[Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser8642
  • Data rozpoczęcia

Popierasz dźwięki działań w grze?

  • Tak

    Głosy: 39 65,0%
  • Nie

    Głosy: 17 28,3%
  • Obojętne mi to.

    Głosy: 4 6,7%

  • W sumie głosujących
    60
Status
Zamknięty.

DeletedUser8642

Guest
Witam.

Koncepcja propozycji nie jest nazbyt wymagająca i dla rozwinięcia gry jak i jej atrakcyjności czy ze względów taktyczno-praktycznych warto było by wprowadzić do gry dźwięk, kilka sampli do aktualizacji czy do kolejnej aktualizacji / świata bohaterów.
Nie chodzi o to aby zrealizować całość Mojego pomysłu, można spróbować mniejszą część i następnie w kolejnych częsciach dodawać inne dźwięki tak aby sprawdzać zachowanie serwa.
Nie jestem znawcą w programowaniu ale można spotkać się z dźwiękami w innych grach na przeglądarkach i dla grywalności GP nie będzie to czymś negatywnym, a raczej dość pozytywnym rozwiązaniem.:cool:


1)Podstawowa wersja:
-Dźwięk podczas nadciągającego ataku i/albo wsparcia w chwili gdy zaakceptuje ktoś na nas "działanie" (dokładność serwa czyli tolerancja jak najbardziej czasu rzeczywistego- tu też dobrze aby czas został orzeczony przez programistów jak najkorzystniejszy i najdokladniejszy "Timing" czyli owa Tolerancja.)

>>>Mogły by być to dźwięki trąbek w sylu "Tutrutru..!" dla atków nadciągających, a np. dla wsparcia bębny w rytm statków wykorzystujących "napęd wiosłowy" czyli coś jak pulsujące "BooM-BooM" :)Sampli nie szukałem/nie "gotuje" gdy nie wiem jak z poparciem i koniecznością ewentualnej pomocy przy pracy dla realizacji projektu.

Dźwięki miałby by być słyszalne szczególnie z założenia na możliwość przeglądania innej strony albo np. pisania czy czytania podczas/w przerwie trwającego kliku czy z braku obecności w poblizu kompa-coś na dzwięk wiadomości w GG, możemy usłyszeć z innego pokoju,że ktoś do nas pisze tak i tu mogli bym tak ustawić dźwięk aby pasował nam do sytuacji, być może też i wibracje w mobilnych wersjach podczas ataku dla niektórych mogły by być przydatne.:)
To wersja podstawowa zatem wstępna prezentacja.



2)Dalsze rozwijanie wdrażania dźwięków:

-dźwięki wiadomości przychodzących do nas na pocztę w grze
-dżwięki z widoku polis
-dźwięki z widoku morza
-dźwięki z widoku budynku
...koszary(podczas werbunku,okrzyki ćwiczeń sygnalizowały by nam trwające szkolenia czy też podczas raportów graficznych odgłosy walczących kolejno jednostek czy ogólne okrzyki itp..
Oczywiście tu zależny też sporo od umiejętności programistów jak i sprawności sieci/serwa zatem tylko podaje przykłady jednak najważniejsze tu są dla najbliższej wersji dźwięki ataków i wsparcia jak zaznaczam w nazwie tematu co do których nie powinno być trudności dyskwalifikujących ten pomysł.

.......................................................................................................
.......................................................................................................
Dźwięki można by regulować na głośności kompa czyli głośników jak i w samej grze albo tylko na stronie czy z "głośnika" (tu wersja może być ulepszania jeśli wszystko będzie działać i nic ciąć się zbytnio dla słabszych sprzętów jednak dobrze bylo by aby to działało dość profesjonalnie bo inaczej cel nie zostanie zrealizowany.
<Zakładka Profil>>(Tam gdzie mógłby się też pojawić "Raport sytuacyjny inna z Moich propozycji, uważam iż ta zakładka się nadaje)

<Dźwięki>
-włącz/wyłącz
-głośność i możliwa długość czyli:
* czas trwania "powiadomienia o działaniach" czyli jak długi ma być dźwięk od1do60sek.
(takie sample nie były by dużym ciężarem dla silnika gry jednak możliwe jest jego ulepszenie dla przygotowywanej gdzieś i nie gdzieś pewnie nowego GP 3.0 i tam mogło by to być na luzie "atestowane"

......................................................................................................
......................................................................................................
Głównie gracze na serwach z większą prędkością będą mieć duży pożytek gdzie ważny jest czas reakcji znacznie bardziej niz na wolnym serwie x1
W czasie pisania tego opisu jestem zalogowany na grze, a jednak jestem narażony na atak gdzie czas jego dojścia to nawet 2-3min i nic o tym nie wiem,a móglbym usłyszeć i zmienić otwartą kartę. Mam dobrego defa a jednak "naspamowanie" takiego tematu tu przedstawionego zajęło trochę uwagi.. Pozatym gra zmusza do korzystania z narzędzi poza gry!
Kooperować akcje z kilku miast jest w końcu już pewnym standardem i dobry def również kooperujemy, powinniśmy rozwijać grę pod tym względem dalej, zarówno ofensywnie jak i defensywnie..dałem juz kilka propozycji na tym forum i staram się aby utrzymywać balans gdyż zaproponowałem polepszenie kooperacji w synchronizowaniu działań każdemu a nie Tylko płacącym za gre bo to przyniesie lepsze wojny i lepsza dynamike gry dla tego też uważam iż takie dźwieki nie wymagaja zapłacenia złotem za "Grajka"..hehe:eek:

>>Howk!
Mx



Ps. Nadal czekam aż coś w temacie chociażby tych popieranych propozycji zacznie się dziać..
>Raport sytuacyjny
>Kolor dla ważnych tematów na forum
Jeszcze wykaże cierpliwość ale gra nie będzie unikać krytycznej reklamy w szczególności z strony zaangażowanych i jakoś słabo tu właśnie szanowanych grę ulepsza się na lepsze wychodząc naprzeciw opinii głosujących na forach graczy..wiele cennych wskazówek w różnych propozycjach graczy jest olewane, komuś zależny aby tak gra jednak była tylko przeciętna,a nie bardzo dobra?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7800

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Ale, się rozpisałeś:D
Jestem na Tak, to będzie miłe urozmaicenie w grze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Na TAK, urozmaicenie, ale dałbym coś takiego, żeby przez cały czas (jak jesteśmy zalogowani) grała jakaś spokojna muzyczka, i podczas przesuwania mapy dało się usłyszeć szum fal itp.:eek:
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Pomysł dobry jestem na Tak.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Co do dźwięków morza to zawarłem je w rozszerzeniu do późniejszych aktualizacji, Teraz istotne jest wprowadzenie podstaw czyli atakach i wsparciach by po ich sprawdzeniu wdrażać i rozwijać temat.

Rozpisałem po to aby każdy miał dość jasną możliwość wyciągnięcia plusów takiego rozwiązania jak i też iż nikomu to w nikomu nie powinno przeszkadzać.
Co do ewentualnych ścieżek dźwiękowych dostępnych w grze to proponował bym jednak nie przesadzać, każdy ma jakiś program so odtwarzania muzy czy jakieś radio, którego słucha, chciałbym aby skupiono się też na kolejnych propozycjach zaakceptowanych jak i popieranych i aby zaczęto Je wdrażać..
Mam kolejne ulepszenia dla lepszej grywalności i sa też w nich opcje dla premiujących się graczy (Czyli IG zarobi) ale muszą coś już robić aby mieć podstawy do tych ciekawszych rozwiązań które obowiązują w grach strategicznych jak i w życiu codziennym:cool:

Nikt nie zaprzeczy iż wprowadzenie dźwięku to było by coś nowego i świeżego w tej grze.:D


Moje Propozycje:
Podpalenia Miasta 2.0 (nowa-wersja light)
Okupacja i Bunt do odkrycia, do wyboru.
Dodatkowa opcja do ankiet i kolor dla ważnych tematów
Lepszy balans rozbudowy miasta.
Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.
Miejsce na trzeci Spec i cztery nowe spece na to miejsce.
"Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser7672

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Zazwyczaj słucham muzyki z moich ulubionych gier komputerowych, które czasami pobudzają ducha do walki. Ale jak tu też ma być coś podobnego, to się zgadzam!
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Bardzo dobrze iż ta propozycja ma poparcie i licze iż jednak administracja wykaże się i nie zaniedba tematu.

Koncepcja jak można wywnioskować z wpisów jest ciekawa i przydatna zatem odświeżam temat aby wpadały kolejne Taki od popierających pomysł graczy.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Chamstwo W Państwie!
 

DeletedUser15071

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Jestem na tak , przyda się takie coś.
 

DeletedUser4006

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Dźwięki przy wsparciu albo ataku nie przejdą na pewno. Ktoś podłączy komputer pod wieżę i pogłośni na maxa, idzie w kimę, ktoś w nocy puszcza na niego atak, a on jest się w stanie obronić. Nigdy nie będzie w stanie zrobić żadnej akcji, bo ktoś będąc w toalecie usłyszy, że idzie atak. Dodatkowo jeżeli idzie 150 ataków(a zdarzało się tak) to wyjdzie całkiem niezły Dubstep, bo niejednokrotnie jest tak, że wysyłałem na gracza kilkadziesiąt ataków na raz. Widok polis, wysp i budynków przy akompaniamencie dźwięków rodem ze Starożytnej Grecji może być czymś fajnym, ale w końcu zacznie wkurzać, także jeżeli by Inno się na to zdecydowało powinna być opcja Sound off:)
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Z jednej strony przydatne, z drugiej też ma minusy (wymienił Satania)
Jak dla mnie, neutralnie, ale z dobrego serca (i widząc jak oto moderatorzy forum Cię potraktowali) dam TAK :) :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Mam podobne obawy do propozycji, co Satania, mimo pierwszego pozytywnego wrażenia po przeczytaniu. Samo regulowanie i wybor dzwięków to nie problem, do zalatwienia w ustawieniach. Jednak propozycja ułatwia jeszcze bardziej grę tzw. "no-life'om", a sam atak traci element zaskoczenia, zaniżając praktycznie do zera szansę uderzenia w przeciwnika w czasie jego nieobecności. Na razie nie głosuję.
 

DeletedUser9664

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Całkiem ciekawe :] w wielu grach obecnie spotyka się dźwięk ;]
Lecz musiała by być pokaźna liczba ścieżek, by się nie za nudzić po pewnym czasie ;]

@Du Biust...
Jak ktoś umie to w 10 minut można sobie stworzyć skrypt który będzie informował dźwiękiem/muzyką ze idą ataki... (oczywiście komp musiał by być włączony)
~Równie dobrze można napisać skrypt wykorzystujący np Skype do wysyłania wiadomości SMS na własny telefon ze idą ataki (dla kogoś kto w pracy nie ma neta np) :"}

Ale ogólnie idę dźwięku w grze jest Ciekawym urozmaiceniem... ;']

Jestem ZA ;] (bo i tak no-lifie)
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

W tej chwili takie skrypty są nielegalne, więc ich używanie ryzykowne. Nie chodzi o umiejętności graczy, lecz o legalność takiego rozwiązania.
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Tak jak uwzględiłem w opisie ale jednych oczywiste plusy wynikające z Dźwięku moga być minusami ale to własnie jest uzaleznione konkretną sytuacją w grze, a nie tym iż podniesie to atrakcyjność gry czyli Grywalność o którą chodzi graczą ktorzy grają w jakakolwiek grę. Nie da się grać długo w gre która jest "niedorozwinięta" w kilku istotnych dla graczy aspektach, które tu na tym forum były omawiane wczesniej w kilku tematach. Jesli gra ma być dalej rozwijana (A Ten dział FORUM niby ma temu słuzyć) to ta propozycja jak kazda inna powinna zostać zbilansowana (Co najwyrażniej nie dotyczy przypadków w którzych rozwijane jest zazwyczaj PREMIUM a każdy inny nie komercyjny kierunek rozwoju gry jest zaniedbywany) ulepszaniem i ułatwianiem łatwiejszej kooperacji która pozwoli prowadzić więcej wojen łatwiej i skróci czas odbudowy czy "simowania".

Temat ten jest na tym już forum pewien czas i też administracja nie chciała w sumie aktywnie brać udziału w dyskusji zatem chciałbym aby "jury" tym razem nie pozostawało tego wątku na kolejny rok tylko dla naszego wspólnego spokoju zaakceptowało propozycje i przekazało IG i niech tam tą koncepcje już próbują dopracować na jakimś testowym serwie jak było to w przypadku świata bohaterów. .naewno tez znajdą się chętni do testowania jak zostanie przyjętych kilka innowacyjnych propozycji .

Jesli propozycja zostanie przekazana albo rozpatrzona pozytywnie to przedyskutujemy mozliwości polepszenia kooperacji tak aby bonus do obrony wynikający z Dźwięku w grze wykorzystać dla rozwoju gry pod wzgledem ofensywnym bo można Moim zdaniem wtedy spokojnie ten element gry usprawnić, podobnie jak w przypadku "Raportu Sytuacyjnego"










Moje propozycje:
Podpalenia Miasta 2.0 (nowa-wersja light)
Okupacja i Bunt do odkrycia, do wyboru.
Dodatkowa opcja do ankiet i kolor dla ważnych tematów
Lepszy balans rozbudowy miasta.
Nowa taktyka z wykorzystaniem Brandera.
Miejsce na trzeci Spec i cztery nowe spece na to miejsce.
"Raport sytuacyjny" (wieści czasu rzeczywistego)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15283

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Dźwięki przy wsparciu albo ataku nie przejdą na pewno. Ktoś podłączy komputer pod wieżę i pogłośni na maxa, idzie w kimę, ktoś w nocy puszcza na niego atak, a on jest się w stanie obronić. Nigdy nie będzie w stanie zrobić żadnej akcji, bo ktoś będąc w toalecie usłyszy, że idzie atak.

Z takim podejściem, to przecież i tak nie ma znaczenia, czy będą dźwięki czy ich nie będzie. Jak ktoś jest nolifem to żadne udogodnienia tego nie zmienią - tak czy siak będzie na grze non stop więc taka argumentacja jak dla mnie nie ma sensu.
 

DeletedUser4006

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Z takim podejściem, to przecież i tak nie ma znaczenia, czy będą dźwięki czy ich nie będzie. Jak ktoś jest nolifem to żadne udogodnienia tego nie zmienią - tak czy siak będzie na grze non stop więc taka argumentacja jak dla mnie nie ma sensu.

Czasem kiedyś trzeba spać, wtedy bez obaw walnie sie do łóżka, a gdy usłyszy atak wstanie. Poza tym można zawsze zostawić włączone grepo i powiedzieć bratu/siostrze/mamie/tacie/babci/dziadkowi/wujkowi/cioci/wnukowi/wnuczcze/sąsiadce/papudze/teściowej, że jak usłyszy ten dźwięk to ma do niego dzwonić...
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Ja daje tak wg mnie pomysł jest genialny i mam tylko nadzieje że adminy nie pokażą kolejny raz swojego lenistwa i to przyjmą. I o co chodzi z tym że cie moderatoży forum potraktowali jakoś chamsko??? Przeczytałem wszystkie wpisy i nic nie znalazłem.
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: [Gra] Dźwięki podczas gry, dla ataków i wsparcia.

Propozycja częściowo już jest wprowadzona w życie.
Temat zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry