Gothic I i II

  • Rozpoczynający wątek bombel97
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
To jest temat poświęcony popularnej grze Gothic. Przeszedłem obie, ale uważam, że dwójka jest lepsza; ma lepszą grafikę i łatwiejsze sterowanie.:)
 

DeletedUser

Guest
smolki zmien dilera

Gothic 3 jest tez niezly ale kompletnie odmieniony ciekawe czy bedzie 4 ;)
 

DeletedUser

Guest
smolki zmien dilera

Gothic 3 jest tez niezly ale kompletnie odmieniony ciekawe czy bedzie 4 ;)

Gothic III został wypuszczony niedopracowany z wielką ilością bug'ów przez presje jaką Jowood wywarło na PB odnośnie terminu, gdyż byli łakomi na zyski, więc jedyne co to popsuł renome tej marki, gdyż bajeczna grafika to nie wszystko. Gothic 4 wyjdzie we wrześniu pod szyldem 'Arcania a Gothic Tale' i jest tworzony przez inne studnio, które nie miało nic wspólnego z poprzednimi częściami. Dodam także, że będziemy grać nową postacią, lecz także będzie Bezimienna.
 

DeletedUser

Guest
Co jak co, ale moim zdaniem Gothic III mimo że był najgorszy z trylogii, to wcale zły nie był.
A jeśli porównamy z trójeczkę z dodatkiem do niego - to Deutsche über Indien! :p
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem najlepsza część to II :) Grało mi się w nią o wiele lepiej niż w I czy III. Jeszcze ten dodatek Noc Kruka... No po prostu poezja :]
 

DeletedUser

Guest
druga czesc to jedna z moich ulubionych gier z tego gatunku szczegolnie z dodatkiem ktory sprawia gre ciut trudniejsza i ciekawsza. wiele godzin spedzilem przy obu czesciach i kilkukrotnie je przeszedlem(dwojka i tak bardziej mi sie podobala;)) 3 tez przeszedlem tylko raz jak dla mnei nie byla zla ale to juz i tak nie byl majstersztyk taki jak poprzednie czesci. przeszedlem tez risena (gra tworcow pierwszych czesci gothica) i jak dla mnei byl to kolejny gothic tylko zmieniony i bez znanych bohaterow. ale tez nie porwal mnei tak jak dwie pierwsze czesci gothica 4 widzialem u kolegi ale szczerze mowiac nie bardzo mi sie chce nawet tego instalowac a co dopiero sciagac. albo wyroslem(watpliwe przez ten temat mam ochote zainstalowac dwojke;)) albo nie ma tam tego czegos co mnei do serii ciagnelo.
 

DeletedUser6708

Guest
gralem we wszystkie ale tylko 3 mi sie podobala mimo ze zabugowana a 4 jest juz do bani na maksa ledwo co chodzi zreszta takie ma wymagania
 

DeletedUser

Guest
no i mam już wszystkie części.po kolei od najlepszych:

II-IV-I-III

chociaż IV szybko się nudzi:mad::(
 

DeletedUser4737

Guest
gram w trójeczka i nawet fajna jest ale zbyt dużo misji jest jestem pod koncem już
 

DeletedUser

Guest
no i mam już wszystkie części.po kolei od najlepszych:

II-IV-I-III

chociaż IV szybko się nudzi:mad::(

Wg mnie ---> III>II>I (nie ze względu na grafe)

W IV nie grałem niestety ;|

uchonokia - Cienias z cb ;P (bez obrazy) mi się podoba to, że jest wiele misji oraz to że masz kilka dróg do wyboru:)
PS. Grałeś w metina? Tak jakoś mi się kojarzy ten nick;p
(grałem w to jak byłem młoody i głuupi - teraz wiem że to bezsensowne i żałuję, że grałem(chodź fajnych ludzi sie czasami poznało) - chodzi o metina;p)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Gothic, grałem tylko w I, II i III i najbardziej przypadła mi do gustu pierwsza część.
Ja na grafikę nie patrzę, ale lubię jak jest lepsza :)

PoveR napisał:
PS. Grałeś w metina? Tak jakoś mi się kojarzy ten nick;p
(grałem w to jak byłem młoody i głuupi - teraz wiem że to bezsensowne i żałuję, że grałem(chodź fajnych ludzi sie czasami poznało) - chodzi o metina;p)

Jest temat o Metin2, tam możesz coś napisać o nim :)
Ale nie wiem czemu dla większości ta gra jest bezsensowna. Ja w to grałem, zrobiłem se przerwę na ponad pół roku i zacząłem znowu grać. Dla mnie gra jest bardzo ciekawa jak gra się z kolegami w pt ;)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gothic I i II

Gothic to wspaniała gra.
(w zasadzie tyle powiedzieć wystarczy)

Jednak 3i4 niewiele mają wspólnego z 1i2.

Jak dla mnie Saga Gothic to:

Gothic 1 (oraz dodatki: Mroczne Tajemnice PL, Diccuric, i wiele innych i jeszcze więcej tylko szukać "gothic mody"")

Gothic 2 & Gothic 2 Noc Kruka (oraz dodatki, szukać "gothic 2 mody")

Gothic 3 - to zależy od punktu widzenia, brakuje wyraźnie w tej części polotu z 1 i 2 ale kilka cech sprawia, że można (acz niekoniecznie) polubić te cześć.

Gothic 4 - pytaj bij pytaj bij, mała różnorodność, zupełnie inna gra.

Risen - Tak! To wg mnie jest prawdziwy Gothic 3 czyli to co Twórcy 1i 2 chcieli zawrzeć w 3 ale wydawca nie dał twórcom na to czasu

Risen 2 - let it come :D

==============================

Jeśli ktoś nie miał kontaktu to najlepiej zacząć od jedynki.
Niepowtarzalny klimat i zachowania npc, wspaniały polski dubbing, piękna muzyka, intrygujące stwory, zmiany pogody, pór dnia, zabawa ogniem, bagienne ziele, orkowi szamani, magia i miecz, kusza i łuk, a jak kto lubi to i wielki topór czy inne bronie/narzędzia.
Obozy ludzi ukazane w wyjątkowo ciekawy i prawdziwy sposób...
No nie idzie przechwalić :D
(jedynie trzeba poświecić ok 5-10mn aby nauczyć się sterowania ale to cRPG jest warte chwili cierpliwości na początku, bo później to już czysta przygoda)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Re: Odp: Gothic I i II

Steph ładnie to podsumowałeś, zgadzam się z tą wypowiedzą ;D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gothic I i II

gralem we wszystkie ale tylko 3 mi sie podobala mimo ze zabugowana a 4 jest juz do bani na maksa ledwo co chodzi zreszta takie ma wymagania

3 i 4 mają ciekawą fabułe ale są zbyd odmienione.1i2 są ine nisz 3i4 2 ma bardzio ciekawą fabułe głuwny bohater bezimieny strasznie się rurzni 1i2 częsici i3i4.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gothic I i II

Steph, no co jak co, ale Gothica cRPGiem bym nie nazwał.

Jednak nie zmienia to faktu, że zarówno 1 i 2 były epickie a trójka bardzo dobra.
4 - jedyna część Gothica, przy której zmuszałem się do dokończenia. Nudna jak flaki z olejem. Starzy znajomi wrzuceni na siłę (przykład - Xardas, Lester). Fabularnie też nie ciekawi...

Risen... tak, kolejna gra ze stajni Piranii, która dała z siebie wszystko. Lecz nie nazwałbym jej nowym gothiciem (wbrew temu, co większość uważa). Jednakże, gra warta polecenia :p
 

DeletedUser12890

Guest
Odp: Gothic I i II

Gothic 1 tradycja wręcz legenda dobra fabuła i grafika na tamte lata to coś wspaniałego nawet w 2012.Gothic2 dobra fabuła i system rozbudowy. Gothic 2 noc kruka NAJLEPSZY! wspaniały nowy świat nowe wątki fabularne. Gothic 3 Poziom trudności interfejs. Gothic 4 NO COMENNT
 

DeletedUser

Guest
Odp: Gothic I i II

Grałem tylko w 3 Jest fajna ale wole grepolis ;d
 
Status
Zamknięty.
Do góry