[Forum] Dział wojny

Czy chcesz aby dodano dział "Wojny" w na każdym świecie?


  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam,

Pracuję jak mogę w teamie aby "rozruszać" forum.
Organizuję konkursy (obecny na najlepszą prezentację sojuszu), staram się rozwijać forum, jak każdy z nas.

Jednak jak widzimy nie wychodzi to tak jak powinno.

Nie chodzi mi tutaj o więcej pracy jako dla moderatora tylko o to, żeby było więcej do tematów dla was.

Ok, przejdźmy do sprawy działu "wojny" w każdym dziale świata.

Po co?

Obecnie jest duży nieporządek, chcę aby wszystko było ładnie ułożone na forum.
Dyskusje w jednym miejscu, prezentacje sojuszy w innym miejscu i wojny też w innym miejscu.

W dziale wojny prezentowałoby się tylko raporty z bitew, bez dyskusji.
Główny dział świata by do tego służył.

Myślę, że pomoże to forum w dalszym rozwoju.


Dodaję sondę, proszę o głosowanie.


Pozdrawiam,
Sq.


# Edit:

Jeśli ktoś zagłosuje nie to prosiłbym o uzasadnienie, może da się udoskonalić pomysł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser946

Guest
Witam,

Pracuję jak mogę w teamie aby "rozruszać" forum.
bez żadnych złośliwości czy osobistych urazów (bo chyba nigdy nie weszliśmy sobie w drogę? :)) - ale tak obserwując to forum to często odnoszę wrażenie, że gracze całkiem miło spędzają tutaj czas dopóki Ty nie przyjdziesz i nie zaczniesz się wtrącać w to jak dyskusja powinna wyglądać - nie mówię tutaj o jakiś przypadkach łamaniach regulaminu, ale np. to czy gracze w temacie poświęconym jakiejś wojnie chcą wklejać raporty czy robić napinki słowne w odniesieniu do sytuacji panującej w grze to powinien być ich wybór a Ty i inni moderatorzy powinniście jedynie stać na straży aby dyskusja nie wymykała się poza cywilizowane normy ;) od walki "żołnierzykami" gracze mają grę - do potyczek słownych forum nadaje się najlepiej i powinno im to zostać umożliwione, tym bardziej, że do zakładek światowych zaglądają raczej osoby zainteresowane konkretnym światem/osobami tam grającymi i nie trzeba tak dbać o przejrzystość, porządek i ścisłe trzymanie się tematów jak to ma miejsce w dziale ogólnym gdzie zaglądają "przypadkowi" ludzie...

takie jest moje zdanie :)
 

DeletedUser

Guest
Ja nie staram się szkodzić w rozmowach, ja właśnie czuwam nad tym aby nie było obrażania innych na forum, lekki offtopic mogę zrozumieć jeśli rozmowa jest na prawdę intensywna i nie ma "napinek", obraz itp.
To, że przerywam użytkownikom rozmowę to tylko wtedy kiedy muszę usuwać hurtowo po 30 postów.
Przykładem tutaj dobrym będzie dział świata Ny.
Nie wiem czy śledziłeś tamte rozmowy ale z pewnością byś się ze mną zgodził.

Jednak dziękuję za opinię, przyda się.


Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
bez żadnych złośliwości czy osobistych urazów (bo chyba nigdy nie weszliśmy sobie w drogę? :)) - ale tak obserwując to forum to często odnoszę wrażenie, że gracze całkiem miło spędzają tutaj czas dopóki Ty nie przyjdziesz i nie zaczniesz się wtrącać w to jak dyskusja powinna wyglądać - nie mówię tutaj o jakiś przypadkach łamaniach regulaminu, ale np. to czy gracze w temacie poświęconym jakiejś wojnie chcą wklejać raporty czy robić napinki słowne w odniesieniu do sytuacji panującej w grze to powinien być ich wybór a Ty i inni moderatorzy powinniście jedynie stać na straży aby dyskusja nie wymykała się poza cywilizowane normy ;) od walki "żołnierzykami" gracze mają grę - do potyczek słownych forum nadaje się najlepiej i powinno im to zostać umożliwione, tym bardziej, że do zakładek światowych zaglądają raczej osoby zainteresowane konkretnym światem/osobami tam grającymi i nie trzeba tak dbać o przejrzystość, porządek i ścisłe trzymanie się tematów jak to ma miejsce w dziale ogólnym gdzie zaglądają "przypadkowi" ludzie...

takie jest moje zdanie :)

Całkowicie się z Tobą zgadzam . Coraz mniej ludzi tu zagląda bo nie można nawet sobie spokojnie porozmawiać o sytuacji panującej na danym świecie . Posty są usuwane a tematy zamykane . Tak było w moim przypadku kiedy prowadziliśmy rozmowy w dziale sytuacja na świecie Eta to posty zostały usuwane bo podobno nie na temat jak został stworzony temat w tym celu to został od razu zamknięty . Nie ma po co tu zaglądać do póki będą robione takie jaja .
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem samo publikowanie raportów bez komentarza jest bez sensu - załóżmy że puszczam atak na ziomka, 2 pierwsze ataki idą pod wodę w całości bo dosłał sobie biremy, reszta przebija się bez problemu, zajmuję mu miasto, potem jeszcze 2 albo 3 siłą rozpędu póki mi punktów nie zabraknie - ja triumfuje, ziomek jest poniżony. A tymczasem ziomek daje na forum raporty z ataków, ale tylko z tych dwóch które poszły pod wodę - ja wychodzę na debila który nie potrafi wysłać porządnie ataków (mimo że to ja triumfuje bo to ja zająłem ziomkowi miasta a on się tylko rozpaczliwe bronił) a on wychodzi na pro-wymiatacza który leje wszystkich jak leci.

A znowu jeżeli dodamy opcję komentarzy temat błyskawicznie zamieni się w monstrualnej wielkości flame-war który będzie sprowadzał się do: "łe łe zatopiłem ci ogniki leszczu" "atakować jak jestem w szkole to łatwo, spróbuj to samo jak jestem na kompie!" albo "atakujesz mnie na tym morzu bo nie ma tu moich ziomów z sojuszu dawaj na morze X jak jesteś taki cwany" "to ty dawaj na moje morze" "nie, ty!". I tu są dwie opcje: temat mógłby być w całości moderowany na zasadach ogólnych (co doprowadzi do tego, że po 2-3 tygodniach 99% wypowiadających się będzie miało bana za obrażanie współgraczy) albo mogłaby panować "wolna amerykanka" - co doprowadzić że temat w ciągu kilku dni zamieni się w kilkusetstronicowy ciąg zdań typu "a twoja matka to...". Na Epsilonie założyliśmy sobie wspólne forum do ktorego dostęp miał każdy sojusz i które to forum było praktycznie niemoderowane i tam KAŻDA wypowiedź ktorejś z walczących stron powodowała gigantyczny flame war.

Poza tym mechanika gry jest specyficzna - jeden gracz nie ma możliwości "pojedynku" z drugim bo ZAWSZE pomagają mu inni ludzie z sojuszu (a co to za frajda publikować raporty z tego, ze zajechało się w 9 osób dwóch malych kolesi albo obroniło atak 10 ludzi na jedno miasto-bunkier?) a wszelkie przypadki "ustawek" jeden-na-jeden są niemożliwe do skontrolowania, gdyż nie widzi się tego, kogo atakujemy - czy jest to pojedyńcze miasto ze wsparciami od jednego gracza czy może bunkier w którym ulokowała się połowa produkcji kilkunastu graczy z sojuszu. A raczej wątpie czy administracja miałaby ochotę kontrolować legalność "pojedynków" kilkuset graczy na raz ze wszystkich serwerów trwających po kilka miesięcy... Dlatego zagłosowałem na NIE, nie widzę możliwości rozwoju tego pomysłu przy obecnej mechanice gry i funkcjonowaniu forum

PS: Poza tym publikowanie raportów do ogólnego wglądu jest idiotyczne z punktu widzenia taktyki - nawet przy zasłoniętych jednostkach "właściciela" raportu można by bardzo dużo się dowiedzieć o sposobie gry (min. o tym, w jakich porach wysyła się ataki) co nie byłoby rozważne, po co wróg ma wiedzieć że np. pracuję na nocną zmianę albo że o takiej a takiej porze NIGDY nie włączyłem straży (=wtedy jestem w pracy/szkole)?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
no nie, ledwo ban mi się skończył za opisanie pracy moderatorów to zaraz wpadłem na dyskusję w sumie o tym samym :)
w zasadzie wszystko już zostało powiedziane, powtarzałem to wielokrotnie od kilku miesięcy ale nic nie ulega zmianie a teraz nagle mamy się zastanowić jak rozruszać forum?
powiem tak: sterylnego forum nie da się rozruszać bez wpuszczenia żywych kultur bakterii, w innym przypadku będzie zawsze jałowe

forum z założenia to miejsce dyskusji a nie wpisywania literek i cyferek wg szablonów i schematów jak proponujesz

Te posty co są zostawię, żebyście się nie poczuli pokrzywdzeni jednak chciałbym zaznaczyć, że uwagi na temat wersji 2.0 można składać TUTAJ.

Ten wątek służy sytuacji na świecie a nie systemu grabieży wiosek

Pozdrawiam.
sprawa nowego świata i wymiany na gorąco spostrzeżeń o nowym systemie farmienia (cytat z okolicy kwietnia), po co gracze ny lub ksi mieliby się przenosić gdzie indziej skoro poruszana kwestia dotyczyła żywotnych spraw z ich świata?


dwa nowsze cytaty w odniesieniu do podejścia do wpisywania notek

Każdy NASTĘPNY post ma zawierać tylko raport(y) BEZ dyskusji.
Pokażcie trochę statystyk, kto jak walczy.

skoro nie chcemy dyskusji, to po co rozruszać jakiś nowy temat? wojny czy inne bzdety? też wg szablonów?

Jeśli wam to pomoże to dam wam temat..

" Czy na świecie Ny prowadzone są jakieś wojny?
Jeśli tak to kto z kim, z jakim wynikiem? "

w tym przypadku odpalę jakiegoś bota który w żaden sposób nawet nie zbliży się do 5% w teście turinga ale znakomicie będzie spełniał wymogi czegoś co uważa się za dyskusję na tym forum, gdyż poda wynik jakiejś wojny lub podlinkuje statystykę

cos takiego pisałem już w kwietniu gdzie indziej, gdy założono specjalny temat Shannqa słucha
konkluzja jest taka:

moja uwaga i propozycja
zostawcie tematy sytuacja na świecie w spokoju, zostawcie je żywym graczom a wkraczajcie tam tylko wtedy, gdy to jest konieczne - czyli gdy graczom rzeczywiście albo upał dokucza albo ich iloraz inteligencji spada do temperatury otoczenia i zaczynają sobie skakać do gardeł w sposób wykraczający ponad ogólnie przyjęte normy wynikające ze stosunków społecznych

zaproponowany osobny dział na raporty bez dyskusji jest bez sensu, gdyż nie przyczynia się w żaden sposób do dyskusji ani do rozwoju forum ani tym bardziej do zachowania porządku, pogłębia chaos, ponieważ w celu rozmowy o konkretnym raporcie, trzeba pisać w innym temacie, gdzie z kolei (w domyśle) nie będzie się tego raportu wklejać, więc połowa osób nie będzie wiedziała o czym jest mowa i jest to nad wyraz optymistyczne założenie, dla ludków w różowych okularach, dla mnie to oscyluje w okolicach dezorientacji 95% rozmówców

jestem na nie
 

DeletedUser

Guest
glos na nie
jedicus wyjasnil dlaczego wiec nie ma sensu sie powtarzac
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Forum] Dział wojny

}T{
.....ematy "sytuacja na śwcie.." są Moim zdaniem niepraktyczne i bez celowe zatem to tematy na soam o spamie gdzie cenzura powninna być egzekwowana jednak moderator jak już tu zauważono nie powinien ingerować czyli wtrącać się mędzy wódkę ,a zakonskę..
W celu ulepszenia forum bo jak zauważył SQ jest haos przydała by się nowa zakładka ponieważ pisanie w tym jednym temacie jest niewygodne dla tych co nie interesuje ich spam ,a konkretne deklaracje polityczno-ekonowmiczne czyli powinien powstać temat który byłby z założenia dla Imperatorów,Liderów czy dyplomatów gdzie można by podpisać pakt czy wojnę.

Co do proponowanego działu "wojny" to jestem obojętny gdyż oczywistym nietykalnym przywilejem każdego kto chciałby mieć taki temat tutaj ,a nie na forum wewnętrznym gry jest jego założenie na odpowiednim dla działań świecie.


Proponuje aby ulepszyć mechanikę gry i rozwinąć tą grę na tyle by wyeliminować absurdy (dużo dobrych pomysłów macie gotowych na forum-zapewne nie tylko PL ale być może warto by inwestować w nasze koncepcje na nasze gry?) bo z jakiś czas może okazać się iż nikt tu nie pisze bo niewielu w ogóle gra w GP...hehe


Pzdr!:cool:
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Forum] Dział wojny

W dziale wojny prezentowałoby się tylko raporty z bitew, bez dyskusji.
Główny dział świata by do tego służył.

wyłącznie rapki + komentarze + ewentualnie screeny z podglądem pieknie dopasowanego natarcie :D

same raporty to troche mało... będzie latanie od tematu do tematu (od tego z rapkiem do tego gdzie można komentować). to zrobi jeszcze większy bałagan.

oczywiście można by przyjąć jakieś ostrzejsze zasady działu, np. dyskutowanie wyłącznie o danej wojnie, o wspomnianych atakach, itp. no i w zasadzie tematy powinny istnieć wyłącznie jeżeli wszystkie strony w wojnie wyrażą zgodę.

co do samej propozycji - obojętna mi:) osobiście nie wstawiałbym tu raportów... wróg nie śpi a lepiej nie pokazywać mu czym dysponujemy:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Forum] Dział wojny

kurczak ma rację, a ja powiem nawet więcej:
to by wywołało w tematach forumowy chaos i nie zadowoliło by graczy.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Forum] Dział wojny

Na chwilę obecną zamykamy temat, musimy tę sprawę lepiej przemyśleć.

Pojawi się następny temat w dziale dyskusje.
Tam będzie ogólna dyskusja na ten temat.


Pozdrawiam,
Sq
 

DeletedUser

Guest
Propozycja zawieszona.

Temat zostanie wznowiony po dopracowaniu szczegółów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry