Forum Ukryte_Nowa Funkcja

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5627
  • Data rozpoczęcia

Forum Ukryte_Nowa funkcja


  • W sumie głosujących
    38
Status
Zamknięty.

DeletedUser5627

Guest
Witam,

W chwili obecnej gdy zrobimy forum ukryte dostęp do tego forum mają wszyscy gracze z uprawnieniem ( dostęp do forum wewnętrznego) czyli gdy mamy w sojuszu liderów oraz założycieli i dyplomatów to wszyscu mamy dostep do tych samych for ukrytych.

I tu moja propozycja.

A co gdy można było ustalić jaka osoba ma do jakich for ukrytych ma dostęp. To by było bardzo pomocne bo np. moża by było zrobić forum tylko dla założycieli i omawiać tak kluczowe sprawy i nie musiała by tego widzieć cała reszta z takimi samymi uprawieniami

Proszę o waszą ocenę.
 

DeletedUser

Guest
chodzi ci o to, że jak ktoś zakłada forum, to wybiera kto do niego ma dostęp? bo jeśli o to chodzi jestm na TAK.
 

DeletedUser5627

Guest
Dokładnie tak.

Miało by to działać na takich zasadach jak np. wspólne forum z innym sojuszem ( tak wpisujesz nazwę sojuszu) a tu by się wpisywało nick gracza
 

DeletedUser

Guest
hmm... trochę zbędne... w dobrym sojuszu nie ma nie wiadomo ilu założycieli i liderów. lider to taki założyciel bez możliwości rozwiązania sojuszu:) tak samo ważna funkcja i też powinien mieć wiedzę i wpływ na decyzję założycieli. Są ukryte fora - to wystarczy. w końcu do rady sojuszu nie wciela się byle kogo.
 

DeletedUser5627

Guest
Tak zgodzę się z tobą, ale po co np. dyplomacji mają widzieć co piszą założyciele na forum ukrytym, a im tez nie mogę odebrać takich uprawnień bo im tez jest ono potrzebne.

A po tej zmianie sam decydujesz kto(nick) ma do jakiego forum dostep ( oczywiście ukrytego)
 

DeletedUser

Guest
a czemu miałbyś prze dyplomatą coś ukrywać? liderzy to pomocnicy założycieli, więc powinni wiedzieć i działać tyle samo. dyplomata (dobry dyplomata!) to najważniejsza postać w sojuszu. do swojej pracy potrzebuje wiedzy nawet na temat planów założycieli. poza tym prawa dyplomaty nie są jednoznaczne z prawami do ukrytego forum (jak dobrze pamiętam)
 

DeletedUser5627

Guest
a czemu miałbyś prze dyplomatą coś ukrywać? liderzy to pomocnicy założycieli, więc powinni wiedzieć i działać tyle samo. dyplomata (dobry dyplomata!) to najważniejsza postać w sojuszu. do swojej pracy potrzebuje wiedzy nawet na temat planów założycieli. poza tym prawa dyplomaty nie są jednoznaczne z prawami do ukrytego forum (jak dobrze pamiętam)

tak ale ja napisałem np. dyplomata.

Zgadzam sie z tobą w 100 % z tym co napisałem powyzej, ale nadal uważam iz dobrym rozwiązaniem była by możliwość wpisywania graczy jesli chodzi o dostęp do ukrytego forum.

Po przez to jesteś wstanie rozplanować tak swoje forum sojuszu aby odpowiednie osoby na stanowiskach miały swoje działy robocze.
 

DeletedUser

Guest
a co w sytuacji, gdy różne zakładki zakładają różni liderzy? Mają decydować kto ma mieć wgląd a kto nie według własnego widzimisię?
Już lepszym podziałem na tajne i bardziej tajne jest to plemionowskie rozwiązanie
 

DeletedUser

Guest
czyli tajne i zaufane:) no to jest niegłupi podział. czasem na tajne nie chce sie wpuszczać zwykłych graczy ale jeśli jest kret w sojuszu to dobrze jakieś akcje robić za oddzielnym forum...
 

DeletedUser4006

Guest
A ja jestem na tak. Możliwość zakładania takich for powinni mieć tylko założyciele. Wszyscy założyciele mają automatycznie dostęp. I mogą wybrać tych, którzy widzą te fora. A przydatne to jest, gdy mamy ukryte Archiwum, a nie chcemy by mod widział co jest na forum rady. Poza tym może to ułatwić zarządzanie grupami i ochronę przed kretowiskiem.
 

DeletedUser5722

Guest
Jestem ZA
A dokładniej przydała by się taka opcja zakąłdania tematów ukrytych, dostępnych dla graczy których sami zaprosimy.
Załóżmy organizujemy akcję militarną i chcemy aby tylko osoby biorące udział miały tam wgląd (możliwy kret).
I oczywiście rada, mod.
Ci muszą mieć kontrolę na forum.
 

DeletedUser5627

Guest
Super by było jak by administracja przepchnęła ten pomysł dalej
 

DeletedUser6220

Guest
Forum sojuszu

Proponuję, by wprowadzono jakieś dodatkowe uprawnienie w sojuszu, które dawałoby możliwość założycielowi ukrycia niektórych for. Dlaczego jedna taka opcja (forum ukryte) nie wystarcza? Forum ukryte przeznaczam na radę i zarząd. Reszta plemienia może czytać różne planowane akcje itp. A teraz pytanie: co zrobić z nowymi graczami, świeżo zrekrutowanymi? Nie chcę, by wszyscy gracze mieli dostęp do forum ukrytego, ale i nie chcę jednocześnie, żeby ci nowi nie widzieli żadnych forów (np. Pomocy). Rozwiązaniem było by właśnie to prawo.
Co Wy na to?
 

DeletedUser

Guest
czyli "tajne i tajniejsze";) padła taka propozycja, wystarczy poszukać... jestem na tak, przydatne i dające większą kontrolę nad forami... ja bym wstawił 3 stopnie poufności... tak, żeby rada miała 1 stopień, ci bardziej zaufani radni mieli 2, a przywódca i jego najbliźsi pomocnicy 3
 

DeletedUser

Guest
Sam o tym myślałem żeby zrobić pewne stopnie tych forów (np.ukryte, b.ukryte) by zrobić np.sejm koalicji oraz ukryte forum tylko dla pewnych osób (ścisła rada) Póki co wychodze ale jak wrócę to zrobię grafikę :p
 

DeletedUser

Guest
Ja też jestem na "TAK". Przydatne myślę, że będzie to na pewno. Mi również wydaje się, że podobny wątek już był, ale mniejsza z tym :). Napisałeś uzasadnienie pomysłu czyli wszystko jest ok, na początku wydaje mi się, że nie widziałem ankiety, ale teraz już jest (chyba, że byłą wcześniej, a przeoczyłem :D)

PS. volveryin7 chyba zostanie naszym grafikiem :D:D:D
 

DeletedUser6220

Guest
Chodzi mi np. o coś takiego:

Przy uprawnieniach:
forumsojuszu.png



Przy zakładaniu nowego forum:
forumxw.png
 

DeletedUser

Guest
nowyobrazmapabitowa4d.png

Zrobiłem coś takiego - Czerwony by odpowiadał o samym forum, zielony o pierwszym stopniu ukrycia (wtajemniczenia :p)a kłódka już tylko dla "wybranych" :D
 

DeletedUser

Guest
właśnie o takim czymś ja myślałem, sam robiłem screena, ale mnie uprzedziłeś ;p
 
Status
Zamknięty.
Do góry