Gospodarstwo wiejskie

  • Rozpoczynający wątek Tytanogrom
  • Data rozpoczęcia

Cz jesteś za podniesieniem poziomów budynków Gospodarstwa wiejskiego i Łaźni

  • TAK jestem za

    Głosy: 20 52,6%
  • NIE jestem przeciw

    Głosy: 18 47,4%

  • W sumie głosujących
    38
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam wszystkich chciał bym zaproponować swoją prepozycie malutkiej zmiany , odnośnie podniesienia poziomu 2 budynków a mianowicie.

Aktualne poziomy budynków .

Gospodarstwo wiejskie na 40 poziomie = 3200 mieszkańców

Łaźnie 1 poziom + 300 mieszkańców

Propozycja zmiany :


Gospodarstwo wiejskie na 60 poziomie = 5200 mieszkańców

Łaźnie 2 poziom + 500 mieszkańców

Co za tym idzie dałoby to ogólnie 6000 mieszkańców na wszelkiego rodzaju wojska do budowy .

Proszę o głosowanie czy jesteście za czy nie .
 

DeletedUser

Guest
Hmm, ciekawy pomysł...
Ale trochę sie zagalopowałęś z tą łaźnią- Może być tylko 1 poziom! Ewentualnie może być te +500 mieszkańców, a nie +300...
A co do gospodarstwa to: Maximum 40poziom :) Nie wiem ile by to dało ludności...
Na razie nie oddaję głosu, ponieważ byłbym na Nie... Ale będe na tak jeśli zgodzisz się do tego co już napisałęm: Gospodarstwo 40poziom, Łaźnie +500 Mieszkańców ale tylko poziom 1 ... :)
 

DeletedUser

Guest
W propozyci gospodarstwa wiejskiego doszłoby tylko 20 poziomów i dałyby one koleine 2000 mieszkańców , a co do łaźni to niewidzie problemu żeby podnieść poziom we wszystkich budynkach specyjalnych o 1 poziom .
 

DeletedUser

Guest
Łaźnia musi pozostać tak jak jest to w końcu budynek specjalny, a są specjalne między innymi dlatego.(łaźnia podnosi poziom ludności chyba o 10 %, więc jeśli zwiększą poziom gospodarstwa wydajność łaźni też się zwiększy)
Co do gospodarstwa wiejskiego:
może być ale nie więcej niż o 5 poziomów wyżej, bo za chwilę wyhodujecie sobie wielotysięczne armie.
 

DeletedUser1608

Guest
Oczywiście na nie, pomyśl miał byś wtedy sporą armie ale Twój przeciwnik miał by dokładnie tyle samo? Naciął byś się na kogoś atakując np. tysiącem rydwanów i co? odbudowywał byś to miesiąc? dwa? czy trzy?
 

DeletedUser

Guest
-_- na nie.

dlaczego? co ci zrobi za różnicę posiadanie 5000 miejsc w gospodarstwie zamiast 3000? nic! po prostu zmieni sie ilość wojsk u wszystkich (nie ma różnicy czy napadniesz 1600 armią na 1600 czy 3000 na 3000) i będziemy w nieskończoność tą armię tworzyć. odbudowa armii (speed=1) trwa przy maksymalnych koszarach chyba 2 tygodnie (lub tydzień - nie pamiętam a nie chce mi sie liczyć). więcej mieszkańców to dłuższy czas na odbudowę armii

PS. podobna propozycja już była.
 

DeletedUser

Guest
Tak jak ja i na pewno wielu innych graczy uważa że lepiej jak jest więcej i mając kilku tysięczna armie wiadomo można nią wiele zdziałać ale również trzeba myśleć bardzo staranie i strategicznie żeby ją nie stracić bezmyślnie bo odbudowa jej trochę potrwa a nie jak teraz armię można odbudować w parę dni i mało kto licz się z prawdziwy strategicznym myśleniem , bo kiedy przez swoją lekkomyślność stracisz coś co budowałeś przez kilka tygodni to na drugi raz na pewno przemyślisz to jak należy .
 

DeletedUser

Guest
przeczytaj jeszcze raz to co napisałem... większa armią niewiele więcej zdziałasz. załóżmy że teraz max to 3000 a ty chcesz 6000. wejdź do symulatora
załóżmy że masz mur na 15 poziomie i atakujesz 533 kawalerzystami 400 rydwanów (każde po 1600 miejsca w zagrodzie - taka średnia armia). zginie 198 rydwanów. a teraz pomnóż atakujące i broniące wojska dwukrotnie (bo skoro ty możesz 2x więcej to i on też). zginie 398 rydwanów (2x więcej niż wcześniej). więc nic to nie zmieni w walce jeśli chodzi o proporcje

po drugie: ilość wojsk i czas ich produkcji, łup, itd. zostały tak dobrane by gra miała określoną dynamikę. tworzenie wielkiej armii zajmie wieki - zwolni to grę która i tak sie wlecze na początku. armią zajmującą tak wiele miejsca w zagrodzie zdobywałaby duże ilości surki. obecnie maxymalnie można wywieźć po ok 16k każdego surowca. większa armia - zero surki już za jednym razem w atakowanym mieście.

farmienie rolniczych - z tak wielką armią jak proponujesz posłalibyśmy raz wojka by wystarczyło. to byłby chyba jedyny plus twojego pomysłu. bo mnie coś trafia jak muszę wysłać, wejść znowu do miasta po kilkunastu minutach i wysłać znowu, a jak czasem mniej mam wojska to i trzeci raz (i zalezy ile mam miast na wyspie)
 

DeletedUser

Guest
Po prostu widać że nie którzy boją się większej liczebności a jak wiadomo po pewnym czasie wszystko się nudzi a to rozwiązanie pozwoliłoby przykuć uwagę na jeszcze dłużej jak ty tego nie rozumiesz to szkoda tylko twoich słów .
 

DeletedUser

Guest
Ja bym powiedział, że niektórzy boją się małej liczebności :p
Kurczak zaserwował ci argumenty, na które chyba ciężko ci odpowiedzieć, czyż nie? :)


Ja oczywiście jestem na nie. Dlaczego? Poza powodami podanymi przez poprzedników, dołączam jeszcze:
- 60 poziom gospodarstwa... 40 już dużo kosztuje, jeżeli zwiększyłbyś liczbę poziomów o 1/2 to zastanawiam się czy nie trzeba by było zwiększyć pojemność magazynów...
- posiadanie większej liczby wolnych mieszkańców, którzy zmienią się na jednostki bojowe spowodowałoby dodatkowe problemy osobom, które mają mniej czasu na grę,
- walka w wielu przypadkach sprowadziłaby się do: zaatakujmy go, on nie ma armii. A innymi słowy - ludzie z pełną armią atakowaliby tych tylko, którzy tej armii nie mają bądź mają jej mało (oczywiście nie generalizuję :p)


Tytanogrom napisał:
a jak wiadomo po pewnym czasie wszystko się nudzi
. Z takim myśleniem to nawet jeśli twa propozycja przejdzie, to po jakimś czasie wystąpiłaby druga, podobna (tylko że tym razem miejsce na armię by wynosiło... hmmm... 12k? :p).
 

DeletedUser

Guest
a jak wiadomo po pewnym czasie wszystko się nudzi

hmm... chyba mało w życiu widziałeś:)

1. na plemionach nadal istnieje pierwszy świat - niezmienna (no nie znam całej historii zmian w plemionach, ale podobnej zmiany jaką proponujesz na pewno nie było) ilość miejsc w zagrodzie nie odstraszyła graczy
2. popatrzyłem ci w statystyki. efekt:
pl3 rank47 Tytanogrom 113,244p 11miast
na niemieckim serwerze miałem nieco więcej (więcej niż masz łącznie na wszystkich światach) + miasta na polskim serwerze. jak sie walczy to sie człowiek nie nudzi. co raz traciłem całe zagrody. odbudowałem - kolejne miasto sie atakuje. a ty chcesz człowieka zanudzić na śmierć długowieczną odbudową armii, bo nie ma sensu atakować połówką armii jeśli wiemy że przeciwnik ma np całą gospodę defa. trzeba więc budować całą armię (a jak ma gość mur to i nawet kilka całych armii), czyli z twoim pomysłem 2x dłużej (możesz sie bronić przed tym zwiększeniem szybkości produkcji wojsk, ale wtedy kontra jest mój argument o symulatorze)
 

DeletedUser

Guest
dokładnie jak padały już wypowiedzi

nie liczy się tu ilość tylko umiejętność wykorzystania tego co masz
czy to 1600 Procków czy tez 400 rydwanów nic by to nie zmieniło gdyby te liczby większe

planowanie i strategia to podstawa tej gry żadne masowe bitki czy mielone
zdecydowane nie w żadnej formie nie zwiększać populacji wystarczy jak jest
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Podobne bonusy są dostępne w Świecie Bohaterów. Nie zostaną wprowadzone na zwykłe światy, ponieważ jest to swego rodzaju nagroda dla aktywnych graczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry