[Hobby] Geocaching

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29238
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser29238

Guest
Czy ktoś zetknął się z geocachingiem?
Ja osobiście bawię się od prawie 4 lat. Pewnie spytacie, co to jest? Gra terenowa. Żeby zacząć grać wystarczy smartfon, a dla bardziej wypasionej zabawy turystyczny GPS i rejestracja na jednym z portali geocachingowych. Na takich portalach są opisy cache (skrzynek) i ich współrzędne geograficzne. Należy znaleźć taką skrzynkę i wpisać się do logbooka (dzienniczka papierowego), wymienić travel bugi i ewentualnie geocoiny (przedmioty podróżne), a następnie ukryć taką skrzynkę i szukać następnej. Po przyjściu do domu fakt takiego znalezienia rejestruje się on-line na serwerze geocachingowym. Można też to robić bezpośrednio za pomocą smartfona. Do tego dochądzą spotkania (eventy) na których się spotykamy, bawimy, itp. Skrytka to zazwyczaj pojemnik dowolnej wielkości (od mikroskopijnych po olbrzymie), maskowane w terenie, tak, aby żaden niepowołany do tego człowiek (mugol) nie zorientował się, że tam coś jest schowane. Bawić się mozna wszędzie i zawsze, w każdym miejscu na ziemi.
 

DeletedUser

Guest
Też się w to bawilem, wszystkie skrzynki w okolicy domu odnalazłem. Fajna zabawa i przede wszystkim świetne community na eventach z tym związanych, polecam ;)
 

DeletedUser32517

Guest
misiek200200 a co w takich skrzynkach można znaleźć?
Brzmi trochę jak poszukiwanie prawdziwych skarbów :)

Z opisu to mi trochę przypomina tą apke co kidosy znajdują pokemony ale na pewno to nie to samo w końcu to tylko jakieś tam piksele się wynajduje
 

DeletedUser34448

Guest
misiek200200 a co w takich skrzynkach można znaleźć?
Brzmi trochę jak poszukiwanie prawdziwych skarbów :)

Z opisu to mi trochę przypomina tą apke co kidosy znajdują pokemony ale na pewno to nie to samo w końcu to tylko jakieś tam piksele się wynajduje
Gralem w to chyba. To sie cashe chyba nazywa. Coś jak kiedyś marsze na orietacje. Dochodzi apka i ukryte kartki.
 

DeletedUser33478

Guest
misiek200200 a co w takich skrzynkach można znaleźć?
Brzmi trochę jak poszukiwanie prawdziwych skarbów :)

Z opisu to mi trochę przypomina tą apke co kidosy znajdują pokemony ale na pewno to nie to samo w końcu to tylko jakieś tam piksele się wynajduje

TubeRaiders - taki kanał na youtubie mają chłopacy. I oni też ukrywają skrzynkę w różnych miejscach w Polsce, w skrzyni często są np. pieniądze. Zajawka fajna jak ktoś wyłazi z piwnicy.
 

DeletedUser32517

Guest
Ale ja mówię całkowicie poważnie, sam jako młody chłopak uważam że spędzanie czasu na powietrzu jest znacznie, znacznie lepsze niż siedzenie na przykład no nie wiem pierwsze z brzegu, na Grepo.
Ja osobiście często ćwiczę na otwartej siłowni. Ani przez chwile nie chciałem zadrwić, z takich rzeczy są same plusy i na prawdę tak sądzę. Ja takie coś popieram i jestem ciekaw po prostu. Uważam że odkopałem na prawdę interesujący temat
 

DeletedUser34448

Guest
Ale ja mówię całkowicie poważnie, sam jako młody chłopak uważam że spędzanie czasu na powietrzu jest znacznie, znacznie lepsze niż siedzenie na przykład no nie wiem pierwsze z brzegu, na Grepo.
Ja osobiście często ćwiczę na otwartej siłowni. Ani przez chwile nie chciałem zadrwić, z takich rzeczy są same plusy i na prawdę tak sądzę
Milo wzzystko wyczuwam nutkę ironii w twoim opisie. A to bardzo nie ladnie smiac się z rzeczy, ktore daja innym duzo satysfajcji.
 

DeletedUser32517

Guest
Przekonywać nie będę, każdy moje posty niech odbiera jak chce to już nie leży w mojej mocy.

Nigdy o tym nie słyszałem i nigdy z tym się nie spotkałem.
Jedyne porównanie jakie mam to ta apka z pokemonami :)
 

DeletedUser34448

Guest
Przekonywać nie będę, każdy moje posty niech odbiera jak chce to już nie leży w mojej mocy.

Nigdy o tym nie słyszałem i nigdy z tym się nie spotkałem.
Jedyne porównanie jakie mam to ta apka z pokemonami :)
Wiec nie pozostaje nic innego jak zachecić Kolegę do Caschowania... znam kilka skrydek n apoczatek w woj. Mazowieckim
 

DeletedUser32517

Guest
A to doskonale się składa :> Miejsce jak najbardziej mi odpowiada.
Misiek wspominał coś o aplikacji… to musi być jakaś specjalna tak?
 

DeletedUser34448

Guest
Tak. I pamietam że jak znalazłes już tą legendarną skrzynkę zawsze byla tam kartka i dlugopis. Dokonywałes wpisu i czules . Jak to opisać hormon szczescia. A logowales sie na stronie.Pamietam że miała czarną szatę graficzną.
 

DeletedUser34448

Guest
A to doskonale się składa :> Miejsce jak najbardziej mi odpowiada.
Misiek wspominał coś o aplikacji… to musi być jakaś specjalna tak?
Jeszcze taka ciekawostka. Te spotkanie byly sutu zakrapiane. Pamietam że bylo w jakies w Parku Skaryszewskim w Wawie ale nie pamoetam jak sie skonczylo.
 
Do góry