[Gra] Dar morza, a skarby podziemnego królestwa

  • Rozpoczynający wątek Nessu
  • Data rozpoczęcia

za zmianą czy przeciw?

  • za.

    Głosy: 1 7,7%
  • przeciw (podaj powód)

    Głosy: 9 69,2%
  • obojętnie

    Głosy: 3 23,1%
  • za, ale bym zmienił coś (napisz, co)

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    13
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
jak pewnie kilka osób zauważyło dar morza, czyli jedna z łask Posejdona dodaje 800 sztuk drewna i jej koszt to 25 łask.
Natomiast łaska "skarby podziemnego królestwa" Hadesa dodaje 500szt. srebra i jej koszt to 30 łask.
Czy mi się wydaje, czy jest taka subtelna różnica pomiędzy darem a skarbami?...
Z daru za 25 łask możemy za pomocą handlu zyskać niecałe 500 i drewna i srebra (Albo całe, nie chce mi się liczyć, chyba wychodzi na to że całe- 800x0,25=200... no, może nie chce mi się liczyć ale to już tak samo wyszło...). Z kolei za Hadesa, która to jego łaska kosztuje o 5pkt więcej, nie możemy tak zrobić, dostajemy prawie o połowę mniej surowców...
Niby dla większych graczy to żadna różnica, ale dla tych, których produkcja łask nie przekracza 500 na godzinę (xD) jednak jest, i to wielka.
Proponuję więc te dwie łaski zrównać ze sobą- albo dar morza - 30 łask i skarby- 800 srebra, albo dar- 500 drewna i skarby- 25 łask. Choose.
 

DeletedUser

Guest
Odp: [Gra] Dar morza, a skarby podziemnego królestwa

A teraz spróbuj poszukać sobie na targowisku srebra za cokolwiek i drewna za cokolwiek i zrób jakieś 1-2-3 tygodniowe zestawienie cen, podlicz średnią i wyciągnij wnioski. Bez sprawdzania mogę ci powiedzieć, że srebro jest najdroższym surowcem (jest produkowane w tej samej ilości co inne ale potrzeba go najwięcej - do wojska, do jaskiń, itd). l dlatego drewna wychodzi 32szt. / 1pkt łaski a srebra 16szt. / 1pkt łaski.

Jestem przeciwko zmianie:)
 

DeletedUser8642

Guest
Odp: [Gra] Dar morza, a skarby podziemnego królestwa

Srebro jest droższe chociazy z powodów które opisał Kurczak, jednak drewno jest tańsze też z tego powodu,że jest poprostu drewnem, a srebro drozsze bo jest srebrem..takie Moje głupie stwierdenie na koniec wpisu..

Niech zostnie jak jest.:cool:
 

DeletedUser12118

Guest
Odp: [Gra] Dar morza, a skarby podziemnego królestwa

A teraz spróbuj poszukać sobie na targowisku srebra za cokolwiek i drewna za cokolwiek i zrób jakieś 1-2-3 tygodniowe zestawienie cen, podlicz średnią i wyciągnij wnioski. Bez sprawdzania mogę ci powiedzieć, że srebro jest najdroższym surowcem (jest produkowane w tej samej ilości co inne ale potrzeba go najwięcej - do wojska, do jaskiń, itd). l dlatego drewna wychodzi 32szt. / 1pkt łaski a srebra 16szt. / 1pkt łaski.

Jestem przeciwko zmianie:)[/QUOTE]
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Tego typu różnice zapewniają różnorodność w grze. Jak już zostało napisane, srebro jest towarem deficytowym z powodu jego szerokiego zastosowania.
 
Status
Zamknięty.
Do góry