze zawsze kiedy ona ich wzywa. To musiałby być zupełny nolife, bez pracy, rodziny, znajomych, obowiązków, przyspawany do kompa 24 na dobę.

Czy do siebie wzięłam? Możliwe, ale nie lubię takiego generalizowania. To ja w takim razie powiem, ze prędkość 1 i 2 jest dla totalnych lam, które grać nie potrafią i logują się raz na dobę. Czy jest to prawda? Taka sama jak Twoja odnośnie graczy x4 :)
Pozdrawiam
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Farsala Party

:)
Mówiąc szczerze mój pierwszy tekst, który wywołał taką reakcję był małą prowokacją w odpowiedzi na kilka wpisów z kręgu towarzystwa wzajemnej adoracji, że to świat kategorii B, dla słabych graczy, gdyż Ci pro są na Edessa, a tutaj będą tylko surką handlować, wpisów utworzonych przed otwarciem świata. I byłam ciekawa reakcji.
Redko, są gracze którzy są wybitni i nie zagrają na x4, bo się uczą, prowadza biznesy, mają zajmujące zajęcia w realu, i na takim speedzie nie byliby w stanie grać w pełni swoich możliwości dłużej niż dwa miesiące, a byle jaka gra ich nie interesuje. To nie jest generalizowanie, tylko fakty.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Farsala Party

A ja Ci mówię, że (...)

Mówiąc szczerze (...)

A ja Wam mówię - mowa jest srebrem a milczenie złotem. A tak w ogóle to szarlotka upieczona? Podłoga w kuchni ogarnięta?*
smiley_emoticons_biggrin.gif


*(za seksizm jeszcze bana nie miałem)
 

DeletedUser11134

Guest
Odp: Farsala Party

:D

jak to powiedziała jedna moja koleżanka o innej zawodniczce grepo:
takim to kołnierze prasować, a nie do gier:))
Ja broń Boże nie o Redce, która jest topką w tej grze.
MG jak się nie ma nic do powiedzenia, to się nie mówi. Ban za seksizm to już szczyt desperacji.
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Farsala Party

To ja Was może pogodzę.

Otóż zapamiętajcie. Najgorsze umiejętności mają ci gracze najszybszych światów (x4) ale Farsala jest światem pocieszenia dla przegrywów. I co teras??
smiley_emoticons_lol.gif
 
Odp: Farsala Party

Tak pierdzielicie o tym ,że ludzie nie mają czasu do gry , ale wy chyba macie :) od rana do teraz przynajmniej odstępie godzinnym dodajecie swoje posty , także nolife
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser13628

Guest
Odp: Farsala Party

Ustawienia Farsala ma prawie dobre,bo człowiek śpi 8 godzin,a rano powinien spokojnie się umyć i wypić kawę.
...
Farsala jest światem pocieszenia dla przegrywów. I co teras??
smiley_emoticons_lol.gif


Każdy ma prawo układać rozkład dnia według swojego uznania,a nazywanie ludzi rozsądnych "przegrywami" jest MG34,delikatnie mówiąc,nietaktowne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farsala Party

Ustawienia Farsala ma prawie dobre,bo człowiek śpi 8 godzin,a rano powinien spokojnie się umyć i wypić kawę.



Każdy ma prawo układać rozkład dnia według swojego uznania,a nazywanie ludzi rozsądnych "przegrywami" jest MG34,delikatnie mówiąc,nietaktowne.
Popieram. Każdy powinien liczyć się z obowiązkami innych ludzi. Jedni ludzie przez czas, który nie posiadają zniechęcają się do gry. MG36, twoja reguła jest "debilna", twierdząc że osoby bez czasu to tylko "przegrywy". Jeżeli gra była by ograniczona do kilku godzin dla każdego użytkownika i miało się wykazać inteligencją, wielce byś się zdziwił gdyby taki "przegryw" cię ograł.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farsala Party

Dobre uzasadnienie, Helpolis.
MG34, zachowaj trochę szacunku i licz się z tym, że nie każdy może posiadać czas na grę. Możliwe, że robi coś pożytecznego dla kraju, rodziny. Może ciężko zatazbia pieniądze na utrzymanie. Co prawda, naszła by się odpowiedź: To po co grać? Niektórzy lubią gry strategiczne, nie potrzeba wiele czasu by móc się nacieszyć. A w grepolis jednoznacznie napisane jest, że osobę aktywną nazywamy osobę wchodzącą na grę min. raz w miesiącu. Zanim napiszesz, pomyśl, bo taki "przegryw" uczepi się, kupi złoto i uświadomi ci, że nie wiele różnisz się od takiej osoby.

Mi ustawienia pasują i w ogóle nie mógłbym przyznać, że świat jest dla przegrywów. Gra wiele umiejętnych graczy. Tobie nie pasują ustawienia, nie oceniaj, dziękujemy, do widzenia!
 

DeletedUser24557

Guest
Odp: Farsala Party

Może i spinka dla spinki, ale bzdury gadasz. Chcesz powiedzieć, ze gracze na speedzie x4 siedzą 24 na dobę przy kompie? I ile dla Ciebie to jest dużo czasu na grę? Bo gracz, który poświęca dużo czasu na grę bez problemu ogarnie x4. Ja też nie zawsze mogę być w grze i podejrzewam, że nie ma takiej osoby, która może być w grze zawsze :)
Hini miała na myśli sytuację, jaką ja miałam szczęście mieć przez parę miesięcy, tzn mimo pracy (a nawet dwóch), studiów i życia towarzyskiego, miałam telefon z apką zawsze przy sobie i możliwość skorzystania z niego, co gwarantuje szybką reakcję o każdej porze dnia i nocy :)
Co nie znaczy, że poszłabym na tak szybki świat jak Edessa
 

DeletedUser

Guest
Odp: Farsala Party

To ja Was może pogodzę.

Otóż zapamiętajcie. Farsala jest światem pocieszenia dla przegrywów. I co teras??
smiley_emoticons_lol.gif

Teras je łokej :) Składamy pokłony przed graczami z tej "górnej" półki i cieszymy się że dają nam pograć na swoim, niższym poziomie. Wszyscy mamy cmoknąć Mamuta w zadka za tą wspaniałomyślną decyzję...
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Farsala Party

Każdy wybiera taki świat jaki mu odpowiada tak? Mi sie dobrze, bardzo dobrze grało na pelli, farsalla ma podobne jak nie te same ustawienia. Speed 2x nie jest ani za szybki ani za wolny co w połączeniu z nowym systemem podboju sprawiają, że na tym świecie liczą się m.in dobrze dograne, zorganizowane akcje i nie potrzeba siedzieć przed kompem niewiadomo ile. Co innego na takim dajmy na to retimno, stary system, speed 4x. Tam sie liczy to ile siedzisz na grze, bo tam wystarczyło, że wyszedłęś na kilka godzin i jesteś wyautowany z gry. Ja jak grałem sam z koleżanką i bobry próbowały nas podbić to do toalety brałem laptopa, bo kolony latały w tę i wewtę co chwila.

Dlatego podoba mi sie farsalla, mam czas na życie towarzyskie, nauke a i tak mi jeszcze wystarcza na gre i nie musze niewiadomo ile siedzieć na grze. Po to są różne światy aby każdy znalazł coś co odpowiada jemu i pokładowi czasu jaki nakłada na gre i nie powinno sie tego negować i krytykować.
 
Do góry