Generator Sygnatur

  • Rozpoczynający wątek Squnqs
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam, przypadkiem wszedłem na angielskie forum Grepolis, zauważyłem fajną sygnaturkę z aktualnymi danami.
Dlatego mam też pytanie, czy ktoś się na tym zna.
TUTAJ link do generatora.

Jeśli ktoś się zdecyduje a nie ma domeny to pisać na PW.
 

DeletedUser

Guest
Szukałem w pomocy Grepolis, ale nic nie znalazłem na temat tego czy Grepolis udostępnia bazę danych innym uzytkownikow, tak jak to jest w plemionach, więc nie wiem czy da się tak zrobić ;) Może nw angielskiej wersji już udostępnili baze danych dlatego, takie cos powstało.
 

DeletedUser

Guest
http://<świat>.grepolis.com/data/<nazwa pliku>
w miejsce <świat> należy wpisać nazwę świata.
Polskie światy to pl1, pl2, pl3

W miejsce <nazwa pliku> wpisz:

units.json.gz - ustawienie świata - jednostki
buildings.json.gz - ustawienie świata - budowa
researches.json.gz - ustawienie świata - badania

towns.json.gz - dane miast
islands.json.gz - dane wysp
players.json.gz - dane graczy
alliances.json.gz - dane sojuszy
conquers.json.gz - dane podbojów
player_kills.json.gz - punkty walki graczy
alliance_kills.json.gz - punkty walki sojuszy

Każdy plik jest dostępny także w wersji nieskompresowanej (bez końcówki .gz), jednak ze względu na stale rozrastające się pliki zaleca się korzystać z ich skompresowanych wersji.
 

DeletedUser

Guest
Próbowałem sie do tego zabrać, ale totalnie nie wiem jak... nie wiem jak oni to zrobili, że przeszukuje im tak szybko bazę na tamtej stronie, przeciez ten plik *.json ma 4mb, zpakowany 1 mb, wiadomo, że lepiej pracowac na zapakowanym, ale to dalej jest masa danych do przetworzenia. Dlatego po 30 sekundach serwer staje, mógłbym ustawić dłuższy czas wykonywania jednej operacji na serwerze ale to też nie byłoby dobre na jedną sygnaturke czekałoby się do 5 minut. Nie wiem ja jestem poiczątkującym skrypterem, może jeszcze nie znam jakiś technik :p może ma ktos jakiś pomysł? ;>
 

DeletedUser

Guest
@Squnqs
Mógłbym ale mi się nie chce ;)

@michal123k
Co jakiś czas musisz ściągać ten plik (dla sygnatur powinno całkowicie wystarczyć raz, dwa razy dziennie, żeby co jakiś czas wykonać jakąś operacje musisz skorzystać z Crona) i zapisywać dane z niego do bazy danych.
Przy generowaniu sygnatur plik nie jest pobierany, dane pochodząc z twojej bazy danych.
 

DeletedUser

Guest
Aa więc to tak, więc trzeba będzie płatny serwer na 100% na początek i musze się nauczyć obsługiwać crona :) Jeśli ktos się nie skusi na zrobienie generatora sygnatur to ode mnie on powstanie ale w terminie nieokreslonym :p
EDIt: No dobra, cron będzie dobry do ściągania co jakiś czas tych plików, ale znowu plik json do MySQL przekonwertować muszę w php (oczywiście tez uruchamianym co jakiś czas przez crona) a w zalezności od serwera plik php nie może robić jednej operacji dłużej niż np 30 sekund, a on tę operacje napewno chwile będzie robił, więc w pewnym momencie będzie musiał się zatrzymać i nie przekonwertuje wszystkich danych do MySQL
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
michal123k jak się zdecydujesz to ja mam domeknę :) mozna zrobić np. "sygnatury.squnqs.com"
 

DeletedUser

Guest
ok, cos się pomyśli, narazie muszę się dowiedzieć jak to wszystko zrobić, tzn. jeszcze ta jedna rzecz i potem wszystko powinno pójśc jak z płatka ;)\
A tak w ogóle to troche długa ta subdomena ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Może być byle co ale tak: xx.squnqs.com :p w miejsce xx jakaś nazwa.
I ważne, żeby sygnatura była regulaminowa.
 

DeletedUser4

Guest
Aa więc to tak, więc trzeba będzie płatny serwer na 100% na początek i musze się nauczyć obsługiwać crona :) Jeśli ktos się nie skusi na zrobienie generatora sygnatur to ode mnie on powstanie ale w terminie nieokreslonym :p
EDIt: No dobra, cron będzie dobry do ściągania co jakiś czas tych plików, ale znowu plik json do MySQL przekonwertować muszę w php (oczywiście tez uruchamianym co jakiś czas przez crona) a w zalezności od serwera plik php nie może robić jednej operacji dłużej niż np 30 sekund, a on tę operacje napewno chwile będzie robił, więc w pewnym momencie będzie musiał się zatrzymać i nie przekonwertuje wszystkich danych do MySQL

Hmm.. a jak odczytujesz tego JSONa? Skorzystaj z gotowych bibliotek do odczytu JSON w PHP, powinno się mieścić w 30sek. A jak nie, to zwiększ czas tylko dla tego skryptu - jak się będzie wykonywał dłużej jedne skrypt raz na 12-24h to nie ma tragedi.. W python'ie wczytywanie tego JSONa z wersji skompresowanej troche zajmuje, ale nie jest to chyba 30sek.. (Dekompresja z *.gz + odczytanie JSON do listy).
 

DeletedUser

Guest
Wbrew złej opini na temat boo.pl wykupiłem u nich serwer i jak narazie okazuje się być lepszy niż mój komputer :D spokojnie wyrabia się w 30 sekund ze wszystkim do tego ma crona, rozpakowuje archiwa gz, i jest nawet szybki, więc teraz powinno jakoś to pójść gładko ;)
 

DeletedUser5

Guest

DeletedUser

Guest
Wielkie dzięki, szkoda tylko, że już nie ma w JSON tzn. szkoda z tego względu, że musze troche skrypt przerobić, a tak to dobrze, bo mniej zajmują :)
 

DeletedUser

Guest
Wygenerowałem sygnaturę ale nie wiem jak ją dodać, żeby była widoczna :(
 

DeletedUser

Guest
łączenie postów

a na tym www.konwertuj.com jak zawsze chce se zrobić sygnature to mi wyskakuje sygnatura bez żadnych danych i obrazek nie ten co wybrałem :confused::confused::confused:

spoko juz wiem.:cool::cool::cool:


//Edit:

krzycho999, następnym razem użyj opcji "edytuj"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Status
Zamknięty.
Do góry